Mohamed-Seghir polubiła srebro

27 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Halima Mohamed-Seghir (niebieska judoga) zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy do lat 23 oraz triumfowała w Bremen Open 2011. Halima Mohamed-Seghir (niebieska judoga) zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy do lat 23 oraz triumfowała w Bremen Open 2011.

Ostatnie tygodnie stały pod znakiem sukcesów na międzynarodowych tatami Halimy Mohamed-Seghir. Judoczka Wybrzeża zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy do lat 23 oraz triumfowała w Bremen Open 2011. W niemieckim turnieju gdański klub triumfował również w klasyfikacji zespołowej

.

Informowaliśmy o tytule wicemistrzyni świata do lat 20 Mohamed-Seghir. Halima najwyraźniej polubiła srebro, gdyż medal z tego samego kruszcu przywiozła również z championatu kontynentu w  starszej kategorii wiekowej, do lat 23. Gdańszczanka rywalizowała w Tiumeniu na Syberii w kategorii 63 kilogramów, w której zaprezentowało się 26 zawodniczek.

19-latka Wybrzeża w drodze po medal wygrała z: Litwinką Laurą Naginskaite, Brytyjką Kate Walker (obie przed ippon), Słowenką Niną Milosevic (yuko) oraz w półfinale Węgierką Esztar Gaspar (ippon). Również pojedynek o złoto rozpoczął się po myśli Mohamed-Seghir, która zdobyła technikę yuko. Kathrin Unterwurzacher wyrównała. Doszło do dogrywki, w której Austriaczka wykonała rzut na ippon.

Ponadto na Syberii gdańszczanie zdobyli jeszcze dwa punktowane pozycje. Piątą lokatę zdobyła Katarzyna Furmanek, a siódmą Joanna Jaworska. Natomiast na eliminacjach turniej zakończyły Zuzanna Pawlikowska i Tomasz Domański (wszyscy AZS AWFiS) Gdańsk) oraz Tomasz Tałach (Wybrzeże).

Z mistrzostw Europy reprezentanci Wybrzeża przenieśli się do Niemiec, gdzie powtórzyli ubiegłoroczny sukces i ponownie triumfowali w klasyfikacji drużynowej Bremen Open 2011. Gdańszczanie, w niektórych konkurencjach wsparci przez gdynian, w stawce pół tysiąca zawodniczek i zawodników z ośmiu państw w czterech kategoriach wiekowych zdobyli 147 punktów. - Na ten wynik złożyło się m.in. siedem wygranych kategorii wagowych, w tym pięć w grupie wiekowej do lat 23 - podkreśla Michał Kaczmarek, prezes pomorskiego okręgu judo.

Gdańszczanie na podium w Bremen Open 2011:
do lat 23
1 miejsca: Halima Mohamed-Seghir (63 kg), Karolina Tałach (70), Daria Pogorzelec (78), Filip Puzyr (81), Tomasz Tałach (+100)

do lat 17
1 miejsce: Maciej Gugała (Flota Gdynia, 81)
2 miejsca: Dajana Bołoz, Adrian Babiński (oboje 43), Michał Krzymiński (90)
3 miejsca: Artur Babiński (55), Tobiasz Puzyr (73)

do lat 14
1 miejsce: Jędrzej Stecki (43)
2 miejsca: Aleksandra Butlewska (44), Damian Fąs (34)
3 miejsca: Anna Kamińska (40), Barbara Fałtynowicz (44), Małgorzata Kucharska (48), Cezary Tchórzewski (43), Rafał Kulej (60)

do lat 11
2 miejsca: Daria Przywara (36), Jakub Bielecki (Opty Gdynia, 26)
3 miejsce: Jakub Krępa (Opty, 35)

-To były ostatnie tegoroczne starty zagraniczne. Kolejny rok stać będzie oczywiście pod znakiem eliminacji olimpijskich. Liczymy, że prawo startu w Londynie uda się wywalczyć Darii Pogorzelec, a słabszy start na koniec roku w jej wykonaniu był jedynie wypadkiem przy pracy - dodaje prezes Kaczmarek.

Zawodniczce Wybrzeża nie powiodło się w zawodach Pucharu Świata w Amsterdamie. W pierwszej rundzie miała wolny los, a w drugiej uległa Yahimie Ramirez (Portugalia). Mimo to i tak mijający rok był najlepszym w karierze 21-latki. Judoczka Wybrzeża wygrała m.in. zawody Pucharu Świata w Tallinie.