Atom Trefl z planowym zwycięstwem

9 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Trener Teun Buijs jest zadowolony z postawy drużyny, która udowodniła, że potrafi grać dobrze w ataku. Trener Teun Buijs jest zadowolony z postawy drużyny, która udowodniła, że potrafi grać dobrze w ataku.

Siatkarki Atomu Trefla w pierwszym meczu w Orlen Lidze z serii tych łatwych pokonały przed własną publiczności PGNiG Naftę Piła 3:0 (25:21, 25:12, 25:18). Trener Teun Buijs dał w tym starciu wreszcie pograć przyjmującej Briżitce Molnar, która pokazała się z dobrej strony.

ATOM TREFL: Bełcik 2, Leys 11, Szeluchina 9, Podolec 16, Molnar 8, Efimienko 6, Zenik (libero) oraz Gajewska, Łukasik, Pietersen 2, Kuziak (libero)

PGNiG Nafta: Kajzer 1, Wawrzyniak 5, Kudakova 5, Paszek 4, Babicz 3, Kingsley 6, Kuehn-Jarek (libero) oraz Kuligowska, Krawulska 4, Ward 4, Archangielskaja

Atom Trefl, po serii pięciu ciężkich meczów w Orlen Lidze, kiedy spotykał się jedynie z czołówką, rozpoczął nieco łatwiejsze spotkania. W nich jednak każdy inny wynik, niż zwycięstwo za trzy punkty, będzie niespodzianką.

Na początek mistrzynie Polski dostały do sprawdzenia czerwoną latarnię Orlen Ligi z Piły. W składzie Atomu Trefla zabrakło planowo Kimberly Hill, która udała się na zgrupowanie reprezentacji USA. Miało to stanowić szansę dla Briżitki Molnar. Reprezentantka Serbii była dotychczas głęboką rezerwową i wchodziła do gry tylko na końcówki seta lub w krytycznych sytuacjach. Trener Teun Buijs przed sobotnim starciem stwierdził, że przyjmująca jest już gotowa do gry, gdyż coraz lepiej odnajduje się w jego stylu siatkówki. Zapewnił także, że dostanie ona swoją szansę. I słowa dotrzymał. Molnar pojawiła się na boisku w wyjściowym składzie, a do kwadratu dla rezerwowych powędrowała Klaudia Kaczorowska. Serbka grała na tyle dobrze, że Polka w ogóle nie wyszła na boisko.

Już w pierwszym secie zdobyła 3 pkt. Widać było, że holenderski trener chce sprawdzić ją bardziej w ataku niż na przyjęciu, z którego Serbka słynie od dawana. W nim spełniała się w sobotę Charlotte Leys (21 przyjęć).

Już początek pierwszej partii dał odpowiedź na to, czy w meczu z drużyną z Piły Atom Trefl może przegrać. Blok i atak mistrzyń Polski były poza zasięgiem rywalek. Kiedy doszła do tego zagrywka i as serwisowy MVP meczu Anny Podolec, sopocianki prowadziły 10:4. I choć miały w pierwszej partii pewne wahania, to i tak spokojnie przechyliły ją na swoją korzyść. Jeszcze łatwiej było w drugim secie, wygranym do 12.

- Chcąc nawiązać walkę z Atomem Treflem cały zespół musi zagrać na 100 proc. możliwości, a i tak nie wiadomo, czy to wystarczy. Nie udało się nam zrealizować założeń na zagrywce. Rywalki bardzo dobrze przyjmowały. W ogóle były świetnie dysponowane - twierdzi trener PGNiG Nafty Wiesław Popik.

Małe rozluźnienie przyszło w szeregach Atomu Trefla w ostatniej partii. Po błędzie Julii Szeluchiny mistrzynie Polski przegrywały już 5:9. Punkty Leys i Podolec doprowadziły do remisu 12:12, a po złym ataku przyjezdnych (14:13) zaczął się odjazd mistrzyń Polski.

- Był to w większości partii dobry mecz dla nas. Mecz ustawiła zagrywka. Na początku słabo nam wychodziła, pojawiło się dużo błędów i stąd wyniki na styku. Tak samo było w trzecim secie. Wówczas wyszła również dekoncentracja po 10-minutowej przerwie. Na szczęście wszystko udało się ułożyć i już możemy myśleć o następnym meczu - uważa kapitan Atomu Trefla Izabela Bełcik.

Molnar zakończyła mecz z 8 pkt, które zdobyła w 18 atakach. Miała również przyjęcie pozytywne na poziomie 67 proc.

- Po meczu we Wrocławiu, gdzie mieliśmy problemy z atakiem, poćwiczyliśmy go trochę i pokazaliśmy, że potrafimy grać w tym elemencie stabilnie. Były dwa momenty w grze, kiedy zabrakło nam koncentracji, traciliśmy kontrolę nad piłką, ale na koniec pokazywaliśmy chłodną głowę i wygrywaliśmy - mówi Buijs.

Wyniki 6 kolejki

• ATOM TREFL Sopot - PGNiG Nafta Piła 3:0 (25:21, 25:12, 25:18)
  • Chemik Police - Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:20, 23:25, 25:22, 25:13)
  • Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo - Beef Master Budowlani Łódź 2:3 (25:17, 20:25, 22:25, 25:13, 7:15)
  • Polski Cukier Muszynianka FAKRO Bank BPS - Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (22:25, 22:25, 26:24, 21:25)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław 2:3 (25:15, 18:25, 25:22, 19:25, 14:16)

Opinie (7)

• Brawo! (1)

Każde zwycięstwo cieszy - nawet ze słabą Piłą. Jednak najbardziej zadowolony jestem z pełnowymiarowej gry Briżitki! Oby w następnych spotkaniach - z bardziej wymagającymi zespołami - też dostawała szansę. W końcu pod nieobecność - wg mnie o wiele gorszej Hill - ma szansę wkupić się w "łaski" trenera! Dzięki ATOM!

• 5 5

• Chyba piszesz trochę "na wyrost"?

B.Molnar zagrała dobrze ale do bardzo dobrej brakuje. Gra obecnie na poziomie +- Klaudii K. Jednak Ch.Leys I K.Hill są aktualnie lepsze. Ale B.Molnar (mam nadzieję) jeszcze uzyska wysoką formę, na miarę swych możliwości.

• 0 0

• Na ten mecz

Mam nadzieję,że Klaudia nie zagrała w tym meczu tylko dlatego,że przeciwnik był słaby.Wynik spotkania oczywiście bardzo cieszy.

• 0 0

• Dobrze, że zagrała Molnar - egzamin zaliczyła.

• 11 2

• (1)

Tak, cieszy wygrana ale Zuza Efimienko musi popracować nad atakiem bo robiła dużo błędów.