Monika Pyrek trzecia w Linzu!

21 sierpnia 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Dwukrotnie na podium stawali polscy lekkoatleci podczas mityngu Grand Prix IAAF drugiej kategorii w Linzu. Pierwsze miejsce w biegu na 400 m przez płotki zajął Paweł Januszewski, a trzecia w skoku o tyczce była Monika Pyrek.

Zawodniczka gdańskiej Lechii, brązowa medalistka mistrzostwa świata z Edmonton, skoczyła w Linzu 4,40 m co dało jej trzecie miejsce w konkursie. Zwyciężyła wicemistrzyni świata i rekordzistka Europy, Rosjanka Swietłana Fieofanowa (4,50 m). Drugą loaktę zajęła Austriaczka Doris Auer, która podobnie jak gdańszczanka zaliczyła wysokość 4,40. Bardzo dobrze spisał się w biegu na 400 m ppł Paweł Januszewski (Skra Warszawa), który wygrał z czasem 48,87. Polak wyprzedził o dwie setne sekundy Czecha Jiri Muzika i Rosjanina Borysa Gorbana (49,02). Piątą lokatę w skoku w dal zajął Grzegorz Marciniszyn, który skoczył 7,72 m. Najdłuższy skok w konkursie oddał Amerykanin Savanthe Stringfellow (8,07 m).