Może gdyby sędzia zagwizdał inaczej...

8 maja 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Tego gola sędzia Lechii nie uznał. Trener Kafarski ocenił, że był to kluczowy moment spotkania. Tego gola sędzia Lechii nie uznał. Trener Kafarski ocenił, że był to kluczowy moment spotkania.

Wisła zagrała z respektem dla Lechii, cofnęła się i czekała na okazje do kontrataków. Ta taktyka okazała się skuteczna. Krakowska drużyna wygrała w Gdańsku aż 3:0 (2:0), dobijając miejscowych strzałem z 51 metrów! Może mecz potoczyłby się inaczej, gdyby w pierwszej połowie sędzia zagwizdał dwa razy inaczej, dyktując dla miejscowych karnego i uznając gola? Czym dłużej trwała gra, tym biało-zieloni byli bardziej bezradni i nie zdobyli się nawet na celny strzał! Mimo to po meczu trener Tomasz Kafarski, jeśli kogoś krytykował to... kibiców.

Kapsa - Deleu, Janicki, Vućko, Andriuskievicius - Bajić, Surma, Pietrowski - Nowak, Traore, Lukjanovs
Sędziowie: Małek (Zabrze) oraz Myrmus i Lis
Widzów: 10 020
Pareiko - Cikos, Jaliens, Chavez, Paljić - Sobolewski, Wilk - Małecki, Melikson, Kirm - Genkow
  • 55' Bajić Zmiany Buval
  • 66' Pietrowski Zmiany Poźniak
  • 83' Andriuskiewicius Zmiany Hajrapetjan
  • 83' Melikson Zmiany Siwakow
  • 90' Genkow Zmiany Rios
  • 18' Genkow
  • 30' Kirm
  • 87' Siwakow
  • 33' Paljić

ma to być rekord frekwencji w tym roku przy Traugutta, organizatorzy meczu spodziewają się około 10 tysięcy kibiców na trybunach
z tego co mówi się w kuluarach na trybunach będą elementy protestu
w "11" Lechii trzyzmiany w porównaniu z wyjściowym składem na derby. Na lewej obronie zagra Hajrapetjan, do drugiej linii wprowadzony zostanie Bajić, a na środku obrony Janicki, zastępując pauzującego za kartki Bąka
zmianie powinno ulec również ustawienie, ze składu wynika, że Lechia wróci do schematu 1-4-3-3, a nowością będzie to, iż na środku ataku zagra Traore
Wisła zanotowało w lidze dwie porażki z rzędu, w porównaniu z "11", która przegrała z Górnikiem trener Maaskant wymienił dwa ogniwa, po kontuzji wrócił do ataku Genkow, a w drugiej linii zagra Wilk
piłkarzom na rozgrzewce towarzyszyły klubowe maskotki - gdański Lew i Smok Wawelski
piłkarze wychodzą do prezentacji, sektor gości jest pusty, sympatycy Wisły, jak na mecz przyjaźni przystało, są przemieszani na gdańskich sektorach z miejscowymi sympatykami
1'
mecz rozpoczęła Lechia, Traore podaniem do Bajicia
1'
pierwsze ofensywne podanie Traore w aut, Lukjanovs nie mógł dojść do piłki
1'
Jaliens o mały włos nie stracił piłki we własnym polu karnym atakowany przez Traore
2'
pierwszy róg dla Lechii
2'
do strzały głową po dośrodkowaniu Nowaka próbował dojść Janicki, ale nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki
3'
akcja Wisły przerwana, odgwizdany spalony
5'
Lukjanovs w polu karnym Wisły, ale nie zdołał oddać strzału
6'
Małecki sfaulował Andriuskieviciusa, rozpocznie Lechia nieopodal własnego pola karnego od wolnego
6'
"Trybuna zamknięta, na wniosek D.Tuska" - spiker apeluje, aby zdjąć transparent tej treści, który pojawił w sektorze Lechii
9'
Melikson uciekł gdańszczanom lewym skrzydłem, podanie pomocnika Wisły przeciął Janicki, wybijając piłkę na aut
10'
Chavez zagrał ręką w polu karnym, gdy próbował go mijać Lukjanovs, sędzia puścił grę, choć mógł, a nawet powinien wskazać na "wapno"!
12'
Kapsa broni strzał Kirma, pierwsze celne uderzenie w tym meczu
13'
Vućko wybił piłkę głową po wrzutce Małeckiego
13'
kibice zeszli z trybun i zatrzymali doping!
13'
to kolejny element protestu
14'
"Wam kury szczać prowadzić a nie politykę robić" - powiedzenie marszałka Piłsudskiego też znalazło miejsce na transparencie kibiców
16'
róg dla Wisły
16'
po dośrodkowaniu Wisły najwyżej wyskoczył do główki Deleu, a następnie akcję rywali przerwał spalony
18'
[0:1] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Genkow. Przebijał się przez obronę Melikson, a do odbitej piłki doskoczył Genkow i skierował ją do siatki
21'
kibice wracają na trybuny
21'
dopingu nadal brak
21'
dośrodkowanie Andriuskieviciusa w pole bramkowe Wisły, piłkę złapał Pareiko
22'
na spalonym Genkow
23'
wrócił doping "Hej, Lechia gol"
24'
piłka w bramce Wisły! Sędzia nie uznaje bramki, bo uznał, że był spalony! Kuriozalna decyzja! Na pewno, gdy strzelał Lukjanovs na pewno Traore nie był na spalonym, a piłkę do siatki nawet wepchnął Chavez a nie Traore
30'
[0:2] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kirm. Słoweniec dopełnił formalności po kapitalnej akcji Meliksona
32'
Andriuskievicius zablokował Cikosa w polu karnym Lechii
33'
Żółtą kartką został ukarany Paljić (WISŁA) za faul na Traore
36'
Kapsa broni strzał Meliksona, który uciekł Vućko
38'
Lechia nie ma pomysłu na grę przeciwko Wiśle
38'
na spalonym Traore
39'
Kapsa musiał interweniować poza "16", aby wyprzedzić Kirma, do którego podawał Małecki
40'
trzeci róg dla Lechii, ponownie Nowak
40'
sędzia odgwizdał faul Bajicia na Cikosu w polu karnym Wisły
41'
Vućko dobrze głową po dośrodkowaniu z wolnego Meliksona
41'
Cikos w ostatniej chwili wybił piłkę z nogi Lukjanovsa
42'
Pietrowski podał na nogę Genkowa, dobrze że Wisła z tego prezentu nie potrafiła zrobić użytku
42'
Traore razem z Jaliensem padli na murawę, ale nikt z gdańszczan nie przejął bezpańskiej piłki przed "16" gości
44'
na murawie leży Bajić, sędzia nie przerywa gry
45'
masażyści mogą udzielić pomocy Bajiciowi dopiero, gdy piłka wyszła na aut
45'
pierwsza połowa potrwa dłużej o minutę
45+1
Lukjanovs dośrodkował w pole karne, Pareiko uprzedził Traore, jeszcze do piłki doskoczył Nowak, ale nie zdołał jej opanować
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA 0:2!
46'
drugą połowę rozpoczęła Wisła
46'
obie drużyny w tych samych składach
47'
Bajić do Traore, ten zdołał sięgnąć piłkę głową, ale nie miał jej do kogo zagrać
48'
49'
czwarty już tego dnia spalony Lechii, tym razem Nowak
51'
Traore odważnie walczył w narożniku boiska, gdzie bramkarz i obrońca czekali aż piłka opuści murawę. Doczekali się, choć lechista nieco ich postraszył
52'
Traore na pamięć posłał piłkę na prawe skrzydło, gdy mający tam wbiegać Pietrowski przewrócił się wcześniej
53'
Wilk uderzenie z dystansu, ale mocno niecelne
53'
rozgrzewa się bramkarz rezerwowy Wisły, najwyraźniej Pareiko ucierpiał w starciu z Traore w narożniku boiska
55'
rezerwowy bramkarz Wisły odwołany został na ławkę, zmiana nie będzie potrzebna
55'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bajić, w jego miejsce wchodzi Buval.
56'
zablokowany strzał Lukjanovsa
56'
zmiana w ustawieniu Lechii, Buval wszedł na środek ataku, gdzie nie najlepiej czuł się Traore, może teraz jak Abdou będzie miał więcej miejsca będzie mu łatwiej grać
57'
Buval próbował uderzyć z przewrotki, ale sędzia uznał, że przy składaniu się do strzału faulował
59'
na spalonym Buval
60'
na dzisiejszym meczu jest 10 020 kibiców. To rekord frekwencji w Gdańsku w tym roku, poprzednio największa publiczność była na spotkaniach z Legią, niewiele ponad 7 tysięcy
62'
Pietrowski podał w... aut, Deleu nie mógł zdążyć do piłki
62'
Poźniak przygotowany do zmiany
62'
kolejna strata Pietrowskiego
64'
Kapsa przerwał akcję Wisły
65'
ryzykowne zagranie Jaliensa głową do Pareiki, blisko przechwytu piłki był Buval, ale estoński bramkarz sobie poradził
66'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pietrowski, w jego miejsce wchodzi Poźniak.
68'
Nowak zagrał zbyt bardzo do środka, Lukjanovs poszedł bardziej do skrzydła i tym samym piłka wpadła w ręce Pareiki
68'
Wisła blisko trzeciego gola, Kirm sam na sam z Kapsą po podaniu Meliksona, uderzenie nad poprzeczką
69'
szósty róg dla Lechii
69'
po dośrodkowaniu Poźniaka piłkę złapał Pareiko
74'
po akcji Deleu lechiści nie zdołali oddać strzału, choć Wisła miała kłopoty z wybiciem piłki z "16"
74'
druga połowa jest słabsza niż pierwsza, Wisła jest zainteresowana wyłącznie utrzymaniem wyniku, a Lechia nie ma pomysłu jak strzelić kontaktowego gola
77'
błąd Vućko, który nie opanował piłki i będzie róg dla Wisły
78'
z dośrodkowaniu z rogu gości nie było żadnego zagrożenia
82'
poprzeczka ratuje Lechię po strzale Genkowa
83'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Melikson, w jego miejsce wchodzi Siwakow.
83'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Andriuskiewicius, w jego miejsce wchodzi Hajrapetjan.
85'
Lechia powiększa jedynie przewagę w... rogach. W tym elemencie prowadzi 9:4
87'
[0:3] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siwakow. Wprowadzony do gry z ławki Białorusin zdobył gola niemal z połowy boiska! Piłkę stracił Deleu, Kapsa był wysunięty za daleko, Siwakow uderzył z około 45 metrów i zmieścił piłkę tuż pod poprzeczką
88'
po zdobyciu trzeciego gola przez gości na trybunach jest tylko doping dla... Wisły
90'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Genkow, w jego miejsce wchodzi Rios.
90'
mecz trwać będzie o trzy minuty dłużej
90+1
Traore z wolnego z okołów 30 metrów obok słupka
90+3
Kapsa obronił strzał Garguły
KONIEC MECZU. LECHIA PRZEGRAŁA 0:3

TOMASZ KAFARSKI: - Bramki zmieniły oblicze tego meczu. To my mieliśmy optyczną przewagę, częściej posiadaliśmy piłkę, ale byliśmy nieskuteczni, brakowało naszym akcjom, ostatniego bądź przedostatniego podania. Wisła umiejętnie się ustawiła, a w kontrach wykorzystywała umiejętności Meliksona. Kluczowy momentem meczu był gol, którego nie uznał nam sędzia. Moim zdaniem powinien pójść z duchem gry i nagrodzić atakujących. Traore był z bramkarzem niemal w jednej linii.
Z cały szacunkiem dla widowni, ale ten mecz był w Gdańsku, a nie w Krakowie. Nie może być tak, że za tyle włożonej w ten mecz pracy nasi piłkarze co najwyżej otrzymali pojedyncze oklaski, a aplauz był tylko dla Wisły

ROBERT MAASKANT: - Po dwóch porażkach był to dla nas bardzo ważny mecz. jako że Lechia to jeden z najlepszych zespołów ekstraklasy, ustawiłem drużynę z dwoma defensywnymi pomocnikami. Zamysł, aby Sobolewskiego wspomagał wilk sprawdził się w pierwszej połowie. Przydała się też szybkość Meliksona, który dobrze wyglądał na tle wolnej defensywy Lechii. W drugiej połowie mielismy kolejne szansę na poprawienie wyniku. Udało się to dopiero Siwakowowi. takie bramki jak on dzisiaj strzelają tylko najlepsi piłkarze na świecie.

PGE GKS Bełchatów - Arka Gdynia 1:1 (0:1),
Cracovia - Polonia Warszawa 3:1 (2:0), Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 1:3 (0:3), Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:0 (1:0), Legia Warszawa - Korona Kielce 3:1 (1:1), Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 2:2 (1:0), Śląsk Wrocław - Polonia Bytom 0:0.

Opinie (459) ponad 50 zablokowanych

• Gramy w Pucharach 0: WYSTARCZY (9)

bUAHA HA HA....

• 73 26

• Arka w Pruszczu!!! (2)

nie dosć, że Sopot to Arka to i od dawna Pruszcz jest przejęty!!! Żółto-niebieski Pruszcz Gdański!!!

• 26 20

• hahahahaha (1)

chyba sie to wam przysnilo dzieciaczki jak lezeliscie na murawie

• 9 12

• odezwał się gdańszczanin którego dzieciaki uczą się w Gdyni...

• 15 8

• haha (1)

gdzie jest ta arka w sopocie ? bo jakos jej nie widac

• 16 17

• A ja wręcz powiem odwrotnie.

Nie mieszkam w trójmieście ale Arkowców w Sopocie widziałem więcej!!

• nawet główny lechista nie pomógł

coś to słoneczko peru nie stara sie ostatnio, czyżby wszyscy zaczęli się wypinać na POprawnego POlaka???

• 5 4

• nie ma nie ma śledzi w Ekstraklasie....

może zostaw komputer rodziców, wróć do swojego pokoju i posłuchaj Justina Biebera...

...albo wróć może na swoje forum internetowe, bo to jedyna rzecz jaką Arka ma WŁASNĄ - zero stadionu & zero ekstraklasy

AVE LECHIA!

• 1 2

• POGROM!!! (3)

ALE POJECHALI Z MURARZAMI.ŻAŁOSNE!!!

• 95 19

• Może gdyby sędzia zagwizdał inaczej... (2)

.... ot i całe myślenie lechijki. Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem.
      A tak na serio, to widać donuś napiłą się, a Lato się postawił i nie załatwiło Słoneczko Peru betonom meczyku i wynik jaki jest każdy widzi.

• 10 5

• posłuchaj ŚLEDZIU (1)

JESZCZE MASZ MIESIĄC A POTEM DO NIECIECZY, ALE WIEM ZE BĘDZIESZ CHODZIŁ NA LECHIĘ BO ONA BĘDZIE GRAŁA NA NAJWYŻSZYM SZCZEBLU ROZGRYWEK W TYM KRAJU.

• 3 4

• Donek się obraził za szmaty i wkrótce ponownie fuzyjniaku postraszysz krowę i sołtysa w Siwiałce.

• 1 2

• Lechista (7)

No to mamy odpowiedz jak wiele nam brakuje do gry w pucharach czy walki o mistrza.Prawa obronca z dwoch pomocnikow i napastnik przez duze P. Byla lepsza dzis wisla i tyle w temacie.6 miejsce powinnismy zdobyc. A wiec plan minium powinien byc wykonany.Szkoda ze nie dalismy rady,no ale coz taka pilka.

• 66 3

• Dopiero teraz przejrzałeś na oczy - to było wiadome od dawna

• 6 8

• Kiepska gra to pół biedy (5)

Ale branie się za politykę przez kibiców to jest jakiś koszmar. Prezes Jarosław buduje swoje bojówki.
      Jak tak dalej pójdzie to mecze będę oglądał w TV. Takich będzie więcej. A na stadionie zostanie 1000 rozpolitykowanych dzieciaków nazywających siebie bastionem prawicy.
      Chrzanię Was popaprańcy.

• 19 2

• Lechista (3)

I to niestety kolejna tragedia ,jesli chodzi o kibicowanie.Sam w latach 90-tych nie odpuszczalem zadnego meczu.Czasami przez plot jak nie bylo siana,czasami kombinowanie co by miec jakis grosz na wyjazd a czasami i bez biletu.Ale nie bylo jakis tam stowarzyszen,nie bylo polityki a bylo najzwyklejsze kibicowanie swojej druzynie.Naprawde juz nie chce poruszac tego tematu,bo juz powoli robi sie on zenujacy.Ale kiedys w sumie "zawsze" jest slask,pozniej odniowiona zgoda z wisla.Ale nie bylo takiego wlazenia w du.. wislakom nie bylo az takiego zebrania na goscine.Pytam sie Ja jako zwykly kibic Lechii Gdansk ,co ja z tego mam jako kibic ze wrzuce wam do puszki na goscine i oprawy?? Te pare przescieradel?? nie wrzucisz do puszki do wryj,wyzwa Cie od sledzi ...I to tak ma wygladac??? Zarzad tego napewno nie przeczyta,ale Panowie badzcie pewni ze w taki sposob to na PGE zostaniecie sami z banda decezyjnych i innych od zarzadu i stowarzyszen. Pozdrawiam wszystkich normalnych i zwyklych kibicow Lechii Gdansk. ps.gdyby nie premier ,mogli byscie zapomniec o jakim kolwiek euro w Gdansku,a co za tym idzie nie powstala by PGE Arena a to by sie wiazalo z tym ze dobrodziej Pan Kuchar w malej sekundzie by nie pomyslal o Lechii. i zamiast dwoch polfinalow pucharu polski i 3 sezonu w ekstraklasie ,ogladali bysmy mecze gora na 1 ligowym poziomie i patrzelibysmy z zazdroscia w kierunku Warszawy,poznania,krakowa i Wrocalawia jakie maja piekne stadiony. Ale Wy tego i tak nie zrozumiecie ,bo Wy jestescie oddanymi kibicami a My tylko piknikami .Tylko Lechia Gdansk!!!

• 23 1

• Zgadzam się

z wszystkim co napisałeś.Nie lubię przesady ani w jedną stronę ani w drugą.
          Byłem przeciwny zamykaniu stadionów. Może jednak to jakaś forma ostrzeżenia. Rząd mówi-mamy narzędzie (wojewoda, policja) jeśli sobie nie radzicie z kibolami to nie możecie organizować zawodów z udziałem publiczności. Są przecież narzędzia. Po co jednym z wymogów otrzymania licencji jest monitoring ? Po co jest rejestracja kibiców ? Kluby, Ekstraklasa -to tu powinna odbyć się walka z bandytami stadionowymi. Trzeba więcej odwagi. Kibole może i odejdą ale co z tego na ich miejsce pojawią się ci którzy teraz muszą opłacać Canal+ Przyjdą z rodzinami, zachęcą swoich znajomych. Mecz to będzie całodniowe święto.

• 2 0

• dzięki premierowi?

A kto był premierem gdy Polsce przyznano organizację EURO?

• 1 1

• poje*ało cie chłopie? Zasługa Tuska, że mamy euro w Gdańsku ? Kilka dni temu sam Tusk przyznał, że był przeciw euro w Polsce.Nim ruszyła budowa Ergo Areny Tusk rzucił pomysł by mecze euro odbywały się na wyremontowanym stadionie T29.

• 0 1

• Lechia należy do wszystkich? To dlaczego nie protestowałeś jak Wołek POLITYCZNIE zaczął robić z Tuska NADKIBICA, wypisując jakieś bzdury o bohaterskich wyczynach Donalda? Albo jak się robiło z Wałęsy PIERWSZEGO kibica Lechii za jednorazowy polityczny pobyt na stadionie na meczu Z Juve. Po co coroczne pajacowanie ekipy platformy w biało-zielonych strojach na meczykach na Traugutta? No ale to było politycznie poprawne, tak ? Lechia nie jest dla wszystkich, LECHIA jest dla kibiców biało-zielonych.I dla Tuska i Adamowicza i dla Kurskiego. A te rozpolitykowane dzieciaki to przy Tobie mały pikuś polityku w stylu palikota.

• 1 0

• 3 do zera, g.ts żegna f.rajera (3)

• 60 32

• Przegrana faktycznie trochę boli.

Ale jeżeli to wyeliminuje z gry o majstra białorusinów, Wronki i Legię to było warto.
      A na puchary przyjdzie jeszcze czas.
      Kilka lat temu nawet nie marzyłem o takich dokonaniach.
      A frajerzy to jesteście Wy. Prowadzić 2:0 przed końcem meczu i nie wygrać to dopiero jest frajerstwo.
      A dzisiejszy remis z Bełchatowem przy prowadzeniu i będąc w takiej sytuacji to co to jest ? Frajerstwo.
      Mimo wszystko to cudownie być gdańszczaninem i kibicować Lechii.

• 7 9

• Wreszcie ktoś pokazał gdzie Lechii miejsce w tabeli. i to jeszcze nie koniec pikowania w dół tabeli. (1)

i w sumie bardzo dobrze.niech leniwi piłkarze za chodzenie po boisku premii nie biorą.a trzenerzyna za nietrafione transfery.

• 7 4

• cwaniacy bo już niżej nie możecie upaść :D

chyba że wasza żałosna cracovia odstąpi wam miejsca ;)
        frajerzy zawsze razem :D 15 i 16 miejsce w tabeli :D

• 3 5

• KAFAR! (4)

JAZDA Z ANTYTRENEREM!!!!

• 57 30

• CAFAR

KASZUBY cI NIE DARUJA TEGO ZDJECIA !!!ZEBYS CAFAR WIEDZIAL !!!!
      NIEDLUGO JENEK CIE ZWOLNI I CO WTEDY ???

• 17 7

• po Legii i Arce tego nie pisałeś, więc teraz nie klap ryjem śmieszny kibicu

• 7 1

• Jazda ale z antykibicami jak ty palancie. Na drugi raz proponuję kibicować Lechii a nie przeciwnikowi, nawet jeśli przeciwnik jest przyjacielem.

• 3 0

• a co ma Kafar zrobic?

wejsc na boisko i strzelac ? Uwazam ze na kadre ktora dysponuje jest calkiem dobra pozycja. Nie pamietam kiedy ostatni raz Lechia byla 3 w lidze po 20 kolejkach