- 1 Arka awansowała w Pucharze Polski (70 opinii)
- 2 Lechia bardziej międzynarodowa (17 opinii)
- 3 Polska - Ukraina 2:1 w Gdyni (17 opinii)
- 4 Pomysły, jak uniknąć bądź ograniczyć korki (170 opinii)
- 5 Koszykarze chcą zbudować twierdze
- 6 Klindt pozostanie żużlowcem Wybrzeża (254 opinie)
Sześć medali gdyńskiego wushu podczas PP
4 listopada 2015 (artykuł sprzed 7 lat)
W Krakowie odbył się XIX Puchar Polski Wushu. Rywalizacja toczyła się w Ośrodku przygotowań Olimpijskich "Kolna". Tym razem ekipa Shaolin Kung Fu - Sekcji Chińskich Sztuk Walki była skromna, ale pomimo to uzyskała dobre wyniki. Do Trójmiasta przywiozła 3 złote i dwa srebrne medale. Do tego Maksymilian Murszewski uzyskał kwalifikację do kadry Polski na pierwsze mistrzostwa Europy w wushu.
Zmagania w Krakowie zgromadziły 200 zawodników. Poza Gdynią swoich reprezentantów miały także: Warszawa, Kraków, Olkusz, Tarnów, Żywiec, Poznań, Śląsk i Busko-Zdrój. Impreza stała się międzynarodowa dzięki Węgrom, którzy również wzięli w niej udział.
SIEDEM MEDALI MISTRZOSTW POLSKI DLA GDYŃSKIEGO WUSHU
Dla Shaolin Kung Fu - Sekcji Chińskich Sztuk Walki były to ostatnie, krajowe zawody w 2015 roku. Nie zawiódł w nich mistrz naszego kraju, Maksymilian Murszewski (kat. wiekowa 12-14 lat). Zwyciężył w kategoriach: formy ręczne południowe, formy ręczne północne oraz formy z szablą. Na drugim stopniu podium znalazł się w kategorii formy z kijem.
Tym startem zapewnił sobie miejsce w reprezentacji Polski na I mistrzostwach Europy Wushu w stylach południowych, które odbędą się w grudniu tego roku.
W Krakowie po srebro sięgnął również Dariusz Dziecielski. Zdobył je w kategorii wiekowej U-18 w formach z bronią długą różną. Miejsce tuż za podium zajął w formach ręcznych północnych Maksymilian Dziecielski.
Rok 2015 na krajowym podwórku klub zamyka z bilansem 21 medali: 8 złotych, 9 srebrnych i 4 brązowe. Ostatnim, międzynarodowym turniejem, w którym weźmie udział będą wspomniane mistrzostwa Europy.
W kraju po raz kolejny Shaolin Kung Fu pokaże się podczas VII Otwartego Turnieju Tradycyjnego Wushu, który regularnie organizuje. Ta edycja najprawdopodobniej przypadnie na pierwszą połowę marca 2016 roku.
mad