Muszyna nie do zdobycia dla sopocianek

Marta
22 maja 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Sopocianki w finałowej rozgrywce dwukrotnie nie sprostały Muszyniance. Sopocianki w finałowej rozgrywce dwukrotnie nie sprostały Muszyniance.

Sobotni mecz finałowy trwał ponad dwie godziny i zakończył się po pięciu setach. To chyba było zbyt dużym wysiłkiem dla ekipy Atomu Trefla. W niedzielę bowiem sopocianki zagrały bardzo słabo, przegrywając w godzinę i kwadrans, w trzech setach 0:3 (13:25, 22:25, 18:25). Teraz, aby nadal myśleć o złocie Plus Ligi sopocianki muszą już tylko wygrywać. Trzeci i ewentualnie czwarty pojedynek w rywalizacji do trzech zwycięstw mają odbyć się w piątek i sobotę w hali "Olivia".

BANK BPS MUSZYNIANKA FAKRO: Gajgał, Bednarek-Kasza, Kaczor, Sadurek, Jagieło, Stam-Pilon, Zenik (libero) oraz Wensink, Piątek, Kaczorowska, Śrutowska, Kasprzak.

ATOM TREFL: Świeniewicz, Bełcik, Maculewicz, Fernandez Navarro, Fatiejewa, Ozsoy, Maj (libero) oraz M.Śliwa, Konieczna, Dziękiewicz, Sieczka, Nuszel.

SET PIERWSZY:

Sopocianki ropoczęły partię od prowadzenia 1:0 po tym jak zablokowana została Aleksandra Jagieło, niestety kolejne punkty zdobywały gospodynie, m.in. na sopociankach odegrała się właśnie Jagieło.

Na chwilę sopocianki przejęły inicjatywę i dzięki dwóm punktowym akcjom Doroty Świeniewicz wyszły na prowadzenie 6:4. Niestety było to wszystko na co stać było w pierwszej partii sopocianki.

Atom kompletnie stanął. Już przy pierwszej przerwie technicznej przegrywał 6:8, później jeszcze na chwilę było 9:7 dla Muszynianki ale do końca pierwszej partii sopocianki zdobyły jeszcze zaledwie 6 punktów. Od stanu 14:10 dla Muszynianki punkty zdobywały już tylko gospodynie, doprowadziły do stanu 23:10.

Przy chwilowej dekoncentracji Muszynianki zespół z Sopotu zdobył 3 punkty z rzędu ale i tak przegrał pierwszą partię wyraźnie - 13:25.

SET DRUGI:

Drugiego seta znów od prowadzenia rozpoczęły sopocianki. Pierwszy punkt zdobyła niezastąpiona Dorota Świeniewicz. Gospodynie wprawdzie, podobnie jak w pierwszej partii wyszły na prowadzenie 2:1 ale sopocianki za sprawą Neriman Ozsoy wyrównały.

Nie udało im się jednak przełamać gospodyń i znów po świetnych blokach drużyny Muszynianki przy pierwszej przerwie technicznej było 8:5 dla gospodyń. Po powrocie na parkiet sopocianki szybko jednak zdobyły trzy punkty z rzędu doprowadzając do remisu 8:8.

Atom poszedł za ciosem i  dzięki silnym zagraniom Olgi Fatiejewej wyszedł na prowadzenie 11:9. Później było jeszcze 12:9 dla Trefla i trener Muszynianki poprosił o czas.

Mimo uwag trenera gospodynie nadal były o kilka punktów za sopociankami, przy drugiej przerwie technicznej było 16:12 a po powrocie na parkiet nawet 18:12.

Siatkarki miejscowe w końcu przebudziły się, zaczęły dochodzić swoje rywalki a wykorzystując błędy sopocianek doprowadziły do remisu 20:20. W zespole gospodyń znów świetnie zaczął funkcjonować blok. Nawet silnie atakujące sopocianki nie były w stanie przebić się przez zasłony Muszynianki.

Efekty przyszły bardzo szybko. Zespół z południa Polski wyszedł na prowadzenie 23:20, na chwilę tylko sopocianki mogły marzyć o zmianie losów seta, zdobyły 2 punkty ale końcówka znów należała do gospodyń, które wygrały partię do 22.

SET TRZECI

Niestety gospodynie nie zamierzały odpuszczać, przynajmniej na początku trzeciego seta. Po dwóch asach serwisowych objęły prowadzenie w partii 2:0. Sopocianki podjęły jednak walkę, wyrównały na 2:2. Później było jeszcze m.in. 3:3 i 5:5.

Niestety powróciły koszmary z pierwszej partii. Atom Trefl po zdobyciu piątego punktu stanął. Gospodynie szybko doprowadziły do pierwszej przerwy technicznej (8:5). Po powrocie na parkiet punkty nadal zdobywała Muszynianka m.in. dwukrotnie zablokowana została Fernandez Navarro. Gospodynie objęły prowadzenie 10:5.

Ekipę Atomu Trefla stać było jedynie na pojedyncze akcje punktowe, m.in. Kingi Maculewicz, niestety siatkarki z Muszyny były o wiele skuteczniejsze. Przy drugiej przerwie technicznej sopocianki przegrywały 8:16.

Przy stanie 8:17 trener Chiappini ponownie przywołał swoje siatkarki do ławki. Niestety gospodynie były w tym momencie ne do zatrzymania. Po autowym ataku Natalii Nuszel zrobiło się 18:8 dla gospodyń.

Wówczas w szeregi Muszynianki wkradło się rozprężenie. Jeszcze raz sopocianki podjęły próbę odwrócenia losów seta i przedłużenia meczu. Powoli zaczęły niwelować dystans i doprowadziły do stanu 20:15 dla gospodyń.

Przewaga Muszynianki byla jednak zbyt duża by gospodynie mogły ją roztrwonić. Trener w czasie przerwy na żądanie przywołał je do porządku i gospodynie szybko zakończyły seta wygrywając do 18, wykorzystując już drugą piłkę meczową.

• (3)

Było wiadomo, ze jak przeprają sobotę to i w niedzielę również, bo nie wytrzymają - w tym wieku to za duży wysiłek . Odmłodzić zespół Polkami i będzie ok. Dużo szansy gry powinna dostać Konieczna, Sieczka i Nuszel to młode zdolne siatkarki.Na rozegraniu tylko Bełcik a pani śliwie z córeczka juz dziękujemy .

• 1 2

• Nuszel to się nadaje do 1 ligi nic więcej

• 0 0

• no i wypowiedział się...

spec, który nigdy nie był na meczu bo gdyby był to by zobaczył jak świetnie grała Śliwa , nie tylko na rozegraniu ale również świetnie serwowała, nie mówiąc o kilku swietnych obronach. Co z tego że stara szkoła grunt że skuteczna.

• 1 1

• Bełcik jest fatalna.

• 5 0

• Bełcik jest lepsza od śliwy. Śliwa wchodzi na zmiany bo nie wytrzymuje , jest niziutka przaz nią wchodzą wszystkie pilki przy atatu - ma juz swoje lata powinna wreszcie odpocząć.

• 0 1

• Iza gra bardzo słabo i ostatnio znacznie gorzej od Magdy czy Ci się to podoba czy nie! tyle "młodych" zawodniczek nie może grać jeśli chcą walczyć o złoto! Nie wytrzymują bo trener nie robi zmian!

• 0 1

• nazwiska nie grają (1)

Dlaczego tak słabo grają mając w zespole reprezentantki z kilku krajów

• 4 0

• Nie grają źle tylko na tym poziomie nie da się grać na dwie przyjmujące!!!!!!!!!!!!!!!
      Trener popełnia moim zdaniem duży błąd! Mając tak dobry środek trzeba wzmocnić przyjęcie kosztem ataku ze skrzydeł! Zresztą Natalia jest bardzo techniczną zawodniczką i przy zmianie tempa ataku można też coś zwojować a tak przy braku przyjęcia atak ze skrzydła funkcjonuje jak są siły czyli w początkowych fragmentach meczu! Im dalej w las tym więcej błędów no a jak jest reakcja trenera to już jest po meczu!

• 0 0

• Rozczarowanie (3)

Przede wszystkim dlatego,że tylko w nielicznych momentach był to wczorajszy Trefl.Była naprawdę wielka ambicja i ofiarność ale nie było rozsądnego sterowania poczynaniami dziewcząt na boisku. Niestety rozgrywającym Trefla jeszcze daleko do rozgrywających Muszynianki i wyszło to z całą siłą w dzisiejszym spotkaniu.
    Odbiór zagrywki jest postawą wszystkich poczynań i nie można sobie pozwolić na odbieranie wyłącznie we dwójkę, bo któryś raz system nie zdał egzaminu, a dzisiaj Muszynianka wykorzystała to negatywne ustawienie Trefla do perfekcji.Niestety jest to rzecz trenera dlaczego stosuje trudniejsze dla zespołu rozwiązania, to jego sprawa.Zmiany znowu nieprzemyślane i jakby przypadkowe.Przeciwnik grał dziś bardzo dobrze, na pewno jest lepszy od Trefla i trzeba było robić wszystko co tylko możliwe aby mu ten rozpęd utrudnić.Tego nie było widać.szczególnie w zmianach zawodniczek.Oczywiście to nie trener przegrał mecz,ale niewiele zrobił,żeby zespół się odnalazł.Zobaczymy co będzie dalej i miejmy nadzieję,że się coś poprawi.

• 8 0

• do ego (2)

Bądź bardziej krytyczny dla trenera! Zmiany przy 7-15 są cwane bo na siłę wprowadzane by udowodnić, iż wchodząca zawodniczka nic nie umie zmienić i trenera taktyka jest słuszna! Dla mnie to tak wyglądało! Trener nie zapanował nad zespołem i sytuacją i bronił się później niszcząc inne zawodniczki! Recepta była prosta! Nuszel na lewe Turczynka na prawe, rozsądne podwójne zmiany i warto tak zaryzykować! Ale to trener decyduje! Moim zdaniem o przeszkadzał zarówno w sobotę jak i niedzielę! Trener jest porażką tego zespołu co pokazało już wiele meczów i nic tego nie zmieni!

• 3 0

• Czy uważasz, że trener Serwiński jest lepszym szkoleniowcem? (1)

Tak sądzisz?

• 0 2

• Tak bo wykorzystał możliwości zespołu do maksimum! Nie bał się ryzykownych zmian co przyniosło upragniony wynik za co zostanie rozliczony!

• 1 0

• W piątek będzie w Ergo (1)

Conajwyżej w sobotę zagrają w Olivi, ale ona i tak sporo większa od hali Muszyny :P.

A z Ciebie to Gdańszczanin tylko z nazwy, a nie serca.

• 6 1

• Domyślam się, że to do mnie ... cóż, wiem jaka jest Olivia bo regularnie chodzę tam na hokej (pogrzebany niestety ostatnio). A co do mojego statusu gdańszczanina (tak właśnie tak to się pisze, z małej litery) ... to co Ty tam wiesz. Odkąd nie ma Gedanii kibicuję Muszynie, nie widzę powodów, żebym nagle miał zacząć kibicować Sopotowi ... dlaczego miałbym tak zrobić, czy przez fakt, że PGE rzuciło kasę, nakupowało gwiazdeczek i już ? No więc nie ma żadnego powodu, żebym się miał utożsamiać z takim zezpołem ...

• 2 2

• ATOM TREFL - drużyna jednego sezonu? (2)

Jak widać w Polsce za duże pieniądze z PGE (firma skarbu państwa) można zrobić drużynę w kilka miesięcy. Drużyna Muszyna istnieje w lidze już kilka sezonów. Czy Atom Trefl rozpadnie się po sezonie? Czy będzie się staczać w tabeli z sezonu na sezon?

• 2 7

• (1)

A czemu miałby się stoczyć. Cel czyli LM osiągnięty. Kolejny sezon to gra w LM czyli to o co dziewczyny walczyły.

• 5 0

• Tylko skoro w tym roku 8 mln to mało i to bez pucharów to w przyszłym będą musieli mieć min 10 mln. Czy to się uda?! A co jak nie będzie decyzji odnośnie elektrowni?!

• 1 1

• trener

trener robi zmiany jak set przegrany.niech się uczy od p.Serwinskiego albo Kawki

• 7 0

• W piątek do hali przyjdzie 10000 ludzi! (2)

to drużyna z Muszyny zobaczy jak wygląda kibicowanie i duża hala

• 7 3

• pajacu Muszyna grała w Lidze mistrzyń na najlepszych siatkarsko halach europy....Sopot może się jedynie cieszyć że gwiazdy z Muszyny tam przyjadą!!