Myszka i Dziarnowska też w czołówce po eliminacjach

26 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Sopocki Klub Żeglarski 53. Trofeo Princesa Sofia w żeglarstwie. Paweł Tarnowski wygrał na Majorce
Przemysław Miarczyński wygrał w Portugalii eliminacje i do wyścigów finałowych mistrzostw Europy przystąpi jako lider. Przemysław Miarczyński wygrał w Portugalii eliminacje i do wyścigów finałowych mistrzostw Europy przystąpi jako lider.

Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot) wygrał eliminacje w mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie RS:X. Od poniedziałku u wybrzeży portugalskiej wyspy Madera rozpoczną się wyścigi finałowe. Na włączenie się do walki o medale szanse ma jeszcze dwoje trójmiejskich deskarzy: broniący ubiegłorocznego złota - Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) oraz Maja Dziarnowska (SKŻ)

.

Rywalizacja 53 deskarzy w Funchal na razie stoi pod znakiem walki dwóch zawodników. Najgroźniejszym rywalem Miarczyńskiego jest Nimrod Mashiah. Reprezentant Izaela wygrał trzy wyścigi, Polak dwa, a jeden bieg padł łupem Byrona Kokkalanisa (Grecja), który jest trzeci w generalnej klasyfikacji.

Po drugim dniu doszło do zmiany na szczycie (przeczytaj relację z pierwszego dnia). Sopocianin został liderem, a zarazem wygrał kwalifikację, gdyż prezentuje bardzo równą formę. W żadnym z sześciu startów popularny "Pont" nie zajął słabszego miejsca niż czwarte! Natomiast Nimrodowi zdarzyły się już "wpadka" (15 miejsce), a raz był też ósmy.

Szans na podium nie traci również broniący tytułu mistrza Europy Piotr Myszka (przeczytaj sprawozdanie z ubiegłorocznych regat). Gdańszczanin w najlepszym wyścigu (numer cztery) zajął drugie miejsce, finiszując za Miarczyńskim. O tym, że jest dopiero piąty w klasyfikacji mistrzostw Europy i szósty w punktacji open (uwzględnia zawodników spoza kontynentu), decydują dwa biegi, w których osiągał metę na 12. i 13. miejscu.

Miejsca pozostałych Polaków:
10. Michał Majewski (YKP Warszawa) 53, 13. Paweł Tarnowski 65, 22. Łukasz Grodzicki 100, 41. Marcin Urbanowicz 189, 43. Jan Handke 210, 44. Piotr Nowacki (wszyscy SKŻ Ergo Hestia) 212

W rywalizacji pań na szóste miejsce w mistrzostwach Europy oraz na ósme w klasyfikacji open awansowała Maja Dziarnowska. Sopocianka zyskała nie tyle dzięki lepszym startom, gdyż nadal żegluje nierówno (czwarte miejsce i dwa dziesiąte drugiego dnia), ale po anulowaniu z jej konta falstartu z inauguracyjnego dnia zmagań, który kosztował ją 24 punkty karne. każdy startujący w Funchal skorzystał już z pierwszej tzw. odrzutki, a drugi najsłabszy start zostanie odliczony po rozegraniu dziesięciu biegów.

Ten punkt regulaminu to także nadzieja na kolejny awans dla Zofii Klepackiej-Noceti. Jak informowaliśmy mistrzyni Europy sprzed roku zamiast być wiceliderką po pierwszym dniu rywalizacji zamykała klasyfikację, bo z trzech wyścigów została zdyskwalifikowana. Numer fabryczny jej deski nie zgadzał się z tym podanym do zgłoszenia startowego. Winę na siebie za tę pomyłkę wziął trener kadry, Paweł Kowalski. Drugiego dnia regat Polka awansowała, bo dwukrotnie osiągała metę jako druga.

każda deskarka ma odjęty od noty ogólnej najsłabszy start
1. Marina Alabau (Hiszpania) 6 punktów
2. Tuuli Petaja (Finlandia) 16
3. Maayan Davidovich (Izrael) 18
-------------
Miejsca Polek:
8. Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia) 40, 11. Hanna Zembrzuska (Centrum Żeglarskie Szczecin) 51, 15. Zofia Klepacka (YKP Warszawa) 63, 18. Agnieszka Bilska 69.4, 19. Małgorzata Białecka (obie SKŻ Ergo Hestia) 76.

Niedziela jest dniem wolnym w mistrzostwach. Od poniedziałku do środy rozgrywane będą wyścigi finałowe z zaliczeniem dotychczas zdobytych punktów. Codzienne planowane są po trzy starty dla kobiet i mężczyzn. 1 marca, ostatniego dnia regat w rywalizacji pozostanie tylko po 10 najlepszych pań i panów, którzy rozegrają tzw. wyścig medalowy, liczony podwójnie. Przebieg wyścigów można śledzić na żywo na oficjalnej stronie internetowej regat ZOBACZ TUTAJ. Codziennie wyścigi mają rozpoczynać się o godzinie 12.00.

Opinie (4)

• Brawo Pont

tak do końca
    i nie będzie już żadnych gadek kto ma jechać na igrzyska!!!!

• 19 1

• Brawo Pont, Brawo Polska, Zośka - co nie zabija to wzmacnia !