Lotos Trefl wygrał na koniec rundy

12 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Trefl Gdańsk

Sebastian Schwarz (nr 9) i Mateusz Mika (drugi od lewej) byli najskuteczniejsi w ataku Lotosu Trefla. Obaj zdobyli po 19 punktów. MVP otrzymał Piotr Gacek (nr 3). Sebastian Schwarz (nr 9) i Mateusz Mika (drugi od lewej) byli najskuteczniejsi w ataku Lotosu Trefla. Obaj zdobyli po 19 punktów. MVP otrzymał Piotr Gacek (nr 3).

W Ergo Arenie odbył się ostatni mecz sezonu zasadniczego 2015/2016 PlusLigi. Mający zapewniony udział w meczach o brąz Lotos Trefl Gdańsk pokonał w nim ostatni w tabeli MKS Będzin 3:1 (25:16, 28:30, 25:15, 25:22). Trener Andrea Anastasi sprawdzał w nim najsilniejszy skład. 21 kwietnia jego drużyna rozpocznie serię do trzech zwycięstw o 3. miejsce z PGE Skrą Bełchatów. Wygra ją ten zespół, który pierwszy pokona trzykrotnie rywala.

LOTOS TREFL: Falaschi 2 punkty, Schwarz 19, Gawryszewski 10, Troy 16, Mika 19, Grzyb 16, Gacek (libero) oraz Stępień, Hebda, Ratajczak

MKS: Tyler 2, Laane 11, Baczkała 8, Piotrowski 10, Żuk 2, Warda 12, Kaczmarek (libero) oraz Pawliński, Gaca 2, Oczko, Peszko 8, Kamiński 3, Stysiał (libero)

Już przed wtorkowym meczem siatkarze Lotosu Trefla wiedzieli, ze nie muszą martwić się o 4. miejsce i grę o brązowe medale z 3. zespołem rozgrywek. W sobotę Cuprum Lubin pokonało 3:0 Cerrada Czarnych Radom, więc druga z drużyn nie mogła już dogonić żółto-czarnych. Dlatego ci w zaległym spotkaniu 25. kolejki mogli przygotować się do serii z PGE Skrą Bełchatów. Ta rozpocznie się 21 kwietnia i potrwa do trzech zwycięstw jednej z drużyn.

ew. 1 maja PGE Skra - Lotos Trefl

Pomimo tego trener Andrea Anastasi w pierwszym secie wpuścił na boisko najsilniejszy skład. Ten szybko rozprawił się w pierwszej partii na ostatnią drużyną sezonu zasadniczego PlusLigi. Atak Sebastiana Schwarza dał prowadzenie 2:0, dwa szybkie zbicia Murphy'ego Troya i zrobiło się 7:3. Kiedy na zagrywce pojawił się Mateusz Mika przewaga gospodarzy wzrosła do 10:5 i już od tego momentu zaczęło się dobijanie rywala. Ten zdobył w partii raptem 16 pkt.

MKS, doświadczony porażkami w obecnych rozrywkach szybko zapomniał o pierwszym secie i w drugim wyszedł na prowadzenie 7:3. To podrażniło żółto-czarnych i rozwścieczyło Anastasiego. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną gdańszczanie wyszli na prowadzenie, które powiększył po niej Schwarz (17:15). Lotos Trefl utrzymał je do końcówki partii (24:22) i niespodziewanie pozwolił odrodzić się rywalom. Do remisu doprowadziły ataki Tijmena Laane oraz Jakuba Peszki. Gdańszczanie mieli jeszcze jedną piłkę setową, ale rywale ją odebrali za sprawą Laane (25:26). Kolejne dwa punkty powędrowały na konto gospodarzy (27:26), a od staniu 28:28 punkty zdobyli Peszko i Laane, tym samym kończąc seta.

W trzecim ponownie obejrzeliśmy Lotos Trefl w najlepszym wydaniu. Choć do staniu 10:10 dawał nadzieję MKS na kolejną niespodziankę, to po sygnale od Miki odjechał rywalowi z ogromną szybkością. Jeżeli ktoś wyszedł wówczas z hali na 7 minut, to po powrocie ujrzał wynik 22:13. Stempel na secie postawił potężnym atakiem Wojciech Grzyb.

Goście wrócili do gry na początku czwartej partii. Po ataku Wiaczesława Baczkały prowadzili 13:12. Zbicia Troya, Miki oraz Schwarza złożyły się na trzy punkty z rzędu dla Lotosu Trefla (15:13). Za chwilę błąd popełnił Sebastian Warda i gospodarze byli na prostej do wygrania meczu. W końcówce świetnie zagrał Mika więc sezon zasadniczy zakończył się zwycięstwem żółto-czarnych.

Wyniki 26 kolejki

• LOTOS TREFL GDAŃSK - Asseco Resovia 0:3 (23:25, 20:25, 20:25)
  • AZS Politechnika Warszawska - AZS Częstochowa 3:2 (25:10, 25:19, 20:25, 21:25, 15:13)
  • Cuprum Lubin - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:22, 26:24, 25:23)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:22, 25:21, 25:16)
  • Łuczniczka Bydgoszcz - MKS Będzin 3:0 (25:17, 25:17, 25:15)
  • PGE Skra Bełchatów - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 27:25)
  • Jastrzębski Węgiel - Effector Kielce 2:3 (23:25, 25:21, 15:25, 25:17, 14:16)