Na deklaracjach się skończyło

15 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Trefl Gdańsk

W Treflu odgrażano się, że wyjazd do Olsztyna jest po to, aby wygrać. Tymczasem piąta kolejka PlusLigi nie przyniosła gdańskim siatkarzom nawet punktu. AZS UWM, który od lat utrzymuje się w krajowej czołówce, a w minionym sezonie zdobył brąz, pewnie pokonał beniaminka 3:1 (25:22, 19:25, 22:25, 19:25)

.

AZS: Zagumny zdobył 1 punkt, Kunnari 19, Kowalczyk 5, Szymański 18, Siezieniewski 11, Grzyb 6, Andrzejewski (libero) oraz Józefacki, Oczko.

TREFL: Bednaruk 1, Janić 11, Szulik 3, Winnik 14, Serafin 10, Kadziewicz 17, Samardzić (libero) oraz Stancelewski 5, Skorij, Kruk 3.

Za gdańszczanami pojechała około 30 osobowa grupka kibiców. Jednak z wyjątkiem drugiego seta nie doczekała się na miłe doznania. Szkoda tym większa, że to nie AZS wygrał ten mecz, ale Trefl go przegrał. Wystarczy spojrzeć w statystyki, aby przerazić się liczbą niewymuszonych błędów gdańszczan.

Podopieczni Wojciecha Kaszy zepsuli dziś aż 22 zagrywki!. Ponadto aż 21 punktów oddali w ataku, gdyż 11 razy zostali zablokowani, a 10 razy bili po autach lub w siatkę! Sześć razy tak źle przyjmowali zagrywkę, że nie dało się już piłek podbić, a sześć kolejnych zagrywek rywali zakwalifikowano jako asy.

Dwoił się i troił Łukasz Kadziewicz, który to właśnie z Olsztyna wystartował do wielkiej ligowej siatkówki, ale choć zdobył najwięcej punktów w zespole, to i on jak na środkowego bloku nie miał zabójczej skuteczności. Z 17 ataków wykorzystał 10. Kolejne punkty dołożył po blokach (5) i zagrywkach (2).

W inauguracyjnej partii Trefl zszedł na przerwę techniczną z prowadzeniem 8:7, ale zupełnie pogubił się po powrocie na parkiet. Druga przerwa techniczna następowała już przy przewadze gospodarzy 16:12. W drugim secie zanosiło się na powtórkę, gdyż gdańszczanie znów mieli 8:7, a po pauzie oddali dwa punkty z rzędu. Na szczęście tym razem nasi nie odpuścili. Od 11:12 to oni zaczęli skrzętnie gromadzić punkty, by odskoczyć na 18:13, a następnie pewnie doprowadzić do wyrównania w meczu.

Gdy liczyliśmy na równie wyrównaną walkę w kolejnych partiach, zdobycie co najmniej jednego punktów przez żółto-czarnych, gdyż miejscowi musieli tracić siły, bo w nogach mieli występ w tym tygodniu w europejskich pucharach, spotkał nas zawód. Wspomniane na początku błędy sprawiały, że gdańszczanie już w początkowej fazie setów trzy i cztery tracili kontakt z rywalem, a potem nie potrafili odrobić strat. W trzeciej odsłonie zaczęli oddawać pole od 5:5, ale znów krytyczny był okres między pierwszą a drugą przerwą techniczną, kiedy z 7:8 zrobiło się 11:16. W ostatniej zaś części gry akademicy od razu uciekli na 5:2, a potem prowadzili nawet 15:8 i 22:16...

- Mieliśmy wielki problem z wprowadzeniem piłki do gry. Rozmiar zepsutych przez nas rozgrywek to jest wielka liczba. Moim zawodnikom zabrakło dzisiaj koncentracji i dyscypliny - ocenił na pomeczowej konferencji Wojciech Kasza, trener Trefla.

Tabela wprowadzona: 2008-11-20

Pozostałe wyniki 5. kolejki: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle - J.W.Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawa 3:2 (25:18, 22:25, 22:25, 25:20, 15:10), Delecta Bydgoszcz - Jadar Radom 1:3 (15:25, 19:25, 25:16, 18:25), Jastrzębski Węgiel - Domex Tytan AZS Częstochowa 2:3 (28:30, 25:19, 17:25, 25:17, 11:15), Asseco Resovia - PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 23:25, 17:25).

Opinie (16)

• Tyle kasy

I wszystko w błoto! Oj Wierzbicki wykończyłeś Gedanię, a sam nic nie potrafisz osiągnąc!

• 0 0

• Jadar...

...chłopaki, wygrajcie to, proszę Was.

• 0 0

• mozna sie było tego spodziewać (2)

juz na samym poczatku było można , zauważyć iż nasi chłopcy graja sami bo trener grzeje sbie pupke o stołeczek i potrafi krzyknać "jazda ,jazda" i dalej nóżka na nóżke. jest taka prawda jestem na praktycznie każdym meczu w gdańsku i widze jak sie "kasza(na)" zachowuje... dajcie im pożadnego trenera i etedy zakse i skre wciagna nosem.TEREFFFL GDAŃSK