Wybrzeże przegrało na zakończenie rundy

Torus Wybrzeże Gdańsk

Porażka z Chrobrym sprawia, że do rywalizacji każdy z każdym mecz i rewanż o miejsca 9-12 piłkarze ręczni Wybrzeża nie przystąpią jako liderzy tabeli. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Szczypiorniści Wybrzeża mieli zapewnić sobie w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego jak najlepszą pozycję wyjściową przed grą o utrzymanie w najgorszej czwórce Superligi mężczyzn. Niestety, popełnili sporo błędów w ataku, na dobre pogubili się po przerwie i ulegli w hali AWFiS Chrobremu Głogów 21:29 (11:12). To oznacza, że podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka do walki o utrzymanie w PGNiG Superlidze przystąpią co najwyżej z 10. miejsca, a mogą znaleźć się jeszcze niżej, jeśli Śląsk Wrocław w sobotę nie przegra w Mielcu. Na koniec rozgrywek ta pozycja oznaczać będzie konieczność gry w dwumeczu barażowym, a lokaty 11 i 12 równoznaczne będą z degradacją.

SPRAWDŹ JAK WYGLĄDA TRÓJMIEJSKI WEEKEND Z PIŁKĄ RĘCZNĄ

WYBRZEŻE: Plaszczak, Chmieliński, Sokołowski - Mogielnicki, Sulej 1, Rogulski 4, Prymlewicz 1, Papaj 3, Lijewski 4, Kondratiuk 1, Rakowski 3, Adamski, Abram 1, Nilsson, Piątek, Kornecki 3

Chrobry: Stachera, Kapela - Bednarek 1, Witkowski, Płócienniczak 1, Mochocki 1, Gujski 1, Tylutki 2, Biegaj 2, Babicz 7, Kandora, Kubała 9, Bąk 1, Świątek 4

Z drużyn z dolnych rejonów tabeli Wybrzeże jest jedyną z najlepiej grających w 2015 roku. Ten obraz zmąciło nieco ostatnie spotkanie z Azotami Puławy, które przegrało 25:33. A to sprawiło, że straciło szanse na awans do play-off.

PORAŻKA W PUŁAWACH SPOWODOWAŁA BRAK PLAY-OFF DLA WYBRZEŻA

Pomimo tego gdańszczanie chcieli w dobrym stylu zakończyć rundę zasadniczą i zebrać jak największą liczbę punktów przed fazą play-out. W końcu w niej będą bronić się przed spadkiem. A mecz z Chrobrym dawał możliwość zrównania się dorobkiem punktowym z liderem końcowej czwórki, Zagłębiem Lubin. Ta drużyna zagra w sobotę z Vive Tauronem Kielce, dlatego trudno oczekiwać, że powiększy zdobycz zwycięstw lub remisów.

Drużyna Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka, która podczas poprzedniego meczu w Gdańsku, ale w Ergo Arenie, przeciwko Vive nie miała problemów, aby pokazać ofensywą grę, tym razem, w hali AWFiS z kłopotami prezentowała skuteczny atak. Aż do 5. min. nie mogła trafić do siatki. Na szczęście w tym czasie rywale uczynili to tylko raz.

Złe chwile przerwał Marcin Lijewski, który wykończył długą akcję gospodarzy. Niestety to nie do końca odblokowało Wybrzeże. W 9. min. Artur Chmieliński wpuścił 5. bramkę, co dało Chrobremu trzy przewagi. Utrzymywał ją przez kolejnych 8 min. Wtedy to 120-sekundową karę otrzymał Dominik Płócienniczak. Do tego Wybrzeże dostało rzut karny, z którego bramkę zdobył Adrian Kondratiuk.

Kolejną akcję wykończył Andrzej Rakowski i na tablicy wyników pojawiło się 6:7. Ale na wyrównanie gdańszczanie czekali do 24. min. Wtedy mocnym rzutem z drugiej linii popisał się Lijewski (10:10). Do końca pierwszej połowy oglądaliśmy już głównie walkę, która nieznacznie zmieniła wynik (11:12).

Niestety drugą połowę Wybrzeże rozpoczęło od 2-minutowej kary dla Huberta Korneckiego. W tym czasie goście odskoczyli na 14:11. A strzelecką niemoc gospodarzy przełamał... Kornecki, który chwilę wcześniej wrócił na boisko.

Przyjezdni byli już jednak na tyle rozpędzeni, że defensywa gdańszczan nie radziła sobie z ich akcjami. W 44. min. Wybrzeże przegrywało 14:19. Do tego popełniało sporo błędów w ataku. A to sprzyjało gościom. I choć do siatki trafiali Patryk Abram czy Lijewski to goście szybko znajdowali na to odpowiedź. Mało tego, w 49. min. prowadzili już 22:16 i wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać im zwycięstwa.

Do tego kolejną minutę pechowo rozpoczęła para strzelców ostatnich bramek dla gdańszczan. Najpierw Abram trafił w stopę bramkarza gości, a dobitka Lijewskiego odbiła się od słupka. Rywale nie mieli problemów ze skutecznością i 2 min. później było już 25:17 dla przyjezdnych. W tym momencie widać było, że obie drużyny pogodziły się z wynikiem.

Wyniki 22 kolejki:

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Chrobry Głogów 21:29 (11:12)
  • Vive Tauron Kielce - Zagłębie Lubin 48:34 (23:13)
  • MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 30:36 (16:18)
  • Górnik Zabrze - Nielba Wągrowiec 37:23 (21:12)
  • PGE Stal Mielec - Śląsk Wrocław 35:25 (18:11)
  • Orlen Wisła Płock - Pogoń Szczecin 35:27 (18:12)

Opinie (37) 2 zablokowane

22.03 (nd) godz.16:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 0:0 mecz odwołany Zagłębie Lubin
14.03 (sob) godz.17:00 MMTS Kwidzyn 0:0 mecz odwołany TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
06.03 (pt) godz.18:00 Grupa Azoty Tarnów 31:34 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
03.03 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 19:32 Orlen Wisła Płock LIVE!
22.02 (sob) godz.20:30 Energa MKS Kalisz 26:23 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
11.02 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 17:27 PGE Vive Kielce LIVE!

.

• Sezon zakończono po 24. kolejce rundy zasadniczej ze względu pandemię koronawirusa i wprowadzenie stanu epidemii w Polsce. Mistrzem Polski zostało PGE Vive Kielce, żadna z drużyn nie spada.