Szczypiorniści SMS przegrali awansem

15 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
W meczu z MKS Poznań gdańscy piłkarze ręczni tylko raz wyszli na prowadzenie. Po rzucie Bartosza Kowalczyka było 15:14. W meczu z MKS Poznań gdańscy piłkarze ręczni tylko raz wyszli na prowadzenie. Po rzucie Bartosza Kowalczyka było 15:14.

Piłkarze ręczni SMS Gdańsk sprawili zawód przed własną publicznością. W spotkaniu rozgrywanym awansem z 21. kolejki, sąsiadem w tabeli grupy A I ligi, gdańszczanie sromotnie przegrali z MKS Poznań 24:32 (15:16). W grze licealistów nie było tej werwy, dzięki której przed tygodniem triumfowali w derbach Trójmiasta.

DERBY W GDYNI NIESPODZIEWANIE DLA SMS

SMS: Skrzyniarz, Szot - Kowalczyk 4, Majdziński 2, Moryto 3, Myszk, Bekisz 3, Kawka 6, Skwierawski 3, Pawłowski 1, Brukwicki, Pietruszko 1, Orzechowski 1, Mrozowicz

Szczypiorniści SMS nie włożyli w ten mecz tyle serca co w trzech ostatnich kolejkach w starcia z lokalnymi rywalami z: Gdyni, Malborka i Elbląga, w których osiągali następujące rezultaty 26:25, 26:26, 25:26.

- Mam odczucie, że nasi zawodnicy uznali, iż po ostatnich dobrych występach, to spotkanie samo się wygra. Wyszli na boisko bez zwykłego skupienia i rozpoczęli od 1:4 - ocenia Andrzej Lisiewicz, dyrektor gdańskiej szkoły.

Na pewno miejscowi nie musieli oszczędzać sił na finału mistrzostw Polski. Właśnie z powodu turnieju, który odbędzie się w przyszłym tygodniu, spotkanie I ligi było grano awansem. Z SMS w tych rozgrywkach weźmie udział tylko dwóch szczypiornistów z Kwidzyna. W niedzielne popołudnie w hali przy ul. Kołobrzeskiej oglądaliśmy tylko jednego z nich - Macieja Majdzińskiego.

W pierwszej połowie licealiści na ogół tracili do rywali od 1 do 3 bramek. Pod koniec tej odsłony pojawiała się jednak niespodziewanie szansa na zejście na przerwę z korzystnym wynikiem. Po akcji Bartosza Kowalczyka zrobiło się 15:14. Jak się później okazało, było to pierwsze i ostatnie prowadzenie gdańszczan w tym pojedynku.

Na konto MKS jeszcze przed przerwą zapisano dwa kolejne trafienia, a i od celnego rzutu gości rozpoczęła się druga połowa. W poznańskiej ofensywie prym wiedli: Krzysztof Martyński (8 bramek), Maciej Tokaj (7) i Jakub Pochopień (6).

- W miarę wyrównany mecz, dający nadzieje na zmianę wyniku był do 48. minuty. Potem drużyna zupełnie się pogubiła - dodaje dyrektor Lisiewicz.

Między 48. a 53. minutą gdańszczanie zdobyli tylko jedną bramkę, a sami zainkasowali aż pięć. Tym samym ich straty wzrosły do 20:28 i skończyły się wszelkie nadzieje na happy end ze strony miejscowych.