Nadspodziewanie ciężki mecz mistrzyń Polski

Marta
19 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Karolina Sulżycka Karolina Sulżycka

Nadspodziewanie ciężko przyszła gdyńskim szczypiornistkom wygrana w Piotrkowie Trybunalskim w pierwszym meczu rundy rewanżowej PGNiG Superligi. Przedostatnia ekipa w tabeli niemal przez 50 minut dotrzymywała kroku mistrzyniom Polski i tylko lepsza końcówka meczu w wykonaniu Vistalu Łączpolu zapewniła zwycięstwo nad Piotrcovią 33:28 (18:16).

19 grudnia 2012, godz. 17:00
2 pkt.
Piotrcovia Piotrków Trybunalski
VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia

3% 8 typowań Piotrcovia Piotrków Trybunalski
97% 264 typowania VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia

PIOTRCOVIA: Skura, Jurkowska, Opelt - Waga 7, Wypych 7, Kopertowska 3, Szafnicka 3, Cieślak 3, Mielczewska 2, Sadowska 2, Rol 1, Brzezowska 0, Krzysztoszek 0.

VISTAL ŁĄCZPOL: Kowalczyk, Gapska - Sulżycka 5, Duran 5, Koniuszaniec 5, Kulwińska 5, Andrzejewska 5, Zych 3, Petrinja 3, Krnić 1, Mateescu 1, Białek 0.

- W Piotrkowie zawsze ciężko się gra. Teraz też, mimo, że nasze rywalki to przedostatnia drużyna w tabeli to jednak pozostało w niej kilka zawodniczek, które pamiętają jeszcze grę o medale. Ponadto miejscowa drużyna gra z przysłowiowym nożem na gardle stąd spotkanie to było bardzo wyrównane - powiedział po meczu trener Vistalu Łączpolu Adrian Struzik.

Spotkanie, praktycznie, przez 45 minut było niezwykle wyrównane. Rozpoczęło się od remisów dopiero w okolicach 20 minuty gry gdynianki wypracowały sobie niewielką, dwubramkową przewagę, którą dowiozły do końca pierwszej odsłony.

Po zmianie stron gospodynie wyrównały (21:21) na chwilę wyszły na minimalne prowadzenie ale na 15 minut przed końcem meczu mistrzynie Polski rozpoczęły skuteczny finisz.

- W pierwszej części meczu popełniliśmy zbyt dużo błędów w obronie. Musieliśmy je wyeliminować w drugiej części meczu. Od 45 minuty zaczęliśmy już całkowicie kontrolować wydarzenia na parkiecie, odskoczyliśmy na kilka bramek i tę przewagę w sposób niezagrożony utrzymaliśmy do końca gry - dodał szkoleniowiec gdynianek.

Wyniki 12 kolejki

• Piotrcovia Piotrków Trybunalski - VISTAL ŁĄCZPOL 28:33 (16:18)
  • Aussie Sambor Tczew - Pogoń Baltica Szczecin 22:20 (11:13)
  • KSS Kielce - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 29:32 (13:14)
  • AZS Politechnika Koszalińska - Start Elbląg 30:27 (16:18)
  • SPR Lublin - KPR Ruch Chorzów 36:20 (19:12)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Jelenia Góra 26:31 (11:12)
Marta

Opinie (8) 2 zablokowane

• (1)

Przy całym szacunku ale w tym sezonie z Piotrkovią wygrałaby moja teściowa z wraz z koleżankami ze swojej parafii.

• 6 14

• gratulacje dla zepołu

Gratulacje dla dziewczyn.
      Komentarz z teściową nie jest ani dowcipny ani też mądry. Po prostu na poziomie dzielnicowego.