• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nadzieje Wróbla i Jagły

jag.
30 grudnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Reprezentacja Pomorza siatkarek wygrała Turniej Nadziei Olimpijskich. W Miliczu drużyna wyselekcjonowana przez Grzegorza Wróbla i Witolda Jagłę, w pokonanym polu pozostawiła zespoły pozostałych piętnastu województw. Co więcej, w pięciu grach nie oddała rywalkom nawet seta! W rozgrywkach uczestniczyły zawodniczki urodzone w latach 1988-89. Nasza drużyna rekrutowała się z przedstawicielek pięciu klubów.

W eliminacjach utworzono cztery grupy po cztery zespoły w każdej. Do półfinałów kwalifikowali się zwycięzcy, drugim drużynom pozostawała walka o miejsc 5-8, trzecim - 9-12, a najsłabszym o lokaty 13-16.

Pomorze w grupie C po 2:0 pokonało województwo podkarpackie, lubelskie i śląskie. W półfinale los skojarzył naszą reprezentacją z najlepszym teamem grupy D, czyli Wielkopolską. Rywalki sprawiły nam kłopot tylko w drugiej partii. Pomorze wygrało 25:16, 28:26.

W finale wybranki Wróbla i Jagły zmierzyły się z województwem kujawsko-pomorskim, które do tego meczu miało na koncie komplet punktów i stosunek setów 8:0.

Pomorze triumfowało 25:20, 25:21.

POMORZE: Aleksandra Drozd, Joanna Pomykacz, Berenika Tomsia, Natalia Nuszel (wszystkie Gedania), Katarzyna Borowska, Paulina Nasuta (obie Orzeł Gdańsk), Karolina Król, Dominika Perron (obie Trefl Gdynia), Karolina Dylewicz (Olimpijczyk Gdańsk), Magdalena Lenz (SKS Starogard).

Czołówka turnieju w Miliczu:
1. województwo pomorskie,
2. kujawsko-pomorskie,
3. mazowieckie,
4. wielkopolskie,
5. łódzkie,
6. zachodnio-pomorskiej,
7. śląskie,
8. małopolskie.
Głos Wybrzeżajag.

Kluby sportowe

Opinie (1)

  • BRAVO!!!

    Bardzo się cieszę, że coś się rusza w wybrzezowej siatkówce. Dziewczyny "zrobiły" bardzo dobry wynik i mam nadzieję, że przełoży on sie na dobre wyniki naszych drużyn seniorek, za kilka lat. Pozdrawiam Wszystkie zawodniczki oraz Trenerów. Gratuluję z całego serca! (Mam tylko nadzieję, że ruszy jeszcze siatkówka męska w wydaniu młodzieżowym i również przełoży się to na wyniki ekip seniorskich...)

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane