Wiadomości

stat

400 zł dla hokeistki za mistrzostwo Polski

Klub Sportowy Stoczniowiec

Najnowszy artukuł na ten temat

Ile wynosi zadłużenie Arki Gdynia? Kto będzie podpisywać dokumenty?

Hokeistki Stoczniowca za zdobycie mistrzostwa Polski otrzymały od Gdańska nagrody po 400 zł na osobę. Zawodniczki nie kryją, że liczyły, iż ich sukces zostanie nagrodzony nieco hojniej.
Hokeistki Stoczniowca za zdobycie mistrzostwa Polski otrzymały od Gdańska nagrody po 400 zł na osobę. Zawodniczki nie kryją, że liczyły, iż ich sukces zostanie nagrodzony nieco hojniej. fot. Maciej Warowny/trojmiasto.pl

Hokeistki Stoczniowca po raz pierwszy w historii zostały mistrzyniami Polski. Z radością przyjęły zaproszenie na spotkanie od władz miasta, ale po jego zakończeniu nie kryją rozczarowania. Każda z zawodniczek otrzymała po 400 złotych brutto. - Więcej musimy wydać za jeden kij do gry - mówią. Adam Maksim kierownik Referatu Sportu w Biurze Prezydenta Miasta Gdańska ds. Sportu tłumaczy, że drużyna została nagrodzona w ten sam sposób co unihokeistki Olimpii Osowa i rugbistki Biało-Zielonych Ladies, które zdobywały złote medale w poprzednim roku.Czy hokeistki Stoczniowca mają prawo czuć się rozczarowane wysokością nagród od Gdańska za mistrzostwo Polski?

tak, skoro 400 zł nie wystarczy nawet na zakup porządnego kija do gry 76%
trudno powiedzieć, bo odniosły duży sukces, ale kobiecy hokej to niszowa dyscyplina 8%
nie, gdyż nagroda to tylko i wyłącznie dobra wola władz miasta 16%
zakończona Łącznie głosów: 357
Hokeistki GKS Stoczniowca po tytuł mistrzyń kraju sięgnęły 14 marca, gdy w Hali Olivia pokonały po dogrywce Unię Oświęcim 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0). Dla podopiecznych trenera Henryka Zabrockiego był to pierwszy medal w liczącej kilkanaście lat historii żeńskiego zespołu. Tym cenniejszy, gdyż jest to dyscyplina olimpijska.

HISTORYCZNY SUKCES HOKEISTEK GKS STOCZNIOWCA

Sukces zawodniczek trenera Zabrockiego został doceniony przez władze Gdańska. Zespół został zaproszony na spotkanie z przedstawicielami miasta, które reprezentowali: dyrektor Biura Prezydenta ds Sportu Andrzej Trojanowski i wiceprzewodnicząca Komisji Sportu Rady Miasta Gdańska Beata Jankowiak. Najlepszym hokeistkom w Polsce za zdobycie złotych medali miasto przyznało nagrody w wysokości 400 zł brutto na osobę.

- Nie mnie oceniać wysokość nagród. Proszę pytać o to dziewczyn. Jeśli chodzi o wsparcie miasta Gdańska dla naszego klubu, złożyliśmy wcześniej wnioski o granty. Na 2015 rok przyznano nam 12 tysięcy zł. Kwota ta przeznaczona będzie na pierwszą drużynę i pomoże nam w organizacji ligowych występów na jesień. Innych wniosków nie składaliśmy. Jeśli chodzi o indywidualne gratyfikacje dla zawodniczek, jako klub planujemy uhonorować je na oficjalne zakończenie sezonu w czerwcu - mówi prezes GKS Stoczniowiec Marek Kostecki.

Zobacz jak gdańskie hokeistki świętowały zdobycie mistrzostwa Polski.Hokeistki o nagrodach mówią chętnie, ale nie chcą publicznie firmować ich imieniem i nazwiskiem. Nie kryją, że jest im... przykro. Podkreślają, że choć nie grają dla pieniędzy, na co dzień wszystkie uczą się lub pracują, ale liczyły, że po takim sukcesie miejsca kasa otworzy się dla nich szerzej. Hokej wszak do tanich dyscyplin nie należy. Za pieniądze z miasta zawodniczka nie kupi nawet dobrej jakości kija do gry, gdyż za taki trzeba wydać minimum 500 zł.

ŁĄCZNIE 130 TYS. ZŁ OD GDAŃSKA DLA HOKEISTÓW MH AUTOMATYKI STOCZNIOWCA

O komentarz ze strony darczyńców poprosiliśmy Adama Maksima, kierownika Referatu Sportu w Biurze Prezydenta Miasta Gdańska ds. Sportu. Jak wyjaśnił, hokeistki Stoczniowca otrzymały za swoje osiągnięcie analogiczne wynagrodzenie jak inne kobiece zespoły, które świętowały ostatnio mistrzostwo kraju.

- Zawodniczki oraz trener GKS Stoczniowca otrzymały nagrody w łącznej kwocie 8350 zł. W przeliczeniu na jedną osobę, to analogiczne nagrody do tych, które otrzymały w ubiegłym roku unihokeistki Energi Olimpii Osowa czy Biało-zielone Ladies, które wywalczyły złoto w rugby 7. Każda z nagradzanych drużyn ma możliwość podzielenia kwoty w zależności od indywidualnych zasług zawodniczek. GKS Stoczniowiec nie zdecydował skorzystać się z tej możliwości - wyjaśnia kierownik Maksim.

Opinie (64) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2019

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane