• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Tyczka na molo i ćwierć miliona zł w budżecie

jag.
29 maja 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Czy Tyczka na Molo będzie pierwszym letnim konkursem w 2014 roku, w którym Polka skoczy powyżej 4 m? Czy Tyczka na Molo będzie pierwszym letnim konkursem w 2014 roku, w którym Polka skoczy powyżej 4 m?

Pierwszych skoków w tegorocznym sezonie letnim kobiet w Polsce powyżej czterech metrów oraz prób korekt na szczycie aktualnych tabel krajowych wśród mężczyzn należy spodziewać się w piątek w XXVII Tyczce na Molo. W budżecie imprezy jest ćwierć miliona złotych. Początek zmagań w Sopocie o godzinie 17:00. Dla publiczność wstęp bezpłatny.Co prawda w halowych mistrzostwach świata, które w marcu gościł Sopot, przedstawiciele polskiej tyczki nie zdobyli żadnego medalu, ale to nie zmienia faktu, że ta konkurencja należy do jednych z wiodących konkurencji w krajowej lekkoatletyce. Wszak w 2009 roku Anna Rogowska, a dwa lata później Paweł Wojciechowski byli mistrzami świata na otwartym stadionie. Oboje są awizowani do startu w sopockiej imprezie, która odbędzie się 30 maja.

ROGOWSKA PIĄTA W HALOWYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA

Dla tyczkarki SKLA Sopot będzie to pierwszy start od wspomnianych halowych mistrzostw, w których zajęła 5. miejsce. W inauguracyjnym starcie podopieczna Jacka Torlińskiego raczej nie pokusi się o atak na rekord mityngu, który należy do niej i od 2005 roku wynosi 4.77.

Jednak dobrych wyników nie powinno zabraknąć, gdyż rywalkami Polki będą utytułowane Niemki. Martina StrutzLisa Ryzih dobrze znają specyfikę skakania na molo, gdyż w przeszłości każda z nich w Sopocie odnosiła już zwycięstwa.

TYCZKA NA MOLO 2013 - SUKCES CZESZKI I WŁOCHA

Stawkę w żeńskim konkursie uzupełnią: Minna Nikkanen (Finlandia), mistrzyni Europy juniorek z 2007 roku oraz Polki: Aleksandra Wiśnik (OSoT Szczecin) i Paulina Hnida (MKS MOS Wrocław).

W tym sezonie letnim w Polsce nie było jeszcze skoku powyżej czterech metrów kobiet. Najlepszy wynik (3.90) uzyskała Natalia Krupińska (AZS AWF Kraków).

W Sopocie na pewno będą lepsze wyniki. W ubiegłym roku na podium stanęły tylko te zawodniczki, które uzyskały po 4,5 metra. Triumfowała Jirina Ptacnikova-Svobodova przed Rogowską i Strutz.

SOBERA SZÓSTYM TYCZKARZEM HMŚ 2014

Bardziej wartościowe wyniki w kraju uzyskują panowie. Liście najlepszych wyników 2014 roku na otwartym stadionie Piotr Lisek (OSoT Szczecin) uzyskał 5.64. Tyczkach zapowiadany jest również w Sopocie, ale czy u progu sezonu podejmie walkę o wymazanie z tabeli rekordów Tyczki na Molo skoku Mirosława Chmary na 5.79 sprzed 26 lat?

Dobre wyniki w piątek ma zapewnić doborowa stawka krajowych tyczkarzy. Poza Liskiem zaproszono jego kolegę klubowego Przemysława Czerwińskiego, finalistów halowych mistrzostw świata z Sopotu: Roberta Soberę (AZS AWF Wrocław) i wspomnianego wcześniej Wojciechowskiego. Do walki o zwycięstwo może włączyć się również Łukasz Michalski (obaj Zawisza Bydgoszcz).

SKLA, który to klub jest tradycyjnie organizatorem Tyczki na Molo, pochwali się w piątek nie tylko tyczkarskimi osiągnięciami. Planowana jest prezentacja największych osiągnięć sopockich lekkoatletów w 2013 roku. Nagrody otrzymają najlepsi klubowi trenerzy.

Tyczka na mola 2013

jag.

Wydarzenia

Opinie (4) 3 zablokowane

 • Organizator (1)

  Przy kolejnej edycji "Tyczki na Molo" warto odnotować ,że jej pomysłodawcą był
  sopocki MOSiR a konkretnie jego pracownik Pan Marian Bigocki.
  Wspólnie z ówczesnym trenerem kadry naszych tyczkarzy Panem Edwardem Szymczakiem impreza miała swoje najlepsze lata co doprowadziło do ustanowienie przez Mirosława Chmarę jej rekordu 5.80m.
  To tylko w ramach przypomnienia prekursorów tej najstarszej "plenerowej" imprezy lekkoatletycznej.
  Serdecznie zapraszam na jej kolejną edycję.

  • 7 0

  • Z całym szacunkiem !!!!

   A nałódkę dla dzieci miasto szuka sponsorów !
   Myślę iż tą imprezę też wsparło kwota za pewne niemałą !!!

   Nic nie mam przeciwko LA !!!!
   Wręcz przeciwnie !

   • 1 0

 • A sędziowie ile otrzymają za pracę ? Znowu 40 zł ?

  To niech organizator sam sobie sędziuje. Za mistrzostwa świata dostali figę z makiem- pracowali wolontaryjnie.

  • 2 2

 • Ćwierć miliona

  Lepiej rozrzucić te pieniądze na Sopot z ... samolotu. Byłyby emocje, aktywność społeczeństwa, rozgłos w mediach i 100 000 tysięcy turystów w mieście !!!... A tak... cisza w mieście.

  • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane