Najniższa frekwencja na nowym stadionie

Charles Nwaogu strzelił jedynego gola w spotkaniu z Wisłą Płock.
Charles Nwaogu strzelił jedynego gola w spotkaniu z Wisłą Płock. Monika Goldszmidt/Trojmiasto.pl

Piłkarze Arki wygrali pierwszy mecz od 7 kwietnia. Tym samym zerwali z małą chlubną serią siedmiu kolejnych spotkań bez sukcesu. Gdynianie ograli na własnym spotkaniu Wisłę Płock 1:0 (0:0). Jedynego gola strzelił Charles Nwaogu, który posłał piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu z wolnego Piotra Tomasika. Była to pierwsza bramka żółto-niebieskich po rozegraniu stałego fragmentu od pojedynku w Radzionkowie, czyli tego, które do dzisiaj było ostatnim zwycięskim w I lidze ekipy Petra Nemca. Na trybunach było niewiele ponad 1,5 tysiąca widzów. To najniższa frekwencja w 15-miesięcznej historii nowego stadionu w Gdyni.

ARKA

Szromnik - Bochenek, Mazurkiewicz, Jarun, Tomasik - Kowalski, Jarzębowski, Benat, Niedziela - Kuklis - Nwaogu

WISŁA

K. Kamiński – Hiszpański, Wyczałkowski, Radić, Petasz - Nadolski, El Hadji - Mosart, Daniel, Ricardinho – Biliński
    • 64' Benat [ICO] Pruchnik
    • 72' Niedziela [ICO] Radzewicz
    • 90' Nwaogu [ICO] Flis
[ICO] Zmiany
  • 46' Hiszpański [ICO] Jakubowski
  • 46' Daniel [ICO] Zembrowski
  • 63' Mosart [ICO] Sekulski
  • 51' Nwaogu
[ICO] Bramki
  • 4' Mazurkiewicz
  • 80' Kuklis
  • 90+2 Jarun
[ICO]Kartki:
  • 9' Petasz
  • 73' Radić
  • 87' Radić
    • 87' Radić

Paweł Sikora (drugi trener Arki):
    Widać, że nie jest to Arka, która ładnie grała w piłkę. To nie tylko cierpkie czy przykre słowa. Taka jest rzeczywistość. Zresztą w I lidze nie można mówić o wielkim futbolu. Tutaj trzeba wykazać się determinacją i zaangażowaniem. Dzisiaj wróciliśmy do takiej walki. Trzy punkty załatwiają sprawę, bo przed meczem matematycznie byliśmy jeszcze zagrożeni degradacją. Poprawiliśmy obronę przed stałymi fragmentami gry, a sami w tym elemencie zagraliśmy dużo lepiej. Szkoda, że dopiero teraz, a nie 2-3 mecze wcześniej

Libor Pala (trener Wisły):
    Ze zdobycia punktu w Gdyni bylibyśmy zadowoleni. W pierwszej połowie nastawiliśmy się na grę z kontry. Po przerwie chcieliśmy to powtórzyć, ale za szybko straciliśmy gola. Potem znaleźliśmy się pod presją Arki, bo za każdą głupotę dostawaliśmy stałe fragmenty, przed którymi musieliśmy się bronić zamiast sami spróbować zaatakować. Już w przerwie zrobiłem dwie zmiany, bo młodzieżowiec na prawej obronie popełniał bardzo dużo błędów i stąd były te roszady.

Trener Nemec zdecydował się dokonać zmiany w bramce, między słupkami zagra młodzieżowiec Szromnik (ARKA), ponadto do "11" wrócili Jarun (ARKA), Bochenek (ARKA) i Benat (ARKA), a po raz pierwszy w meczu ligowym w tym roku w wyjściowym składzie jest Niedziela (ARKA)
    [ICO]
    najniższa frekwencja w tym roku na meczu Arki, może być problem, aby przekroczyć dwa tysiące widzów na trybunach, dokładną liczbę podamy po otrzymaniu odczytu ze stadionowych kołowrotków, sektor gości jest pusty
    Arka na żółto-niebiesko, Wisła w trykotach niebiesko-białych
    [ICO]
    na trenerskich ławkach czeski pojedynek, z jednej strony Nemec, z drugiej Pala, który był przymierzany do Arki jeszcze w ekstraklasie, gdy zwalniano trenera Pasiekę
    1'
    rozpoczęła Arka
    [ICO]
    1'
    MZKS ARKA" - doping z trybun
    2'
    pierwszy róg dla Arki
    3'
    zbyt krótkie wybicie piłki przyjezdnych po dośrodkowaniu Kowalskiego (ARKA), ale Mazurkiewicz (ARKA) przy próbie opanowania piłki pomógł sobie ręką
    [ICO]
    4'
    Żółtą kartką został ukarany Mazurkiewicz (ARKA), który przed własnym polem karnym sfaulował Bilińskiego
    [ICO]
    to już siódmy kartonik w tym sezonie dla Mazurkiewicza (ARKA), w I lidze oznacza to pauzę w kolejnym spotkaniu
    4'
    Biliński (WISŁA) wymaga pomocy lekarskiej
    [ICO]
    4'
    zza stadionu dochodzi odgłos bębna
    5'
    po podaniu z wolnego Petrasza (WISŁA) blisko gola był Nadolski (WISŁA), skończyło się na rogu dla Wisły
    6'
    atak Arki przerwany po zagraniu ręką Nwaogu (ARKA)
    8'
    róg dla Arki, zaczął utykać Niedziela (ARKA), czyżby potrzebna była szybka zmiana?
    9'
    Kamiński wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Kowalskiego (ARKA)
    [ICO]
    9'
    Żółtą kartką został ukarany Petasz (WISŁA), który na wysokości pola karnego faulował Kowalskiego
    10'
    strzał zza "16" Tomasika (ARKA), ale za słaby, aby zaskoczyć bramkarza Wisły
    11'
    strzał z dystansu Jarzębowskiego (ARKA), piłka wysoko nad bramką Wisły
    13'
    szansa na gola dla Arki, Kamiński wybił piłkę nad bramką po strzale Nwaogu (ARKA). Dobrą akcję prawym skrzydłem przeprowadził Bochenek, który dograł w pole karne do Kuklisa, a ten przekazał piłkę do gdyńskiego Nigeryjczyka
    15'
    Arka najwyraźniej chce uśpić gości, gdynianie wolno rozgrywają piłkę, na ogół na własnej połowie bądź w okolicach środka boiska
    [ICO]
    16'
    na trybunach cisza, przerywana tylko pojedynczymi okrzykami, zza stadionu znów słychać bęben
    17'
    do prostopadłego podania dobrze wychodził Kuklis (ARKA), ale Radić (WISŁA) zdołał ją przeciąć i zagrać głową do bramkarza
    [ICO]
    18'
    Petasz (WISŁA) tak mocno niecelnie strzelił z wolnego z około 35 metrów, że złamał oparcie od krzesełka na trybunach
    20'
    dobry rajd Kowalskiego (ARKA), bramkarz wypiąstkował jego dośrodkowanie, z woleja próbował uderzać Tomasik (ARKA), ale fatalnie skiksował
    [ICO]
    20'
    teraz głośne "Arka" zza stadionu
    21'
    Kamiński na 30. metrze od własnej bramki wygarnął piłkę spod nóg Nwaogu (ARKA)
    [ICO]
    22'
    gwizdy z trybun pod adresem Szromnika (ARKA), który ociągał się z wybiciem piłki spod własnej bramki
    24'
    Mosart (WISŁA) wbiegł w pole karne Arki z prawego skrzydła i podał piłkę prosto pod nogi Mazurkiewicza (ARKA)
    25'
    zbyt mocne podanie Niedzieli (ARKA) do Kuklisa (ARKA), Piotr ambitnie starał się jeszcze przejąć piłkę, ale skończyło się na jego faulu
    27'
    Jarzębowski (ARKA) próbował wyłożyć w "16" piłkę Benatowi (ARKA), ale sędziowie przerwali tę akcję, bo dopatrzyli się spalonego
    28'
    Bochenek (ARKA) stracił piłkę w okolicach linii środkowej i zainicjował... szybką kontrę Wisły, ten atak zdołał przerwać Tomasik (ARKA), jego zagrania do bramkarza sędzia słusznie nie zinterpretował jako celowego podania i nie było wolnego pośredniego
    28'
    niecodzienna sytuacja, po protestach Arki, że mur jest ustawiony zbyt blisko, piłkarzy Wisły w odpowiedniej odległości od piłki ustawił... sędzia boczny
    29'
    po dośrodkowaniu Kowalskiego (ARKA) dobrze piąstkuje Kamiński, gra zresztą przerwana, bo bramkarz był faulowany przez Benata (ARKA)
    30'
    El Hadji (WISŁA) sfaulował Kuklisa (ARKA) około 30 metrów od bramki, na wprost bramki Wisły
    31'
    strzał Mazurkiewicza (ARKA) odbił się od muru Wisły
    33'
    Bochenek (ARKA) i Mazurkiewicz (ARKA) pokazali, że można stracić piłkę we własnej "16" nawet, gdy rywal zbytnio nie naciska, niewiele brakowało, aby z tego prezentu skorzystał Biliński (WISŁA), strzał napastnika Wisły głową obok słupka
    34'
    Hej Arka gol - z trybun
    [ICO]
    35'
    najlepsza akcja Arki, po dośrodkowaniu Tomasika (ARKA) z rogu Jarun (ARKA) zgrał piłkę głową, w polu bramkowym strzelał Nwaogu (ARKA), ale Kamiński kapitalnie obronił
    36'
    Bilińśki faulował w polu karnym Arki Bochenka
    38'
    Nemec kazał się rozgrzewać Pruchnikowi, Radosjalevicowi i Radzewiczowi
    38'
    Tomasik (ARKA) dobrze dośrodkował, ale strzał głową Nwaogu (ARKA) tuż obok spojenia słupka z poprzeczką
    41'
    Bochenek (ARKA) przerwał niezłą akcję Petasza (WISŁA) na "16" Arki
    41'
    Nwaogu (ARKA) zbyt długo zwlekał ze strzałem biegnąc wzdłuż pola karnego, uderzył zatem Kuklis (ARKA), został zablokowany, odbitą piłkę kopnął jeszcze Tomasik (ARKA), ale wyszło mu bardziej podanie do bramkarza niż strzał
    43'
    Kowalski (ARKA) zagrał w pole karne do Nwaogu (ARKA), ale ten zamiast od razu strzelać zaczął kręcić się przy piłce, ustawiać ją z nogi na nogą, gdy wreszcie uderzył trafił w głowę Radicia (WISŁA)
    45'
    na spalonym Nadolski (WISŁA)
    45'
    sędzia doliczył minutę
    [ICO]
    45'
    znów słychać doping zza stadionu
    45+1
    dośrodkowanie z wolnego Kowalskiego (ARKA), obrońcy Wisły wybili piłkę na róg
    45+1
    sędzia nie zezwala na rozegraniu rogu i kończy pierwszą połowę
    DO PRZERWY NIE BYŁO EMOCJI ANI GOLI. ARKA REMISUJE 0:0
    w przerwie konkurs karnych dla kibiców, na bramce maskotka Arki - Śledź, nagrody dla uczestników funduje U7
    [ICO]
    w przerwie aż dwie zmiany w Wiśle Płock! Arka w tym samym składzie
    [ICO]
    46'
    WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hiszpański, w jego miejsce wchodzi Jakubowski.
    [ICO]
    46'
    WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Daniel, w jego miejsce wchodzi Zembrowski.
    46'
    drugą połowę rozpoczęła Wisła
    48'
    Szromik dobrze obronił strzał z wolnego Petasza (WISŁA)
    [ICO]
    51'
    [1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nwaogu. Nigeryjczyk strzelił bramkę głową z szóstego metra, choć uderzył piłkę już niemal z... ziemi! Asystę zaliczył Tomasik, który w pole bramkowe wrzucił z wolnego z około 40 metrów od bramki
    52'
    przerwa w grze, gdyż pomocy lekarskie wymagał Kuklis (ARKA), goście jeszcze protestują u arbitra, sygnalizując, że przy golu był spalony, ale sędzia nie zmieni decyzji
    53'
    Kuklis (ARKA) wrócił do gry
    54'
    Biliński (WISŁA) przewrócił się w "16" Arce, ale nawet nie domagał się karnego, gdyż dobrze był blokowany przez Jaruna (ARKA)
    56'
    nieźle wyglądająca akcja Arki, rozpoczął ją Benat (ARKA), ale zakończył złym dośrodkowaniem Tomasik (ARKA)
    [ICO]
    57'
    Arka gol - z trybun
    57'
    Niedziela (ARKA) wyręczył tym razem obrońców Arki, dobrym wślizgiem "kasując" atak Bilińskiego (WISŁA)
    [ICO]
    58'
    teraz doping i z sektory "Tory" oraz spod stadionu
    58'
    Nwaogu (ARKA) ma dużą ochoty do gry, czasem aż za bardzo, jak teraz, gdy chwytem zapaśniczym powalił Radicia (WISŁA) na 18. metrze od bramki Wisły
    60'
    seria główek przed polem karnym Wisły, ale ta ostatnia niecelna, gdy Jarzębowski (ARKA) zagrywał do Kuklisa (ARKA)
    [ICO]
    62'
    [ICO]
    63'
    WISŁA przeprowadza trzecią zmianę. Boisko opuszcza Mosart, w jego miejsce wchodzi Sekulski.
    [ICO]
    64'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Benat, w jego miejsce wchodzi Pruchnik.
    65'
    zablokowany strzał z dystansu Kowalski (ARKA), a po chwili na spalonym Nwaogu (ARKA)
    66'
    spod stadiony dochodzą śpiewy: Arka najlepsza jest"
    71'
    od pięciu minut nic wartego odnotowania nie wydarzyło się na boisku
    72'
    Jarzębowski (ARKA) wyjaśnił sytuację pod własną bramką, dobrym wybiciem piłki głową po dośrodkowaniu Jakubowskiego (WISŁA)
    [ICO]
    72'
    ARKA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Niedziela, w jego miejsce wchodzi Radzewicz.
    73'
    Kowalski (ARKA) zabrał piłkę Radiciowi (WISŁA), akcje kontynuował Nwaogu (ARKA), który został sfaulowany 25 metrów od bramki
    [ICO]
    73'
    Żółtą kartką został ukarany za wspomniany faul Radić (WISŁA).
    [ICO]
    74'
    strzał Kowalskiego (ARKA) najpierw z wolnego w mur, a dobitka mocno niecelna, znów na trybunach trzeba będzie wymieniać krzesełko, bo drugie oparcie zostało uszkodzone, przed przerwą podobny skutek wywołał strzał Petasza
    77'
    zdecydowanie próbuje zatrakować Wisła, czy będzie szansa na kontrę Arki
    78'
    i właśnie jest kontra Arki 2 na 3, ale Nwaogu (ARKA) zbyt wolno biegł z piłką i nie dostrzegał Kowalskiego aż zabrał mu futbolówkę Radić (WISŁA)
    79'
    do dośrodkowania z wolnego Kowalskiego (ARKA) skakał Jarun (ARKA), ale szybszy był bramkarz
    [ICO]
    80'
    Żółtą kartką został ukarany Kuklis (ARKA) po faulu na El Hadjim
    [ICO]
    80'
    to już siódma kartka w tym sezonie Kuklisa (ARKA), w I lidze oznacza to pauzę w kolejnym spotkaniu
    82'
    bardzo dobry strzał głową Pruchnika (ARKA) po dośrodkowaniu z wolnego Kowalskiego (ARKA), Kamiński piękną paradą wybił piłkę na róg
    85'
    Radzewicz (ARKA) wywalczył róg
    86'
    tym razem Kowalski (ARKA) zagrał z rogu krótko do Nwaogu (ARKA), ale ta kombinacja nie zaskoczyła rywali
    [ICO]
    87'
    Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Radić (WISŁA), który faulował Nwaogu
    89'
    Jarzębowski (ARKA) wybił piłkę na róg spod nóg Ricardo
    89'
    dośrodkowanie Jakubowskiego (WISŁA) pewnie przejął Szromnik (ARKA)
    [ICO]
    90'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nwaogu, w jego miejsce wchodzi Flis.
    [ICO]
    90'
    Nigeryjczyka żegnają brawa i skandowanie "dziękujemy"
    90'
    cztery minuty doliczone do meczu
    90+1
    Tomasik (ARKA) nie pozwolił dośrodkował Jakubowskiemu (WISŁA), a tak umiejętnie blokował zagranie obrońcy Wisły, że nie będzie nawet rogu dla rywali
    [ICO]
    90+2
    "Hej Arka gol" - z trybun, kibice próbują pomoc piłkarzom, gdyż niepotrzebnie cofnęli się
    [ICO]
    90+2
    Żółtą kartką został ukarany Jarun (ARKA)
    90+2
    sędzia techniczny uspokaja kierownika Arki, który protestował, że odgwizdano faul Jaruna (ARKA)
    [ICO]
    dla Jaruna (ARKA) to również siódma żółta kartka i nie zagra w kolejnym meczu, zatem w tym spotkaniu w obliczu wyjazdu do Polkowic gdynianie stracili aż trzech zawodników
    90+3
    będzie wolny dla gości, a w pole karne Arki przybiegł nawet... bramkarz Wisły
    [ICO]
    90+3
    groźnie pod bramką Arki po dośrodkowaniu z wolnego Petasza, goście mogli wyrównać! Strzelał głową Zembrowski (WISŁA), a zamykający akcję Biliński (WISŁA) nie sięgnął piłki, futbolówka przeszła tuż obok słupka!
    90+4
    szybko kontratak Arki, strzał Kuklisa (ARKA) obronił Kamiński, a dobitka Kowalskiego wysoko nad poprzeczką

Pozostałe wyniki 31. kolejki:
    Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Flota Świnoujście 2:3 (0:1), Piast Gliwice - Kolejarz Stróże 2:0 (0:0), Pogoń Szczecin - GKS Katowice 1:0 (0:0), Polonia Bytom - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0), Olimpia Grudziądz - KS Polkowice 3:2 (1:2), Olimpia Elbląg - Ruch Radzionków 1:2 (0:0), Sandecja Nowy Sącz - Dolcan Ząbki 1:2 (0:1), Warta Poznań - Bogdanka Łęczna 2:0 (2:0)