Najniższa pozycja w rundzie wiosennej

Krzysztof Klinkosz
11 maja 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Lechia przegrała czwarty mecz z rzędu w ekstraklasie. Tym samym gdańszczanie, którzy przez całą rundę wiosenną zajmowali się niezmiennie na szóstym miejscu w tabeli spadli aż na dziesiątą pozycję. Porażka wyjazdowa z PGE GKS Bełchatów 1:2 (1:1) oznacza, że w ostatnim pojedynku trzeba walczyć o powrót do pierwszej "8", co było przedsezonowym celem postawionym przed drużyną. Nawet kapitalna bramka po przewrotce Marko Bajicia nie osładza fatalnej passy

.

1:0 D. Nowak (31)
1:1 Bajić (39)
2:1 D.Nowak (90 - karny)

GKS: Sapela - Popek (46. Bocian), Lacić, Pietrasiak, Tosik (83. Drzymont)- Janus, Gol (74. Bartosiak), Rachwał, Cetnarski - Korzym, Nowak. .

LECHIA: Małkowski (87 Kapsa) - Kaczmarek, Bąk, Kożans, Kosznik - Bajić (55 Pietrowski), Surma, Nowak (68 Rogalski) - Buzała, Lukjanovs, Wiśniewski.

Sędzia: Marcin Szulc (Warszawa)

Żółte Kartki: Tosik, Bartosiak (GKS), Bąk, Buzała (Lechia)

90+3' Sędzia kończy mecz, po golu straconym w ostatnich sekundach meczu Lechia przegrywa kolejny mecz na wiosnę.

90+2' Zółta kartka dla Buzały

90' Zółta kartka dla Bąka.

90' Gdańszczanie tracą bramkę w końcówce meczu po faulu Krzysztofa Bąka w polu karnym, Dawid Nowak pewnie uderzył z rzutu karnego obok Kapsy.

87' Zmiana w bramce Lechii, kontuzjowanego Małkowskiego zastąpił Kapsa. Fatalny koniec debiutu w ekstraklasie 23-letniego bramkarza pomiędzy słupkami biało-zielonych.

85' Gospodarze powstrzymując gdańszczan uciekają się do fauli tym razem po faulu na Koszniku "żółtko" obejrzał Cetnarski

82' Zółta kartka dla Bartosiaka.

79' Szczęścia próbował Kosznik ale uderzył niecelnie

75' Szansa dla Lechii ale dośrodkowanie Kaczmarka na róg wybił Cetnarski.

74' Zmiana w GKS boisko opuszcza Gol na jego miejsce wchodzi Bartosz Bartosiak.

70' Strzał z dystansu Lukjanovsa ale niecelny

69' Zmiana w Lechii Nowaka zastępuje Maciej Rogalski.

67' Żółtą kartką ukarany Jakub Tosik za "wycięcie" Pawła Nowaka

63' Jeszcze jeden strzał Cetnarskiego ale tym razem obok bramki.

60' Gospodarze atakują, Małkowskiego próbował zaskoczyć Cetnarski.

54' Zmiana w Lechii, za Bajicia wchodzi Marcin Pietrowski.

49' Groźna akcja Bełchatowa, dośrodkowanie przecina jednak Małkowski.

46' Zmiana w GKS za Jacka Popka po przerwie wszedł Łukasz Bocian

46' Sędzia rozpoczął drugą połowę

45' Sędzia nie doliczył nic do czasu gry w pierwszej połowie i po 45 minutach w Bełchatowie Lechia remisuje 1:1

39' Gdańszczanie nie zamierzją jednak wcale odpuszczać. Marko Bajić doprowadził wkrótce po bramce dla GKS do wyrównania. Wykorzystał centrę z lewej strony Lukjanowsa i przewrotką zdobył gola.

31' Lechia posiadała optyczną przewagę, ale to gospodarze cieszyli się ze skutecznej akcji. Janusz Gol znalazł w polu karnym Dawida Nowaka a ten strzałem z kilkunastu metrów w długi róg dał prowadzenie ekipe z Bełchatowa.

Po około pół godziny gry lekką przewagę posiadają gdańszczanie.

Obydwie ekipy raczej nudzą swoją grą i tak nieliczną publiczność w Bełchatowie, gra toczy się w środku pola.

W 7 minucie na strzał zdecydował się Buzała ale nie zaskoczył nim Sapeli. Mecz toczy się w przeciętnym tempie.

Początek spotkania z lekkim wskazaniem na gości, najpierw Paweł Nowak dośrodkował z prawego skrzydła ale nikt nie zamknął tej akcji a za chwilę akcję Lukjanovsa powstrzymał stoper Bełchatowa.

Trener Tomasz Kafarski po raz kolejny zaskoczył zmianami w składzie. W meczowej "jedenastce" zabrakło miejsca dla Kapsy i Mysony. Nie ma też Wołąkiewicza, którego uraz okazał się groźniejszy niż przypuszczaliśmy, a także zdyskwalifikowanego przez Komisję Ligi Dawidowskiego.

Arka Gdynia - Piast Gliwice 2:1 (1:0)
, Polonia Warszawa - Legia Warszawa 1:0 (1:0), Odra Wodzisław - Śląsk Wrocław 2:4 (0:0), Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:2 (1:0), Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:2 (0:0), Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 0:0, Cracovia - Wisła Kraków 1:1 (0:0).

Opinie (351) ponad 20 zablokowanych

• (10)

gdzie można obejrzeć w internecie ?

• 4 8

• Wejdz na forum Lechii tam sa linki (9)