Najszybszy gracz PLH dobił Podhale

Krzysztof Klinkosz
27 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Stoczniowiec zwycięsko rozpoczął walkę o 5 miejsce w Polskiej Lidze Hokejowej. Pierwszy mecz z Podhalem Nowy Targ był zacięty, wyrównany i emocjonujący. Jego losy rozstrzygnęły się w dogrywce. 17 sekund przed końcem doliczonego czasu Aron Chmielewski urwał się "Szarotkom", a jego strzał dobił Paweł Skrzypkowski, który na niedawnym Meczu Gwiazd zyskał miano najszybszego gracza PLH. Gdańszczanie na własnym lodzie wygrali 4:3 (0;1, 3:2, 0:0, d. 1:0). Drugie spotkanie w rywalizacji do trzech zwycięstw w piątek na wyjeździe.

Odrobny; Kostecki - Mat.Rompkowski, Kwieciński - Skrzypkowski, Kabat - Smeja; Jankowski - Ziółkowski - Strużyk, Chmielewski - Wróbel - Drzewiecki, Steber - Skutchan - Janecka, Marzec, Pesta.
Sędziowie: Włodzimierz Marczuk oraz Sławomir Szachniewicz, Sebastian Kryś
Widzów: 1500
Rajski - K.Kapica - Łabuz, Barklik - Dutka, Sulka - W. Bryniczka, Tylka; Baranyk - K.Bryniczka - Różański, Kmiecik - Kolusz - D.Kapica; Michalski - Neupauer - Bomba, Gaj, Jastrzębski.
  • 38.09' Dutka

0'
Przed meczem owacjami na stojąco przywitani zostali złoci medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych Małopolska 2011. Gdańszczanie pokonali tam w finale Sielec Sosnowiec zaś w półfinale MMKS Podhale Nowy Targ.
1'
Rozpoczął się pierwszy mecz II rundy play-off
2'
Na trybunach jednoczesny doping dla Stoczniowca i Podhala
kara
3'
W.Bryniczka (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową, za przeszkadzanie.
4'
Dość statyczne spotkanie, przynajmniej na jego początku.
5'
Goście już w pełnym zestawieniu
5'
Kmiecik próbował strzału z dystansu ale bez rezultatu
6.29'
[0:1] Gol dla zespołu Podhale Nowy Targ! Strzelcem bramki został Jastrzębski as. Tylka. Gdańszczanie stracili w łatwy sposób krążek przy linii niebieskiej, goście wjechali w ich tercję i z półdystansu do siatki strzelił Jastrzębski.
8'
Gdanszczanie próbują się odgryzać ale czynią to bez pomysłu i sędziowie odgwizdują spalone na niebieskiej.
9'
Akcja ataku z Drzewieckim i Chmielewskim ale zabrakło ostatniego strzału
10'
Steber z daleka odbija Rajski.
10'
Smeja z dystansu ale na posterunku bramkarz Podhala
11'
Kontra gości już w tercji gdańszczan zatrzymana przez Rompkowskiego
13'
Chmielewski mocno z dystansu ale ponad bramką
kara
13'
Barklik (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
14'
Jankowski próbował uderzać z wysokości bulika, Rajski zasłonięty obronił instynktownie.
14'
Gdańszczanie założyli zamek ale ani Steber, ani Ziółkowski nie zdobyli bramki.
kara
15'
Smeja (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Za przeszkadzanie.
15'
Podhale znacznie przyspieszyo w przewadze, zamykają gdańszczan w ich tercji.
17'
Gdańszczanie już w pełnym składzie
18'
Kolejny atak gdańszczan zakończył się spalonym
18'
Drzewiecki przekombinował w tercji Podhala, zamiast wcześniej podawać popisywał się zwodami.
kara
19'
Wróbel (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Za atak kijem trzymanym oburącz.
kara
19'
Łabuz (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Za trzymanie.
20'
Podhale zbyt łatwo przechodzi tercję środkową lodowiska.
20'
Koniec pierwszej tercji Stoczniowiec - Podhale 0:1.
21'
Rozpoczynamy drugą tercję
kara
22'
Kmiecik (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Za przeszkadzanie
21.21'
[1:1] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Wróbel as. Chmielewski, Drzewiecki. Wróbel dobił strzał Chmielewskiego doprowadzając do wyrównania (w przewadze)
kara
22'
Barklik (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. za przeszkadzanie
23.03'
[2:1] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Jankowski as. Skutchan. Czech wyłozył krążek stojącemu 4 metry przed bramką kapitanowi "Stoczni" a ten strzelił między parkanami (w przewadze).
kara
24'
Różański (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
24'
Kolejne zamieszanie pod bramką gości tym razem jednak niewiele zabrakło do podwyższenia rezultatu.
kara
25'
Skutchan (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
27.00'
[2:2] Gol dla zespołu Podhale Nowy Targ! Strzelcem bramki został Dutka as. Barklik. Dutka uderzył silnie z linii niebieskiej. (w przewadze)
30'
Mecz wyraźnie nabrał kolorytu. Akcje jednej i drugiej drużyny są szybkie i składne.
31'
Chwilowa przewaga Podhala, Odrobny w opałach ale broni.
32'
Steber uderzał na dużej prędkości. Rajski odbił wprawdzie do boku ale krążek toczył się obok słupka, nikt go nie dobił.
33'
Ależ niewykorzystana okazja gdańszczan. Odrobny po dalekim wyjeździe podał do Drzewieckiego, ten sam wjechał w tercję gości odegrał do Wróbla a młody napastnik gdański będąc sam na sam nie strzelił bramki.
kara
34'
Barklik (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Za uderzanie.
35'
Gospodarze znów przebywają dłużej w tercji Podhala ale nic z tego nie wynika.
35'
Rompkowski z daleka ale prosto w Rajskiego
36.18'
[3:2] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Drzewiecki as. Chmielewski. Chmielewski otrzymał krążek w tercji środkowej, wjechał z nim w tercję Podhala odegrał przed bramkę do Drzewieciego a ten z bliska pokonał Rajskiego (w przewadze)
37'
Neupauer strzela ale prosto w Odrobnego
38.09'
[3:3] Gol dla zespołu Podhale Nowy Targ! Strzelcem bramki został Dutka. Gracz Podhala pozosawiony sam przed bramką gdańską wykorzystał dogodną okazję, as. Różański, Baranyk.
kara
39'
kara
40'
Skrzypkowski (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
40'
Gdańszczanie w koncówce jeszcze raz zaatakowali, Podhale powstrzymuje ich akcję nieprzepisowo.
kara
40'
Baranyk (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
kara
40'
Sulka (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
40'
Aż trzech zawodników gości na ławce kar.
40'
Koniec drugiej tercji. Stoczniowiec - Podhale 3:3
41'
Rozpoczynamy trzecią tercję
kara
42'
Wróbel (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Młody gdański napastnik nie miał innego wyjścia jak tylko przerwać akcję gości faulem.
44'
Drużyny grają już w pełnych składach.
44'
Po strzale z dystansu krążek odskakuje Odrobnemu ale przelatuje nad bramką.
44'
Gdańszczanie szybko wjechali w tercję Podhala ale nie utrzymali w niej krążka.
45'
Kabat chciał uruchomić szybki atak ale wybił krążek na uwolnienie.
46'
Drzewiecki w szybkim ataku prawą stroną, odegrał na środek ale podanie przecięli obrońcy Podhala.
kara
47'
47'
Steber wyjechał z kontrą, wymanewrował bramkarza ale jego strzał odbił się od słupka i wrócił do Rajskiego.
kara
48'
Smeja (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 + 10 za atak na głowę.
48'
Gdańszczanie musza bronić się w trójkę, na razie robią to dobrze.
49'
Gospodarze już w czwórkę, tymczasem sędzia nie zauważył uderzania w twarz w wykonaniu zawodnika Podhala.
50'
Aron Chmielewski był sam przed bramką i strzelił w Rajskiego dobitkę bramkarz nowotarski również obronił.
51'
Ziółkowski po solowej akcji ale prosto w Rajskiego, który umiejętnie skrócił kąt.
kara
52'
Sulka (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Za spowodowanie upadku przeciwnika.
52'
Dwójkowa akcja gdańszczan ale Jankowski gubi krążek.
53'
Gdańszczanie założyli zamek ale Wróbel zbyt zwlekał z oddaniem strzału.
54'
Niefrasobliwość w defensywie gdańszczan mogła ich sporo kosztować. Baranyk przejechał z krążkiem 3/4 lodowiska ale przegrał pojedynek sam na sam z Odrobnym.
55'
Końcówka nieco zbyt chaotyczna w wykonaniu gospodarzy aby myśleć o strzeleniu bramki.
56'
Kolusz strzelał ale ODrobny na posterunku
kara
57'
Neupauer (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Kara techniczna za nadmierną ilość graczy na lodzie
58'
Gdańszczanie zamknęli rywali w tercji ale strzelaja niedokładnie.
kara
59'
Baranyk (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową. Za spowodowanie upadku przeciwnika.
59'
Chmielewski uderza z daleka ale prosto w Rajskiego
kara
60'
Marzec (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Kara techniczna za nadmierną ilość graczy na lodzie.
60'
Koniec trzeciej tercji. Stoczniowiec - Podhale 3:3. Po krótkiej przerwie w Olivii będzie dogrywka.
60'
Rozpoczyna się dogrywka
62'
Goście grają w przewadze, strzela Kolusz ale obok bramki.
62'
Obydwie strony czekają na błąd rywala
63'
Chmielewski w indywidualnej akcji zagrywał przed bramkę ale Jankowski, który tam był został popchnięty.
63'
Łabuz z dystansu broni Odrobny
64'
Drzewiecki w dogodnej sytuacji nie trafia
64.43'
[4:3] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Skrzypkowski. Bramka kończy mecz. Chmielewski wyjechał z własnej tercji, pociągnął z akcją, minłą trzech rywali, uderzył na bramkę, Rajski odbił ale krążek trafił do Skrzypkowskiego, ktory dobił gumę do siatki.

- Jestem zadowolony jedynie z wyniku, ze stylu gry już nie. To było nasze najgorsze spotkanie z tych, które rozegraliśmy w tym roku z Podhalem. Być może zawodnicy odczuwali jeszcze trudy treningów w ostatnich dniach. Cieszy zwycięstwo, zwłaszcza, że osiągnięte po nie najlepszej grze. Ograliśmy jeszcze aktualnego mistrza Polski, drużynę złożoną z zawodników z charakterem. Myślę jednak, że już w Nowym Targu powinniśmy zagrać o wiele lepiej. Będę też mógł skorzystac z większej liczby zawodników, gdyż będą z nami hokeiści, których musiałem oddać na mecze drużyny juniorów - powiedział po meczu trener gdańszczan Tadeusz Obłój.

W drugim meczu drużyn rywalizujących o miejsca 5 - 8 Ciarko KH Sanok pokonało Zagłębie Sosnowiec 7:1 (2:0, 3:0, 2:1).

Opinie (152) ponad 10 zablokowanych

• (1)

Brawo dla zawodników! Ciekawe czy Zarząd to doceni?

• 12 4

• a czemu ma to doceniać?

i czego oczekujesz? sprzataczka jak sprzatnie swój rewir tez ma sie zastanawiać co na to prezes?!

• 6 2

• gdzie jest taczka

• 9 4

• USG pupolizy! (4)

Może ekipa gości postawi wam browara za takie ładne dopingowanie ich drużyny.Ciekawe czy zawodnikom się taki doping podobał...