Najwyższa porażka MH Automatyki. Zabójcza seria GKS Tychy w trzeciej tercji

21 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Na początku trzeciej tercji MH Automatyka doprowadziła w Tychach do wyrównania. Kolejnych kilka minut wstrząsnęło jednak gdańszczanami. Na początku trzeciej tercji MH Automatyka doprowadziła w Tychach do wyrównania. Kolejnych kilka minut wstrząsnęło jednak gdańszczanami.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali na wyjeździe z GKS Tychy 3:7 (0:1, 1:1, 2:5). Choć po odrobieniu dwóch bramek doprowadzili do remisu, w trzeciej tercji w ciągu nieco ponad 8 minut stracili 5 bramek z rzędu. Z rąk wicelidera rozgrywek PHL doznali najwyższej porażki w tym sezonie.

7:3 Polodna as. Steber - Chalupa 57:32

GKS: Murray; Pociecha, Ciura - Sykora, Komorski, Michnow; Bryk, Górny - Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Kotlorz, Nowajowski - Jeziorski, Cichy, Szczechura; Kolarz, Bizacki - Kogut, Galant, Witecki

MH AUTOMATYKA: Witkowski; Chalupa, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Tesliukiewicz, Dolny - Vitek, Wróbel, Rompkowski; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec oraz Lehmann, Aleksiuk, Smal, Szczerbakow

MH AUTOMATYKA POSTAWIŁA SIĘ LIDEROWI

Gdańscy hokeiści w piątek na własnym lodzie pokazali się z bardzo dobrej strony przeciwko liderowi PHL Tauronowi GKS KH Katowice. W niedzielę podopieczni Marka Ziętary stawili się u wicelidera z Tychów, z którym u siebie przegrali po dogrywce 5 października.

- Po drugiej bramce trochę przestaliśmy grać, ale pokazaliśmy charakter i dziękuję chłopakom za to, że zagrali do końca. Gdańszczanie zagrali dziś bardzo agresywnie, czekamy na nich u siebie - odgrażał się z uśmiechem na ustach po tamtym spotkaniu trener GKS Andriej Gusow .
PRZYPOMNIJ SOBIE JAK GDAŃSZCZANIE PRZEGRALI Z GKS PO DOGRYWCE

Na swoim terenie jego podopieczni wrzucili gdańszczan na istny rollercoaster. Początek spotkania przyniósł chaotyczną grę ze wskazaniem na gospodarzy, którzy mieli więcej sytuacji strzeleckich. Tyszanie objęli jednak prowadzenie tuż przed końcem premierowej tercji kiedy gumę do bramki wrzucił Michael Cichy korzystając z zamieszania w tercji gdańszczan.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej partii gry mocnym strzałem z dystansu prowadzenie GKS podwyższył Mateusz Bryk. Za sprawą indywidualnej akcji bramkę kontaktową zdobył Szymon Marzec. Później swoje momenty mieli obaj bramkarze aż wreszcie na początku trzeciej odsłony wyrównał testowany przez MH Automatykę na pięcio-meczowym kontrakcie Lukas Chalupa.

To rozsierdziło gospodarzy i... na dobre rozwiązało worek z bramkami. Tyszanie załadowali gdańszczanom pięć trafień po kolei w ciągu zaledwie nieco ponad 8 minut i to pomimo, tego że rzutu karnego nie wykorzystał Cichy. Na otarcie łez dla gdańszczan trafił jeszcze Petr Polodna, ale najwyższa porażka w tym sezonie stała się faktem.

12 Kadra PZHL 12 0 0 1 11 16:87 1
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-10-22

Wyniki 14 kolejki

• GKS Tychy - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 7:3 (1:0, 1:1, 2:5)
  • Węglokoks Kraj Polonia Bytom - Tauron KH GKS Katowice 1:8 (0:2, 0:4, 1:2)
  • Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 2:6 (0:3, 0:1, 2:2)
  • Comarch Cracovia - Unia Oświęcim 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - PGE Orlik Opole 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
  • JKH GKS Jastrzębie - Kadra PZHL (przełożony na 21.11)

• Co tam się stanęło w tej trzeciej tercji? (14)

Skupcieże się

• 10 6

• (13)

Wyczerpujący mecz w piątek brak odnowy biologicznej w sobotę bo takiej nie ma w niedziele wcześnie rano wyjazd 500 km z podkurcznymi nogami i mecz z Mistrzem Polski oto odpowiedz

• (10)

Zgadzam się to nie roboty ze nasmarowc śrubki i dalej do pracy one też potrzwbija chociaż smaru bo przestaną działać i doładowania akumulatora

• 2 2

• (9)

charakteru brakuje niestety...
          ale tak to jest jak graja najemnicy....
          kiedys stoczniowiec za k. dolnego, waszaka, oblonskich itd jezdzili na poludnie po 14 godzin i wygrywali z teoretycznie lepszymi wiec nie chrzancie tutaj glupot

• 3 6

• (8)

Za "dolnego i waszaka" to akurat prawie wszyscy nas lali, szczególnie na wyjazdach.

• 5 0

• (7)

np. pamietasz pierwszy i jedyny sezon Karaczuna?
              wygrywalismy na poludniu ze silniejszymi, ba nie tylko na poludniu a w sanoku gdzie sie jechalo chyba jeszcze dluzej....
              porownaj to do meczu np z zaglebiem gdzie dostali 4:1, mecz widzialem na slaskie tv. bez charakteru i checi walki a przypomianm ze jechali nowoczesnym, klimatyzowanym busem z mozliwoscia rozprostowania nog oraz pelnym wachlarzem rozrywki

• 1 4

• (1)

ale jak chcecie huchac na slizgaczy to prosze bardzo....
                trener gusov ma dobre do tego podejscie, jestes zagraniczniakiem a nie punktujesz to wypad z druzyny
                ktory u nas obcokrajowiec naprawde robi roznice?
                tylko bez napinki

• 7 4

• "wypad z drużyny"?
                No fakt, jednego zwolnili. Obrońcę. A taki np. Szczechura ma póki co strzeloną JEDNĄ bramkę, i jakoś go Gusow nie może wyrzucić.
                I nie zapominaj że oni mają lekko licząc 3 razy taki budżet jak my i mogą sobie pozwolić na zrywanie kontraktów i ponoszenie kosztów z tym związanych.

• 5 1

• (4)

Toś znalazł porównanie, Wiktor sam ciągnął wyniki w tamtym sezonie.
                Zresztą i tak zajęliśmy wtedy "aż" siódme miejsce, więc może bez przesady z dęciem w fanfary. Byliśmy słabą ekipą, tak samo jak w wielu innych sezonach przedtem i potem.

Stoczniowiec zdobył JEDEN medal przez 40 lat. Brązowy...

Teraz jesteśmy w stanie zawalczyć z każdym, czy to u nas czy na wyjeździe. A przypomnij sobie łaskawie co było jeszcze dwa sezony temu.

• (1)

no jak się nie odróżnia szóstki od siódemki, to ja bardzo przepraszam i pytam: czy chodziło się do szkoły podstawowej?

• 3 2

• W kontekście wyniku sportowego to praktycznie żadna różnica.

• 1 1

• Powalczyli, wyrównali na 2-2, ale potem coś padło.

Być może kondycyjnie nasi siedli w 3 tercji, po ciężkim meczu z Katowicami.

No nic, teraz będą lżejsi rywale, gramy dalej, czas na kolejne punkty.

• 20 2

• 6 stka (8)

Niestety jak rok temu zawodnicy deklarowali awans do play off z 6 szostki tak i w tym roku raczej z pierwszej szoski nie awansujemy bo tabela zaczyna sie dzielic. Ci co maja wygrawac juz wygrywaja (patrz Torun w Sosnowcu) i jest pozamiatane. Unia zaraz bedzie sie piac w tabeli i zepchnie nas na 8 pozycje gdzie prawdopodobnie bedziemy rywalizowac z Zaglebiem o playoff. Moze byc roznie. Wiem ze to dopiero poczatek drugiej rundy ale my juz mamy dwa mecze z kadra 23 rozegrane a inne druzyny juz teraz moga sobie dopisac po 3 punkty.

Ktos wie czemu Rozhkov i Stasiewicz nie grali?

Czyzby Rozhkov odeslany do domu?

• 7 10

• (7)

Co jest niby "pozamiatane"???
      Poza Katowicami i Tychami reszta jest wyrównana. I trwa dopiero druga runda z czterech.

• 14 0

• (6)

pozamiatana jest 6, a to deklarowali zawodnicy a scislej mowiac Steber. Jezeli nie beda w pierwszej 6 to nie wazne na ktorej pozycji beda (oprocz 11 ktora automatycznie bedzie grala o urzymanie). Koga maja przegonic z szostki? Torun ucieka, Crakovia wlasnie wygrywa za 3 punkty z unia.

• 4 6

• (5)

Nic nie jestem pozamiatane jeszcze sporo meczow przed nami. Wazne zeby nie przegrywac z sasiadmi w tabeli. Wiadomo ze Katowice i Tychy najlepsze ekipy i gorsze mecze znimi zawsze sie trafia.

• 10 0

• (4)

ponowie pytanie za kogo maja wskoczyc do pierwszej 6?

• 0 5

• (2)

Cracovia czy Torun sa spokojnie w ich zasiegu

• 9 0

• (1)

podhale i jastrzebie tez ale punkow malo. pojedyncze mecze niby na styku ale punktow brakuje. nie rozumiecie caly pic polega na tym zeby byc w 6, bo jak nie bedziesz to bedzie jak rok temu z polonia a potem naprzodem gdzie byly meczarnie zeby sie utrzymac.
                jak nie bedzie dobrej gry to lotos nie da ani grosza...

• 3 2

• Jak nie zaglosujecie w 2 turze na Kacpra to na pewno nie da grosza

• 4 4

• Wskoczyć mogą za każdego poza Tychami i Katowicami.

Zostało jeszcze mnóstwo spotkań.

• 2 0

• znów pogrom ! (8)

sialalalalala

• 7 19

• (7)

O jestes bolec, stolec czy jak ci tam. Ile bananow wyprostowales?

• 8 3

• liścia chcesz ? (6)

• 3 3

• Ludzie, nie piszcie z tym głąbem, to go tylko nakręca.

• 9 3

• przyjdź kozaczku (4)

wiesz gdzie jestem na przerwach, gorzką kawę dostaniesz w pakiecie.