Basket rozgromił Widzew w Łodzi

20 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Katarzyna Suknarowska w Łodzi zdobyła nie tylko najwięcej punktów dla Basketu, ale rozdała także najwięcej asyst. Katarzyna Suknarowska w Łodzi zdobyła nie tylko najwięcej punktów dla Basketu, ale rozdała także najwięcej asyst.

Koszykarki Basketu Gdynia rozgromiły na wyjeździe Widzew Łódź 99:59 (26:18, 23:12, 25:16, 25:13). Tym samym zakończyły tegoroczne występy najwyższą wygraną jaką udało im się odnieść w obecnych rozgrywkach Tauron Basket Ligi Kobiet. Double-double w psotaci 26 pkt i 10 asyst zaliczyła Katarzyna Suknarowska.

WIDZEW: Brumermane 13 punktów, Robinson 13 (6 asyst), Adamowicz 9 (2x3), Urbaniak 4, Niedzielska 2 oraz Crook 10, Kenig 4 (1x3), Bujniak 2, Wajler 0, Bandyk 0

BASKET: Kotnis 12 (7 zbiórek), Skerović 10 (2x3, 8 zb.), A.Bibrzycka 10, Jakubiuk 0, Troina 0 oraz Suknarowska 26 (4x3, 10 as.), Podgórna 14, Rembiszewska 12 (2x3), Ossowska 9 (1x3), M.Bibrzycka 6 (1x3), Grabowska 0

Niedzielny mecz rozpoczął się od wyrównanej gry. W pierwszych minutach żadna ze stron nie zdołała objąć prowadzenia większego niż różnicą 2 punktów. W końcu dokonał tego Basket po rzucie Agnieszki Bibrzyckiej, ale nie utrzymał go długo.

Na 4 minuty przed końcem kwarty łodzianki odbiły prowadzenie (14:13) po rzucie Aiji Brumermane. Gdynianki odpowiedziały serią 6:0. Kluczowa dla wyniki ostatniej kwarty była jednak ostatnia minuta. Akcję 2 plus 1 wykorzystała Kamila Podgórna, a chwilę później dwa rzuty wolne wykorzystała Jelena Skerović.

Druga partia miała zupełnie inny przebieg. Gdynianki dominowały nad fatalnie rzucającymi gospodyniami już od początku. Licząc punkty zdobyte jeszcze w pierwszych 10 minutach, Basket wypracował serię 14:0.

Jeszcze przed przerwą po 10 pkt zapisały na swoim koncie Skerović i A.Bibrzycka, ale spory wkład w prowadzenie miały także zawodniczki wchodzące z ławki. W 18. minucie meczu przyjezdne prowadziły już różnicą 21 punktów, ale ostatecznie na przerwę zeszły z przewagą 49:30.

Po powrocie z szatni gdynianki rozkręcały się wolniej, ale scenariusz nie ulegał zmianie. Podopieczne Katarzyny Dydek powiększały przewagę, a trenerka gdynianek mogła swobodnie rotować składem.

Na początku ostatniej kwarty przewaga Basketu wyniosła aż 34 punkty! Duża w tym zasługa bardzo przyzwoitej skuteczności w rzutach zza łuku. Gdynianki trafiły 11 razy na 24 próby, gdy rywalki zaledwie 3 na 12 prób. Dyskusji nie podlegała także dominacja przyjezdnych pod tablicami.

Basket zakończył rok efektownym zwycięstwem i to najwyższym w tym sezonie. Do gry w TBLK gdyńskie koszykarki wrócą 13 stycznia. Wcześniej czekają je spotkania w ramach Wschodnioeuropejskiej Ligi Koszykarek - 9 stycznia z Olimpią Grodno i dzień później z Tsmoki Mińsk.

Wyniki 13 kolejki

• Widzew Łódź - BASKET GDYNIA 59:99 (18:26, 30:49, 16:25, 13:25)
  • MKK Siedlce - Ślęza Wrocław 65:93 (21:33, 12:18, 28:21, 4:21)
  • JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Pszczółka AZS UMCS Lublin 65:61 (24:19, 13:11, 12:19, 16:12)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Artego Bydgoszcz 65:71 (21:16, 13:13, 7:25, 24:17)
  • JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - Wisła Can-Pack Kraków 50:77 (8:25, 15:16, 15:19, 12:17)
  • MKS Polkowice - Energa Toruń 54:47 (16:14, 12:10, 14:14, 12:9)

Opinie (9)

• Oglądałem na internecie

Różnica 2-3 klas, zasłużony sukces. Widzew zupełnie mnie zawiódł, a nasze zawodniczki miały świetnie nastawione celowniki i grały zespołowo. No i jeszcze ci "mendrcy" od rac, ręce opadają...Gratulacje!

• 16 4

• Świetne otwarcie rundy rewanżowej 2 : 0!!!