Naprzód Janów - Lotos PKH Gdańsk 1:7. Wygrana na koniec śląskiego maratonu

20 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Jan Steber w meczu z Naprzodem miał udział przy trzech z siedmiu bramek Lotosu PKH. Jan Steber w meczu z Naprzodem miał udział przy trzech z siedmiu bramek Lotosu PKH.

Lotos PKH Gdańsk pokonał na wyjeździe Naprzód Janów 7:1 (4:0, 1:1, 2:0) w meczu 42. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Dla zespołu Marka Ziętary był to trzeci mecz na Śląsku w ciągu czterech dni po wygranej i porażce z GKS Katowice. Triumf na koniec tego maratonu na dobrą sprawę zapewnili sobie już w pierwszym kwadransie gry.

1:7 Vitek as. Peter Polodna - Steber 53:03

Naprzód: Kraus (od 21 min Bernard); Sarna, Kosakowski; Bodora, Stępień; Kapłon, Krokosz - Paczkowski, Kondraszow, Wąsiński; Piper, Rajski, Ksiondz; Michał Rybak, Pohl, Maciej Rybak; Wróbel

LOTOS: Studziński; Bilcik, Havlik; Szurowski, Krasowski; Pastryk, Lehmann; Naróg - Steber, Polodna, Vitek; Jełakow, Rożkow, Gołowin; Danieluk, Pesta, Marzec; Popow, Mocarski, Smal

Pierwotnie Lotos PKH Gdańsk mecz 42. kolejki miał grać we wtorek, ale udało się porozumieć z Naprzodem i zagrać "z marszu" dzień po spotkaniu z GKS Katowice. W ten sposób na przełomie 4. i 5. rundy Polskiej Hokej Ligi, podopieczni Marka Ziętary od piątku zagrali na Śląsku trzy mecze w cztery dni.

GKS Katowice - Lotos PKH Gdańsk 2:1. Relacja, oceny

Przeciwko Naprzodowi szkoleniowiec dał odpocząć pierwszemu bramkarzowi Tomasowi Fucikowi a między słupkami stanął od pierwszej minuty jego zmiennik Mateusz Studziński. W premierowej tercji obronił wszystkie osiem strzałów, ale jego vis-a-vis był w zupełnie innej sytuacji.

Na bramkę Dominika Krausa goście oddali 14 celnych uderzeń i aż 4 z nich zamienili na bramkę. Tym samym zwycięstwo zapewnili sobie praktycznie w pierwszych 20 minutach. Nie minęło 60 sekund drugiej partii, gdy już po zmianie bramkarza na Samuela Bernarda na 5:0 trafił Jan Steber.

GKS Katowice - Lotos PKH Gdańsk 0:3. Szymon Marzec w kadrze na eliminacje do igrzysk

Wtedy też skończyła się radosna strzelanina Lotosu, by wreszcie w połowie tercji honorowe trafienie zdobyli gospodarze. Gumę do bramki skierował Bartłomiej Stępień po asyście wychowanka Stoczniowca Gdańsk Michała Rybaka.

Gdańszczanie zdołali dołożyć dwa trafienia w ostatniej odsłonie i przypieczętowali wygraną na koniec śląskiego "maratonu". W piątek o godz. 18:30 w hali "Olivia" podejmą Comarch Cracovię.

11 Naprzód Janów 40 1 0 0 9 43:313 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2020-01-21

Wyniki 42 kolejki

• Naprzód Janów - LOTOS PKH GDAŃSK 1:7 (0:4, 1:1, 0:2)
  • Comarch Cracovia - GKS Katowice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
  • Energa Toruń - Podhale Nowy Targ 4:3 po karnych (3:1, 0:1, 0:1, k. 2:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 2:3 po karnych (0:0, 1:1, 1:1, k. 0:1)
  • GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Opinie (36) 9 zablokowanych

• Po co takie mecze. (3)

Niepoważny ten cały pzhl.

• 5 22

• (1)

Raczej niepoważne władze klubu, które mówiąc wprost oszukały związek deklarując wymagany budżet, czyli 2 miliony.

• 8 0

• Szkoda tego Naprzodu. Klub zasłużony dla hokeja, a teraz amatorka, na meczach 100 osób, bieda, i ciągłe obrywanie. A za miedzą GKS, który dostaje miliony z budżetu tego samego miasta. Smutne, ale tu powinna być chyba relegacja.