Nastolatkowie nadzieją Ogniwa.

23 czerwca 2001 (artykuł sprzed 22 lat)

Ogniwo Sopot

W sobotę mieliśmy eskalacje emocji. Godzinę przed rozpoczęciem meczu na szczycie w Gdyni aspiracje do srebrnych medali zgłosili rugbiści Dableksu Ogniwa Sopot. Podopiecznym Jarosława Hodury tylko zwycięstwo nad Budowlanymi Łódź pozwalało pozostać w walce o tytuł wicemistrzowski. I miejscowi nie zawiedli. Na stadionie przy ul. Jana z Kolna wygrali 28:0

Mecz ligowy miał znaczenie tylko dla sopocian. Łodzianie bez względu na wynik musieli zadowolić się czwartą pozycją. Jednak najwyraźniej Budowlani postanowili powalczyć o tytuł mistrza wiosny. W tej rundzie piętnastka Ryszarda Wiejskiego przegrała jedynie z Lechią.

Goście wykazali się niesamowitą agresją. Dość powiedzieć, że aż trzech ich zawodników otrzymało żółte kartki, a w konsekwencji po 10 minut musiało spędzić poza boiskiem.
Sopocianie nastawili się przede wszystkim na grę młynem. W takim zestawieniu, z jedną zmianą za Sylwestra Hodurę, zagra on za tydzień w Sochaczewie w meczu finałowym Pucharu Polski, w którym rywalem będą... łodzianie.

- Jestem zadowolony z ich gry. Przed przerwą trzykrotnie przyłożenia zdobywali nasi młodzi zawodnicy właśnie z młyna. W Budowlanych, z ośmiu chłopaków z sobotniego meczu także będzie mogło zagrać w Sochaczewie. Podobało mi się również dwóch zawodników ataku gości, którzy weszli na boisko po przerwie - mówi Jarosław Hodura, grający trener sopocian, który nastoletniemu zawodnikowi odstąpił nawet tego dnia wykonywanie stałych fragmentów gry.

Daniel Podolski, po karnych i podwyższeniach, "wykopał" osiem punktów. Przyłożeniami popisali się jego równieśnicy, dwukrotni mistrzowie Polski juniorów: Tomasz Jarowicz, Łukasz Kasperek, Dariusz Wantoch-Rekowski. Dorobek punktowy gospodarzy uzupełnił rutynowany łącznik młyna, Marek Janulewicz.

Dablex Ogniwo Sopot - Budowlani Łódź 28:0 (18:0)

punkty zdobyli: Podolski 8, Jarowicz 5, Kasperek 5, Wantoch-Rekowski 5, Janulewicz 5.

skład Ogniwa: Ł. Mikołajczak, Jarowicz (60' Wielgosz), Ł. Kasperek, Ignatowicz, Wantoch-Rekowski, Dembicki, Pogorzelski (65' Wilczuk), S. Hodura, Janulewicz, Szablewski (75' Cackowski), Czaja, Malochwy, Podolski, J. Hodura, Jasiński.

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 12 2 0 10 167:362 -3
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -1 punkt.