Nawet obroniony karny nic nie dał

Marta
27 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Sebastian Małkowski w drugiej połowy obronił rzut karny, ale to i tak nie uratowało piłkarzy Lechii od porażki w Lubinie. Gdańszczanie przegrali z Zagłębiem 1:3 (0:1), a co gorsza przy każdym straconym golu praktycznie asystowali rywalom! Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego spotkania.

1:0 Mateusz Bartczak 9
1:1 Traore 67 (karny)
2:1 Kędziora 86
3:1 Pawłowski 89

ZAGŁĘBIE: Isailović - Rymaniak, Horvath, Reina, Dinis - Hanzel, Dąbrowski, Bartczak, Kocot (80 Rakowski)- Pawłowski (91 Woźniak), Kędziora.

LECHIA: Małkowski - Deleu, Wołąkiewicz, Bąk, Kaczmarek - Surma (89 Sazankow), Traore (83 Dawidowski), Nowak (68 Wiśniewski)- Buzała, Lukjanovs - Buval.

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice)
Żółte kartki: Bartczak (Zagłębie), Małkowski (Lechia).

90+3' Koniec meczu. Zagłębie - Lechia 3:1.

90+1' Zmiana w Zagłębiu za Pawłowskiego wchodzi Woźniak.

90' Sędzia dolicza 3 minuty gry.

89' Zmiana w Lechii za Surmę wchodzi Sazankow.

89' Kolejna bramka dla Zagłębia. Po strzale Dąbrowskiego piłkę odbił Małkowski, ale tak niefortunnie, że spadła ona na głowę Pawłowskieg0o, który mimo asysty Deleu wepchnął ją do siatki.

88' Lechia zamiast zaatakować po utracie gola oddała inicjatywę gospodarzom.

86' Gol dla gospodarzy. Po rzucie rożnym piłka trafiła w pole karne Lechii, tam odbiła się od Dawidowskiego i wpadła pod nogi Kędziory, który z 6 metrów strzelił bramkę.

83' Zmiana w Lechii, za Traore wchodzi Dawidowski.

82' Lukjanovs uderza silnie na bramkę z 20 metrów ale piłka przelatuje obok słupka.

80' Zmiana w Zagłębiu za Kocota wchodzi Rakowski.

79' Deleu powstrzymuje akcję gości.

75' Strzelał Horvath, ale Małkowski tylko odprowadził piłkę wzrokiem i rozpoczął grę od 5 metra.

72' Znów okres nudnej gry na stadionie w Lubinie. Ataki gospodarzy i gości zatrzymują się na około 16 metrów przed bramkami

68' Zmiana w Lechii za Nowaka wchodzi Wiśniewski.

67' Traore pewnie wykorzystał karnego i doprowadził do remisu 1:1

65' Karny dla Lechii po faulu na Lukjanovsie. Łotysza w niegroźnej sytuacji sfaulował Rymaniak.

63' Tymczasem Zagłębie znów zaatakowało. Hanzel w polu karnym uderzył w kierunku długiego słupka ale Małkowski skierował piłkę na róg.

62' Od początku meczu najlepiej spośród gdańszczan spisują się ... ich kibice, który nie raz zagłuszali miejscowych fanów. Po godzinie gry rozwinęli efektowną sektorówkę.

57' Małkowski broni rzut karny! Pawłowski uderzył w lewy róg bramki, a tam był już gdański golkiper.

56' Rzut karny dla Zagłębia i żółta kartka dla Małkowskiego
.

55' Gdańszczanie stracili piłkę w środku pola, przejął ją Kędziora i popędził na bramkę gdańską. W polu karnym interweniował Małkowski a sędzia orzekł, że zrobił to nieprzepisowo.

53' Żółta kartka dla Bartczaka.

53' Lukjanovs rozpędzał się lewym skrzydłem ale został nieprzepisowo zatrzymany przez Bartczaka na wysokości pola karnego.

49' W pierwszych minutach drugiej połowy piłkarze oszczędzili kibicom nerwów związanych z groźnymi akcjami podbramkowymi.

46' Sędzia rozpoczął drugą połowę meczu.

45+1' Sędzia kończy pierwszą połowę - Zagłębie - Lechia 1:0.

45' Sędzia doliczył minutę do czasu gry.

45' Po rzucie rożnym Reina uderzał na bramkę Lechii ale piłka przeleciała obok słupka.

42' Buval tym razem pada w polu karnym gospodarzy, ale sędzia nie przerywa gry.

40' Buval nie opanował piłki w polu karnym gospodarzy, szkoda, to mogła być świetna okazja gdańszczan.

38' Deleu złapany na spalonym.

33' Dinis bezpośrednio z rzutu wolnego w środek bramki a tam był Małkowski.

31' Nieporozumienie w gdańskiej defensywie, z trudem piłkę zatrzymuje Małkowski.

30' Po rogu dla Zagłębia zamieszanie w polu karnym Lechii goście reklamowali zagranie ręką Nowaka ale sędzia nakazał grać dalej.

28' Mecz toczy się w wolnym tempie, niemal na stojąco. Ciekawych akcji jak na lekarstwo.

25' Gdańszczanie decydują się na ataki pozycyjne ale są one szybko kasowane przez gospodarzy.

23' Wolny dla Lechii z około 35 metrów ale grę wznawiają od własnej bramki gospodarze.

19' Gdańszczanie zmarnowali świetną okazję na szybką kontrę po fatalnie rozegranym rzucie wolnym gospodarzy.

17' Po krótko rozegranym rzucie rożnym na dośrodkowanie zdecydował się Nowak ale piłkę strącił golkiper Zagłębia.

12' Nowak strzelił na bramkę Zagłębia ale Isailović na posterunku.

9' GOL dla Zagłębia. Opieszałość gdańskich obrońców w polu karnym kosztowała gości utratę gola. Kocot pociągnął lewym skrzydłem, mimo asysty Deleu zacentrował do Kędziory. W polu karnym skiksował Kaczmarek i piłka trafiła do Bartczaka, który silnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom.

5' Lukjanovs w odpowiedzi wyłożył piłkę Buzale, ale ten obok słupka.

3' Kędziora popędził na bramkę gdańską, ale pogubił się na wysokości pola karnego.

3' słupek po strzale Bartczaka ratuje gdańszczan.

1' Obydwa zespoły rozpoczęły dość ostrożnie. W Lechii zmiana w obronie, Wołąkiewicz wrócił na środek obrony, a z lewej strony defensywy gra Kaczmarek

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:2 (2:2),
Cracovia - GKS Bełchatów 3:2 (0:1), Polonia Bytom - Legia Warszawa 0:1 (0:0), Widzew Łódź - Górnik Zabrze 4:0 (1:0), Korona Kielce - Lech Poznań 0:0, Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0:1 (0:1), Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 0:0.
Marta

Opinie (434) ponad 100 zablokowanych

• (5)

Lechie tylko na stadionie słychać ! Zagłębie cisza !!!!!