Basket pewny 5. miejsca przed play-off

15 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Jelena Skerović zalicza małą obniżkę formy. W Bydgoszczy popełniła 5 strat. Jelena Skerović zalicza małą obniżkę formy. W Bydgoszczy popełniła 5 strat.

Ostatni wyjazd w rundzie zasadniczej Tauron Basket Ligi Kobiet oraz mecz z czołową drużyną tabeli zakończył się porażką dla koszykarek Basketu 90. W Bydgoszczy uległy miejscowemu Artego 67:82 (8:22, 17:18, 18:23, 24:19) choć końcowy wynik nie do końca odzwierciedla przebieg meczu, w którym gdynianki były głównie tłem. Pomimo niekorzystnego wyniku już przed ostatnią kolejką spotkań mają zapewnione 5. miejsce przed play-off.

Artego: McBride 17 (3x3, 7 as.), Reid 16 (3x3, 5 zb.), Międzik 13 (3x3), Carter 11 (12 zb.), Koc 2 oraz Pawlak 12 (2x3), Morris 9 (1x3), Puss 2, Faleńczyk 0, Szybała 0

BASKET: Shields 16, Skerović 8 (2x3, 5 st.), Johnson 4 (6 zb.), Kotnis 3, Bibrzycka 2 oraz Malone 12 (10 zb.), Troina 11 (3x3, 5 st.), Suknarowska 9 (1x3), Podgórna 0, Jakubiuk 0, Rembiszewska 0

Mecze z czołówką Tauron Basket Ligi Kobiet nie należą do ulubionych dla koszykarek Basketu. Ze spotkań czterema najlepszymi drużynami, w dwumeczach wygrały tylko raz - u siebie z Wisłą Can-Pack Kraków. To nie może napawać optymizmem przed najważniejszą częścią sezonu.

Nastroje mógł poprawić mecz z Artego. Klub z Bydgoszczy jest jednak ostatnio w wysokiej formie i widać, że ma ochotę, aby do play-off przystąpić w roli wicelidera sezonu zasadniczego. Pokazał to już w pierwszej kwarcie meczu z Basketem.

Po trzech minutach gry i punktach reprezentantki Polski Julie McBride przyjezdne przegrywały 2:8. Gdy około 120 sekund później ta sama koszykarka ponownie umieściła piłkę w koszu było już 14:3 dla rywalek. Gdynianki miały ogromne problemy z konstruowaniem skutecznych akcji. W miarę radziła sobie z obroną rywalek Ashley Shields. W sumie zdobyła 5 z 8 pkt drużyny w tej części gry - ostatnie dla Basketu w 8. min. Artego odpowiedziało 22.

Jeszcze gorzej było w 12. min. Wtedy za trzy trafiła Aleksandra Pawlak, a strata Basketu urosła do 20 pkt (30:10). Przyjezdne niespodziewanie zerwały się do odrabiania strat. Trafienia Magdy BibrzyckiejJeleny Skerović, trójka Tatiany Troiny oraz kolejne trzy punkty Shields i na tablicy wyników pojawiło się 30:20. Artego jednak na więcej nie pozwoliło. Choć Basket potrafił przez chwilę utrzymywać się na takim dystansie od bydgoszczanek, to na koniec połowy te prowadziły 40:25.

Koszykarki Basketu nie były w stanie utrzymywać wysokiego tempa wicemistrzyń Polski. Maurita Reid rozpoczęła trzecią kwartę od celnego rzutu za trzy punkty. Gdyńskie koszykarki ponownie miały problemy ze stratami. Gdyby nie one była realna szansa na bardziej wyrównaną grę z Artego. Prezentowały one dobrą skuteczność rzutów za dwa - 55,9 proc. i trzy punkty - 40 proc. Niestety ona nie pozwoliła uniknąć kolejnej, 20-punktowej straty.

Na ostatnią kwartę drużyny wychodziły przy wyniku 63:43 dla bydgoszczanek. Mocne tempo trzymały one do 34. min. gdy za trzy punkty trafiła Darxia Morris. Wynik 77:49 sprawił, że końcówkę zagrały "na chodzonego". Przyjezdne wykorzystały to, aby odrobić cześć strat jednak dalej wszystko przebiegało pod kontrolą Artego.

Pomimo porażki Basket ma zapewnione 5. miejsce przed play-off. Porażki doznał również AZS Pszczółka UMCS Lublin, który nie ma już szans, aby w ostatniej kolejce zrównać się punktami z gdyńskim zespołem.

Wyniki 21 kolejki

• Artego Bydgoszcz - Basket 90 Gdynia 82:67 (22:8, 18:17, 23:18, 19:24)
  • Wisła Can-Pack Kraków - Pszczółka AZS UMCS Lublin 74:57 (25:11, 18:15, 15:21, 16:10)
  • Energa Toruń - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 79:56 (22:16, 16:21, 23:11, 18:8)
  • MKK Siedlce - MKS Polkowice 78:77 (20:22, 25:12, 14:25, 19:18)
  • Widzew Łódź - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 47:74 (19:29, 8:9, 16:22, 4:19)
  • Ślęza Wrocław - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 78:47 (20:6, 19:12, 19:11, 20:18)

Opinie (6)

• A po meczu znowu bal do rana (2)

• 4 8

• A Ciebie nie chcą zaprosić? (1)

• 0 4

• A po meczu znowu będzie bal - zazdrościsz j.s.

Czy wygrywasz czy nie , zawsze ja kocham Cie w sercu moim Basket!

• 4 0

• coś nie tak.....

Mecz pod całkowitą kontrolą Artego.W dalszym ciągu stwierdzam,że drużyna pomimo wzmocnienia,nie jest poukładana.Coś mi się wydaje,że nawet trenerka nie wie do końca jak to ma funkcjonować- czego dowodem jest tak duża ilość strat zespołu, nie utrzymanie tempa,brak szybkiego ataku no i brak agresywnej obrony.
    Taki stan nie gwarantuje jakiś wielkich sukcesów w play-offach.Chciałbym się mylić,ale na razie realia są takie a nie inne.

• 6 3

• (1)

Artego jest już pewne 2 miejsca, a ma nawet szanse na 1 w przypadku zwycięstwa w Krakowie 4 pktami. Interesująco może być natomiast w Polkowicach i w Sosnowcu. Zapewne obie drużyny - Ślęza i Polkowice - kalkulują, czy lepiej zagrać w I rundzie play-off z Gdynią czy z Lublinem. Możemy być świadkami zaskakujących wyników w ostatniej kolejce. Zresztą przedsmak tego mieliśmy już w ostatniej kolejce spotkań, bo zwycięstwo Siedlec mimo nieco osłabionego składu drużyny z Polkowic może trochę dziwić.

• 6 0

• W ostatniej kolejce ciekawie powinno być też w Krakowie. Artego będzie zapewne walczyć na całego o zwycięstwo minimum 4 pktami, żeby wyprzedzić Wisłę i zająć 1 miejsce. Drużyna z 1 miejsca unika tym samym niewygodnego rywala w pierwszej rundzie play-off. Sosnowiec jest jednak słabszym zespołem niż Toruń.