Nemec: awans nie przekreślony, ale oddalony

31 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Tak cieszył się Sławomir Mazurkiewicz (pierwszy z lewej) w 30. minucie. Na kwadrans przed końcem mógł potwierdzić, że jemu należy się miano bohatera meczu, ale fatalnie przestrzelił z kilku metrów. Tak cieszył się Sławomir Mazurkiewicz (pierwszy z lewej) w 30. minucie. Na kwadrans przed końcem mógł potwierdzić, że jemu należy się miano bohatera meczu, ale fatalnie przestrzelił z kilku metrów.

Olimpia Grudziądz przyjechała po I-ligowy remis. Goście czekali na wymarzoną kontrę i nadal się bronili nawet, gdy przegrywali. Arka grała w sobotę źle, ale mogła zainkasować trzy punkty, gdyby wykazała się skutecznością do przerwy lub większe szczęście dopisałoby Piotrowi Tomasikowi, który strzelił samobójczą bramkę, a po chwili posłał piłkę w słupek bramki rywali. Gdynianie tylko zremisowali u siebie 1:1 (1:0) i na nic zdały się ich złorzeczenia na sędziego, który - ich zdaniem - powinien podyktować nawet... dwa karne za zagrania ręką w polu karnym.

Szlaga - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Tomasik - Jarzębowski, Pruchnik - J.Kowalski, Flis, Radzewicz - Surdykowski
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa) oraz Rosa i Sierant
Widzów: 3850
Wróbel - B.Kowalski, Dąbrowski, Staniek, Abramowicz - Kłus, Białek - Frańczak, Dziedzic, Ruszkul - Cieśliński
  • 64' Surdykowski Zmiany Ivanovski
  • 76' J.Kowalski Zmiany Jędrzejowski
  • 85' Flis Zmiany Niedziela
  • 63' Białek Zmiany Grischok
  • 74' Ruszkul Zmiany Kryszak
  • 90+1 Dziedziec Zmiany Cieciura
  • 30' Mazurkiewicz
  • 73' Tomasik (samobójcza)
  • 43' J.Kowalski
  • 88' Jarzębowski
  • 90+3 Tomasik
  • 8' Białek
  • 84' Cieśliński

Trenerski dwugłos po meczu:
Petr Nemec
(trener Arki): - Ten mecz powinniśmy rozstrzygnąć w pierwszej połowie, kiedy powinniśmy strzelić więcej niż jednego gola. Po przerwie dała o sobie znać presja wyniku. Mieliśmy grać to co do przerwy, ale nie udało się tego uczynić. Przeciwnik ustawił się defensywnie i tylko po stałych fragmentach mogliśmy mu zagrodzić. Widać było w środkowej strefie boiska brak Kuklisa, a po jego nieobecność inną alternatywę dla obecnych rozgrywających mieć będą dopiero po powrocie do gry Benata. Ten remis to dla nas ciężka strata, ale nie koniec wszystkiego. Awans do ekstraklasy nie został przekreślony, ale się oddalił.

Marcin Kaczmarek (trener Olimpii): - Jako piłkarz i trener z Arką nie przegrałem nawet w sparingu! Przed tym meczem było nam się ciężko pozbierać pod względem psychicznym. W dwóch poprzednich spotkaniach strzeliliśmy aż sześć goli, a zdobyliśmy tylko jeden punkt. Dlatego w Gdyni, którą należy traktować jako jaskinię lwa na gruncie I ligi, nie mogliśmy po raz kolejny zagrać radosnego futbolu. Liczyliśmy na kontrę i się doczekaliśmy. W pierwszej połowie zbyt mocno się cofnęliśmy, nie potrafiliśmy się dłużej utrzymać przy piłce. Po przerwie było już pod tym względem dużo lepiej. Dlatego mamy cenny punkt i nim się cieszmy, nie mówiąc o stylu, w jakim został osiągnięty.

Bardzo dobrze rozpoczęła się dla Arki 23. kolejka I ligi. Piast Gliwice tylko zremisował u siebie z KS Polkowice 1:1. Jeśli gdynianie wygrają, to do czwartej drużyny tabeli zbliżą się na odległość jednego punktu
sztabowi medycznemu Arki udało się "postawić" na nogi Krajanowskiego (ARKA) i Radzewicza (ARKA). Tym samym trener Nemec mógł w optymalnym zestawieniu ustawić obronę. Ze stoperów odesłał na ławkę tym razem Wallace'a
w Olimpii mecz w "11" rozpocznie Dziedzic (OLIMPIA). Janusz w sezonie 2006/07 był najlepszym snajperem występującej wówczas w ekstraklasie Arki. W 25 meczach strzelił 9 goli. Gdynianie za jego transfer do Bełchatowa zarobili jeszcze 200 tysięcy euro.
10 dni po rozpoczęciu kalendarzowej wiosny w Gdyni zimowe warunki, pada śnieg, jednak boisko jest w doskonałym stadnie, aparatura podgrzewająca murawa funkcjonuje prawidłowo, włącza się automatycznie, gdy temperatura spada do 2 stopni Celsjusza. Dlatego piłkarze mogą dzisiaj zagrać na zielonym dywanie
Arka na żółto-niebiesko, Olimpia na zielono-biało
tradycyjnie liczbę widzów podamy w drugiej połowie, gdy Arka dostarczy odczyt z kołowrotków stadionowych. Sektor "Górka", jak i na poprzednich spotkaniach wiosennych w Gdyni, jest pusty. Nie ma również kibiców gości
1'
mecz rozpoczęła Arka
3'
"Hej, Arka gol" - głośny doping z sektora "Tory"
4'
pierwsze zagrożenie pod bramką Olimpii, strzał Surdykowskiego (ARKA) bramkarz sparował na róg
6'
Flis (ARKA) zaplątał się w dryblingu w polu karnym, a po wybitej przez obrońców piłki od razu strzelał Pruchnik (ARKA), to uderzenie zostało zablokowane, będzie drugi róg dla Arki
7'
doskonałe dośrodkowanie Radzewicza (ARKA) na głowę Jarzębowskiego (ARKA), Wróbel (OLIMPIA) wybija na róg
8'
kolejny strzał Pruchnika (ARKA) zablokowany, ale arkowcy domagali się karnego, bo piłka uderzyła w rękę obrońcę Olimpii - Dąbrowskiego, sędzia nakazał grać dalej
8'
Żółtą kartką został ukarany Białek (OLIMPIA).
10'
śnieg przestał padać, ale spadło go na tyle dużo, że trawa pokryta jest białym puchem
14'
niewiele brakowało, aby Radzewiczowi (ARKA) udało się zamknąć akcję i oddać strzał na bramkę, po chwili próbował znów uderzenia z dystansu Pruchnik (ARKA), ale i tym razem jego strzał został zablokowany
15'
jeden z nielicznych ataków gości, Mazurkiewicz (ARKA) wybija piłkę z "16" Arki
16'
wydawało się, że będzie spalony, ale sędzia puścił grę i Szlaga (ARKA) musiał interweniować poza "16"
19'
nie ma spięć podbramkowych zatem brawa dla Surdykowskiego (ARKA), który ofiarnym wślizgiem zablokował wybicie stopera Olimpii
20'
Mazurkiewicz (ARKA) dobrze rozszerzył akcję na lewe skrzydło, ale Radzewicz (ARKA) na wysokości pola karnego nie opanował piłki
22'
Arka na razie gra bardzo schematycznie, atakuje wyłącznie lewą stroną, Kowalski na drugim skrzydle stoi bezczynny, Olimpia w ciemno przesuwa zasieki obronne na lewe skrzydło i trudno się tam przebić
24'
groźne wejście w pole karne Frańczaka (OLIMPIA), Jarzębowski (ARKA) nie pozwolił na strzał dobrym wślizgiem
25'
po dośrodkowaniu z wolnego J.Kowalskiego obrońcy Olimpii wybili piłkę na róg
26'
Wróbel (OLIMPIA) obronił strzał Surdykowskiego (ARKA) głową, kolejny róg
27'
po rogu próba uderzenia z około 30 metrów J.Kowalskiego (ARKA), strzał zablokowany
28'
uderzenie z około 25 metrów Radzewicza (ARKA), ale w środek bramki, Wróbel (OLIMPIA) obronił
30'
wolny dla Arki trzy metry od bocznej linii pola karnego, wrzucać będzie J.Kowalski (ARKA)
30'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mazurkiewicz. J.Kowalski idealnie dograł piłkę do kapitana Arki, który z pola bramkowego głową wepchnął ją do siatki
32'
śnieg znów zaczął padać
33'
róg po kolejnej akcji J.Kowalskiego (ARKA)
33'
tym razem po dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA) nie było zagrożenie, jeszcze J.Kowalski (ARKA) przewracał się przy polu karnym, ale faulu nie było
35'
przerwa w grze pomocy lekarskiej potrzebował Staniek (OLIMPIA), stoper Olimpii może kontynuować grę
36'
co ciekawe wiosną Arka ma na koncie sześć goli w I lidze, a ich autorami są trzej piłkarze, którzy mają po dwa trafienia. Mazurkiewicz (ARKA) dorównał pod tym względem młodzieżowcom Flisowi (ARKA) i Jędrzejowskiemu. Ten ostatni na razie na ławce rezerwowych w dzisiejszym meczu
38'
dobre dośrodkowanie Tomasika (ARKA), ale Surdykowski (ARKA) przegrał pojedynek główkowy z obrońcą w polu bramkowym, skończyło się na rogu
38'
po dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA) próbował główkować Tomasik (ARKA), ale za słabo, aby zdobyć gola
40'
śnieg coraz gęstszy
43'
strzał Tomasika (ARKA) po głowie obrońcy przeszedł nad bramką
43'
Żółtą kartką został ukarany J.Kowalski (ARKA), który nie trafił w piłkę po zagraniu z rogu, a potem, aby nie dopuścić do kontry rywali sfaulował Abramowicza
44'
Wróbel (OLIMPIA) wygarnął piłkę spod nóg Surdykowskiego (ARKA) cztery metry od bramki
45'
doliczona minuta do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 1:0
gwizdy powitały wychodzącą na drugą połowę Olimpię, brawa tylko dla piłkarzy Arki, którzy pojawili się chwilę później
mamy liczbę widzów, na stadionie obecnych jest 3850 kibiców
46'
drugą połowę rozpoczęła Olimpia
47'
Krajanowski (ARKA) zmusił do interwencji Wróbla, bramkarz Olimpii złapał piłkę ni to po strzale, ni dośrodkowaniu gdyńskiego obrońcy
50'
w ataku J.Kowalski (ARKA), ale sędzia, mimo protestów publiczności, uznał, że to pomocnik Arki faulował
50'
śnieg nie padał przez przerwę i aparatura podgrzewająca zrobiła swoje, znów zdecydowanie więcej zielonej trawy niż zaśnieżonych miejsc na boisku
53'
w drugiej połowie na boisku niewiele się dzieje, Olimpia gra tak jakby wynik 0:1 ją zadowalał, najwyraźniej czeka na jedną kontrę
54'
na spalonym po długim przekopie z własnej połowy Olimpii został złapany Dziedzic (OLIMPIA)
55'
Tomasik (ARKA) wydawało się, że zabrał piłkę rywalowi czysto, ale sędzia był innego zdania, wolny dla Olimpii, gwizdy kibiców
56'
spiker napomina kibiców z sektora "Torów", którzy niecenzuralnie skandowali pod adresem klubu zza miedzy
58'
słaby mecz po przerwie, Arka próbuje atakować, ale niewiele wychodzi, Olimpia nastawiona tylko na defensywę, goście sprawiają wrażenie zadowolonych z wyniku 0:1 i najwyraźniej czekają tylko na jedną kontrę, aby wywieźć z Gdyni punkt
63'
OLIMPIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Białek, w jego miejsce wchodzi Grischok, który latem starał się o angaż w... Arce
64'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Surdykowski, w jego miejsce wchodzi Ivanovski. Publiczność skanduje "Dziękujemy". Brawa witają Macedończyka, choć nie ta gorące jak jesienią, były też pojedyncze gwizdy
65'
znów Arka domagała się odgwizdania ręki w polu karnym, ale po strzale Pruchnika (ARKA) gwizdek się nie rozległ
66'
kolejny niedokładny atak Arki, tym razem piłka nie dotarła do Flisa (ARKA), który po zejściu Surdykowskiego (ARKA) jest najbardziej wysuniętym piłkarzem gdynian
68'
J.Kowalski (ARKA) wywalczył róg, może teraz coś wydarzy się ciekawego, bo nie ma akcji godnych uwagi
69'
niestety tym razem też nie było zagrożenia dla Olimpii
73'
[1:1] OLIMPIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tomasik (samobójcza). Obrońca Arki próbował wybić piłkę, która odbiła się od słupka po strzale Dziedzica, ale trafił do własnej bramki. Po zamieszania w polu karnym Arki doszło po dośrodkowaniu z wolnego Grischoka
74'
OLIMPIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ruszkul, w jego miejsce wchodzi Kryszak.
75'
kapitalna szansa na gola dla Arki, Mazurkiewicz (ARKA) nie trafił do siatki z czterech metrów po dobitce, wcześniej Tomasik główkował z pola bramkowego, a bramkarz Olimpii nogą zbił piłkę na słupek
76'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza J.Kowalski, w jego miejsce wchodzi Jędrzejowski.
78'
Arka gra coraz bardziej nerwowo, Olimpia próbowała wyjść z drugą kontrą od zdobycia bramki
81'
czyżby Olimpia poczuła, że może tu wygrać, gra coraz częściej na połowie Arki
82'
Szlaga (ARKA) niepewnie piąstkuje po dośrodkowaniu z wolnego rywali
84'
Żółtą kartką został ukarany Cieśliński (OLIMPIA), który utrudniał Szladze rozpoczęcie gry od bramki
85'
znów zaczął padać śnieg, może on "obudzi" gdynian
85'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Flis, w jego miejsce wchodzi Niedziela.
88'
Żółtą kartką został ukarany Jarzębowski (ARKA).
88'
ta kartka jest już czwartą w tym sezonie I ligi dla Jarzębowskiego (ARKA), oznacza to, że defensywnego pomocnika zabraknie na boisko w kolejnym meczu ligowym, który Arka rozegra za tydzień w Radzionkowie
89'
Kryszak (OLIMPIA) nie miał zamiaru podnieść się z boiska, musiały wejść nosze, ewidentnie "urywał" czas gry
90'
sędzia doliczył cztery minuty
90'
głośne "Arka Gdynia" z trybun
90'
kolejny piłkarz Olimpii leży na murawie i grę trzeba przerwać, ewidentna gra na czas
90+1
OLIMPIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dziedziec, w jego miejsce wchodzi Cieciura.
90+3
Żółtą kartką został ukarany Tomasik (ARKA), który musiał faulem przerwać kontrę Olimpii
90+4
Olimpia ociągała się z wybiciem piłki z wolnego, po dośrodkowaniu w "16" dwóch piłkarzy gości na spalonym
90+5
KONIEC MECZU. ARKA TYLKO ZREMISOWAŁA 1:1
ładne zachowanie publiczności, mimo rozczarowania wynikiem jest skandowanie "Arka Gdynia" oraz Dziękujemy"

Pozostałe wyniki 23. kolejki:
Piast Gliwice - KS Polkowice 1:1 (1:0), Pogoń Szczecin - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:2 (0:1), Zawisza Bydgoszcz - Flota Świnoujście 2:2 (2:0), Bogdanka Łęczna - Kolejarz Stróże 3:0 (0:0), Wisła Płock - Ruch Radzionków 2:0 (0:0), GKS Katowice - Dolcan Ząbki 3:1 (1:1), Polonia Bytom - Olimpia Elbląg 3:2 (2:0), Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:0).

Opinie (313) ponad 100 zablokowanych

• a ja wolę Bałtyk, ale przyjdę na Arkę.

• 0 0

• ARKA

Niech każdy arkowiec który nie przyjdzie jutro na mecz, nie przychodzi już nigdy....

• 0 0

• AG

Smutne jest to, że piłkarze nie mogą liczyć na doping kibiców w imię polityki. A ja będę dopingował i mam nadzieję ,że prawdziwi kibice też, którym zależy na ARCE.
    Pozdrawiam

• 0 0

• ddddd

Ten Bojkot niema sensu piłkarze Arki nas właśnie potrzebują by awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.A ja chciałbym przyjść na Górke i dopingować na niej mój ukochany klub.ps

• 1 1

• Arka wraca na NSR

• 0 0

• dfg

Arka to my fanatycy MZKA po życia kres !!!!!!!!!!!!!!!

• 3 2

• Co to za przedszkole stalo za plotem? (1)

• 2 1

• oj

ogądałem właśnie mecz arki z crakovią z przed roku dzisiejszej Arce trochę brakuje do tej z przed roku - a wszystko się zaczeło od bramkarzy w przerwie zimowej - gdyby nie jakieś dziwne pomysły z obu stron to ta drużyna by się utrzymała , i moretto nie był taki zły tylko takie mu gębe dorobili -

• 0 1

• no jak tam, dalej wchodzicie? (1)

• 8 2

• jest fajny pomysł kilka rzędów trybun wyciąć i będzie fajny stadion na żużel

tak wchodzimy ci w du...e pgr 4 you telebin arena

• 1 0

• Tag67 a Tobie co przeszkodziło dopingować? Arka gra nie tylko w Gdyni a i zgody są wazne (4)

W niczym to Arce nie przeszkadza że pojedziemy wspierać Zagłębie!

i nie ma znaczenie ile osób jest przed stadionem, nawet jeśli zostanie 20 to i tak "Górka" jest pusta i nie ma atmosfery pomimo wyników!

To jest największa porażka ale jedynie Zarządu i działaczy że nie potrafią przeprosić i dogadać się z kibicami!

Jestem przekonany że gdyby Czyzyk wycofał pozew i przeprosił za spadek bojkotu by nie było, ale on nie ma na tyle honoru by to zrobić!
    Niby dobro klubu jest dla niego ważne a stawia własne interesy ponad Arkę!

Dla kogo wy jesteście jeśli nie dla kibiców właśnie?

Ankieta na arkowcy.pl wskazala - kilka tysiecy osob , najwięcej, bylo przeciwko Czyzykowi właśnie!

• 6 12

• Kto kogo ma przeprosić? (2)

NIe wiem. Mam wrażenie, że Zarząd i nie tylko zarząd ale i Rada Nadzorcza i władze miasta i nawet bardzo duża liczba kibiców ma gdzieś jakiś bojkot. Część nawet nie wie, że taki ma miejsce.
      Ankieta a życie to 2 sprawy. Z kilku tysięcy w ankiecie zrobiło się 50 osób pod stadionem.
      Jak widać zaczyna to być sprawa personalna a nie merytoryczna więc proponuję wyjście z twarzą. Wchodźcie na Tory, zostawcie Górkę pustą.

• 5 2

• Przeciez protest popiera zdecydowanie wiecej osob, wszyscy ktorzy pozostaja w domach! (1)

frekwencja spadla o 50% pomimo dobrych wyników - nie dziwi Cie to?

Co wszyscy właśnie popierają protest!

• 2 2

• A CO BĘDZIE JAK POŁOWA JUŻ NIE WRÓCI PO TYM ŚMIESZNYM BOJKOCIE

• 0 0

• Oczywiscie bylem i dopingowalem! A jesli jestes jestes podpolotowcem to nie byles i nie dopingowales. No chyba ze masz na mysli krzyki ktore slyszeli tylko straznicy miejscy. Bo jesli to ma byc doping dla pilkarzy, to mozna go sobie w d..e wsadzic!

• 3 1

• Bojkot!? (8)

Na stronie Arkowcy, przeczytalem,ze zdumieniem, "kibice" mobilizuja sie na wyjazd do Gdanska by dopingowac Lubin?! Wyjazd tylko 20 pln!!!! Pytam - co trzeba miec z glowa, by nie pomagac,dopingowac swojej druzyny na wlasnym stadionie i trwac w uporze tylko dlatego,ze ktos mial odwage powiedziec co o Was mysli po meczu z Legia(wiecie kiedy...) i jeszcze smial Was zaskarzyc, ale beztrosko pojechac drzec mordy, nawet dla zgody, gdy doping potrzebny jest w Gdyni.???
    Nie oczekuje zadnych wyjasnien, zakladam, ze jak ktos bedzie chcial odpowiedziec to beda to tylko inwektywy.
    P.s. widzialem bojkotujacych po meczu, tlumu calej gorki zdecydowanie nie bylo. Co deszcz przeszkodzil bojkotowac?

• 21 4

• tYLKO 20 ZŁ !! (1)

Wejście na Lechia - Zagłębie arkowcy reklamują w cenie TYLKO 20 zł! TYLKO! Mam nadzieję, że nikt z nich nie odezwie się więcej w sprawie drogich biletów u nas. I, że klub wyrówna w górę cenę na Górce do ceny na Torach.
      Będzie tylko 19 zł.

• 2 1

• BILET KOSZTUJE 10zł - RESZTA IDZIE NA SKGA I MEGAPOMPONA

• 0 0

• ag (4)

POPIERAM 100%. TE CHORE FILMY TRZEBA JUŻ SKOŃCZYĆ. JAK NIE AWANSUJEMY TO W DUŻEJ MIERZE ZASŁUGA BOJKOTU. ZAWODNIKOW TEZ TO DOTYKA MIMO IŻ O TYM NIE MÓWIĄ.

• 7 2

• Nie bojkotu tylko działaczy ktorzy zamiest dogadac się idą w zaparte rujnując Klub! (3)

• 4 9

• (2)

Mi jakoś wasz klub nie wygląda na rujnowany... Nie żebym się interesował, ale wygląda na to, że piłkarze coś tam grają, ambitnie... Po cholerę wam teraz jakiś bojkot? Osoba postronna, jak ja, widzi to tak, że jest ok jeśli chodzi o sytuację klubu, a bojkot jest dlatego, że działacze nie chcą wam pozwolić robić cateringu, tak? Jakoś mało was, i przeszkadzacie piknikom, z których klub żyje w dużej mierze, może przełóżcie bojkot na czas, jak piłkarze zaczną grać jak papudraki?
          Nie moja sprawa, ale tak to z boku wygląda...

• 6 2

• jakiego kateringu? czytales choc strone bojkot-arka.info (1)

jesli nie to nie pisz takich bzdur

• 3 6

• Właśnie przeczytałem, ale mnie argumenty tam zawarte by nie przekonały. Chciałbym pójść obejrzeć mecz, to bym poszedł... Ok, może i chcecie dobrze. Dajcie tylko chodzić tym, co chcą pooglądać piłkę po pracy i nie będziecie mieli tych wszystkich kłótni ;)