Wiadomości

Nowy cel Arki - do 5. miejsca w I lidze

Arka Gdynia

Grzegorz Niciński w przyszłość patrzy z nadzieją. Chciałby w Arce zbudować taką drużynę, która w I lidze potrafić będzie wygrywać seryjnie.
Grzegorz Niciński w przyszłość patrzy z nadzieją. Chciałby w Arce zbudować taką drużynę, która w I lidze potrafić będzie wygrywać seryjnie. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Grzegorz Niciński wraz z nowym kontraktem otrzyma w Arce do zrealizowania zadanie wynikowe. Władze Arki chcą, by w nadchodzącym sezonie żółto-niebiescy zajęli w I lidze pozycję nie gorszą niż piąta. - Na spotkaniu z kibicami prezes powiedział, że 5. miejsce byłoby zadowalające. Będziemy się o nie bić. Już wiosną mogliśmy wycisnąć więcej - przyznaje Grzegorz Niciński, który w zakończonych rozgrywkach zdobył z gdyńskimi piłkarzami 10. lokatę.PO SPOTKANIU WŁADZ I TRENERA ARKI Z KIBICAMI

Jacek Główczyński: Kibice Arki na posezonowym spotkaniu nie kryli rozczarowania zakończonym sezonem. Spodziewał się pan, że ta debata będzie toczyć się w tak minorowym tonie?

Grzegorz Niciński: Dobrze, że doszło do takiego spotkania. Kibice przyszli licznie, pokazując, że interesują się tym, co dzieje się w klubie. Nie mogło być: "łatwo, miło i przyjemnie", bo każdemu zależy, aby Arka była jak najwyżej w tabeli. Myśmy na razie temu zadaniu nie sprostaliśmy. Jednak pokazaliśmy, że nikt w klubie nie ucieka, nie chowa się, nie unika odpowiedzialności. Kibice może nie tyle wylewali żale, co przekazywali swoje spostrzeżenia. Rozmowa była konstruktywna. Wszyscy czujemy niedosyt i każdy z nas chce, by Arka była na lepszym miejscu niż obecnie.

ARKA MOŻE SIĘGNĄĆ PO PIŁKARZY, KTÓRZY GRALI JUŻ W GDYNI. NA CELOWNIKU M.IN.: BOŻOK I LABUKAS

Czy na zakończony sezon można patrzyć tylko przez pryzmat wyniku?

Nie, ale wynik broni lub nie trenera i drużynę. Wiosną mogliśmy wycisnąć więcej. Naprawdę niewiele brakowało, aby miejsce było znacznie wyższe, a punktów więcej. Choćby w meczach zremisowane na wyjeździe z Widzewem czy Katowicami po 0:0. To my byliśmy bardzo blisko wygranej, a brakowało jedynie skuteczności. Gra obronna nie była tragiczna, gdyż wiosną w 15 meczach straciliśmy 12 goli, ale w niektórych spotkaniach błędy indywidualne w defensywie, jak na przykład w Chojnicach, Siedlcach czy u siebie z Bytovią, były kosztowne, gdyż oznaczały stratę punktów.

Gdy z dzisiejszej perspektywy analizuje pan zakończoną rundę, dostrzega pan moment, w którym "siadła" w drużynie atmosfera, a wyniki znacznie się pogorszyły?

Atmosfera nigdy nie siadła. Może pojawiło się tylko w pewnym momencie samouspokojenie. Najbardziej bolą trzy ostatnie porażki u siebie z: Zagłębiem, Bytovią, a szczególnie z Olimpią. Rzuciły one niesmak na wszystko. Szkoda, bo nie tak chcieliśmy zakończyć sezon.

Grzegorz Niciński

Grzegorz Niciński

Dane:

ur.:
1973-05-16
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Nie powinien zdecydować się pan na mocniejsze zmiany w składzie, gdy nie groził Arce już ani awans, ani degradacja? Może nowi zawodnicy wnieśliby do gry większy entuzjazm niż ci, na których pan stale stawiał?

Próbowaliśmy wszystkiego. Po meczu z Wisłą Płock, gdy rzeczywiście mieliśmy spokój w tabeli, sprawdzaliśmy różne warianty. Obserwowałem to co dzieje się w rezerwach i jeśli ktoś tam dawał pozytywne sygnały, dostawał szansę w I lidze. Rotowaliśmy składem, wprowadzaliśmy do gry jeszcze więcej młodzieży. Przecież w meczu z Zagłębiem, które wygrało I ligę, gdy rywal wystawił do "11" jednego młodzieżowca to my mieliśmy ich aż sześciu! Tacy piłkarze jak Gałecki czy Tomasiewicz byli prowadzeni już pod kątem przyszłego sezonu, te rozgrywki były dla nich poligonem doświadczalnym. Przecież Stolc, Marcjanik czy Wojowski skończyli wiek młodzieżowca i musimy mieć nowych piłkarzy, którzy pozwolą nam wypełnić regulaminowy limit.

SZEŚCIU PIŁKARZY ODESZŁO, SIEDMIU NIE WIE, CO DALEJ

W ligach, w których młody sportowiec z urzędu ma miejsce w podstawowym składzie tylko z racji swojego wieku, często się zdarza, że po ukończeniu 21. lat, nie jest w stanie rywalizować jak równy z równym z seniorami. Czy Arce nie grozi to zjawisko?

Młodzieżowcy są uprzywilejowani, gdyż każdy ma z nimi problem. Wierzę, że nas to nie będzie dotyczyć. Cały czas rozwija się Michał Nalepa, są też wspomniani: Gałecki i Tomasiewicz, a także jeszcze młodsi piłkarze. Natomiast ci co skończą wiek młodzieżowca, muszą być gotowi, że aby podnosić poziom sportowy, należy podjąć rywalizację. Na pewno trzeba się z nią oswoić. Nie ma się czego bać. Co prawda do obrony wraca Alan, ale Michał Marcjanik pomału staje się ważną postacią zespołu. Jest cichy i spokojny, ale na boisku coraz skuteczniejszy, systematycznie się rozwija.

Wierzy pan, że po wprowadzeniu 4-5 nowych piłkarzy do "11", o czym mówił prezes Wojciech Pertkiewicz Arka będzie dużo lepsza od tej z wiosny?

Na pewno jestem optymistą, a przede wszystkim wierzę w zespół. Przecież po fatalnym meczu z Olimpią na koniec rozgrywek potrafił pokazać dobrą piłkę w Katowicach. Tak jak to się robi wszędzie na świecie także i u nas latem będą zmiany. Dojdą nowi piłkarze i drużyna będzie lepiej funkcjonowała niż dotychczas.

Porozmawiamy o tym, kto może trafić do Arki?

Jest giełda transferowa. Nie chcę rzucać deklaracji. Rozmowy trwają. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Ale listę życzeń przedstawił pan władzom Arki?

Była ona wspólna, nie tylko moja. Cały czas w klubie debatujemy, jak przebudować drużynę, by było dobrze. Wraz z dyrektorem sportowym i prezesem rozważamy, by sięgnąć po piłkarzy, którzy są na miarę naszych możliwości. Dlatego rozważamy różne kandydatury, rozmowy się toczą. Mam nadzieję, że szybko poznamy skład na nowy sezon.

MARCUS PODPISAŁ NOWY KONTRAKT Z ARKĄ

Aż siedmiu piłkarzy, których kontrakty kończą się 30 czerwca, nie usłyszało oficjalnie, czy ich umowy zostaną przedłużone, czy nie. To zabezpieczenie klubu na wypadek, gdyby jednak nie udało się pozyskać nowych piłkarzy na niektóre pozycje?

Po części tak. Jest to uzależnione od tego, kto pozyskamy. Trzeba to wszystko spokojnie przeanalizować. W Arce niekiedy aspekt sportowy i finansowy, czyli spłata zaległości z lat poprzednich, "walczą ze sobą". Każdy chciałby, aby zespół był jak najmocniejszy, ale na to potrzebne są środki. Nam sytuacje komplikuje balast w postaci długu, który klub systematycznie stara się redukować.

Nowego kontraktu nie ma jeszcze także pan. Kiedy formalnościom stanie się zadość i oficjalnie zostanie ogłoszone, że to pan poprowadzi Arkę w nowym sezonie?

Mam umowę do 30 czerwca. Rozmawiamy spokojnie o nowej i cały czas działamy przy budowie drużyny. Myślę, że nic złego tutaj się nie wydarzy.

Cały sztab trenerski pozostanie bez zmian?

Jestem pierwszym trenerem i to ja wybieram sobie współpracowników. Jest Grzesio Witt i Jarek Krupski. Nie chcę nic tutaj zmieniać.

Czy styl Arki ulegnie zmianie, czy nadal będzie pan wierny koncepcji gry z jednym, rosłym napastnikiem na szpicy?

Dorobek napastników był słaby. Nie do końca wykorzystali swoje możliwości. Gdyby udało się pozyskać tych piłkarzy, z którymi rozmawiamy, siła ataku na pewno byłaby większa. Mówimy o dwóch ofensywnych graczach, o różnych charakterystykach. Liczę, że przyjdą i wkomponują się w to co gramy. Mamy wypracowany swój styl i nie musimy nagle szukać innych.

Czy może być pan spokojny o to, że klasa nowych piłkarzy zagwarantuje realizację celu, który przed panem zostanie postawiony na nowy sezon

Patrzę w przyszłość z nadzieją. Liczę, że ci piłkarze, którzy zostają plus ci, którzy przyjdą, będą tak dobrze funkcjonować, że Arka zacznie wygrywać seryjnie. A przecież o to właśnie chodzi.

Klub wymiernie wycenił o co ma bić się Arka po wakacjach. Na spotkaniu z kibicami była nowa o pierwszej piątce?

Na spotkaniu z kibicami prezes powiedział, że 5. miejsce byłoby zadowalające. Będziemy się o nie bić. Na pewno nie będzie to łatwe, ale możemy się o to pokusić, podobnie jak o dalsze budowanie mocnej drużyny. Oczywiście, jeśli uda się ugrać coś więcej, będzie świetnie. Jednak nie chcę obiecywać ekstraklasy. Cele nakreśla prezes i rada nadzorcza klubu.

Opinie (117) ponad 10 zablokowanych

 • Co to za cele jeśli gra się o 5 miejsce a nie o ekstraklasę? (5)

  Leczcie już ludziska...

  • 129 8

  • Jaki klub, potencjał, zainteresowanie takie cele. Dziwie sie ze aż 5. Bo dla mnie bitwa o utrzymanie do ostatniej kolejki

   • 30 6

  • Ręce opadają (1)

   Mówcie więcej że celem jest 5 miejsce, zagrajcie kilka słabszych meczu na początku sezonu (moim zdaniem wystarczą 2) i już macie frekwencję na poziomie 2 tysięcy.....Co oni wyprawiają w klubie to się w głowie nie mieści....
   TRAGEDIA !!!!!

   O takie 5 miejsce to może powalczyć Chojniczanka albo inna Olimpia G. a nie ARKA GDYNIA !!!!

   • 28 7

   • Normalnie to jest świństwo od Was trenerze i prezesy i działacze "niedorobione"

    Za grosz ambicji i woli i honoru
    zero przyzwoitości

    biała flaga - cel
    tego się nie spodziewaliśmy w najgorszych snach

    • 10 2

  • Z szuflady gryzonia. Program obchodow w przyszla sobote Wielkiej Ucieczki arczan (1)

   10:30 Uroczystosci przy plocie ,,Kangory polnocy,, techniki skokow, prowadzacy spotkanie goscie specjalni Wladyslaw Kozakiewicz i Jacek Wszola.

   12:00 Otwarcie wystawy ,,Nasz stadion widziany zza plotu,, prezentacja czarno-bialych zdjec retuszowanych w kolorze.

   12:30 Uroczyste powitanie uczestnikow pamietnego wydarzenia przez wladze miasta.

   13:00 Wspolne wspomnienia, rozdawanie autografow.

   13:30 Uroczysta polowa Msza Swieta w intencji skoczkow

   14:30 Pokaz specjalny filmu ,,Czerwiec roku pamietnego,,

   15:00 Odsloniecie obelisku na skwerze kosciuszki ,,Tym, ktorzy spitalali z wlasnego stadionu przed Lechia,, zlozenie wiencow.

   15:30 Realistyczna inscenizacja wypedzenia ze stadionu, dzieki uprzejmosci kibicow Olimpii Grudziadz.

   18:00 Uroczysta sesja Rady Miasta oraz bankiet z weteranami

   20:00 - 24:00 Fajerwerki i wlaczenie syren na ORP ,,Blyskawicy,,.

   • 14 7

   • Dobre

    Uśmiałem się. Dzięki.

    • 4 2

 • Czyli wynik lepszy, a wzmocnień brak. (3)

  Ciekawe jak? Tym klubem rządzą łamagi. Tyle czasu i nie znaleźli sponsora. Arka tonie a oni robią dobrą minę do złej gry...

  • 67 6

  • ciekawe. jak tonie skoro zmniejszają długi?

   Tonęła to dwa lata temu, teraz powoli wychodzi na prostą

   • 4 6

  • Jakiego sponsora? (1)

   Maja miasto i 30 innych firm. Sponsora to nie znalazł Widzew, łks czy inna Polonia Warszawa. Marki historycznie jednak silniejsze

   • 4 2

   • Jasne miasto, kroplówka.

    Przykład Kielc pokazuje jak to wygląda.

    • 2 0

 • Za grosz ambicji.

  Zawsze powinno się grać o awans do ekstraklasy. Pogonić ich!!

  • 110 7

 • Nitek odejdź!

  Nitek odejdź!
  Daj Arce żyć, dość pindolenia.

  • 72 13

 • Podpowiedź

  Dla Hasaniego z Górnika Łęczna kończy się kontrakt. Strzelił kilka goli w ekstraklasie. Minus taki, że ma 33 lata.

  • 10 13

 • Nitek, Ława, Sobi, figuranci w naszej Arce! Na awansie im nie zależy!

  • 58 5

 • No bez jaj. (1)

  5-e miejsce to może zadowalać ale w ekstraklasie!!! To po co mam chodzić na Arkę jeżeli nie będą walczyć o awans??

  • 93 6

  • Dokładnie, nikt nie chce chodzić na mecze drużyny, której celem jest 5 miejsce w drugiej lidze !!! Co to za cel, to jest tak smutne jak wykres powyżej.

   • 13 1

 • Czy 5-te czy 11-te miejsce, to jeden pies...

  W pierwszej lidze gra się albo o awans albo o nic (środek tabeli, bo z ci co mają miejsca 3-6 to nieudany awans; ci z miejsc 11-14 to udana walka o utrzymanie) albo o utrzymanie. 5 miejsce to tak jak zadeklarować przed sezonem, że o nic nie grają...

  • 65 3

 • Czyli karnetu nie kupuję. (5)

  • 81 4

  • karnet kupujesz w zaleznosci od tego co powiedza na spotkaniu? (4)

   to gratuluje

   • 4 23

   • jezeli za cel uważają że z góry się poddają - to po co ?? (3)

    • 29 1

    • nie poddaja tylko realnie oceniaja mozliwości (2)

     a nie jak za miedza pompuja balonik puchary tylko się osmieszając

     • 3 17

     • zatem jak mają zamiar grac tylko o 5. miejsce to niech sponsorują się sami (1)

      Arka ZUS Gdynia

      • 6 0

      • Oddawac wtedy miejska kase za zeszle sezony, jak chcecie grac tylko o 5 miejsce.

       • 2 0

 • Piękny cel sportowy... (4)

  Dla większości sportowców pewnie niezrozumiały...
  A ja by postawił cel punktowy - jak już. 6 pkt na każde trzy mecze i proste!
  Jeśli nieosiągalne, to zakończmy już. Kasę przelać na drużynę młodzieżową i tyle!

  • 62 3

  • a ten "rok to nie wyrok" to ile już trwa ??

   • 14 0

  • Dokładnie

   Jeszcze nie słyszałem żeby jakiś sportowiec marzył o szóstym miejscu, patologia i etaty a nie sport.

   • 13 0

  • Realia! (1)

   Chyba nie rozumiesz o co tu chodzi! Z g*wna bata nie ukręcisz. Myślisz, że jak dasz tym piłkarzom milion albo i więcej to awansują? Arka poprostu ma za słaby zespół. Nie stać klubu na znaczące wzmocnienia bo to są koszta. Arka ma długi i je spłaca, jednak starają się stworzyć zalażek drużyny, która za sezon dwa będzie walczyć o awans do Ekstraklasy. Prawidłowy rozwój drużyny to, utrzymanie, górna półka tabeli i awans. Zatrzymanie się w górnej półce na dwa, trzy sezony może grozić odwrotną tendencją.

   • 0 5

   • szanuję twoje zdanie, ale to tak z roku na rok "się kręci" i,,, końca nie widać

    • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 26.10.2021 godz. 13:30

Lechia Zielona Góra
:
ARKA Gdynia
mecz pucharowy

Jak typują inni

1

5%

9 typowań

x

3%

7 typowań

2

92%

184 typowania

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Robert Jaworski 15 27 60%
2. Grzegorz Preiss 15 27 60%
3. Emil P. 15 26 60%
4. Wojciech Władziński 15 26 60%
5. Kamil Kamilek Kopacz 15 26 60%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Widzew Łódź 14 10 3 1 29:11 33
2 Miedź Legnica 14 8 4 2 24:11 28
3 Korona Kielce 14 7 5 2 17:10 26
4 ARKA GDYNIA 14 7 2 5 23:13 23
5 GKS Tychy 14 6 5 3 14:13 23
6 Podbeskidzie Bielsko-Biała 14 6 4 4 23:19 22
7 Sandecja Nowy Sącz 12 7 1 4 14:11 22
8 ŁKS Łódź 13 6 3 4 18:14 21
9 Odra Opole 14 6 3 5 18:19 21
10 Chrobry Głogów 13 4 4 5 14:13 16
11 Resovia 14 4 3 7 14:17 15
12 GKS Katowice 14 3 6 5 18:26 15
13 Skra Częstochowa 13 3 5 5 7:13 14
14 Puszcza Niepołomice 14 4 2 8 13:20 14
15 Zagłębie Sosnowiec 14 2 5 7 14:21 11
16 GKS 1962 Jastrzębie 14 2 5 7 14:26 11
17 Stomil Olsztyn 13 3 1 9 15:23 10
18 Górnik Polkowice 14 1 7 6 14:23 10

Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.

Wyniki 14 kolejki:

 • ARKA GDYNIA - Resovia 2:0 (2:0)
 • Chrobry Głogów - Miedź Legnica 0:0
 • Górnik Polkowice - Korona Kielce 2:2 (1:0)
 • GKS Katowice - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)
 • GKS Tychy - Skra Częstochowa 0:0
 • Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:1)
 • Odra Opole - GKS 1962 Jastrzębie 2:2 (2:0)
 • Widzew Łódź - ŁKS Łódź 2:2 (1:2)
 • poniedziałek
 • Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz

Terminarz

26.10 (wt) godz.13:30 Lechia Zielona Góra typuj ARKA Gdynia
31.10 (nd) godz.12:40 Miedź Legnica typuj ARKA Gdynia LIVE!
05.11 (pt) godz.20:30 ARKA Gdynia typuj Podbeskidzie Bielsko-Biała
23.10 (sob) godz.15:00 ARKA Gdynia 2:0 Resovia LIVE!
17.10 (nd) godz.12:40 ŁKS Łódź 1:0 ARKA Gdynia LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane