Nie będzie ćwierćfinału w Gdańsku

Krzysztof Klinkosz
16 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Gdańscy hokeiści jak równy z równym walczyli z mistrzami Polski w ćwierćfinale play-off. Niestety Zabrakło nieco szczęścia i skuteczności aby sprawić pod Wawelem niespodziankę. Po wtorkowej przegranej 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) gdańszczanom przyjdzie teraz walczyć o piąte miejsce w lidze. Strefa medalowa była na wyciągnięcie ręki...

1:0 Piotrowski as. Pasiut (51.31 w osłabieniu)
2:0 Radwański as. Csorich (57.07)

CRACOVIA: Radziszewski, Csorich - Bondarevs, Dudaš - Dulęba, Kłys - Wajda, Landowski - Guzik; L.Laszkiewicz - Biela - D.Laszkiewicz, Radwański - Musial - Łopuski, Piotrowski - Pasiut - Drzewiecki, Witowski - Słaboń - Rutkowski.

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; B.Wróbel - Kostecki, Skrzypkowski - Mat.Rompkowski oraz Smeja, Steber - Rzeszutko - Skutchan, Vitek - Ziółkowski - Jankowski, Chmielewski, Furo - Kabat, oraz Maj, Wróblewski.

Po raz kolejny na lodowisku nie było widać w pierwszej tercji, która drużyna przystępowała do play-off z pierwszej, a która z ósmej pozycji. Akcje przenosiły się spod jednej, pod drugą bramkę. Lepiej rozpoczęli gospodarze. Kapitalnie jednak bronił Przemysław Odrobny.

Gdańszczanie wyprowadzali kontry, z minuty na minutę groźniejsze, tylko zawodziła skuteczność. Na bramkę Rafała Radziszewskiego strzelali Jarosław Rzeszutko, Jan Steber, Roman Skutchan, Milan Furo jednak golkiper "Pasów" albo łapał krążek, albo guma mijała minimalnie bramkę.

Mistrzowie Polski nie pozostawali dłużni, znów przypomnieli o sobie bracia Laszkiewiczowie, swojego byłego kolegeę próbowali pokonać Filip Drzewiecki i Mikołaj Łopuski gdański golkiper bronił jednak fenomenalnie, nawet strzały oddawane z 1 metra!

Drugie 20 minut również dostarczyło wielu emocji i podbramowych spięć, nadal też obydwaj bramkarze zachowali czyste konto. Na początku tercji gdańszczanie ponownie ostrzej przycisnęli gospodarzy. Podobnie jak w poniedziałek postrach w defensywie "pasów" siał Steber, swoich szans próbował też Aron Chmielewski gdańszczanom zawsze jednak nieco brakowało do szczęścia.

Ofensywy Energi Stoczniowca pozwalały choć na chwile wytchnienia dla Odrobnego, który równie często jak w pierwszej części meczu musiał popisywać się swoim refleksem, było tak m.in. w końcówce tercji kiedy próbowali go zaskoczyć kolejno Drzewiecki, Łopuski i Radwański.

Bezbramkowy remis utrzymywał się aż do 52 minuty wydawało się wówczas, że w końcówce gdańszczanie dostaną jeszcze jedną szansę, gdyż na ławkę kar powędrował Radwański. Istotnie, gdańszczanie wyprowadzili atak i po raz kolejny doświadczył ich niesamowity pech. Krążek po strzale Skutchana odbił się od poprzeczki i spadł prosto na kij Pasiuta, ten pognał pod bramkę gdańską, odegrał do Piotrowskiego i po strzale tego drugiego w odsłoniętą część bramki było 1:0 dla Cracovii.

Trener Andrzej Słowakiewicz wziął czas ale gdańszczanie nie zdołali już odrobić strat, co więcej w 58 minucie gospodarze przypieczętowali swoje zwycięstwo drugą bramką.