Vistal Łączpol z kłopotami ograł Sambora

Marta
6 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Patrycja Kulwińska w derbach Pomorza w PGNiG Superlidze zdobyła dziesięć bramek. Patrycja Kulwińska w derbach Pomorza w PGNiG Superlidze zdobyła dziesięć bramek.

Szczypiornistki Vistalu Łaczpolu zainkasowały wprawdzie komplet punktów w pojedynku derbowym z Aussie Samborem Tczew, ale beniaminek PGNiG Superligi kilka razy napędził strachu mistrzyniom Polski. Gdynianki wygrały na własnym parkiecie 34:29 (20:11) i odrobiły dwa punkty do lidera, gdyż pierwszej porażki w tym sezonie doznał SPR Lublin. Niedzielny sukces trzeba już zapisać na konto Jensa Steffensena, choć Duńczyk oficjalnie jeszcze nie zadebiutował. Nie mógł usiąść na ławce, gdyż brakowało wszystkich wymaganych dokumentów.

VISTAL ŁĄCZPOL: Gapska, Kowalczyk - Kulwińska 10, Duran 8, Koniuszaniec 4, Andrzejewska 3, Krnić 3, Zych 2, Mateescu 2, Sulżycka 1, Petrinja 1, Królikowska

AUSSIE SAMBOR: Brzezińska, A.Skonieczna - Domnik 8, Strzałkowska 6, Szott 5, Lipska 4, Belter 4, Stanulewicz 2, Szlija, K.Skonieczna, Tomczyk, Krajewska

W rywalizacji trzeciej drużyny ekstraklasy z ostatnim zespołem, faworyt mógł być tylko jeden. Przedmeczowe założenia potwierdziły się w 100 procentach, ale beniaminkowi z Tczewa udawało się chwilami nawiązywać wyrównaną walkę z mistrzyniami Polski, które nie ustrzegły się przestojów w grze.

Siódemkę Vistalu Łączpolu prowadził oficjalnie w tym meczu Adrian Struzik, choć już od kilku dni trenuje z nią Jens Steffensen. Okazało się jednak, że duński szkoleniowiec nie ma wszystkich wymaganych dokumentów i z formalnego punktu widzenia nie mógł zasiąść na ławce gdynianek. Duński trener obserwował więc swoją nową drużynę z trybun.

Gdynianki rozpoczęły ze sporym animuszem. Wynik otworzyła Natasa Krnić, a za chwilę gospodynie prowadziły już 3:0, dzięki szybszej i składniejszej grze. Później było jeszcze 6:3 i 7:4 i gospodynie straciły skuteczność. Być może też za szybko uwierzyły, że mecz "sam się wygra".

Zespół z Tczewa, który do tej pory wygrał zaledwie dwa spotkania w PGNiG Superlidze, dopingowany przez grupę głośnych fanów, na chwilę przejął inicjatywę na parkiecie. Tczewiankom udało się wyprowadzić kilka skutecznych kontr i w 13. minucie po karnym Justyny Belter było już 9:9. Po kilkudziesięciu sekundach było jeszcze 10:10, ale na tym niespodzianki w pierwszej połowie się skończyły.

Gdynianki znów przeszły do błyskawicznych kontr z dwoma, najwyżej trzema podaniami i ich przewaga zaczęła rosnąć. Bramkę na 11:10 zdobyła w 17. minucie Katarzyna Koniuszaniec, w 21. minucie było 17:10, a równo z syreną kończącą pierwszą połowę na 20:11 trafiła Patrycja Kulwińska.

Jednak emocje w niedzielny wieczór w Hali Gdynia wcale się nie skończyły. Po zmianie stron dwie pierwsze bramki zdobyła eks-gdynianka Urszula Lipska i Sambor znów zaczął odrabiać straty.

W 37. minucie po karnym Loredany Mateescu było wprawdzie 22:14 dla Vistalu Łączpolu, ale minutę później wynik brzmiał 22:17. Trener Struzik wziął czas, mistrzynie Polski nadal jednak grały nieskutecznie w ataku. Przestrzelone sytuacje gospodyń zemściły się na nich, Sambor powoli odrabiał straty i w 47. minucie po karnym Justyny Domnik było 23:23.

Podkreślić należy, że gdynianki i tak miały w tej fazie meczu szczęście, gdyż gdyby nie bramkarki, rywalki dogoniłyby je już wcześniej. W 48. minucie na ponowne prowadzenie "siódemkę" mistrzyń Polski wyprowadziła Patrycja Kulwińska, za moment na 25:23 rzuciła Katarzyna Duran.

Po tym trafieniu szkoleniowiec ekipy z Tczewa, Robert Karnowski poprosił o czas. Po wznowieniu gry jego podopieczne zdobyły bramkę kontaktową, ale Aleksandra Zych ponowne dała gospodyniom dwubramkową przewagę. W końcowych minutach meczu to właśnie po trafieniach Zych i Duran gospodynie utrzymywały dwu, trzybramkową przewagę (30:27 w 57 min.).

Gdynianki starały się rozgrywać długie akcje, by zachować przewagę do końca meczu. Na niespełna dwie minuty przed końcem spotkania było 32:28. Szczypiornistki Vistalu Łączpolu opanowały sytuację na boisku i nie pozwoliły już beniaminkowi nawet pomyśleć o sprawieniu w Gdyni niespodzianki.

Wyniki 13 kolejki

• VISTAL ŁĄCZPOL GDYNIA - Aussie Sambor Tczew 34:29 (20:11)
  • KPR Jelenia Góra - Ruch Chorzów 36:34 (16:19)
  • Piotrcovia - Start Elbląg 23:27 (12:12)
  • KU AZS Politechnika Koszalińska - KSS Kielce 32:30 (12:10)
  • SPR Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:29 (13:18)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 10:0 (walkower, zawodniczki gości nie miały ważnych badań lekarskich)
Marta

Opinie (16) 2 zablokowane

• NO TO PAN DUŃCZYK (1)

ZACZĄŁ DOBRZE.
    TERAZ TRZEBA IŚĆ VABANK I BĘDZIE GITARA!!!

• 6 12

• Duńczyk nawet na ławce nie siedział :P

• 4 1

• Jak mozna wypuscic z rak (1)

Mecz ktory sie kontrolowało i konczyo z 9-cio punktowa przewaga (pierwsza polowa) aby dopiero w koncowce w atmosferze nerwowosci wygrac 5-cioma punktami.

• 16 5

• jakie nerwy? Wygrały na luzie

• 3 13

• Akcja z wrzutką pomiędzy Mateescu i Koniuszaniec - wisienka na torcie :)))

• 12 6

• kwitensencja dzialalnosci tego pseudoklubu (1)

zatrudnili trenera i nawet jego papierow nie sprawdzili

• 10 14

• podobno związek nie wysłał jeszcze jego licencji...

• 4 5

• widzę że Jędrek niewrzwa odpalił kompa (3)

po Struziku czas na Ole Olsena.
    ...nie tragizujcie - wygrali pewnie, na mistrza szans nie ma dopóki nie wzmocnią składu 2 rozgrywającymi z polskiej ligi.
    Jugosłowianki trzeba wyrzucić, za często wyjeżdżają do domu

• 7 10

• tak

jad bije od wygnanych

• 1 2

• Każda krytyka jest od Niewrzawy? (1)

Głupoty piszesz! W tym klubie jest jeszcze dużo do zrobienia a brak dokumentów na mecz dla trenera jest tego przykładem. Panu Andrzejowi dajcie spokój.W sporcie zmiany trenera są normalne i następują z rożnych przyczyn - niestety nie zawsze obiektywnych.
      Nudne są te wpisy Struzika na Niewrzawę i odwrotnie, bo świadczą o braku szacunku tych panów do siebie i swojej ciężkiej pracy.

• 3 2

• krytyka

większość wpisów jest nudna i świadczy o braku szacunku a w niektórych przypadkach i braku kultury i nie sądzę aby Pan Niewrzawa i Pan Struzik wylewali na siebie pomyje i to właśnie tutaj. Myślę, że właśnie oni są w stanie powiedzieć sobie wszystko prosto w oczy. A to co się dzieje w tych komentarzach, to akurat głupkowata zabawa, wszystkich tych którym robi się lepiej, gdy obrzucają inny obelgami, a to przecież tak prosto nikomu nie trzeba patrzeć w oczy.

• 1 0

• Full wypas w Gdyni ... (1)

... trzy tysiące widzów wypełniło po brzegi halę sportową w Gdyni. Wielu z nich stało na schodach... tym razem dzięki temu, że temperatura oscylowała koło zera dach nie przeciekał... teraz mamy w perspektywie mistrzostwo Europy ... albo przynajmniej puchar Europy...

• 6 11

• W Sopocie

Tryple sie juz zwijaja,nie maja nawet na zalegle wyplaty dla swoich chlopcow.

• 5 3

• Vistal Łączpol z kłopotami ograł Sambor

brawo doktorze Sambor!

• 9 4

• miszcz ledwo wygrywa z beniaminkiem

moje gratulacje!!!! po bramce na 24:23 radość na ławce VŁ godna zdobycia bramki decydującej o wygraniu LM- to świadczy o wszystkim

Wielkie brawa dla KK Sambora!!!!! Doping praktycznie przez 60 minut!!!! Siedziałem za ławkami i patrząca na oba KK można było pomylić kto jest gospodarzem i w dodatku MP