Nie było rewanżu na Enerdze za przegrany brąz

Marta
27 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Leah Kassing Leah Kassing

Koszykarki Centrum Wzgórze Gdynia nie wzięły rewanżu na toruńskiej Enerdze za mecze o brąz z minionego sezonu. Mimo, że gdynianki bardzo dobrze weszły w mecz, przewagi starczyło im tylko na pierwszą kwartę. Przegrały 74:84 (25:17, 16:24, 20:24, 13:19). W rywalizacji dwóch drużyn kompletnie przemeblowanych latem, górą były więc torunianki, dla których zwycięstwo w Gdyni jest piątym z rzędu triumfem w lidze.

CENTRUM WZGÓRZE Gdynia
Energa Toruń

55% 185 typowań CENTRUM WZGÓRZE Gdynia
45% 152 typowania Energa Toruń

CENTRUM WZGÓRZE: Kassing 18, Bennett 12, Misiuk 7, Dixon 6, Ziętara 3 - Rhea 18, Śnieżek 4, Drop 0.

ENERGA: Michael 26, Ross 17, Idczak 17, Koc 8, Tłumak 6 - Misiek 8, Bell 2, Ratajczak 0, Cvetanović 0, Kowalska 0.

Mecz w Gdyni rozpoczął się od prowadzenia torunianek 4:0. Gospodynie jednak dość szybko odrobiły straty i po punktach Leah Kassing w 3 minucie był remis 4:4. Energa wprawdzie jeszcze na chwilę objęła prowadzenie, ale podopieczne Mirosława Noculaka szybko przejęły inicjatywę i zaczęły "odjeżdżać" rywalkom.

W 9 minucie po kolejnym trafieniu Kassing było 25:13 dla gdynianek. Rywalki dzięki celnym rzutom wolnym nieco zniwelowały straty i po 10 minutach było 25:17 dla ekipy gdyńskiej, która imponowała skutecznością z gry, sięgającą 70 procent.

Jeszcze na początku drugiej kwarty gospodynie utrzymywały dwucyfrowe prowadzenie (31:21,) ale pogoń Energi okazała się skuteczna. Torunianki prowadzone przez swoje amerykańskie koszykarki, niwelowały straty, do przerwy był remis 41:41.

W drugiej połowie bardzo długo utrzymywała się zaledwie kilkupunktowa przewaga Energi, gdynianki kilka razy zbliżyły się też do rywalek na odległość 1 punktu, jednak końcówka meczu w wykonaniu gości była porażająca.

Jeszcze w 38 minucie było tylko 74:71 dla Energi, by już po niespełna 120 sekundach na tablicy widniał wynik 84:71 dla gości. To ostatecznie zadecydowało o losach zwycięstwa w meczu.

Tabela wprowadzona: 2012-11-02
Pozostałe wyniki 7. kolejki ekstraklasy koszykarek: Wisła Can-Pack Kraków - Widzew Łódź 87:64 (21:17, 13:21, 32:20, 21:6)
KSSSE AZS PWSZ Gorzów - CCC Polkowice 56:91 (12:25, 17:18, 15:25, 12:23), AZS Rzeszów - Artego Bydgoszcz 64:88 (16:29, 21:19, 10:24, 17:16), mecz ROW Rybnik - PTK Pabianice został przełożony na 11 listopada.
Marta

• Przykro o tym czytać (1)

A jeszcze pewnie bardziej przykro to oglądać... Oby coś z tej drużyny dobrego sie ulepiło, ale na pewno potrzebne są wzmocnienia.

• 13 6

• żałosna drużyna

Już nie ma co czytać, szkoda czasu

• 3 15

• Wzgorze to smieszny zespol.Na sile juz go utrzymuja w Gdynii.Zycze in spadku z ligi,bo to juz posmiewisko a nie zespol (2)

• 10 25

• Zastanów się co piszesz (1)

Czy znasz może w trójmieście lepszy zespół żeńskiego kosza, że tak piszesz. Ja życzę dziewczyną i działaczą wszystkiego najlepszego.

• 8 6

• szok

co za analfabeta, działaczom a nie działaczą

• 6 2

• Faktycznie, na początku było miło

a potem się.., i chyba stało się to po przewinieniu technicznym dla Gosi Misuk. Szkoda wielka szkoda, bo Katarzynki wcale szału nie robiły. Dziewczyny przegrały mecz stratami bagatela 31 przy 19 asystach. Szkoda, że trener nie wykorzystuje do punktowania dziewczyn, którym tego dnia idzie najlepiej. Jak pokazuje dotychczasowa historia meczów Leah Kassing i Gosia Misiuk mają coraz lepsze statystyki, może warto to wykorzystać w następnym meczu z Matizolem bo w Polkowicach to raczej mamy planowe lanie. Może by tak ustawiać akcje pod Misiuk i Kassing i niech dziewczyny rzucają z półdystansu. A z tego co widać na parkiecie obydwie serce do walki mają i dają z siebie dużo. Obydwie prezentują się coraz lepiej. Przydałaby się jeszcze jedna podkoszowa i no i rogrywająca, bo Noculak jest mocno obrażony na Małaszewską i szybko ona nie zagra a rozgrywanie przez Rhea coś nie idzie. Coś gra nie idzie Ziętarce i Śnieżek - popsuły się, czy co? Głowa do góry dziewczyny i tak bedziemy Wam dalej rodzinnie kibicować.

• 4 6

• pytanie

Dlaczego nie gra Małaszewska? Jeśli Pan Noculak nie widzi jej w składzie, to trzeba po prostu poszukać drugiej rozgrywającej, a kontrakt rozwiązać (oby nie, w końcu umiejętności ma)! Nie wiem, czy będą w "szóstce"....

• 5 5

• Miłe złego początki Centrum Wzgórza

co? już otworzyli? jakie sklepy, były jakieś promocje?

• dyzmo odejdż

za centrum wzgórz za górami pracował noculak-Dyzma ze swoimi marzeniami ,tak brzmiała by bajka ale to niestety jest real.Dlatego żądam od prezesa Krawczyka wywalenia tego pseudo-trenera nieudacznika z drużyny i nie szukania winy w grze dziewczyn(choć też sporo trzeba poprawić),ale wiadomo ryba psuje się od głowy.Przecież to widać gołym okiem że Nikodem D. NIE MA POJĘCIA O TRENERCE W PRAKTYCE A TYLKO TEORIĘ ZE SZKOLENIA KTÓRE MIAŁ 40 LAT TEMU.Czy do pozbycia się tego pana potrzebne są jeszcze 2 następne porażki.Miałem rację co do Tanasa i to samo teraz panu piszę

• 7 4

• dyzmo odejdż ciąg dalszy

Milczałem do wczorajszego meczu ale nie wytrzymałem po 1 kwarcie.Gdzie są zagrywki (2 na mecz) to maks w wykonaniu tego trenera,gdzie ta taktyka szybkiego ataku o którym ten teoretyk mówił w każdym wywiadzie.Ja widzę tylko klepanie piłki przez rozgr. i oddawane rzuty na pałe.Gdzie ta zespołowość. Jakiś fan pyta co z Zietarą i Snieżek,a przecież to one zapieprzają po całym parkiecie ,tylko nic z tego nie wynika bo nie dostają podań GDY SĄ NA CZYSTEJ POZYCJI.Ale dosyć tego miauczenia. C.D.n

• 7 5

• dyzmo odejdż .Epilog

Panie Krawczyk jeśli nie masz pan woli(odwagi) zwolnić trenera to rozwiąż pan kontrakty tym młodym POLKOM i daj im wolną ręke bo one przy tym telewizyjnym komentatorze się marnują i nic nowego się nie nauczą.Nie doprowadz pan do takiej sytuacji że odechce im się grać.Z drugiej strony proszę was dziewczyny o więcej odwagi ,idzcie razem do Krawczyka i wyłóżcie kawę na ławe o tym jaką wiedzą szkoleniową posiada wasz trener, bo szemranie tylko po meczu między sobą nic nie da.Małaszewska poszła i Dyzma ją zawiesił ,pojdziecie razem to albo go wywalą,albo was zawieszą,a wtedy niech sobie sami radzą.W jedności siła