Nie chcieli zadzierać z Czerkawskim

Marta
25 stycznia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Gdańszczanom nie udało się zepsuć pożegnania z ligowym hokejem Mariusza Czerkawskiego. Małym pocieszeniem jest to, że wieloletni hokeista NHL nie pokonał dzisiaj Przemysława Odrobnego. Energa Stoczniowiec przegrała w Tychach z GKS 2:3 (1:0, 0:3, 1:0). Już wiadomo, że podopieczni Henryka Zabrockiego do play-off przystąpią z trzeciego miejsca.

0:1 Vitek as. Skrzypkowski, Hurtaj (14.30 w przewadze)
1:1 Jakubik as. Krzak (23.51)
2:1 Bagiński (25.08)
3:1 Garbocz as. Sarnik (39.19)
3:2 Rompkowski as. Łopuski (47.53 w podwójnej przewadze)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Rompkowski - Skrzypkowski, Wróbel - Leśniak, Benasiewicz - Smeja; Łopuski - Hurtaj - Vitek, Jankowski - Urbanowicz - Furo, Bigos - Poziomkowski - Strużyk oraz Sowiński, Ziółkowski.

O porażce gdańszczan zadecydowała w głównej mierze druga tercja. Gospodarze, przy nie najlepszej postawie w defensywie gdańskiego zespołu, zdołali strzelić wóczas trzy gole i to wystarzyło im do ostatecznego zwycięstwa.

Spotkanie niedzielne w Tychach było szczególne. Z karierą na ligowych lodowiskach żegnał się w nim Mariusz Czerkawski. Jeden z najlepszych hokeistów w historii tej dyscypliny sportu w Polsce gola na pożeganie nie strzelił choć kilka jego zagrań było najwyższej marki.

Gdańszczanie w pierwszej tercji nastawili sie na grę z kontry i po tym też elemencie gry uzyskali prowadzenie. Josef Vitek pokonał Arkadiusza Sobeckiego wykańczając szybką kontrę "Stoczniowców" podczas gry w przewadze.

Tyszanie mieli w tej części gry przewagę, częściej przebywali w tercji Energi Stoczniowca, jednak bez zarzutu spisywał się Przemysław Odrobny

Zaledwie sekundy zabrakło by gdańszczanie prowadzili 2:0 Mikołaj Łopuski po szybkiej kontrze uderzył na bramkę gospodarzy strzał odbił jednak Sobecki, a krążek po dobitce Vitka znalazł się w bramce minimalnie po czasie.

Druga tercja to przewaga gospodarzy udokumentowana tym razem bramkami. Najpierw w 24 minucie Mariusz Jakubik doprowadził do wyrównania a niespełna dwie minuty później wychowanek Stoczniowca Adam Bagiński wymanewrował obrońców gdańskich i wyprowadził GKS Tychy na prowadzenie.

Za moment mogło być 2:2 Łopuski strzelilł na bramkę tyską, krążek przeleciał nad bramkarzem i odbił się od poprzeczki.

To co nie udało się gdańszczanom w ostatniej sekundzie pierwszej tercji udało się gospodarzom w końcówce drugiej odsłony i Michał Garbocz podwyższył na 3:1.

Gdańszczanie w ostatniej tercji starali się odwrócić losy meczu, kilka razy poważniej zagrozili bramce Sobeckiego, jednak krążek w siatce znalazł się tylko raz. W czasie gry w podwójnej przewadze Mateusz Rompkowski uderzył silnie spod linii niebieskiej i doprowadził do bramkowego kontaktu.

W końcówce trener Henryk Zabrocki zdjął bramkarza, jednak przewaga liczebna nie przełożyła się, niestety, na wyrównującą bramkę.

-Nie przygotowywaliśmy jakiejś specjalnej taktyki na Mariusza, tylko przeciwko GKS Tychy. Szkoda, że druga bramka dla nas w pierwszej tercji nie padła sekundę wcześniej, być może inaczej ułozyłby się mecz. Myślę jednak, że spotkanie mogło się podobać a my mimo, że przegraliśmy pozostawiliśmy po sobie dobrze wrażenie. Po meczu Mariusz podziękował nam za postawę fair i dobrą grę. Ten mecz był w Tychach wielkim świętem już na dwie i pół godziny przed meczem, kiedy przyjechaliśmy na halę kibice zaczęli się już zbierać - powiedział po meczu trener Henryk Zabrocki.

Tabela wprowadzona: 2009-01-25
Pozostałe wyniki niedzielnej kolejki PLH: -o miejsca 1-6 - Wojas Podhale Nowy Targ - Akuna Naprzód Janów 2:1 (1:0, 1:0, 0:1), Comarch Cracovia Kraków - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 6:2 (1:0, 2:1, 3:1).

W PLH do wyjaśnienia pozostała przed play-off już tylko jedna niewiadoma. Wojas Podhale zapewnił sobie miano najlepszej ekipy po sezonie zasadniczym, mistrzowie Polski - Cracovia Comarch, do play-off przystąpią z drugiego miejsca, z trzeciego do decydującej fazy ligi wystartuje Energa Stoczniowiec, a z czwartego GKS Tychy.

Wiadomo już także, że Podhale zagra z TKH Nesta, Cracovia zmierzy się z JKH GKS Jastrzębie. Nie znany jest natomiast jeszcze przeciwnik "Stoczni". Nie wiadomo jeszcze kto zajmie piątą i szóstą lokatę. W chwili obecnej wyżej w tabeli jest Naprzód Janów, na szóstym miejscu jest Zagłębie Sosnowiec i to ono byłoby przeciwnikiem gdańszczan. Różnica miedzy Naprzodem a Zagłębiem wynosi 1 punkt. W ostatniej kolejce Naprzód zagra w Krakowie, zaś Zagłębie w Gdańsku. Początek meczu we wtorek w "Olivii" o godzinie 18.00.

po co pajacu wycinasz opinie z linkami do stron live
    jak sami macie tempo ślimaka z podawaniem wyniku, to nie staraj się zwalczać innych stron!