Nie dali się zatopić "Żółtej Łódzi Podwodnej"

31 lipca 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Paweł Kapsa tylko raz wyciągał piłkę z siatki. Paweł Kapsa tylko raz wyciągał piłkę z siatki.

Piłkarze Lechii jako pierwsi w letnich sparingach nie dali się ograć Villarrealowi CF. Szósta drużyna hiszpańskiej elity po trzech wygranych w Irlandii i Anglii w Gdańsku zremisowała z Lechią 1:1 (1:0). Gospodarze nie ulękli się rywala zwanego "Żółtą Łodzią Podwodną", choć zadanie ułatwiły im nieco eksperymenty, które czynił w składzie Juan Carlos Garrido. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze stadionu przy ul. Traugutta

.

Bajić 38 - Cazorla 76

LECHIA: Kapsa - Deleu, Bąk, Kożans, Andriuskevicius - Surma, Bajić (80 Popielarz), Nowak (80 Pietrowski) - Wiśniewski (74 Buzała), Dawidowski (86 Zejglic), Lukjanovs (89 Szuprytowski).

VILLARREAL: Oliva (46 Carlos) - Gaspar (66 Soriano), Kiko, Musacchio, Insa - Montero (46 Valero), Matilla (46 Perez), Gullon (66 Soriano), Fuster (66 Rossi), Cristobal (46 Cazorla) - Ruben.

Sędzia: Piasecki (Słupsk). Żółte kartki: Deleu, Surma (Lechia), Fuster, Cazorla, Rossi (Villarreal). Widzów: 6500.

90+3 KONIEC MECZU. Lechia zremisowała 1:1

90+2' Kapsa pewnie złapał piłkę, ocalając remis dla Lechii

90' sędzia doliczył trzy minuty

89' żółta kartka Surma. Zmiana w Lechii. Szuprytowski za Lukjanovsa

88' żółta karta dla Rossiego, który po tym, gdy został złapany na spalonym, odkopnął piłkę po gwizdku sędziego

86' kolejna zmiana w Lechii. Za Dawidowskiego wszedł Zejglic

85' ofiarna gra gdańskich obrońców, którzy blokują trzy kolejne strzały rywali

84' odważna akcja Popielarza i dobre podanie do Buzały, Paweł na nieznacznym spalonym

80' podwójna zmiana w Lechii. Pietrowski za Nowaka i junior Popielarz za strzelca gola Bajicia. Marko jak nigdy żegnany burzą braw

78' żółte kartki dla Deleu i Cazorli

76' 1:1. Akcja piłkarzy, którzy weszli po przerwie. Rossi podał piłkę do Cazorli, as mistrz Europy z 2008 roku precyzyjnym strzałem przy słupku wyrównał wynik meczu

74' pierwsza zmiana w Lechii. Za Wiśniewskiego wchodzi Buzała

73' uderzenie Pereza nad poprzeczką, gospodarze pozwolili się zbyt głęboko zepchnąć po ostatnich zmianach w Villarreal

72' coraz groźniej pod bramką Lechii, uderzenie Rossiego po nogach obrońców tuż nad poprzeczką

71' sędzia napomina Wiśniewskiego i Soriano, ale obyło się bez kartek

69' Cazorla niebezpieczne uderzenie zza "16", Kapsa odbił piłkę na róg

67' szczęście przy Lechii, Andriuskevicius wślizgiem nie pozwolił na strzał Rossiemu

66' Villarreal nie zamierza przegrywać. Trzy ostatnie zmiany, bo trenerzy umówili się na sześć zmian. Na boisko wszedł najlepszy snajper letnich sparingów rywali, włoski napastnik Rossi

64' niewiele brakowało, aby Nowak zdobył gola bezpośrednio z kornera

61' teraz doping "Wisła Kraków"

58' okrzyk "Lechia gol" przetacza się po sektorach stadionu przy ul. Tragutta

57' po dośrodkowaniu z rogu Nowaka Bąk przy wyskoku do "główki" przewrócił się, ale sędzia uznał, że wszystko było zgodnie z przepisami

56' żółta kartka dla Fustera, który jest najaktywniejszym piłkarzem drużyny gości

52' Carlos interweniuje poza "16"

50' strzał Dawidowskiego nad poprzeczką

48' Kapsa ratuje Lechię przed utratą bramki po dobrym strzale Rubena

47' doskonała szansa Lechii na poprawienie wyniki. Dawidowski wpadł w pole karne, ale uderzył zbyt lekko, aby pokonać Juana Carlosa, który po przerwie pojawił się między słupkami Villarreal

46' Lechia bez zmian w składzie, goście dokonali czterech roszad, na boisko wszedł m.in. mistrz Europy z 2008 roku Santiago Cazorla

46' drugą połowę rozpoczął Villarreal

Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi 1:0

44' niecelny strzał Montero

40' trwa napór Lechii. Piękny strzał Nowaka zmierzał w "okienko". Oliva z trudem wybił piłkę na róg

38' 1:0 dla Lechii!!! Po trzecim bitym w krótkim okresie czasu kornerze, Nowak mocno podkręcił piłkę, a Bajić ubiegł bramkarza i z bliska zdobył dla gdańszczan prowadzenie!

37' po dośrodkowaniu z rogu Nowaka bramkarz Villarreal wypuścił piłkę, ale nikt nie zdążył z dobitką i Oliva naprawił swój błąd

36' błyskawiczna odpowiedź Lechii. Oliva z trudem na róg wybił piłkę po strzale Lukjanovsa

35' Gullon przeciął podanie lechistów i od razu zagrał do Fustera, ten uderzył z 18. metra nad bramką

30' dwie akcje Wiśniewskiego rozgrzały publiczność, najpierw dośrodkowanie Piotra przerwało piąstkowanie Olivy piłki znad głowy Lukjanovsa, a po chwili rajd "Wiśni" zaowocował podaniem w pole karne do Dawidowskiego, któremu niewiele zabrakło, aby złożyć się do strzału

28' szybka odpowiedź Villarreal. Kapsa bardzo dobrze broni strzał Fustera z 14. metra

27' okres gry z przewagą Lechii, pressing gdańszczan utrudniał rywalom wyprowadzenie piłki z własnej połowy, Wiśniewskiemu niewiele zabrakło, aby dojść do piłki tuż przed polem karnym

22' dobra akcja Nowaka, ale jego dośrodkowanie zbyt mocne, Lukjanovs nie sięgnął piłki, a mógł być sam na sam z bramkarzem

21' po dośrodkowaniu z rogu do strzał głową doszedł Cristobal, ale uderzył niecelnie

20' strzelał z wolnego z około 35 metrów Fuster, piłka po nogach obrońców wyszła na róg

18' na razie mecz nie jest prowadzony w zbyt mocnym tempie, tylko pojedyncze akcje wywołują głośniejszą reakcję publiczności, brak dopingu dla Lechii

14' ostry strzał Fustera, piłka tuż przy słupka bramki kapsy opuściła boisko

13' Wiśniewski ostro potraktował Olivę, który asekurował piłkę, aby wyszła poza boisko po zbyt mocnym zagraniu gdańszczan

12' po dośrodkowaniu z drugiego już dla gości rogu strzelał głową Matilla, wysoko nad bramką

11' z dystansu strzelał Bajić, aby zbyt lekko, aby zaskoczyć rezerwowego bramkarza Villarreal. Oliva pewnie złapał piłkę

8' na łuku transparent "Szanuj kibica swego, bo nie będziesz miał innego". Nie ma żadnych flag kibicowskich

5' zza pola karnego uderzył Mantilla, piłka poszybowała nad poprzeczką

3' na spalonym Dawidowski

2' pierwszy strzał, po dośrodkowaniu Lukjanovsa uderzał głową Wiśniewski, ale niecelnie

1' mecz rozpoczęła Lechia

0' kwiaty dla Katarzyny Wierzbowskiej, bardziej znanej pod nazwiskiem Nadolna, która tym meczem kończy karierę sędziowską pod auspicjami PZPN

0' piłkarze wychodzą na boisko w towarzystwie nowej maskotki gdańskiego klubu - Lwa. Wita ich chóralny doping publiczności, również spod zegara

0' Lechia w najsilniejszym na dzisiaj składzie, z Brazylijczykiem Deleu i Litwinem Andriuskeviciusem na bokach defensywy. Jako stoper, w miejsce kontuzjowanego Wołąkiewicza, gra Bąk

0' Villarreal w porównaniu z wyjściową "11", którą zaczął mecz w czwartek z Tottenhamem (wygrana 4:1) zostawił w wyjściowym składzie tylko dwóch piłkarzy obrońcę Mateo Musacchio i napastnika Davida Fustera. Na początku dla gdańszczan najwyraźniej goście zastosują taryfę ulgową, gdyż na ławce został Giuseppe Rossi, który w czwartek ustrzelił hat-tricka w pojedynku z Tottenhamem, a w ogóle nie ma w kadrze mistrza Europy z 2008 roku,Marcosa Senny.

Jak informowaliśmy wcześniej, do Gdańska w ogóle nie przyjechali uczestnicy Mundialu: Joan Capdevila (Hiszpania), Diego Godina (Urugwaj) oraz Brazylijczyk Nilmar.

0' Przed meczem goście z Hiszpanii przez około 1,5 godziny zwiedzali gdańską Starówkę, choć na tę wycieczkę nie zdecydowali się wszyscy piłkarze. Na stadionie przy Traugutta do gustu przypadła im jakość murawy.