Nie ma skuteczności

21 kwietnia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)

Piłkarze Lechii nie wygrali piątego meczu z rzędu, a w trzecim kolejnym nie zdobyli gola w II lidze. Gdańszczanie w sobotę zremisowali na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław 0:0. Na trybunach był to mecz przyjaźni. Na murawie starano się walczyć, ale brakowało skuteczności.

LECHIA: Bąk - Fechner, Brede, Trzebiński, Łożyński - Szałęga (70 Pietrowski), Rogalski (78 Buzała), Szulik (59 Kalkowski), Manuszewski, Wojciechowski - Cetnarowicz.

ŚLĄSK: Janukiewicz - Cap, Pokorny, Wójcik, Lasocki - Szewczuk, Dudek (90 Rudolf), Sztylka, Ulatowski, Pajączkowski (89 Wan) - Imeh (78 Morales).

Sędziował: Trofimiec (Kielce). Żółte kartki: Brede, Łożyński, Szulik (Lechia), Pokorny, Wójcik (Śląsk). Widzów: 8500.

Kolejna drużyna, która stawiła się w Gdańsku, nastawiła się przede wszystkim na obronę. Lechia tym razem starała się atakować bardziej rozważnie, aby nie nadziać się na kontry, tak jak to było w meczach z Górnikiem Polkowice, a przede wszystkim z Odrą Opole, ale tylko gra na zero z tyłu się udała. Mateusz Bąk był zatrudniany, i to niezbyt często, po strzałach z dystansu. Gospodarze nie potrafili zmusić rywala do otworzenia się, bo znów zawodzili strzelecko. Sytuacje na zdobycie gola były i to nawet przed przerwą lepsze niż po zmianie stron. Już w 3. minucie Sebastian Fechner główkował z pola bramkowego po wrzutce z wolnego Sławomira Wojciechowskiego, ale nie trafił w światło bramki. Podobnie jak w 30. minucie Maciej Rogalski. Znów sytuacja została wypracowana po wolnym bitym przez Wojciechowskiego. Obrońcy wykopnęli piłkę tak niefortunnie, że gdańskiemu pomocnikowi spadła ona pod nogi na siódmym metrze, na wprost bramki. Miał dużo czasu i miejsca. Mógł zapytać Radosława Janukiewicza, z którego siatki chce wyciągać piłkę... Tymczasem Rogalski kopnął obok słupka.

- Co do Fechnera to bie będę się wypowiadał, bo nie wiem, czy nie uderzał piłki stojąc bokiem do bramki, ale takie sytuacje jak miał Rogalski trzeba skończyć golem. Generalnie okazji do strzelenia bramki mieliśmy więcej niż w dwóch ostatnich meczach, ale brakowało skuteczności. Z rytmu wybijają nas kontuzje i kartki - narzekał Tomasz Borkowski. W sobotę niespodziewanie grono kontuzjowanych powiększył Piotr Wiśniewski, który ma pęknięte trzy żebra. - W poniedziałek wracam do treningów - odgraża się "Wiśnia", który z ośmioma golami jest wciąż najskuteczniejszy w drużynie. W sobotę mógł się z nim zrównać Piotr Cetnarowicz. Napastnik trzykrotnie doszedł do ulubionych strzałów głową. W 39. minucie Janukiewicz z najwyższym trudem obronił "główkę" po dośrodkowaniu Marcina Szałęgi. Dwa uderzenia po przerwie "Cetnara" były już mniej precyzyjne. Na kwadrans przed końcem za lekkie, a w doliczonym czasie gry obok bramki. Wynik próbował jeszcze zmienić chyba najlepszy na placu gry tego dnia Wojciechowski. Przy każdym jego wolnym czy rożnym pachniało golem, ale na zapachu się skończyło.

- Przed meczem kibice prosili, aby był remis. Z takiego rozstrzygnięcia powinni być zadowoleni. Osobiście nie nazwałbym tego rezultatu za sukces Śląska. Trzeba wziąć punkt i grać dalej - ocenił Jan Żurek, szkoleniowiec Śląska.

Pozostałe wyniki 25. kolejki: Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Bytom 1:3 (0:0), Unia Janikowo - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1), Stal Stalowa Wola - KSZO Ostrowiec 1:0 (0:0), Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:0, Kmita Zabierzów - Miedź Legnica 1:0 (1:0).

18. Zawisza Bydgoszcz 25 12 2 11 30:37 38

Piękna oprawa. Szkoda, że piłkarze nieskuteczni.

• 0 0

• i jeszcze jedno

a my swojeeeee!!!!!

• 0 0

• Coś fantastycznego! tynkarze znowu nie wygrali i to jest wiadomość numer 1

Zapomnijcie o awansie tynkarze! Jesteśćie tak cieńcy,że unikniecie baraży o utrzymanie tylko dzięki temu,że KSZO i Polkowice zostały zdegradowane,ale w przyszłym roku już tyle szczęśćia nie będzie,bo polecicie do 3 ligi na zbity pysk.

• 0 0

• Gdzie te wasze 10 tysięcy pajaców na meczu??

Takich macie zagorzałych fanatyków,że jak nie wygrywacie ,to nagle przychodzi 3 tysiące mniej! a za tydzień klęska w Sosnowcu i będzie połowa tego,co ze śląskiem ! Tak TAk tynkarze! Kibicować trzeba umieć na dobre i na złe,a nie tylko od święta

• Spokojnie tynkarze! bez napinki!

Arka wie co robi! Trzeba rozdawać punkty bez walki tym,aby zablokowali legię w drodze do mistrzostwa polski! oraz takim jak odra,aby zepchnąć do baraży Widzew rudzielca i nafciarzy,bo dwie zagrają w barażach i Arka wie co robi,puki jeszcze może trochę namieszać w tej ekstraklasie! Roma przegrała niedawno 1-7 w lidze mistrzów z Manchesterem,a to na pewno wyższy poziom,niż nasza OE.

• 0 0

• Ducze zacznij pisać bajki

• 0 0

• do ducze

Ty Dudze jesteś jakims masochistą psychicznym????

Takie idiotyzmy to tylko śledz może wygadywać.

Rozumiem że arka działa zgodnie z zasadą: zrobie wam na złość i z****** się w gacie!

BRAVO!!!!:-) za tydzień znów 0:6 i sledzie w euforii!!!!:-)

Nie. Wy nie możecie być normalni.

co ja widze co ja widze drukAreczka w III lidze

hehehehe.

• 0 0

• Coś fantastycznego ten remis tynkarzy! Już opijam to z radości browarem!!!

A już się bałem,że łachudrą uda się wygrać,a tu na całe szczęśćie nie wygrali i pogrzbali swoje mitomańskie marzenia na ekstraklasę! Następna radosna wiadomość to taka,że tynkarze nie dostaną już na pewno żadnych dotacji z Uni Eurpejskiej na budowę,,Baltic Arena,,Mówiła diś w radio gdańsk Danuta Hubner.Tak więc tynkarze muszą liczyć tylko na to,ile utargu będą mieli ze sprzedaży wapna i cegieł,aby im starczyło na budowę.Mówi się też już oficjalnie,że Chorzów i Kraków są lepiej przygotowane od gdasńska i to właśnie gdańsk chyba będzie miastem rezerwowym,a nie bastion Polskiego futbolu Chorzów.To przecież w Chorzowie reprezentacja polski odnosiła spektakularne sukcesy i takie miasto w agromelacji Śląskiej o takim zaludnieniu musi mieć mistrzostwa,a nie tam tynkarze,którzy się porywają z kielnią na słońce! Nic u was nie będzie,niczego nie będzie! Za rok macie w planie dopiero budowę,a Chorzów i Kraków już będą kończyli swoje obiekty piłkarskie.Piękna sprawa!!!