Bałtyk pokonał rezerwy Lechii w derbach III ligi

Rafał Sumowski
6 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Po raz kolejny zwycięstwo Bałtykowi Gdynia zapewnił Krzysztof Bułka (z prawej). Japończyk Tsubasa Nishi nadal gra jedynie w rezerwach Lechii. Po raz kolejny zwycięstwo Bałtykowi Gdynia zapewnił Krzysztof Bułka (z prawej). Japończyk Tsubasa Nishi nadal gra jedynie w rezerwach Lechii.

Bałtyk Gdynia pokonał na bocznym boisku przy Traugutta rezerwy Lechii Gdańsk 2:1 (0:0). Wszystkie gole padły w drugiej połowie, a przed przerwą bohaterem został Kacper Tułowiecki, który obronił strzał z karnego Krzysztofa Iwanowskiego. To pierwsze zwycięstwo biało-niebieskich pod wodzą trenera Marcina Martyniuka. Gospodarzom nie pomógł nawet Zaur Sadajew, który został skierowany do drugiej drużyny na czas pauzy za czerwoną kartkę w ekstraklasie.

Bramki: Gołuński 47 - Krzemiński 51, Bułka 83

LECHIA II: Rosa - Pazio, Powszuk, Iwanowski, Przybylski - Czerwiński (46 Żmijewski), Nishi, Łazaj, Gołuński (75 Kawa), Jagiełło - Sadajew

BAŁTYK: Tułowiecki - Weber, Proena, Wasielewski, Wesołowski - Rusinek (55 Skrzecz), Szamp, Piekarski, Krzemiński - Bułka (85 Rychłowski) - Kazubowski (76 Krysiński)

LECHIA II Gdańsk
BAŁTYK Gdynia

78% 231 typowań LECHIA II Gdańsk
16% 47 typowań REMIS
6% 18 typowań BAŁTYK Gdynia

Dla obydwu zespołów niedzielna konfrontacja w III-ligowych derbach Trójmiasta była okazją by zapomnieć o odpadnięciu już po pierwszych meczach z okręgowego Pucharu Polski. O ile jednak rezerwy Lechii przegrały w tych rozgrywkach ze znajdującej się w wysokiej formie Cartusią, Bałtyk mimo prowadzenia, uległ po rzutach karnych V-ligowemu KP Starogard Gdański. Porażka ta zepsuła debiut trenerowi Marcinowi Martyniukowi, który przejął drużynę po Pawle Budziwojskim.

Z TRÓJMIEJSKICH III-LIGOWCÓW W PP AWANSOWAŁY TYLKO REZERWY ARKI

W niedzielę przy Traugutta od pierwszych minut dominowali gospodarze. Biało-zieloni zagrani wzmocnieni zawodnikami z szerokiej kadry pierwszego zespołu. Na boisku pojawili się między innymi Adam Pazio, Aleksander Jagiełło oraz pauzujący za czerwoną kartkę w ekstraklasie Zaur Sadajew.

Podopieczni Krzysztofa Wilka nie pozwolili gościom w pierwszej połowie dojść do sytuacji bramkowej. Sami przeprowadzali za to groźne ataki, a najlepszą okazję na zdobycie gola mieli w 44. minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny dla biało-zielonych. Do jedenastki podszedł Krzysztof Iwanowski, ale nie zdołał pokonać Kacpra Tułowieckiego.

Lechia II prowadzenie objęła zaraz po zmianie stron. Gola zdobył Adam Gołuński, który chciał dośrodkować z prawej strony z rzutu rożnego. Wrzucona przez niego piłka minęła jednak źle ustawionego Tułowieckiego i wpadła bramkarzowi "za plecy" odbijając się od poprzeczki.

- To była bramka kuriozum. Taka "winda", która zmierza za plecy bramkarza to nie jest coś, co widzi się często. Na usprawiedliwienie Kacpra muszę wspomnieć, że graliśmy w południe i mocno oślepiło go słońce - mówi trener Martyniuk.

Gospodarze mogli prowadzić wyżej, ale seryjnie dobre, wręcz stuprocentowe sytuacje marnował Kacper Łazaj. Bramkę zdobyć mógł także jeden z najlepszych tego dnia na boisku Sadajew, ale również zabrakło mu precyzji. Wyrównanie uzyskał za to Bałtyk. Po wrzutce w pole karne gola na 1:1 zdobył Łukasz Krzemiński uderzając po długim słupku po dośrodkowaniu Krzysztofa Bułki. Dla napastnika pozyskanego zimą z Gryfa Wejherowo było to pierwsze trafienie dla gdynian.

W końcówce spotkania błąd w środku pola popełnił Jakub Kawa, a Bałtyk ruszył z kontrą. Podanie w pole karne otrzymał Bułka, który znalazł się w sytuacji sam na sam pewnym uderzeniem obok Kacpra Rosy zapewnił biało-niebieskim 3 punkty. Dla skrzydłowego był to już dziewiąty gol w tegorocznych rozgrywkach ligowych.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków. Cały zespół stanął na wysokości zadania. Mam grupę zawodników świadomych kierunku, w którym zmierzamy. Zagraliśmy dziś bardzo konsekwentny, dobry mecz - cieszy się Martyniuk.

Pozostali trójmiejscy III-ligowcy grali w sobotę. Niestety, Polonia Gdańsk i Arka II Gdynia przegrały swoje mecze nie zdobywając nawet bramki.