Nie potrafili golem udokumentować przewagi

8 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

W niedzielę przy Traugutta zabrakło goli . Ostatnią okazję - w doliczonym czasie gry - zmarnował Maciej Sadlok (po lewej). Po prawej Tomasz Dawidowski. Zdjęcie pochodzi z wiosennej konfrontacji obu drużyn. W niedzielę przy Traugutta zabrakło goli . Ostatnią okazję - w doliczonym czasie gry - zmarnował Maciej Sadlok (po lewej). Po prawej Tomasz Dawidowski. Zdjęcie pochodzi z wiosennej konfrontacji obu drużyn.

Ruch Chorzów ograniczył się w Gdańsku do przeszkodzenia gospodarzom. Niestety, Lechia nie wykorzystała olbrzymiej przewagi, którą miała w polu. Dlatego mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze stadionu przy ul. Traugutta

.

LECHIA: Kapsa - Deleu, Kożans, Bąk, Andriuskevicius - Nowak (65 Buzała), Surma, Bajić - Wiśniewski (87 Pietrowski), Dawidowski, Lukjanovs (81 Zejglic).

RUCH: Pilarz - Jakubowski (24 Nykiel), Grodzicki, Sadlok, Bronowicki - Grzyb, Straka, Malinowski, Pulkowski (89 Lisowski), Zając - Olszar (68 Janoszka).

Sędzia: Trochimiuk (Ciechanów). Żółte kartki: Bąk, Nowak, Dawidowski (Lechia), Straka (Ruch). Widzów: 6500

KONIEC MECZU. Lechia - Ruch 0:0

90+2' strzał Sadloka z dystansu nad bramką

90+1' Lechia blisko gola. Dawidowski strzelił głową nad bramką

90' sędzia doliczył trzy minuty

89' Lisowski wszedł za Pulkowskiego, ostatnia zmiana w Ruchu

88' strzał Pulkowskiego, Kapsa na posterunku

87' ostatnia zmiana w Lechii, za Wiśniewskiego wszedł Pietrowski

85' Sadlok przeciął podanie do Dawidowskiego i Tomek nie mógł pobiec sam na sam z Pilarzem

81' odezwał się po raz pierwszy dzisiaj sektor kibiców Ruchu

81' druga zmiana w Lechii. Zejglic za Lukjanovsa

80' w polu karnym Wiśniewski wyłożył piłkę dobrze wbiegającemu w "16" Deleu. Brazylijczyk strzelił mocno, ale w boczną siatce

76' dośrodkowanie z rogu Wiśniewskiego wprost na głowę Bajicia. Marko miał czas i miejsce, ale uderzył wprost w ręce bramkarza

75' strzał Buzały, będzie róg

74' dobre podanie Buzały do Wiśniewskiego, ale strzał Piotra został zablokowany

68' zmiana w Ruchu, w miejsce Olszara wszedł Janoszka, do ataku zaś trener Fornalik przesunął Zająca

67' dobry strzał Bajicia z dystansu, ale niecelny

65' pierwsza zmiana w Lechii, bardzo odważna zresztą. W miejsce Nowaka wszedł Buzała. Tym samym gdańszczanie zagrają na czterech de facto napastników, choć oczywiście Wiśniewski nominalnie operować w drugiej linii

64' dośrodkowanie z wolnego Wiśniewskiego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Bajić, ale w trudnej pozycji uderzył głową niecelnie

63' żółta kartka dla Bronowickiego po faulu na Surmie na wysokości pola karnego

60' Dawidowski próbujący przechwycić piłkę zaraz za polem karnym Ruchu faulował i otrzymał żółtą kartkę

56' Nowak reklamuje, że Zając zatrzymał piłkę ręką, ale arbiter przyznał dla Lechii tylko róg

54' strzał Olszara zza pola karnego, pewna interwencja Kapsy

51' żółta kartka dla Nowaka, który próbował wymusić faul w polu karnym

50' kapitalna akcja Lukjanovsa, Łotysz przebieg prawie całą połowę boiska i zagrał wzdłuż bramki, nikt nie zdążył dostawić nogi

47' Branowicki z wolnego sprawdził dyspozycję Kapsy. Paweł spisał się bez zarzutu, pewnie łapiąc piłkę

46' drugą połowę rozpoczęła Lechia. Obie drużyny bez zmian w składach. Jakubowski, który opuścił boisko przed przerwą, doznał kontuzji więzadeł krzyżowych w prawym kolanie

Koniec pierwszej połowy. Lechia remisuje z Ruchem 0:0.

44' sędzia doliczył trzy minuty do pierwszej połowy

43' strzał Zająca nad bramką Lechii

42' żółta kartka dla Bąka, który faulem przerwał akcję Ruchu jeszcze na połowie rywali

41' dośrodkowanie w pole karne Lukjanovsa, ale nie było tam jego kolegów

40' Kapsa szybszy od Olszara

38' kolejna akcja Deleu. Tym razem w polu karnym Brazylijczyk podaniem znalazł Lukjanovsa, Łotysz zagrał wzdłuż bramki, ale Dawidowski nie zdołał dostawić nogi

35' w ciągu kilkudziesięciu sekund niemal wszędzie był Nowak. Najpierw wywalczył róg, potem po jego dośrodkowaniu z narożnika boiska musiał piąstkować piłkę Pilarz, a po chwili strzał Pawła sprzed "16" poszybował nad poprzeczką

34' kolejna akcja prawym skrzydłem Wiśniewskiego i Deleu. Dośrodkowanie Brazylijczyka przeciął Pilarz

31' dobra akcja zainicjowana przez Deleu, Nowak zagrał w pole karne do Wiśniewskiego, ale jego dośrodkowanie przechwycił Pilarz

29' Surma po przechwycie piłki na połowie rywali od razu posłał ją do Lukjanovsa, w polu karnym Łotysz miał przed sobą jednego obrońcę, ale potknął się na piłce i ją stracił

23' teraz cisza na stadionie, po kwadransie od rozpoczęcia gry skończył się doping gdańszczan. Jest zaś znów transparent znany z meczu z Villarreal "Szanuj kibica swego, nie będziesz miał innego". Zniknęły zaś flagi klubowe

22' kontuzji doznał Jakubowski. Wychowanek Polonii... Gdańsk nabawił się na tyle poważnego urazu, że zmienił go Nykiel. To piłkarz, którym interesowała się Lechia w zimowym i letnim oknie transferowym

20' Wiśniewski strzał z wolnego z 17 metrów doskonały, ale też kapitalna interwencja Pilarza, który wybił piłkę

19' na linii pola karnego upadł Wiśniewski. Sędzia uznał, że faul miał miejsce przed "16". Straka ukarany żółtą kartką

16' dwa kolejne z rzędu rzuty rożne dla Lechii, ale tym razem nie było zagrożenia dla bramki Ruchu po tych stałych fragmentach gry

13' w sektorze gości około pół tysiąca kibiców Ruchu, na razie są bardzo cicho

12' gra została wstrzymana, bo właśnie z wirażu trybuny na boisko spadł "deszcz" serpentyn. Służby porządkowe muszą uprzątnąć murawę

12' ładna akcja Lechii, zakończona strzałem Wiśniewskiego, Pilarz pewnie złapał piłkę

8' doping prowadzony jest z wirażu trybuny, tam też pojawiły się jedyne trzy flagi kibiców

7' Nowak próbował z rogu "wkręcił" piłkę do bramki, ale Grodzicki wybił ją na róg, tym razem będzie on bity z drugiej strony

6' kapitalny strzał Deleu i jeszcze lepsza interwencja Pilarza, będzie róg dla Lechii

5' strzał z wolnego Straki pewnie łapie Kapsa

4' Dawidowski na spalonym

3' po błędzie Grodzickiego w polu karnym piłkę przejął Dawidowski, musiał ją jednak wycofać przez "16", ostatecznie uderzył Wiśniewski, ale obok słupka

2' Kapsa próbował interweniować poza polem karnym, ale wyręczył go Deleu, który wybił piłkę spod nóg Olszara

1' mecz rozpoczęli piłkarze Ruchu, którzy grają w niebieskich trykotach. Lechia w tym sezonie u siebie występować będzie na zielono-biało-biało. Jednolite koszulki zastąpiły tradycyjne biało-zielone pasiaki

0' piłkarze wyszli na prezentację w różnokolorowych koszulkach: białych, czerwonych, żółtych i czarnych. "To symbol, że na stadion przy ul. Traugutta to miejsce tolerancji, na którym nie ma miejsca dla rasizmu" - ogłosił spiker.

0' Gospodarze zagrają w takim samym składzie wyjściowym, jak w ostatnim sprawdzianie przez ligą, przed ośmioma dniami w meczu towarzyskim z hiszpańskim Villarrealem

Wisła Kraków - Arka Gdynia 1:0 (1:0),
GKS Bełchatów - Polonia Bytom 2:0 (1:0), Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 0:2 (0:1), Widzew Łódź - Lech Poznań 1:1 (0:0), Korona Kielce - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0), Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 0:0. Legia Warszawa - Cracovia (przełożony na 18:45).