Nie zatrzymali wicelidera

Krzysztof Klinkosz
24 maja 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta

Piłkarze Bałtyku nie powstrzymali Zawiszy Bydgoszcz w marszu do pierwszej ligi. Goście we wtorek na Narodowym Stadionie Rugby byli drużyną grającą składniej, skuteczniej i za kadencji trenera Adama Topolskiego sięgnęli po siódmą wygraną w ośmiu meczach! Gdynianie przegrali z wiceliderem tabeli 0:2 (0:1). Kolejnym rywalem podopiecznych Jacka Grembockiego będzie w niedzielę na wyjeździe Jarota Jarocin.

Matysiak - Król, Martyniuk, Granosik, Musuła - Lilo, Lemanek, Michałek, Łuczak, Dettlaff - Kudyba.
Sędziowie: Dawid Matyniak oraz Krzysztof Orszulak, Eugeniusz Grzesiak
Widzów: 350
Witan - Stefańczyk, Dąbrowski, Jankowski, Warczachowski - Mendes, Wójcicki, Maziarz, Kot - Imeh, Okińczyc
  • 63' Król Zmiany Kaszuba
  • 65' Łuczak Zmiany Malicki
  • 78' Michałek Zmiany Drzymała
Zmiany Zmiany
  • 53' Kot Zmiany Bojas
  • 53' Mendes Zmiany Piętka
  • 85' Okińczyc Zmiany Klofik
Bramki Bramki
  • 45' Imeh
  • 57' Bojas
  • 45' Król
  • 85' Malicki
Kartki Kartki
  • 14' Imeh
  • 41' Dąbrowski
  • 50' Mendes
  • 59' Jankowski
  • 81' Okińczyc

Obydwa zespoły wychodzą już na murawę
Za płotem Narodowego Stadionu Rugby mecz obserwuje kilkudziesięciu kibiców Zawiszy, którzy oficjalnie nie mogą być wpuszczeni na stadion.
1'
Pierwsze wymiany piłek w środku pola
1'
Akcja ofenzywna Zawiszy, Imeh wywalczył rzut rożny
2'
Korner wykonany fatalnie
2'
Zawisza atakuje Matysiak ratuje swój zespół piąstkowaniem piłki przed siebie
3'
Imeh z 16 metrów tuż obok słupka bramki Bałtyku
4'
Matysiak z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką
5'
Kolejny róg dla zawiszy, piłke wybija Król
6'
Tym razem korner wykonany krótko, Bałtk przejmuje piłkę ale tylko na chwilę.
8'
Pierwsza akcja ofensywna gospodarzy ale od bramki goście
9'
Michałek zbyt "długo" bawił się piłką na połowie rywali i w efekcie wybił na aut bramkowy
11'
Łuczak wywalczył rzut rożny
11'
Król nad bramką po dośrodkowaniu z kornera
12'
Dąbrowski prosto w ręce Matysiaka
13'
Lemanek z rogu, piłkę przedłużył Michałek ale w ostatniej chwili wybili ją obrońcy Zawiszy
14'
Korner dla Bałtyku wykonany słabo, piłkę przejmują goście
14'
Żółtą kartką został ukarany Imeh (ZAWISZA).
16'
Bałtyk próbuje otrząsnąć się z ptrzewagi gości ale jego akcje kończą się na 20 - 25 metrze.
18'
Gra przeniosła się do środka pola
20'
Król wybiciem w aut przerywa akcję gości
22'
Nieporozumienie między Lilo a Łuczakiem a mogła byc groźna akcja ofensywna
22'
Król głową zagrywa do bramkarza
23'
Król próbował rozciągnąć akcję ofensywną ale zagrał za mocno i piłka wyszła na aut.
24'
Na spalonym gracz Bałtyku
25'
Imeh z 18 metrów uderzał, Matysiak złapał "na raty".
26'
Szarża Kudyby powstrzymana nieprzepisowo
27'
Lemanek z wolnego z około 25 metrów nieznacznie obok słupka bramki Zawiszy
29'
Rozpadało się w Gdyni
30'
Lemanek w pełnym biegu do Łuczaka ten wyłożył piłkę w polu karnym Kudybie ale napastnik gdyński minął się z piłką
30'
Bałtyk, niczym w rugby, zdobywa po kilka, kikanaście, metrów wybijając auty.
30'
Maziarz wyciął Dettlaffa na środku boiska ale kartki nie ujrzał
32'
Lemanek z dystansu wysoko nad poprzeczką
34'
Tym razem faul na Kudybie
34'
Deszcz w Gdyni coraz mocniejszy
36'
Najciekawszym wydarzeniem na boisku w ostatnich minutach jest coraz bardziej ulewny deszcz.
38'
Gdynianie relkamują zagranie ręką w polu karnym ale sędzia nie przerywa gry
39'
Matysiak od bramki atakowany przy wykopie przez Imeha
41'
Musuła przecina akcję ofensywną gości
41'
Żółtą kartką został ukarany Dąbrowski (ZAWISZA).
42'
Michałek z wolnego, po ziemi ale obok bramki
43'
Dośrodkowanie w pole karne Zawiszy ale najwyżej wyskoczył golkiper gości
43'
Okińczyc główkuje ale ponad bramką Bałtyku
45'
[0:1] ZAWISZA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Imeh. Stefańczyk z wolnego zagrywa w pole bramkowe, tam z pilka mija się Matysiak. Futbolówka trafia do Imeha,który z bliska strzela gola.
45+1
Gdynianie znów reklamują karnego. W polu karnym za koszulkę pociągany był Król. Zawodnik Bałtyku upadł w polu karnym, jednak sędzia nakazał grać dalej i dodatkowo ukarał gdynianina.
45'
Żółtą kartką został ukarany Król (BAŁTYK ).
45'
Koniec pierwszej połowy: Bałtyk - Zawisza 0:1
46'
Rozpoczyna się druga połowa
47'
Znów kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Zawiszy, znów pretensje do sędziego mają gdynianie.
47'
Imeh uderzał silnie ale bardzo niecelnie
49'
Akcja Bałtyku przerwana tuż za linią środkową
50'
Faul na Kudybie
50'
Żółtą kartką został ukarany Mendes (ZAWISZA).
52'
Zagranie w pole karne Musuły ale tam nikt nie zdołał przejąć futbolówki.
53'
Kibice Zawiszy skandują: "Piłka nożna dla kibiców" i po chwili istotnie za płotem ląduje piłka po silnym wybiciu jej w aut.
53'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kot, w jego miejsce wchodzi Bojas.
53'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mendes, w jego miejsce wchodzi Piętka.
54'
Piętka już po kilkudziesięciu sekundach próbuje silnego strzału na bramkę Bałtyku ale został zablokowany
55'
Musuła dwukrotnie zbyt łatwo ograny w polu karnym gości
57'
[0:2] ZAWISZA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bojas. Wprowadzony 4 minuty wcześniej Bojas strzelił z narożnika pola karnego, piłka po rykoszecie zmyliła Matysiaka.
59'
Żółtą kartką został ukarany Jankowski (ZAWISZA).
59'
Michałek silnie po ziemi z rzutu wolnego ale Witan łapie piłkę.
63'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Król, w jego miejsce wchodzi Kaszuba.
63'
Stefańczyk w pole karne ale wybijają gospodarze
65'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łuczak, w jego miejsce wchodzi Malicki.
67'
Wyraźnie spadło tempo meczu, piłka najczęściej ląduje na aucie.
68'
Od bramki wznawia grę Matysiak
68'
Starcie Warczachowskiego z Lilo, pada bydgoszczanin
70'
Od bramki Zawisza
72'
Imeh pada w pobliżu narożnika boiska, potrzebna interwencja lekarska
72'
Gracz Zawiszy już gotowy do gry
74'
Lilo w pole karne do Kaszuby, ten strzelił w długi róg ale piłka mimnimalnie minęła słupek
76'
Stefańczyk z wolnego w mur gdyński piłka odbiła się i padła łupem Matysiaka
76'
Krótka "pyskówka" na boisku pomiędzy Lilo a Okińczycem przerwał ją sędzia
78'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michałek, w jego miejsce wchodzi Drzymała.
79'
Dettlaff z wolnego nad poprzeczką
81'
Żółtą kartką został ukarany Okińczyc (ZAWISZA). Znów po starciu z Lilo
83'
Witan łapie piłkę po dośrodkowaniu i pada na murawę, tak nieszczęśliwie, że potrzebna jest interwencja lekarska
85'
Żółtą kartką został ukarany Malicki (BAŁTYK ).
85'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Okińczyc, w jego miejsce wchodzi Klofik.
87'
Bydgoszczanie niespiesznie wznawiają grę
87'
Kibice Bałtyku dopiero w końcówce zaczęli głośny doping
88'
Goście szanują piłkę, grają na czas
89'
Zawisza w końcówce wywalczył jeszcze rzut rożny
90'
Kolejny róg dla Zawiszy
90'
Sędzia doliczył 3 minuty do czasu gry
90+2
Bałtyk w końcówce atakuje ale czyni to nieskładnie
90+3
Po wolnym Zawiszy Matysiak końcówkami palców wybija piłkę zmierzającą w okienko
90'
Koniec meczu: Bałtyk - Zawisza 0:2.
90'
Po meczu piłkarze z Bydgoszczy cieszyli się na środku murawy niczym ze zdobycia mistrzostwa Polski. Wtórowali im w tym - za płotem - ich kibice, których liczba w trakcie meczu wzrosła do około 150.

Pozostałe wyniki 31. kolejki:
Nielba Wągrowiec - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (0:1), GKS Tychy - Ruch Zdzieszowice 3:2 (1:0), Miedź Legnica - Chojniczanka 1:2 (0:2), Górnik Wałbrzych - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:1), Czarni Żagań - Lechia Zielona Góra 2:1 (1:1), Tur Turek - Elana Toruń 3:2 (1:0).
Polonia Słubice - Jarota Jarocin 0:3 oraz Raków Częstochowa Polonia Nowy Tomyśl 3:0 (walkowery)

Opinie (116) ponad 20 zablokowanych

• grębocki i to wyjaśnia wszystko!!!żenada!!!

• 12 4

• Czemu kibice Zawiszy musieli stać za płotem i moknąć na deszczu? (1)

Nie stać było Waszych działaczy i kibiców na gest solidarności?! Wszyscy byliby zadowoleni, klub by zarobił

• 50 9

• Bo Baltyk to tchorzliwi frajerzy

Niby pilka nozna dla kibicow ale mentalnosc Kalego. Dziwie sie tylko starym z Baltyku ze nic nie robia w tym kierunki i nie maja wplywu na decyzje klubowe. Smiech na sali. z******i sie ze strachu przed Zawisza

• 2 2

• Niech awansuje klub z polnocy Zawisza a w przyszlym sezonie dolaczy Baltyk

W przyszlym sezonie bede juz na meczach pozdro dla gdynian tych z Arki i z Baltyku

• 20 12

• GLOWA DO GORY BALTYKU

• 22 17

• Szacunek dla Zawiszy za przybycie i gratulacje za zwycięstwo

Na trybunach i boisku nudno skoro najciekawszym wydarzeniem podczas relacji z meczy był coraz intensywniej padający deszcz :)

Jedno pocieszające - dobrze że były bramki bo kolejnego nudnego meczu na 0-0 do tego bez dopingu, nie sposób oglądać