Wiadomości

Nie żyje Rafał Balcewicz

GKS Stoczniowiec Gdańsk

Nie żyje Rafał Balcewicz, gdański hokeista, były młodzieżowy reprezentant Polski. Rafał zmarł w wyniku ciężkiej choroby, z którą zmagał się od dłuższego czasu. Miał 24 lata.Jeszcze niedawno, pod koniec kwietnia, przyjaciele Rafała zorganizowali na jego rzecz imprezę charytatywną, w czasie której na lodowisku zmierzyły się zespoły Oldbojów Stoczniowca i Przyjaciół Rafała z Gdańska, Torunia, Bydgoszczy i Łodzi.

Podczas aukcji sportowych pamiątek, w czasie samej tylko imprezy, zebrano ponad 24 tysiące złotych. Akcję kontynuowano na portalach aukcyjnych. Rafał Balcewicz mówił wówczas: - Teraz nie mam wyjścia. Dzięki wam muszę wyzdrowieć.

Niestety choroba nowotworowa okazała się silniejsza. Dzisiejszej nocy Rafał zmarł.

- Balcewicz grał w hokeja od najmłodszych lat, był z nami od najmłodszych grup juniorskich. Zawsze był zdyscyplinowany, niezwykle pracowity, śmiało mógł uchodzić za wzór nie tylko dla swoich rówieśników, czy młodszych kolegów, ale również dla starszych zawodników. Zawsze dawał z siebie wszystko. Pamiętam, jego zaskoczenie gdy po jednym z treningów podszedłem do niego i zaprosiłem na następny dzień na trening pierwszej drużyny. Rafał był bardzo zaskoczony ale oczywiście poradził sobie doskonale w pierwszym składzie - wspomina gdański trener, Henryk Zabrocki.

Opinie (149) 9 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane