Wiadomości

stat

Nie żyje Rafał Balcewicz

Klub Sportowy Stoczniowiec

Nie żyje Rafał Balcewicz, gdański hokeista, były młodzieżowy reprezentant Polski. Rafał zmarł w wyniku ciężkiej choroby, z którą zmagał się od dłuższego czasu. Miał 24 lata.Jeszcze niedawno, pod koniec kwietnia, przyjaciele Rafała zorganizowali na jego rzecz imprezę charytatywną, w czasie której na lodowisku zmierzyły się zespoły Oldbojów Stoczniowca i Przyjaciół Rafała z Gdańska, Torunia, Bydgoszczy i Łodzi.

Podczas aukcji sportowych pamiątek, w czasie samej tylko imprezy, zebrano ponad 24 tysiące złotych. Akcję kontynuowano na portalach aukcyjnych. Rafał Balcewicz mówił wówczas: - Teraz nie mam wyjścia. Dzięki wam muszę wyzdrowieć.

Niestety choroba nowotworowa okazała się silniejsza. Dzisiejszej nocy Rafał zmarł.

- Balcewicz grał w hokeja od najmłodszych lat, był z nami od najmłodszych grup juniorskich. Zawsze był zdyscyplinowany, niezwykle pracowity, śmiało mógł uchodzić za wzór nie tylko dla swoich rówieśników, czy młodszych kolegów, ale również dla starszych zawodników. Zawsze dawał z siebie wszystko. Pamiętam, jego zaskoczenie gdy po jednym z treningów podszedłem do niego i zaprosiłem na następny dzień na trening pierwszej drużyny. Rafał był bardzo zaskoczony ale oczywiście poradził sobie doskonale w pierwszym składzie - wspomina gdański trener, Henryk Zabrocki.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (147)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2018

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane