Vistal Łączpol dalej od brązu

4 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Ewa Andrzejewska (numer 92) i Paulina Muchocka (z numerem 9) rzuciły najwięcej punktów dla swoich zespołów Ewa Andrzejewska (numer 92) i Paulina Muchocka (z numerem 9) rzuciły najwięcej punktów dla swoich zespołów

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu po raz czwarty w historii klubu grają w małym ligowym finale i po raz czwarty tę rywalizację rozpoczynają od porażki. Ta niechlubna tradycja została przez gdynianki podtrzymana w sobotę przegraną na własnym parkiecie z AZS Politechniką Koszalin 17:20 (9:10). Gospodynie mają 24 godziny, aby gruntownie poprawić grę w ofensywie, gdyż to ten element najbardziej zawodził. Mecz numer dwa w rywalizacji do trzech zwycięstw rozpocznie się w hali przy ul. Górskiego w niedzielę o 17:00.

Gapska, Kowalczyk - Kalska 2, Janiszewska 1, Ziemienowicz 1, Królikowska 1, Białek, Krnić 3, Pawłowska, Kozłowska, Duran 1, Koniuszaniec 2, Petrinja, Kulwińska 1, Andrzejewska 5
Sędziowie: Leszczyński, Piechota (obaj Płock)
Widzów: 300
Szywierska - Kobyłecka 2, Dworaczyk 3, Łach, Chmiel 2, Szafulska 1, Odrowska 3, Koprowska 2, Dąbrowska 2, Matuszczyk 1, Muchocka 4, Łach

Pozostałe wyniki play-off
Finał (do trzech zwycięstw):
SPR Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 27:24 (11:12). Stan rywalizacji 1-0

o 5. miejsce (mecz i rewanż):
KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin 26:22 (16:11)

o 7. miejsce (mecz i rewanż):
Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KSS Kielce 30:28 (14:11)

VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
AZS Politechnika Koszalin

99% 398 typowań VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
1% 5 typowań AZS Politechnika Koszalin

obie ekipy osłabione kontuzjami, w szeregach gospodyń brakuje Mateescu i Zych, goście przyjechały bez Bilenii, a Odrowska i Lisewska, choć siedzą na ławce, to ponoć mają na tyle poważne urazy, że na parkiet nie powinny wychodzić.
w drużynie Vistalu Łączpolu po raz pierwszy w "16" znalazła się Kłusewicz (VISTAL ŁĄCZPOL), jeśli wyjdzie do gry będzie to debiut tej juniorki w Superlidze
rozpoczęła się prezentacja, zawodniczki pojedynczo wybiegają na parkiet, poczynając od ekipy gości
na trybunach tylko najwierniejsi kibice gdyńskiej drużyny, jest także około 10-osobowa grupka sympatyków ekipy z Koszalina
Vistal Łączpol dzisiaj w niebieskich koszulkach i czarnych spodenkach, przejezdne biało-czerwone stroje
1'
od środka rozpoczęły przyjezdne
1'
faul na Dworaczyk (AZS), karny dla AZS
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Odrowska (AZS) z karnego
2'
Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) zgubiła piłkę w ataku
2'
[0:2] Bramkę zdobywa Szafulska (AZS) po kontrze
3'
Szywierska (AZS) broni rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)
3'
głośne "AZS" z trybun
3'
dopiero teraz skandowanie "Gdyński Łączpol" z sektora miejscowych
3'
[0:3] Bramkę zdobywa Dworaczyk (AZS).
4'
straty z obu stron
5'
pasywna gra gdynianek, sędziowie zabierają im piłkę
5'
[0:4] Bramkę zdobywa Koprowska (AZS).
6'
gromkie "Politechnika" z trybun
6'
dobre interwencje obu bramkarek, Szywierskiej (AZS) i Gapskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
czas
6'
Przerwa na żądanie (VISTAL ŁĄCZPOL). 5 minut i 40 sekund od rozpoczęcia gry trener Steffensen przypomni podopiecznym co mają robić w ataku pozycyjnym
6'
[1:4] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL).
7'
Szywierska (AZS) zbiła na słupek piłkę po rzucie Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL)
8'
[1:5] Bramkę zdobywa Muchocka (AZS) po kontrze
9'
upomnienie dla Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL)
9'
[1:6] Bramkę zdobywa Dworaczyk (AZS) po dograniu do koła
10'
[2:6] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL).
11'
zablokowany rzut Kobyłeckiej (AZS)
12'
upomnienie dla Muchockiej
12'
nie doszło dogranie do koła do Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
13'
rzut Muchockiej w słupek
13'
Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuca w poprzeczkę
13'
[3:6] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
14'
Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Kobyłeckiej, będzie jeszcze karny dla AZS
14'
[3:7] Bramkę zdobywa Odrowska (AZS) z karnego
15'
Szywierska (AZS) broni rzut Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL)
15'
rzut Kobyłeckiej (AZS) nad poprzeczką
16'
[4:7] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL), która zaskoczyła Szywierską rzutem z 9. metra w liczebnym osłabieniu
16'
koniec kary Petrinji (VISTAL ŁĄCZPOL)
17'
Szywierska (AZS) złapała piłkę po słabym rzucie Petrinji (VISTAL ŁĄCZPOL)
17'
dobra interwencja również Gapskiej (VISTAL ŁĄCZPOL) w gdyńskiej bramce
18'
[5:7] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL ŁĄCZPOL) po indywidualnej akcji i to mimo faulu rywalki
wykluczenie
18'
Chmiel (AZS) otrzymuje dwuminutową karę, która faulowała Janiszewską
19'
[6:7] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL) w przewadze liczebnej
czas
19'
Przerwa na żądanie (AZS). Trener Szafulski reaguje, gdyż przewaga jego drużyny z pięciu bramek (6:1) stopniała zaledwie do jednej
20'
AZS w pełnym składzie
20'
błąd podwójnego kozłowania Dąbrowskiej (AZS)
wykluczenie
21'
Dąbrowska (AZS) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Andrzejewskiej
21'
"Pajace" - takim skandowaniem kwitują tę decyzję kibice AZS
21'
[7:7] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL).
22'
[7:8] Bramkę zdobywa Chmiel (AZS) w osłabieniu
23'
23'
karny dla AZS za obronę w kole
wykluczenie
23'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę.
23'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni karnego Odrowskiej (AZS)
24'
[7:9] Bramkę zdobywa Muchocka (AZS).
25'
koniec kary w Vistalu Łączpolu
25'
na trybunach słychać tylko doping dla AZS
26'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Dworaczyk (AZS)
27'
[8:9] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL).
27'
karny dla AZS po faulu na Dworaczyk (AZS)
27'
[8:10] Bramkę zdobywa Odrowska (AZS) z karnego
wykluczenie
28'
Muchocka (AZS) otrzymuje dwuminutową karę.
28'
kroki Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
28'
"Koszaliński AZS" - skandowanie z trybun
29'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Dąbrowskiej (AZS), ale strata Vistalu Łączpolu w kontrze
29'
30'
AZS w komplecie
30'
Szywierska (AZS) broni w pojedynku sam na sam z Kalską (VISTAL ŁĄCZPOL)
30'
"jeszcze jeden" - skandują koszalińscy kibice
30'
[9:10] Bramkę zdobywa Królikowska (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL ŁĄCZPOL PRZEGRYWA 9:10
w przerwie quiz dla kibiców, spiker zaprasza wszystkich chętnych, którzy ukończyli 12 lat
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal Łączpol
31'
"AZS twardo w obronie" - skandują kibice
31'
32'
"Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz AZS gra" - śpiewy na trybunach
32'
[9:11] Bramkę zdobywa Dąbrowska (AZS).
32'
[10:11] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL).
33'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Kobyłeckiej (AZS)
34'
[11:11] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
34'
[11:12] Bramkę zdobywa Dąbrowska (AZS) po rzucie z biodra
35'
faul w ataku Petrinji (VISTAL ŁĄCZPOL)
35'
strata AZS w kontrze
36'
po faulu na Janiszewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL) karny dla gospodyń
36'
[12:12] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
37'
[12:13] Bramkę zdobywa Muchocka (AZS).
37'
zmiana w gdyńskiej bramce, między słupki weszła Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL)
38'
po stracie Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL) Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni w pojedynku sam na sam z Kobyłecką (AZS)
38'
[12:14] Bramkę zdobywa Kobyłecka (AZS) tym razem skutecznie kończąc kontrę po kolejnej stracie gdynianek w ataku
39'
kolejna strata miejscowych
40'
"Dziewczyny, tylko zwycięstwo" - skandują kibice gości
40'
karny dla AZS po faulu na Kobyłeckiej (AZS)
40'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) po raz drugi w tym meczu obroniła karnego Odrowskiej (AZS)!
41'
[13:14] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL).
42'
[13:15] Bramkę zdobywa Dworaczyk (AZS).
42'
[13:16] Bramkę zdobywa Kobyłecka (AZS) po kontrze
czas
42'
Przerwa na żądanie (VISTAL ŁĄCZPOL).
42'
głośne skandowanie "AZS"
43'
[14:16] Bramkę zdobywa Ziemienowicz (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
44'
Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę, zupełnie niepotrzebnie, bo gdynianka faulowała Dworaczyk, gdy rywalki były w niedoczasie
45'
nieskuteczne rzuty z obu stron
46'
rzut Pawłowskiej (VISTAL ŁĄCZPOL) w poprzeczkę
46'
Vistal Łączpol w komplecie i może atakować, gdyż dobrze broni Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL)
46'
Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuca w poprzeczkę przy sygnalizacji pasywnej gry
47'
"Politechnika" - skandowanie z trybun
47'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Szafulskiej (AZS)
48'
Szywierska (AZS) obroniła rzut Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
48'
"AZS, my chcemy gola" - skandują kibice z Koszalina, a ich śpiewy odzywają się w coraz to nowych sektorach trybun
wykluczenie
48'
Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę.
49'
[14:17] Bramkę zdobywa Matuszczyk (AZS).
49'
rzut Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) z drugiej linii obok słupka
50'
[14:18] Bramkę zdobywa Koprowska (AZS).
50'
koniec kary w drużynie gospodyń
50'
czas
51'
Przerwa na żądanie (VISTAL ŁĄCZPOL). Po raz trzeci i ostatni w tym meczu czas wziął trener Steffensen. Jego drużyna gra bardzo źle w ataku pozycyjnym. Jeśli duński szkoleniowiec szybko nie podpowie nowych rozwiązań ofensywnych to w Gdyni dojdzie do niespodzianki, a taką na pewno będzie wygrana gości
51'
wariant z wycofaniem bramkarki, grającą golkiperką jest teraz Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL)
wykluczenie
52'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę. Patrycja została ukarana za utrudnienie rywalkom wznowienia gry, gdyby nie to koszalinianki rzucałyby do pustej bramki, bo gdynianki straciły piłkę w ataku
52'
[14:19] Bramkę zdobywa Muchocka (AZS).
52'
Vistal znów wycofuje bramkarkę
53'
rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) nad poprzeczką
54'
Vistal Łączpol w komplecie
czas
54'
Przerwa na żądanie (AZS).
54'
""Waldek Szafulski (AZS) " - skandują kibice gości imię i nazwisko trenera Politechniki
54'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Kobyłeckiej (AZS)
55'
gdynianki znów atakują siódemką, grająca bramkarka to Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL)
wykluczenie
55'
55'
[15:19] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL).
56'
Matuszczyk (AZS) wypadła z piłką na aut
56'
[16:19] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
56'
koniec kary w AZS
56'
gdynianki wyłączają w obronie dwie rywalki
56'
Dąbrowska (AZS) traci piłkę
56'
Szywierska (AZS) broni rzut Andrzejewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
57'
Chmiel (AZS) wyrzuciła piłkę w aut
58'
kolejna strata gdynianek, już tylko 2 minuty do końca gry
59'
[16:20] Bramkę zdobywa Chmiel (AZS) po indywidualnej akcji
59'
znów strata Vistalu Łączpolu
czas
59'
Przerwa na żądanie (AZS). 96 sekund do końca gry
60'
[17:20] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
60'
Dąbrowska (AZS) po raz drugi z rzędu gubi piłkę
60'
Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) umieszcza piłkę w siatce, ale sędziowie nie zaliczają tego trafienia, bo uznają, że jest po końcowym gwizdku
60'
VISTAL ŁĄCZPOL PRZEGRAŁ 17:20
60'
"Dziękujemy" - skandują koszalińscy kibice
60'
szczypiornistki AZS cieszą się ze swoimi kibicami
60'

Opinie (24) 1 zablokowana

• na pochybel tym naiwniakom którzy wierzyli w medal (1)

....a pisałem że ta drużyna ma szanse na medal ale w cymbergaja to niestety koniec łączpolu jaki zarząd taki trener i skład węgla i papy a wybrzeże na fali będzie ekstraliga w Gdańsku ole!!!!

• 5 4

• tym co minusuja i nie wierzą w Wybrzeże 2 razy na pochybel

• 2 4

• A widzów coraz mniej... (2)

Przykra wiadomość, oby jutro było inaczej. Mam nadzieję, że Pan Matyka wyciągnie wnioski...

• 5 3

• Otóż too (1)

Witanko W.
      To pierwsze o czym pomyślałem :)
      Seniorki grają o medal MP i widzów około 300. Przykre przykre przykre!!!!

• 1 0

• Siemanko!

A wtej grupie jeszcze kibice z Koszalina, rodziny i znajomi zawodniczek... Pytanie, to ilu było zwykłych oglądaczy? Ja akurat dzisiaj byłem w pracy, jutro postaram się przyjść, jeno naprawdę mi się już nie chce oglądać takiej padliny. No cóż, mam nadzieję, że mimo wszystko dziewczyny będą chciały pokazać, że im też zależy. A przynajmniej niektóre, bo w zaangażowanie takiej Petrinji to ja już od dawna nie wierzę. Podoba mi się koncentracja i zaangażowana gra Zagłębia, które walczy nawet wręcz. W drużynie Vistalu tego nie widziałem i nie widzę. Luz, relaksik, uśmiechy... Przykre to, bo robi się pomału to co z Lotosem, poza KK niewiele osób to interesuje.

• 2 0

• koniu i królik won do szczecina (1)

bo już myślami tam są. Kontrakty podpisane, kaska będzie to już nie muszą grać.

Dajcie szanse tym najmłodszym bo chyba tylko im zależy + owen.

• 6 8

• cały zespół do wymiany !

• 2 2

• No i wskazanie na Koszalin się spełnia !

Przed batalią o brązowy medal pisałem że obydwie drużyny mają po 50% szansy ze wskazaniem na Koszalin . Myślę że dzisiejszy prysznic zmotywuje dziewczyny i wyzwoli w nich złość sportową i już będzie tylko lepiej . Gdzieś to dno trzeba było dotknąć i mam nadzieję ,że było to właśnie dzisiaj .

• 3 3

• nic się nie stało

jutro będzie lepiej

• 2 3

• wstyd

Co tu jest grane z takimi drużynami jak Azs powino się wygrywać,u siebie trzeba zadać sobie pytanie , GDZIE JEST TEN ŁĄCZPOL?

• 9 2

• Poczekajmy to dopiero pierwszy mecz

Na krytykę i mieszanie z błotem przyjdzie czas jak medalu nie będzie.

• 4 4

• Proszę kupcie bilet powrotny dunczykowi na jutro!!!!!!!!!

Myślałem że już gorzej się nie da ale Duńczyk zaskakuje

• 6 1

• (6)

Kompletnie bez pomysłu. Proponuję, aby KLUB KIBICA zaopatrzył się w taczki i jeśli jutro wynik się powtórzy wywiózł panów prezesów, dyrektorów i innych zarządzających! Oni rozpieprzyli nam mistrzowską drużynę mamiąc że Petrinja i Krnić uzupełnią braki po Siódmiak i Szwed! Gdzie oni mieli oczy?

• 8 3

• Kolego KK (2)

A zawodniczki są zawsze w pełni zaangażowanei profesjonalne?! Bądź obiektywny.

• 0 1

• (1)

Jeśli zatrudniony jest trener którego nikt nie słucha to nie jest wina zawodniczek. Jednego zwolniły, drugiego zwolnił zarząd, a trzeci jest najgorszy, ale zostaje! Nie dziw się, że nie ma zaangażowania bo nie ma celu!