Zaspany Trefl uciekł Rottweilerom

Michał Michalak był jednym z czterech graczy Trefla z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Sopocianie po wyrównanych dwóch kwartach odskoczyli gościom i odnieśli w Ergo Arenie pewne zwycięstwo. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl

Koszykarze Trefla pokonali w Ergo Arenie Anwil Włocławek 91:74 (19:21, 20:19, 28:20, 24:14). Choć zdobywcy Pucharu Polski zmęczeni intensywnym ubiegłym tygodniem długo wchodzili mecz, po bardzo udanej drugiej połowie zdecydowanie odskoczyli "Rottweilerom". Świetną dyspozycją rzutową popisał się Adam Waczyński, pierwsze minuty w TBL rozegrał 18-letni Paweł Dzierżak. W przerwie spotkania odbył się pokaz wsadów do kosza z udziałem Emila "Slasha" Olszewskiego, który "przeleciał" nad cheerleaderkami, Treflikiem i trofeum Pucharu Polski.

TREFL

Waczyński 23 (3x3), Turner 16 (6 as.), Dylewicz 15 (2x3, 6 zb.), Michalak 10 (2x3), Looby 6 - Stefański 9, Spralja 6, Dąbrowski 5, Dzierżak 1, Brembly 0.

ANWIL

Szubarga 11 (2x3), Frasunkiewicz 9, Jovanović 9, Weeden 8 (2x3), Hajrić 6 - Ginyard 18 (2x3), Boykin 6, Vasojević 4, Bartosz 3, Sokołowski 0, Łapeta 0.

Pomeczowy dwugłos trenerski:
MARIUSZ NIEDBALSKI (Trefl Sopot): Widać było w moim zespole dużo pozytywnej energii jaką dało nam zdobycie Pucharu Polski. Zmęczeni czterema meczami od niedzieli do niedzieli potrzebowaliśmy nieco więcej czasu na odpoczynek i długo wchodziliśmy w mecz. W drugiej połowie zagraliśmy swoje, ale wszystko zaczęło się od defensywy. Wyszliśmy z Marcinem Stefańskim na trójce, co dało nam pozytywny bodziec w obronie. Za dużo punktów straciliśmy w pierwszych dwóch kwartach, ale potem doskonale wiedzieliśmy jakie są słabe punkty Anwilu i gdzie w nich uderzać.

MILIJA BOGICEVIĆ (Anwil Włocławek): Gratulacje dla Trefla za zdobycie Pucharu Polski, to w pierwszej kolejności. Sopocianie byli dziś zespołem lepszym i wygrali w pełni zasłużenie. Przegraliśmy ten mecz w zasadzie w pięć minut. Mieliśmy dużo problemów w obronie, a Frank Turner skończył mecz jak prawdziwy profesor. Dał nam lekcję jak pchać piłkę do przodu przy akcjach pick and roll. Z Treflem spotkamy się w tym sezonie przynajmniej jeszcze dwa razy, więc będzie okazja do rewanżu.

[ICO]
W Ergo Arenie ok. 2500 kibiców w tym kilkudziesięciu kibiców gości.
[ICO]
Fani Anwilu ruszyli z dopingiem, a w hali rozległ się huk rzuconych przez nich petard.
1'
Początek I kwarty
[ICO]
1'
[0:1] Tylko jeden rzut wolny trafia Jovanović (ANWIL).
[ICO]
2'
[2:1] 2 punkty wsadem zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
2'
[2:3] 2 punkty zdobywa Frasunkiewicz (ANWIL).
[ICO]
3'
[4:3] 2 punkty zdobywa Turner (TREFL).
[ICO]
3'
Gramy u siebie - śpiewają kibice Anwilu
[ICO]
3'
[6:3] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
[ICO]
3'
[6:5] 2 punkty zdobywa Hajrić (ANWIL).
4'
Błąd podwójnego kozłowania Turnera (TREFL)
[ICO]
4'
[6:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ANWIL).
4'
Niecelnie zza łuku rzuca Weeden (ANWIL), zbiera Looby (TREFL)
5'
Przy próbie wsadu faulowany Looby (TREFL)
[ICO]
5'
[8:8] Looby (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
6'
[10:8] 2 punkty zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
6'
[10:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (ANWIL).
6'
Zza łuku pudłuje Michalak (TREFL)
[ICO]
6'
[13:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
6'
[13:13] 2 punkty zdobywa Jovanović (ANWIL).
[ICO]
7'
[15:13] Spralja (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
8'
[15:15] Boykin (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
8'
Dąbrowski (TREFL) niecelnie za trzy
[ICO]
8'
[15:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (ANWIL).
8'
Turner (TREFL) niecelnie za trzy
[ICO]
9'
[15:20] 2 punkty z faulem zdobywa Szubarga (ANWIL).
9'
Dwa faule ma już na koncie Spralja (TREFL)
[ICO]
9'
[15:21] Rzut wolny trafia Szubarga (ANWIL).
[ICO]
9'
[17:21] 2 punkty zdobywa Spralja (TREFL).
9'
Szubarga (ANWIL) niecelnie zza łuku
[ICO]
10'
[19:21] 2 punkty zdobywa Dąbrowski (TREFL).
10'
Koniec I kwarty Trefl - Anwil 19:21
11'
Początek II kwarty
[ICO]
11'
[21:21] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL).
[ICO]
11'
[21:23] 2 punkty zdobywa Hajrić (ANWIL).
[ICO]
11'
[23:23] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
12'
[25:23] 2 punkty zdobywa Turner (TREFL).
[ICO]
12'
[25:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Weeden (ANWIL).
[ICO]
13'
[27:26] 2 punkty z faulem zdobywa Waczyński (TREFL).
13'
Waczyński (TREFL) nie trafia z rzutu wolnego
13'
Drugie przewinienie Boykina (ANWIL)
14'
Faulowany Waczyński (TREFL)
[ICO]
14'
[29:26] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
14'
[32:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
15'
Przerwa na żądanie (ANWIL).
[ICO]
15'
[32:28] 2 punkty zdobywa Ginyard (ANWIL).
[ICO]
15'
[34:28] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
15'
Boykin (ANWIL) faulowany przy dynamicznym wejściu pod kosz
[ICO]
15'
[34:30] Boykin (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
16'
Stefański pudłuje spod kosza
16'
Michalak (TREFL) pudłuje po indywidualnej akcji
[ICO]
16'
[34:32] 2 punkty zdobywa Vasojević (ANWIL).
[ICO]
17'
[34:34] 2 punkty zdobywa Ginyard (ANWIL).
[ICO]
17'
[36:34] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
[ICO]
17'
[36:36] 2 punkty zdobywa Ginyard (ANWIL).
[ICO]
17'
Z trybun głośne Trefl Sopot!
[ICO]
18'
[38:36] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
19'
[38:38] 2 punkty zdobywa Frasunkiewicz (ANWIL).
[ICO]
19'
[39:38] Tylko jeden rzut wolny trafia Dylewicz (TREFL).
20'
Brembly (TREFL) nie trafia zza łuku
[ICO]
20'
[39:40] 2 punkty zdobywa Jovanović (ANWIL).
20'
Koniec II kwarty Trefl - Anwil 39:40
Do przerwy najwięcej punktów na koncie mają Waczyński (TREFL) - 16, Szubarga (ANWIL) - 9 i Ginyard (ANWIL) 8. Drugi na liście strzelców Dylewicz (TREFL) ma 5 "oczek"
Trwa konkurs dla kibiców, a już zaraz zobaczymy na parkiecie pokaz Emila Olszewskiego, wicemistrza świata we wsadach do kosza.
[ICO]
Emil "Slash" Olszewski zachęca kibiców do głośnych oklasków dla niego i jego kolegów, a także cheerleaderek Flex Sopot, które również wezmą udział w pokazie. Przypomnijmy, że to właśnie czytelnicy naszego portalu za pomocą sondy zadecydowali o tym, że Emil przeskoczy nad dziewczynami. Przewaga cheerleaderek nad drugim w głosowaniu Treflikiem była ogromna - zebrały 60 procent z blisko 450 głosów, zaś sopockiej maskotce przypadło 19 procent wskazań.
Na rozgrzewkę kibice zobaczyli wsad nad krzesłami. Na parkiecie pojawił się Sime Spralja (TREFL), a po chwili pozostali gracze Trefla, którzy najwyraźniej nie chcą aby ominął ich pokaz.
[ICO]
"Slash" zapakował piłkę do kosza nad sopockimi cheerleaderkami, maskotka Treflika oraz... trofeum Pucharu Polski, które dziewczyny trzymały w rękach siedząc na pufach.
W przerwie meczu rzućmy okiem na statystyki. Lepszą skuteczność rzutową mają goście (15/27 przy 14/31 Trefla). Na tablicach nieznacznie przeważają gospodarze (16:14 w zbiórkach), a rzuty za trzy punkty są główną bronią Anwilu (4/8 przy 2/11 sopocian).
21'
Początek III kwarty
[ICO]
21'
Na trybunach Let's go Sopot, let's go!
[ICO]
21'
[41:40] 2 punkty z faulem zdobywa Stefański (TREFL).
[ICO]
21'
[42:40] Rzut wolny trafia Stefański (TREFL).
[ICO]
22'
[42:42] 2 punkty zdobywa Ginyard (ANWIL).
22'
Stefański pudłuje oba rzuty wolne
[ICO]
22'
[42:44] 2 punkty po szybkiej kontrze i asyście Szubargi zdobywa Jovanović (ANWIL).
[ICO]
23'
[44:44] 2 punkty zdobywa Turner (TREFL).
[ICO]
24'
[44:46] 2 punkty zdobywa Weeden (ANWIL).
24'
Trzecie przewinienie Hajricia (ANWIL)
[ICO]
24'
[44:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ginyard (ANWIL).
[ICO]
24'
Przerwa na żądanie (TREFL).
[ICO]
25'
[47:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
25'
[49:49] 2 punkty zdobywa Spralja (TREFL).
[ICO]
25'
Spiker podał dzisiejszą frekwencję w Ergo Arenie. Według oficjalnych danych na trybunach zasiada 3800 kibiców.
[ICO]
26'
[49:51] 2 punkty zdobywa Szubarga (ANWIL).
[ICO]
26'
[51:51] 2 punkty zdobywa Turner (TREFL).
[ICO]
26'
[51:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Weeden (ANWIL).
[ICO]
26'
[53:54] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
[ICO]
27'
[53:55] Tylko jeden rzut wolny trafia Bartosz (ANWIL).
[ICO]
27'
[55:55] 2 punkty wsadem zdobywa Dylewicz (TREFL).
27'
Skuteczny blok Looby'ego (TREFL)
27'
Błąd kroków po stronie gości
[ICO]
27'
[58:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
27'
[ICO]
28'
[61:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
[ICO]
28'
I znów z trybun głośny doping Trefl Sopot!
[ICO]
28'
[63:55] 2 punkty wsadem zdobywa Looby (TREFL).
[ICO]
28'
Anwil grać, kur.. mać! - skandują kibice gości
29'
Wsad Looby'ego (TREFL), ale wcześniej przewinienie Anwilu na Waczyńskim (TREFL)
[ICO]
30'
[65:55] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne. Przewaga Trefla urosła do 10 punktów
[ICO]
30'
[65:57] Ginyard (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
30'
[67:57] 2 punkty po zbiórce zdobywa Stefański (TREFL).
[ICO]
30'
[67:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty tuż przed syreną kończącą kwartę zdobywa Ginyard (ANWIL).
30'
Koniec III kwarty. Trefl - Anwil 67:60.
31'
Początek IV kwarty
[ICO]
31'
[70:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
[ICO]
32'
[70:62] 2 punkty zdobywa Bartosz (ANWIL).
[ICO]
32'
[73:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dąbrowski (TREFL).
[ICO]
33'
[73:64] 2 punkty zdobywa Hajrić (ANWIL).
34'
Strata Waczyńskiego (TREFL)
34'
Trzecie przewinienie Dąbrowskiego (TREFL)
[ICO]
34'
[73:66] 2 punkty zdobywa Boykin (ANWIL).
[ICO]
34'
[75:66] 2 punkty zdobywa Looby (TREFL).
[ICO]
35'
[75:68] 2 punkty zdobywa Boykin (ANWIL).
36'
Niecelnie spod kosza Turner (TREFL)
36'
Trzeci faul Szubargi (ANWIL)
[ICO]
36'
[77:68] Turner (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
36'
[77:70] 2 punkty zdobywa Frasunkiewicz (ANWIL).
[ICO]
37'
[80:70] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
37'
[82:70] 2 punkty po indywidualnej akcji zdobywa Turner (TREFL).
[ICO]
37'
38'
Boykin (ANWIL) nie trafia za trzy
[ICO]
38'
[84:70] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
38'
Trzecie przewinienie popełnił Ginyard (ANWIL)
[ICO]
38'
[86:70] 2 punkty efektownym wejściem pod kosz zdobywa Turner (TREFL).
[ICO]
40'
[88:70] 2 punkty zdobywa Turner (TREFL).
40'
Na parkiecie pojawił się 18-letni rozgrywając Paweł Dzierżak (TREFL), który debiutuje w TBL
[ICO]
40'
[90:70] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL).
[ICO]
40'
Kibice Trefla celebrują już wygraną.
[ICO]
40'
[90:72] 2 punkty zdobywa Jovanović (ANWIL).
[ICO]
40'
[91:72] Tylko jeden rzut wolny trafia Dzierżak (TREFL). To jego pierwszy punkt w TBL!
[ICO]
40'
[91:74] 2 punkty zdobywa Vasojević (ANWIL).
40'

Wyniki 20 kolejki:

• START GDYNIA - Energa Czarni Słupsk 64:97 (14:32, 24:24, 9:18, 17:23)
  • TREFL SOPOT - Anwil Włocławek (91:74 (19:21, 20:19, 28:20, 24:14)
  • ASSECO PROKOM GDYNIA - Jezioro Tarnobrzeg 89:54 (25:18, 19:9, 25:9, 20:16)
  • Kotwica Kołobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 75:73 (21:14, 18:24, 19:21, 17:14)
  • Polpharma Starogard Gdański - Stelmet Zielona Góra 102:88 (16:28, 28:14, 29:24, 29:22)
  • AZS Koszalin - Rosa Radom 87:82 po dwóch dogr. (9:21, 17:14, 16:21, 17:3, d1. 9:9, d2. 19:14)
  • PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 82:77 (19:18, 17:10, 18:20, 28:29) - zaległy mecz 19.kolejki

Opinie (66) 1 zablokowana

• Miód Trefl ! (6)

Brawo ! Dyl prawdę mówił. Chcemy finału :):):)

• 53 9

• Hymmmm (5)

Kicior stara sie o frekwencje a dwie kasy otwarte.. Po 40 min czekania w kolejce udaloo mi sie dotrzec na poczatek 2 kwarty.. to tylko 4 tys. kibicow a co bedzieza 2 tygodnie z asseco jezeli przyjdzie oczekiwane 10 tys?!

• 3 18

• Do szału doprowadzają mnie ludzi przychodzący na mecz w ostatniej chwili i potem szukający jeszcze 5 min swoich miejsc. Nie można przyjść 30min wcześniej skoro jeszcze biletu nie masz?

• 10 0

• Kolego, nie słyszałeś o przedsprzedaży i o sprzedaży przez internet? (2)

• 21 0

• (1)

jasne, ze slyszalem ale mimo wszystko powinno byc otwartych wiecej kas niz dwie ;)

• 3 9

• Były otwarte 4 kasy

Były otwarte 4 kasy- 2 okienka w kasie 1 oraz kasa 2 i kasa 3.
            Na mecz przychodzić trzeba co najmniej 20 minut przed meczem, a nie na 5 min. przed.

• 13 0

• dadzą i damy wszyscy radę.

liczy się fan z kosza i dobry nastrój.

• 18 0

• Za te petardy powinni zakazać wsiokom z Włocławka wyjazdów. (1)

Patola nie ma tam piłki to łazi na kosza...

• 20 0

• Huligani ze wsi.pomylili sport.dziwię się ze ich nie usunęli.chamskie śpiewy, to chyba nie ta dyscyplina.cieszę się ze dziecka nie wziąłem.dożywotni zakaz wjazdu na mecze !

• 16 1

• (3)

Kto wpuścił tych ludzi z Włocławka do hali? Rzucanie petard na meczu koszykówki? Powinni ich po takiej akcji wyprowadzić z hali.