Szczypiornistki Vistalu rozbite w Lubinie

2 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Dobra postawa Iwony Niedźwiedź nie wystarczyła gdyniankom by skutecznie nawiązać walkę z Zagłębiem. Dobra postawa Iwony Niedźwiedź nie wystarczyła gdyniankom by skutecznie nawiązać walkę z Zagłębiem.

Piłkarki ręczne Vistalu pojechały do Lubina opromienione wysokim zwycięstwem nad mistrzyniami Polski. Jednak w Lubinie jeszcze raz okazało się, że przeciwko lubińskiej siódemce gdynianki grać nie potrafią. Przeciwko KGHM Metraco Zagłębiu najmocniej starała się walczyć Iwona Niedźwiedź, choć i jej zdarzył się jeden z trzech przestrzelonych rzutów przed przerwą. Podopieczne Jensa Stefffensena właśnie głównie z uwagi na wysoką przegraną w pierwszej połowie zeszły z parkietu pokonane 18:25 (5:13). Po tym niepowodzeniu nasza drużyna przed play-off może spaść nawet na 3. miejsce w PGNiG Superligi.

METRACO ZAGŁĘBIE METRACO ZAGŁĘBIE
Maliczkiewicz, Tsvirko - Bader 1, Jelić 2, Jochymek 3, Lalewicz 1, Malta 5, Obrusiewicz 1, Pałgan 2, Semeniuk-Olchawa 7, Załęczna 3, Paluch, Walczak
Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (obaj Szczecin)
Gapska, Kowalczyk - Kalska 2, Janiszewska, Niedźwiedź 6, Galińska 1, Zych 3, Matyka, Kulwińska 2, Białek, Pawłowska, Khouildi 1, Kozłowska 2, Balsam 1

gdynianki spróbują zrewanżować się za mecz z pierwszej rundy, u siebie Vistal prowadził 20:19 na 4 minuty przed końcem gry, ale zszedł z parkietu pokonany 21:23
po raz pierwszy w tym roku w Vistalu może zagrać rozgrywająca Khouildi (VISTAL), reprezentantka Tunezji w grudniu we Francji poddała się zabiegowi artroskopii kolana, ale już w styczniu z kadrą swojego kraju wygrała mistrzostwa Afryki, choć w tym turnieju nie wystąpiła ani minuty
mecz rozpocznie się z kilkunastominutowym opóźnieniem, zawiniła... siatkówka, przedłużył się mecz Orlen Ligi we Wrocławiu, dlatego szczypiornistki musiały poczekać na nowe miejsce w ramówce Polsatu Sport
mecz miał rozpocząć się o 17:30, ale dopiero teraz, dwie minuty, to tym terminie, drużyny wychodzą do prezentacji, jako pierwsze wybiegły na parkiet zawodniczki Vistalu
na trybunach selekcjoner reprezentacji Polski, Kim Rasmussen
Vistal w strojach błękitno-granatowo-czarnych, Zagłębie na pomarańczowo-czarno
1'
od środka rozpoczął Vistal
2'
wysoka obrona lubinianek, gra pasywna gdynianek
2'
w niedoczasie rzuciła Zych (VISTAL), obrona Maliczkiewicz (METRACO ZAGŁĘBIE)
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Malta (METRACO ZAGŁĘBIE) po kontrze
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) po szybkim wznowieniu gry od środka
3'
[2:1] Bramkę zdobywa Malta (METRACO ZAGŁĘBIE). To drugie trafienie brazylijskiej rozgrywającej
4'
rzut Niedźwiedź (VISTAL) nad poprzeczką, ale była faulowana, piłka nadal przy gdyniankach
5'
[2:2] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL), gdy już była sygnalizowana pasywna gra
6'
[3:2] Bramkę zdobywa Lalewicz (METRACO ZAGŁĘBIE), szczęśliwy rzut, piłka między nogami Gapskiej trafiła do siatki
6'
strata Vistalu
6'
rzut Lalewicz (METRACO ZAGŁĘBIE) w słupek
8'
Żółtą kartką otrzymuje Obrusiewicz (METRACO ZAGŁĘBIE), ale Vistal znów gra przy sygnalizacji pasywnej gry
8'
Żółtą kartką otrzymuje Lalewicz (METRACO ZAGŁĘBIE).
8'
Maliczkiewicz (METRACO ZAGŁĘBIE) broni rzut Niedźwiedź (VISTAL)
8'
Żółtą kartką otrzymuje Niedźwiedź (VISTAL) po faulu na Malcie
8'
Malta (METRACO ZAGŁĘBIE) po pomocy masażysty może kontynuować grę, Zagłębie nadal bez zmian
9'
[4:2] Bramkę zdobywa Malta (METRACO ZAGŁĘBIE).
9'
Janiszewska (VISTAL) faulowana, będzie karny dla Vistalu
9'
Kalska (VISTAL) z karnego rzuciła obok bramki!
10'
Jalić wywalczyła karnego
10'
Żółtą kartką otrzymuje Białek (VISTAL), która faulowała kołową Zagłębia
11'
[5:2] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (METRACO ZAGŁĘBIE) z karnego
12'
znów gra pasywna sygnalizowana, a rzut Matyki (VISTAL) obok bramki
12'
Żółtą kartką otrzymuje Janiszewska (VISTAL).
12'
[6:2] Bramkę zdobywa Jochymek (METRACO ZAGŁĘBIE). Skrzydłowa zbiegła na pozycję rozgrywającej i z niej rzuciła
12'
pierwsza zmiana w ofensywie gdynianek, do gry weszła Galińska (VISTAL) w miejsce Matyki (VISTAL)
czas
13'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener StefFensen musi przypomnieć podopiecznym schematy rozegrania ataku pozycyjnego, bo w tym elemencie gdynianki mają wielkie problemy, nie radzą sobie z wysoką defensywą rywalek
14'
na lewe skrzydło weszła Pawłowska (VISTAL) za Kalską, z gry wycofana bramkarka
14'
[6:3] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL) po wbiegu na pozycję obrotowej
15'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Jochymek (METRACO ZAGŁĘBIE)
15'
znów wycofanie bramkarki, ale Matyka (VISTAL), która weszła w miejsce Gapskiej (VISTAL) rzuciła niecelnie
15'
rzut Maliczkiewicz (METRACO ZAGŁĘBIE) przez całe boisko nad poprzeczką bramki Vistalu
16'
strata Janiszewskiej (VISTAL)
17'
[7:3] Bramkę zdobywa Malta (VISTAL). To 4 trafienie młodzieżowej reprezentantki Brazylii, który do Lubina przyjechała w trakcie sezonu
17'
Niedźwiedź (VISTAL) faulowana, będzie karny
wykluczenie
17'
Malta (METRACO ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Niedźwiedź
18'
Tsvirko (METRACO ZAGŁĘBIE) broni rzut z karnego Matyki (VISTAL)!
18'
[7:4] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL) w liczebnej przewadze
19'
[8:4] Bramkę zdobywa Jochymek (METRACO ZAGŁĘBIE) w osłabieniu
19'
Zagłębie w komplecie
19'
Niedźwiedź (VISTAL) wywalczyła karnego
20'
coś niesamowitego, Vistal zmarnował trzeciego karnego! Tym razem Tsvirko (METRACO ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Niedźwiedź (VISTAL)!
21'
[9:4] Bramkę zdobywa Jochymek (METRACO ZAGŁĘBIE), mimo zmiany między słupkami w gdyńskiej drużynie, weszła do gry Kowalczyk
22'
Pałgan (METRACO ZAGŁĘBIE) wymaga pomocy masażysty
22'
[9:5] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
wykluczenie
22'
Semeniuk-Olchawa (METRACO ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Niedźwiedź
23'
[10:5] Bramkę zdobywa Malta (METRACO ZAGŁĘBIE) w osłabieniu
23'
Brazylijka zdobyła tyle bramek co wszystkie zawodniczki Vistalu razem wzięte!
czas
24'
Przerwa na żądanie (METRACO ZAGŁĘBIE). Mimo wysokiego prowadzenia trener Karkut postanowiła wykorzystać przysługującą jej przerwę w tej połowie
24'
Bader (METRACO ZAGŁĘBIE) rzuciła obok bramki, ale piłka po rękach gdynianek i nadal może atakować Zagłębie
24'
[11:5] Bramkę zdobywa Bader (METRACO ZAGŁĘBIE) w osłabieniu
24'
Zagłębie w komplecie, choć grę w osłabieniu też gospodynie wygrały
25'
kolejny nieudany atak gdynianek
25'
Kowalczyk (VISTAL) obroniła rzut Malty (METRACO ZAGŁĘBIE), ale po chwili bramkarka niecelnie podała na kontrę
26'
[12:5] Bramkę zdobywa Jelić (METRACO ZAGŁĘBIE) z koła
27'
Maliczkiewicz (METRACO ZAGŁĘBIE) broni rzut Pawłowskiej (VISTAL)
28'
niecelny rzut Bader (METRACO ZAGŁĘBIE)
29'
Maliczkiewicz (METRACO ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Zych (VISTAL)
29'
Kowalczyk (VISTAL) broni rzut Jochymek (METRACO ZAGŁĘBIE)
30'
zablokowany rzut Niedźwiedź (VISTAL)
30'
[13:5] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (METRACO ZAGŁĘBIE) po kontrze
30'
rzut Janiszewskiej (VISTAL) nad bramką
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ZAGŁĘBIE GROMI VISTAL 13:5
Vistal to zupełnie inna drużyna, która przed tygodniem rozgromiła na własnym parkiecie Selgros Lublin 38:24. Gdynianki przegrywają z kretesem, gdyż nie potrafią rozegrać ataku pozycyjnego, zmarnowały trzy rzuty karne, a nawet w ciężko wypracowanych sytuacjach rzutowych posyłają piłkę nad lub obok bramki bądź rzucają nią w bramkarkę. Czy w przerwie trenerowi Steffensenowi uda się zmienić tę indolencję w ataku? Na razie nie dochodzą piłki do obrotowej Kulwińskiej, zawodzą skrzydłowe, a w drugiej linii celnie rzuca praktycznie tylko Niedźwiedź, ale też ma to miejsce to indywidualnych przebojach Iwony, a nie zespołowych akcjach.
Najskuteczniejsze zawodniczki do przerwy to po stronie gospodyń: Malta (METRACO ZAGŁĘBIE) (5 bramek) i Jochymek (METRACO ZAGŁĘBIE) (3), a w gdyńskiej drużynie Niedźwiedź (VISTAL) (3). W Vistalu bramki zdobyły zaledwie trzy zawodniczki, jeszcze tylko po 1 trafieniu zaliczyły Zych (VISTAL) i Galińska (VISTAL)
31'
drugą połowę rozpoczęło Zagłębie
31'
[14:5] Bramkę zdobywa Jelić (METRACO ZAGŁĘBIE) z koła
32'
Semeniuk-Olchawa (METRACO ZAGŁĘBIE) rzuca w słupek w kontrze po stracie Vistalu
32'
Zych (VISTAL) wywalczyła karnego
32'
[14:6] Bramkę zdobywa Khouildi (VISTAL) z karnego, pierwszy z z 4 rzutów z 7. metra zamieniony na bramkę
33'
niecelny rzut Jelić (METRACO ZAGŁĘBIE)
33'
[14:7] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
34'
[15:7] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (METRACO ZAGŁĘBIE).
34'
[15:8] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
35'
przekroczenie linii pola bramkowego przez Jochymek (METRACO ZAGŁĘBIE)
36'
[15:9] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
wykluczenie
36'
Malta (METRACO ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę, który faulowała przy rzucie Kulwińską, to już drugie wykluczenie Brazylijki, trzecie oznaczać będzie czerwoną kartkę
37'
Kowalczyk (VISTAL) obiła piłkę po rzucie Obrusiewicz (METRACO ZAGŁĘBIE)
37'
Janiszewska (VISTAL) nie złapała piłki podawanej przez Niedźwiedź (VISTAL), od autu zaczynają gospodynie
37'
[16:9] Efektowna akcja Zagłębia, bramka Załęcznej w osłabieniu
38'
Zagłębie w pełnym składzie
38'
sędziowie odegrali piłkę Vistalu za pasywną grę
wykluczenie
39'
Matyka (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę za utrudnianie szybkiego wznowienia akcji rywalkom
39'
błąd zasłony Vistalu, strata piłki
39'
nieskuteczny rzut Bader (METRACO ZAGŁĘBIE)
wykluczenie
40'
Jelić (METRACO ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Galińskiej
41'
Vistal w komplecie
41'
Janiszewska (VISTAL) wymaga pomocy masażystów
41'
mimo zbitego prawej kostki Janiszewska (VISTAL) może kontynuować grę
41'
42'
Kowalczyk (VISTAL) obroniła rzut Załęcznej (METRACO ZAGŁĘBIE)
42'
wykluczenie
42'
Pałgan (METRACO ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
43'
[16:10] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL), gdynianki po przerwie zdobyły tyle bramek ile przez całą pierwszą połowę
wykluczenie
44'
Janiszewska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Jelić, jeszcze karny dla gospodyń
44'
[17:10] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (METRACO ZAGŁĘBIE) z karnego
44'
[18:10] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (METRACO ZAGŁĘBIE).
44'
45'
[19:10] Bramkę zdobywa Załęczna (METRACO ZAGŁĘBIE).
czas
45'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Steffensen interweniuje, gdyż Zagłębie objęło najwyższe prowadzenie w tym meczu
46'
46'
[19:11] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL) po wbiegnięciu na koło
46'
[20:11] Bramkę zdobywa Pałgan (METRACO ZAGŁĘBIE).
47'
[20:12] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL), choć oddawała rzut chyba z 12. metra
47'
Obrusiewicz (METRACO ZAGŁĘBIE) faulowana przez Janiszewską (VISTAL), karny
48'
[21:12] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (METRACO ZAGŁĘBIE) z karnego
48'
[21:13] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
49'
Semeniuk-Olchawa (METRACO ZAGŁĘBIE) wywalczyła karnego
49'
[22:13] Bramkę zdobywa Pałgan (METRACO ZAGŁĘBIE) z karnego
49'
Vistal znów wycofał bramkarkę, ale w ataku pozycyjnym stracił piłkę
50'
strata lubinianek
czas
51'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Steffensen bierze ostatni przysługującą mu przerwę. Trener Karkut ma dwa czasy, ale pod warunkiem, że jeden z nich weźmie wcześniej niż na 5 minut przed końcem gry
52'
52'
[23:13] Bramkę zdobywa Załęczna (METRACO ZAGŁĘBIE) po kontrze
52'
Maliczkiewicz (METRACO ZAGŁĘBIE) broni rzut Niedźwiedź (VISTAL), to praktycznie jedna zawodniczka gdyńskiej drużyny, która próbuje przeciwstawić się Zagłębiu
53'
Pałgan (METRACO ZAGŁĘBIE) wywalczyła karnego
54'
[24:13] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (METRACO ZAGŁĘBIE) z karnego
54'
[25:13] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (METRACO ZAGŁĘBIE) po kontrze i przechwycie Załęcznej
55'
[25:14] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
56'
[25:15] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
57'
[25:16] Bramkę zdobywa Balsam (VISTAL), która dobiła rzut Kalskiej
wykluczenie
57'
Walczak (METRACO ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę, która faulowała Balsam przy rzucie
czas
57'
Przerwa na żądanie (METRACO ZAGŁĘBIE).
58'
Obrusiewicz (METRACO ZAGŁĘBIE) rzuciła obok słupka
58'
[25:17] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
59'
faul w ataku Zagłębia
59'
[25:18] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) po wbiegnięciu na koło
60'
kolejna strata Zagłębia, które się już zupełnie odprężyło w końcówce
60'
dobra obrona Maliczkiewicz (METRACO ZAGŁĘBIE)
60'
KONIEC MECZU. VISTAL PRZEGRAŁ W LUBINIE 18:25, A O PORAŻCE ZADECYDOWAŁA PIERWSZA POŁOWA, KTÓRĄ GDYNIANKI PRZEGRAŁY ROŻNICĄ AŻ 8 BRAMEK

Wyniki 16 kolejki

• KGHM Metraco Zagłębie Lubin - VISTAL GDYNIA 25:18 (13:5)
  • Start Elbląg - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 36:26 (18:9)
  • KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz 24:27 (16:13)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Ruch Chorzów 25:14 (14:7)
  • Energa AZS Koszalin - Piotrcovia 29:22 (16:10)
  • Pauzuje: Selgros Lublin

Opinie (18) 1 zablokowana

• skąd wam się taka tabela bierze????? (1)

bo dla mnie to czarna magia! Zagłębie dwa mecze z VG wygrane a wy nie wiedzieć czemu Gdynie macie na pierwszym miejscu - jako jedynie w Polsce BRAWO

Odpowiedź redakcji:

Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Tabela została poprawiona.

• 1 0

• lokalny szowinizm :p

• 0 2

• (1)

Gdyby nie Iwona Vistal zajmowałby środek tabeli,to wyraznie widać,przykre ale prawdziwe.

• 19 4

• Gdynia już bardzo dawno nie wygrala z Zagłębiem, ostatnio w roku w którym zdobyła złoto.

• 2 0

• (2)

Lubin gra identycznie od wielu lat 3-3 z bardzo ruchliwą Jelić, która praktycznie wyłączyła Kulwińską. Owen to reprezentantka Polski od której wymagam zdecydowanie więcej kreatywności w ataku. Miała naprawdę duże pole do popisu, a ograniczała się do człapania z jednej strony na drugą. Pokraczna Matyka nie ma kompletnie pomysłu do gry na środku i nawet ja potrafię podać z prawej do lewa i z lewej do prawa. Jedna zagrywka ze zmianą bramkarki raz zaskoczyła, za drugim razem wprowadziła za trochę zamieszania, a za trzecim Bożena wyglądała na zażenowaną, bo laski z Lubina już dokładnie wiedziały co mają robić. Modelka na skrzydle jak sypnęła karnego to już trzeba ją było do szatni odprowadzić bo jasne było, że w tym meczu nie pogra. Janiszewska w składzie? Pasuje tylko do drewna i papy! Jedna bramka Zych z 10 metra i kilka egoistycznych zagrań Niedźwiedziowej to cały dorobek Vistalu w tym meczu. Jak policzymy skuteczność Iwony to okaże się, że wcale nie była taka niesamowita jak się ją tu opisuje.

• 4 2

• (1)

Słuchawka w uchu trenera zarąbista, wyprzedził największych, bo wybaczcie ale w ręcznej jeszcze tego nie widziałem... Co on tam słucha? Mozarta na uspokojenie?