Nieoczekiwany remis w półfinale w Gdyni

jag., Marta
14 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Mimo, że koszykówka to gra bezkontaktowa, przynajmniej w teorii, to drugiego meczu Asseco Prokomu z Energą Czarnymi nie sposób nie porównać do walki pięściarskiej. Słupszczanie znokautowali mistrzów Polski na początku spotkania, a później już tylko skutecznie punktowali rywala. Dlatego mistrzowie Polski przegrali w Gdyni 63:76 (15:21, 16:23, 17:14, 15:18). Stan rywalizacji do czterech zwycięstw 1:1, a teraz dwa kolejne mecze rozegrane zostaną w Słupsku.

Ewing 13, Hrycaniuk 13, Eldridge 9, Woods 2, Witka 0 - Varda 9, Adams 6, Widenow 5, Szczotka 4, Burrell 2, Szubarga 0.
Sędziowie: Ćmikiewicz (Wrocław), Lenczowski (Kraków), Fiedler (Poznań)
Widzów: 3500
Leończyk 20, Cesnauskis 11, Jazvin 10, Blassingame 7, Roszyk 5 - Davis 10, Avery 7, Białek 4, Szawarski 2.

W pierwszym spotkaniu gdynianie wygrali 74:59, ale przewagę uzyskali dopiero po przerwie. Dlatego nie dziwi, że z wyjściowej piątki z pierwszego meczu miejsca w składzie utrzymali tylko Ewing i Witka. Ponadto dzisiaj zobaczymy Woodsa, Eldridge'a i Hrycaniuka
w drużynie Energi Czarnych tylko jedna zmiana w wyjściowym składzie, w miejsce Białka grę rozpocznie Leończyk
rozpoczęła się prezentacja, na trybunach około trzech tysięcy widzów, jest też sektor zajęty przez słupszczan, któremu przewodzi prezydent Słupska, Maciej Kobyliński
1'
na środku boiska o piłkę walczą Woods i Jazviv
1'
lepszy center gości i atakują słupszczanie
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Jazvin (ENERGA CZARNI).
1'
pudło Eldridge'a w niedoczasie przy rzucie za trzy
2'
również zza łuku nieudany rzut Blassingame'a
2'
faul Eldridge'a
za 2 punkty
2'
[0:4] 2 punkty zdobywa Roszyk (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
3'
[2:4] 2 punkty zdobywa Woods (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
3'
[2:6] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI).
3'
niecelny rzut Ewinga
za 3 punkty
4'
[2:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Roszyk (ENERGA CZARNI).
4'
nieudany rzut Witki
za 2 punkty
4'
[2:11] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI) po szybkiej kontrze
4'
Czas dla Asseco Prokomu
4'
na boisko weszli Szubarga i Adams
4'
przepychanki na środku boiska między kilkunastoma zawodnikami, goście niezadowoleni z odgwizdanego faulu Blassingame'a
5'
trzecia zmiana wśród gospodarzy po kolejnej nieudanej akcji, tym razem wszedł Burrell
za 2 punkty
5'
[2:13] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI).
5'
Adams nie trafił za trzy
za 2 punkty
5'
[2:15] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI) po kontrze
5'
kolejne dwie zmiany w Asseco Prokomie, nie ma na parkiecie już nikogo z wyjściowej piątki
6'
nieudane podanie Szubargi do Adamsa piłka wypadła poza boisko, za Amerykanina wszedł Widenow
za 2 punkty
6'
[2:17] Leończyk znów po szybkiej kontrze
6'
Drugi czas dla Asseco Prokomu, już do przerwy trener Pacesas nie będzie miał możliwości przerwania gry
6'
w przerwie sędziowie odgwizdali faul techniczny Blassingame'owi
za 1 punkt
6'
[3:17] Rzut wolny trafia Widenow (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
6'
[4:17] Rzut wolny trafia Widenow (ASSECO PROKOM).
6'
piłka z boku także dla gospodarzy przy głośnym skandowaniu sektora gości "Złodzieje"
7'
faul Vardy
za 1 punkt
7'
[4:18] Rzut wolny trafia Jazvin (ENERGA CZARNI).
7'
drugi wolny niecelny Jazviva
za 2 punkty
7'
[6:18] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
8'
[6:19] Rzut wolny trafia Blassingame (ENERGA CZARNI).
8'
Blassingame spudłował drugiego wolnego, ale piłkę zebrał Davis
8'
Cesnauskis przymierzył za trzy, ale rzut był niecelny
za 1 punkt
8'
[7:19] Rzut wolny trafia Burrell (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
8'
[8:19] Rzut wolny trafia Burrell (ASSECO PROKOM).
8'
strata Avery'ego
8'
faul ofensywny Hrycaniuka
9'
kroki Cesnauskisa
za 2 punkty
9'
[10:19] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
9'
i jeszcze faulował Białek Szczotkę co oznacza dwa wolne dla gospodarzy
za 1 punkt
9'
[11:19] Rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
9'
[12:19] Rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO PROKOM).
9'
Davis nie trafił spod kosza i zamiast wracać się pod własny kosz zaczął dyskutować z sędzią
za 1 punkt
10'
[13:19] Jeden z dwóch wolnych trafił Widenow (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
10'
[15:19] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
10'
[15:21] 2 punkty zdobywa Davis (ENERGA CZARNI) niemal równo z końcową syreną
PIERWSZĄ KWARTĘ ASSECO PROKOM PRZEGRAŁ 15:21
za 2 punkty
11'
[15:23] 2 punkty zdobywa Davis (ENERGA CZARNI) po wsadzie i efektownym podaniu Blassingame'a
11'
nieudane rzut za trzy Roszyka i Ewinga
za 3 punkty
12'
[18:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ewing (ASSECO PROKOM).
12'
Czas dla Energi Czarnych
12'
błąd 24 sekund gości
za 2 punkty
13'
[20:23] 2 punkty zdobywa Varda (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
13'
[20:25] 2 punkty zdobywa Cesnauskis (ENERGA CZARNI)
14'
faul Widenowa, za Bułgara na parkiet wraca Adams
14'
Burrell blisko bloku na Jazvinie, ale skończyło się faulem
za 1 punkt
14'
[20:26] Rzut wolny trafia Jazvin (ENERGA CZARNI).
za 1 punkt
14'
[20:27] Rzut wolny trafia Jazvin (ENERGA CZARNI).
14'
błąd 24 sekund Asseco Prokomu
14'
Jazvin podanie wprost w ręce... Adamsa
za 2 punkty
15'
[22:27] 2 punkty zdobywa Widenow (ASSECO PROKOM), który tylko kilkanaście sekund dostał odpoczynku na ławce
15'
Asseco Prokom ma już pięć przewinień w tej kwarcie
15'
Jazvin nie trafił żadnego z dwóch wolnych!
16'
Witka nie trafił za trzy punkty
za 2 punkty
16'
[24:27] 2 punkty zdobywa Ewing (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
16'
[26:27] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
16'
za 2 punkty
17'
[26:29] 2 punkty zdobywa Cesnauskis (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
17'
[28:29] 2 punkty zdobywa Varda (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
17'
[28:31] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI) po dobitce rzutu Roszyka
za 2 punkty
18'
[28:33] 2 punkty zdobywa Cesnauskis (ENERGA CZARNI).
18'
trzecie przewinienie Blassingame'a
za 1 punkt
18'
[29:33] Rzut wolny trafia Varda (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
18'
[30:33] Rzut wolny trafia Varda (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
18'
[30:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cesnauskis (ENERGA CZARNI).
18'
Witka ostro fauluje Leończyka
za 1 punkt
18'
[30:37] Rzut wolny trafia Leończyk (ENERGA CZARNI).
18'
drugiego wolnego Leończyk mógł rzucać dwa razy, ale w obu przypadkach przestrzelił
19'
19'
biegnący do kontry Davis sfaulowany przez Adamsa, odgwizdany faul niegodny sportowca, wolne, a potem piłka z boku dla Energi Czarnych
za 1 punkt
19'
[30:38] Rzut wolny trafia Davis (ENERGA CZARNI).
za 1 punkt
19'
[30:39] Rzut wolny trafia Davis (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
19'
[30:41] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI) po efektownej akcji
19'
niecelny rzut za trzy Szubargi
20'
również nieudana próba zza łuku Cesnauskisa
za 1 punkt
20'
[31:41] Jeden z dwóch rzutów wolnych trafia Eldridge (ASSECO PROKOM).
20'
niecelny rzut za trzy Avery'ego, ale piłkę zebrali słupszczanie
za 3 punkty
20'
[31:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Avery (ENERGA CZARNI).
ASSECO PROKOM DO PRZERWY PRZEGRYWA 31:44
w pierwszej połowie słupszczanie mieli aż 70 procent skuteczności w rzutach za dwa punkty!
za 2 punkty
21'
[31:46] 2 punkty zdobywa Cesnauskis (ENERGA CZARNI).
21'
Niesportowy faul Leończyka na Eldridge`u
za 1 punkt
21'
[32:46] Rzut wolny trafia Eldridge (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
21'
[33:46] Rzut wolny trafia Eldridge (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
22'
[35:46] 2 punkty zdobywa Ewing (ASSECO PROKOM).
22'
Roszyk nie trafia po indywidualnej akcji.
22'
Hrycaniuk faulowany pod koszem
za 1 punkt
22'
[36:46] Rzut wolny trafia Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
22'
Drugiego wolnego Hrycaniuk nie trafia
23'
Błąd ośmiu sekund Czarnych
za 3 punkty
23'
[39:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ewing (ASSECO PROKOM).
23'
Szawarski nie trafia i zbiera Hrycaniuk
za 2 punkty
24'
[41:46] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM). Po dograniu Ewinga.
24'
Czas dla Czarnych.
za 1 punkt
24'
[41:47] Rzut wolny trafia Jazvin (ENERGA CZARNI).
za 1 punkt
24'
[41:48] Rzut wolny trafia Jazvin (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
24'
[43:48] 2 punkty zdobywa Ewing (ASSECO PROKOM).
25'
Kontra gdynian ale piłka wykręca się z kosza
za 2 punkty
25'
[43:50] 2 punkty zdobywa Blassingame (ENERGA CZARNI).
25'
Varda nie trafia wolnego
za 1 punkt
25'
[44:50] Rzut wolny trafia Varda (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
26'
[44:52] 2 punkty zdobywa Blassingame (ENERGA CZARNI).
27'
Strata Vardy i czas dla Asseco Prokomu.
27'
Białek nie trafia wolnego
za 1 punkt
27'
[44:53] Rzut wolny trafia Białek (ENERGA CZARNI).
27'
BBiałek zablokował Vardę pod koszem Czarnych
za 2 punkty
28'
[46:53] 2 punkty zdobywa Varda (ASSECO PROKOM).
28'
Szubarga długo rozgrywał zdecydował się na indywidualną akcję ale nie trafił
28'
Blassingame niecelnie
29'
Błąd kroków Vardy
za 3 punkty
29'
[46:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Białek (ENERGA CZARNI). Po rozegraniu akcji przez Cesnauskisa
za 2 punkty
29'
[46:58] 2 punkty zdobywa Davis (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
30'
[48:58] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
30'
Czas dla gospodarzy w ostatnich sekundach trzeciej kwarty.
30'
Szubarga znów długo rozgrywał w ostatniej fazie akcji przyspieszył ale został zablokowany.
30'
Koniec trzeciej kwarty: Asseco Prokom - Energa Czarni 48:58.
31'
Gdynianie bardzo twardo i wysoko zaczęli bronić, goście jednak ofdiarnie wywalczyli piłkę po chwilowej stracie.
32'
Eldridge faulowany ale wolnych nie ma
za 3 punkty
32'
[51:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Eldridge (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
33'
[54:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Adams (ASSECO PROKOM). Dosłownie na sekundę uwolnił się spod zasłony rywala i rzucił z trudnej pozycji.
33'
Avery nie trafił ale zebrał piłkę Davis
za 2 punkty
33'
[54:60] 2 punkty zdobywa Davis (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
33'
[54:62] 2 punkty zdobywa Avery (ENERGA CZARNI). przy trzeciej indywidualnej akcji trafia.
34'
Hrycaniuk zablokowany przez Leończuka, jednak sędziowie odgwizdali faul słupszczanina
za 1 punkt
34'
[55:62] Rzut wolny trafia Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
34'
[56:62] Rzut wolny trafia Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
34'
Faul techniczny odgwizdany Witce, trener Pacesas załamany przy ławce.
34'
Pierwszego wolnego nie trafia Leończuk
za 1 punkt
34'
[56:63] Rzut wolny trafia Leończyk (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
35'
[56:65] 2 punkty zdobywa Avery (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
36'
[56:67] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI).
36'
Ewing nie trafia w bardzo ważnym momencie
za 2 punkty
36'
[56:69] 2 punkty zdobywa Jazvin (ENERGA CZARNI). Po przepychankach pod koszem.
za 1 punkt
36'
[57:69] Rzut wolny trafia Eldridge (ASSECO PROKOM).
36'
Drugiego wolnego Amerykanin nie trafia, gdynianie zbierają piłkę ale po chwili ją tracą.
37'
Avery fauluje Eldridge`a
za 1 punkt
37'
[58:69] Rzut wolny trafia Eldridge (ASSECO PROKOM).
za 1 punkt
37'
[59:69] Rzut wolny trafia Eldridge (ASSECO PROKOM).
37'
Dwójkowa akcja Leończyka z Jazvinem i środkowy słupszczan faulowany przez Witkę.
37'
Pierwszy wolny Jazvina niecelny
za 1 punkt
37'
[59:70] Rzut wolny trafia Jazvin (ENERGA CZARNI).
38'
Widenow gubi piłkę pod koszem gości
38'
Leończyk popisywał się zwodami ale nie trafił
za 3 punkty
38'
[62:70] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Adams (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
39'
[62:72] 2 punkty zdobywa Leończyk (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
39'
[62:74] 2 punkty zdobywa Blassingame (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
40'
[62:76] 2 punkty zdobywa Szawarski (ENERGA CZARNI).
40'
Do końca meczu zostało 40 sekund sektor fanów Czarnych szaleje ze szczęścia
za 1 punkt
40'
[63:76] Rzut wolny trafia Ewing (ASSECO PROKOM).
40'
Drugi wolny Ewinga niecelny
40'
Cesnauskis nie trafia z półdystansu
40'
Adams nie trafia za 3
40'
Koniec meczu Asseco Prokom niespodziewanie przegrywa z Czarnymi 63:76.

Adam Hrycaniuk (Asseco Prokom:
Rozpoczęliśmy rozkojarzeni. Na początku pozwoliliśmy rywalom objąć wysokie prowadzenie, a tym samym daliśmy im uwierzyć, że są w stanie wygrać w Gdyni. Co prawda potem jeszcze się zbliżyliśmy na jeden punkt różnicy, ale to pierwsze minuty są głównym powodem porażki. Przed wyjazdem do Gdyni musimy podnieść głowy do góry, wyciągnąć wnioski z tej porażki, a nie obrażać się jeden na drugiego

Paweł Leończyk (Energa Czarni): To był bardzo dobry mecz, super emocje, ale nie wiem, czy mój najlepszy w karierze. Ten najlepszy dopiero przede mną. Na zwycięstwo zapracował cały zespół. Doskonale broniliśmy, nie pozwoliliśmy rywalom tak jak w pierwszym meczu porzucać "trójkami", w ataku też zrealizowaliśmy to, co sobie założyliśmy. Nie sądzę, aby moje wyjście w pierwszej piątce było zaskoczeniem dla Asseco Prokomu, choć rzeczywiście częściej zaczynał Zbyszek Białek, a ja go zmieniałem. Dla mnie nie ma większego znaczenia, czy gram od początku, czy wchodzę z ławki. Najważniejsze jest dobre wprowadzenie się w mecz. Dodatkowej energii zawsze dodaje mi udana akcja po wejściu na parkiet. Tak było dzisiaj. Dlatego zbierałem piłki na tablicach, starałem się dobijać
jag., Marta

Opinie (161) ponad 10 zablokowanych

• Co tutaj dużo pisać? (9)

Wstyd dla Trójmiasta, wsyd "Polska stolico koszykówki"!!!
    I tyle

• 44 18

• wstyd dla GDYNI!!!

• 21 9

• JAKI WSTYD???? (2)

JAKI WSTYD DLA TROJMIASTA???????? ODKĄD GDYNIA JEST STOLICĄ KOSZYKÓWKI???? OD ROKU ,BO GDYNIA MA ZESPÓŁ KOSZYKÓWKI MĘSKIEJ???? NA STOLICE NADAWAŁ BY SIE PRĘDZEJ ŚLĄSK,O ILE WIESZ DLACZEGO. NA POMORZU STOLICĄ MOŻE BYĆ TYLKO SOPOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TYLKO SOPOT!!!!!!!!!!!!!!!!! I PIĘKNIE JAK NARAZIE UDOWADNIA TO W PÓŁ FINALACH.
      MI TO NIE ROBI CZY NA WYJAZDOWE MECZE W FINALE BEDE CHODZIĆ NA DRUGĄ STRONE ULICY CZY JEŻDZIĆ DO SŁUPSKA. EKONOMICZNIEJ BYŁO BY IŚĆ Z BUTA NA DRUGĄ STRONE ULICY, ALE Z MIŁĄ CHĘCIĄ BEDE PŁACIĆ 5.10-5.30 ZA LITR WACHY BY JEŻDZIĆ NA WYJAZDOWE MECZE FINAŁOWE TREFLA DO SŁUPSKA.

• 19 25

• PISAŁEM ODNOSZĄC SIĘ DO WYPOWIEDZI "Lukaspower"

• 6 7

• Bez napinki kolego!

Jakbyś nie zauważył to w drugi dzień po przenosinach cała Gdynia była w banerach i plakatach : Gdynia polską stolica koszykówki!
        I nie musisz pisać wielką literą, potrafię czytać.
        Jakbyś odwiedzał forum regularnie to byś wiedział komu kibicuję od 11 lat!
        Wrzuć luz i jutro melduj się o 18.00 przed telewizorem i dopinguj Trefla!!

• 15 9

• To sport . (2)

Nieprzewidywalny , emocjonujacy i piękny.
      Kibicować też w końcu trzeba umieć.
      Rzucać bananami to każdy potrafi.

• 14 3

• TO TYLKO KIBICE PRPKOMU UMNIEJA KIBICOWAC ANWILOWI. PODALIŚCIE SOBIE RĄCZKI . HISTORIA POSZŁA GDYNIA RYSIO I PROKOM SIO (1)