Niepokonane kadetki Gedanii...

Najwyraźniej w dwóch pierwszych meczach wygranych po tie-breaku kadeci Juranda Malbork wykorzystali limit szczęścia w rozgrywkach ligi wojewódzkiej siatkarzy. W trzeciej kolejce wyraźnie przegrali w Starogardzie. Miano niepokonanych utrzymały kadetki Gedanii. Juniorzy odrobili zaległości po tym jak doszło do meczu wewnątrzklubowego w Stoczniowcu.

Pierwsza gdańska drużyna uporała się najpierw ze swoimi rezerwami 3:0 (25:22, 25:18, 25:19), a trzy dni później była blisko sukcesu w Kwidzynie. Podopieczni Zygmunta Świderskiego wygrali pierwszego i trzeciego seta, ale ostatecznie to MTS zwyciężył 3:2 (22:25, 25:19, 19:25, 25:18, 15:9).

Pozostałe wyniki 2. kolejki: AZS Słupsk - SKS Starogard 1:3, Stoczniowiec II - Korab Puck 3:0.

6. Korab 0-2 2 1:6.

W eliminacjach grupowych kadetek nadal bez straty seta jest AZS Słupsk. W drugim meczu podopieczne Marka Majewskiego nie miały litości dla debiutanta z Kartuz. Gryf przegrał u siebie 0:3 (5:25, 10:25, 14:25). Natomiast już trzecie zwycięstwo stało się udziałem Gedanii. Zespół Witolda Jagły wygrał tym razem w derbach Gdańska z Olimpijczykiem 3:1 (25:19, 25:12, 18:25, 25:18) i odebrał rywalkom pozycję liderek w grupie B.

Pozostałe wyniki - grupa A: Morena Miastko - Ósemka Wejherowo (przełożony). Pauzowała: Pogoń Lębork.

Tabela:
1. Słupsk 2-0 4 6:0,
2. Pogoń i Ósemka 1-1 3 3:3,
4. Gryf 0-3 3 0:9,
5. Morena 1-0 3:0.

Grupa B: Trefl Gdynia - SKS Starogard 3:0, Orzeł Gdańsk -
Jedynka Reda 2:3; mecz zaległy: Starogard - Orzeł 3:0.

6. Orzeł 0-3 3 2:9.

W lidze wojewódzkiej kadetów skończyła się zwycięska passa Juranda Malbork. Co prawda, podopieczni Walentego Stopowa mimo porażki w Starogardzie 0:3 (16:25, 22:25, 19:25) utrzymali prowadzenie w tabeli, ale tylko dlatego, że ich dwaj konkurenci rozegrali o jeden mecz mniej. Zwraca uwagę bardzo dobra postawa Pogoni Iryda Lębork. W drugiej kolejce zespół Jarosława Pruskiego pokonał na wyjeździe Stoczniowca 3:0 (25:22, 25:18, 25:21). Na przeciwległym biegunie tabeli MTS Kwidzyn przegrał już trzeci mecz, tym razem we własnej hali z Korabem Puck 1:3 (18:25, 26:24, 18:25, 29:27). W trzeciej kolejce pauzował AZS Słupsk.