Niepotrzebne nerwy w końcówce

26 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Rzuca Karolina Sulżycka. Rzuca Karolina Sulżycka.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski. Gdynianki pokonały na wyjeździe KPR Jelenia Góra 33:30 (17:14), same w końcówce fundując sobie nerwy, gdyż roztrwoniły w znacznym stopniu 8-bramkową przewagę. W sobotę o godzinie 16.00 na własnym parkiecie podopieczne Thomasa Orneborga muszą być bardziej skoncentrowane, aby zainkasować kolejne ligowe zwycięstwo w pojedynku z Piotrcovią

.

VISTAL ŁĄCZPOL: Własenko, Brzezińska - Sulżycka 3, Głowińska 5, Królikowska 1, Jędrzejczyk, Siódmiak 3, Kobzar, Lipska 2, Szwed 3, Duran 6, Mateescu 2, Koniuszaniec 5, Kulwińska 3

Dwa tygodnie temu Vistal Łączpol rozbił tego rywala na własnym parkiecie aż 38:23. -I dlatego największym przeciwnikiem w tym spotkaniu byliśmy dla siebie my sami. Inna sprawa, że gospodynie u siebie, a na wyjazdach to dwa różne zespoły. Także dlatego, że na mecze wyjazdowe ruszają zawsze w dniu spotkania - ocenia Adrian Struzik, drugi trener gdynianek.

W dzisiejszym spotkaniu szkoleniowcy Vistalu Łączpolu oszczędzały reprezentacyjną bramkarkę Patrycję Mikszto. Jej zmienniczki na początku nie potrafiły zatrzymać jeleniogórzanek, które objęły prowadzenie 4:2 po czterech minutach gry.

Jednak wystarczyło, że gdynianki mogły zagrać z kontry, a obraz meczu diametralnie się zmienił. Po dwóch udanych akcjach z rzędu Katarzyny Koniuszaniec nasza drużyna w 9. minucie objęła prowadzenie 6:5.

-Gra pod naszą kontrolą toczyła się aż do 40 minuty. Wówczas mieliśmy najwyższe prowadzenie - 25:17. Jeśli coś martwiło to uraz Karoliny Sulżyckiej, która na początku drugiej połowy po zderzeniu z rywalką musiała opuścić parkiet - podkreśla trener Struzik.

Jeleniogórzanki nie dały za wygraną. Gdy zbliżyły się na 27:30, w 54. minucie trener Orneborg poprosił o czas. Duńskiemu szkoleniowcowi Vistalu Łączpolu udało się na tyle uspokoić podopieczne, że została zachowana trzybramkowa przewaga. Po powrocie do gry udanym rzutem popisała się Katarzyna Duran, potem trafiła Karolina Szwed, a na 33:29 w ostatniej minucie poprawiła Koniuszaniec.

Pozostałe pary 1/8 finału:
Piotrcovia - UKS Finepharm Polkowice 21:15 (9:7)
Aussie Latocha Sambor Tczew - SPR Lublin 27:40 (13:20)
Olimp Grodków - Ruch Chorzów 7:41 (3:25)
AZS AWF Gardinia Wrocław - Pogoń Baltica Szczecin 31:30 (19:14)
AZS AWF Warszawa - KU AZS Politechnika Koszalińska 24:31 (16:15)
KSS Kielce - Start Elbląg (przełożony na 16.11)
wolny los: KGHM Metraco Zagłębie Lubin

W ćwierćfinałach obowiązują dwumecze. Terminy tej fazy rozgrywek wyznaczone są na 14 i 21 grudnia.

Opinie (23) 1 zablokowana

• Co wy macie do Oli? (1)

Łączpol gra jak z nut, w sumie jak Zagłębie, jest gitarrra, teksty o Oli a propos wagi, jak wcześniej a propos Stefanii...ludzie a wyjdzcie spoza fotela przed TV...ruszcie pupę, pooglądajcie mecze w przekroju sezonu, nie tylko u siebie ale i na wyjeździe...a nie coś takiego pisac...z tego co ja Olę pamiętam świetne kontry i szybkośc...da dziewczyna radę...nie leczcie swoich kompleksów atakami na dziewczyny, zwłaszcza na własne dziewczyny

• 0 1

• a ty wyrywaj dalej

rusz tyłek na miasto i podrywaj dziewczyny a nie wszedzie cie widac w komentarzach na kazdym portalu jak i innych spolecznosciowych.

• 0 0

• hah czekam na jutrzejszy mecz (1)

to ocenimy te grającą cebulke :) Sorry, gruszkę.

• 1 2

• Mimo poziomu, który starałem sie zachować...

a adwersarz nadal na to nie pozwala, powiem jedno bo nie zgadzam się z jego poziomem: Burak jesteś forumowiczu!Jeśli Ola to czyta (w co wątpię) życzę jej jedno: zgaś szyderczy uśmiech Olu temu forumowiczowi i powodzenia jutro ;)

• 1 0

• (2)

Albo zazdrosna koleżanka, której nie było dane grac w Vistalu.

• 0 0

• (1)

uwierz, że nie ;) Kibic. Na co taką trzymać skoro nic nie wnosi do gry a najwięcej gwiazdorzy.

• 1 3

• Kibic.

Powiem krótko. Chrzanisz głupoty.

• 2 0

• jędrzejczyk co ona robiw tej drużynie. (6)

Nadwaga, niecelne rzuty. Out do awf

• 12 9

• dla Ciebie Pani Jędrzejczyk. Jesteście na Ty? (4)

• 2 4

• Jej chłopak Justin Biber ją broni na forum :D (3)

• 2 5

• Niet. Nie chłopak. (2)

Ale mam znacznie wiecej szacunku do ludzi niż Ty forumowiczu. Jeżeli chcesz wyjaśnić bliżej nękajace Ciebie problemy dotyczące poszczególnych Zawodniczek, lub ich spraw prywatnych podejdź pod trybunę zwaną potocznie VIP. Załóż koszulkę "Mam problem" by można było Cię poznać - przecież obowiązuje ochrona danych osobowych. Wtedy spokojnie wyjaśni sie problem na rzeczowe argumenty a nie jak szczeniak jak

• 1 2

• (1)

...jakiś na forum publicznym.Wiem, ze nie przyjdziesz, więc już teraz życzę Ci większej pogody ducha. Złość i zawisc urodzie szkodzi ;)

• Uprzejme zapytaie (1)

Jak się ma koszt wynajmu hali dla tej drużyny do kosztów utrzymania ? Inaczej ile zapłacił klub za trening puls mecz, w tym wszystkie media. A ile wyniosły koszty po stronie właściciela/ operatora/ hali ? Pytanie proste jak drut, o ewentualną dotację...

• 3 3

• kluby placa za hale i za wszystkie zwiazane z tym wydatki (ochrona itd)

nie szukaj sensacji,pamietaj, ze maja innych sponsorow oprocz miasta.

• 3 0

• nikt meczu nie widział, skąd u bramkostrzelnej w tym meczu np. Kaśki Duran (1)

oceny poniżej 3???Pierwsza Koniuszna, Monza na środku - przecież wszytki grały to samo wg danych.bez sensu ta ankieta - nie sportowe wyniki a sympatie i antypatie tylko ją napędzają

• 8 1

• ankieta jest zabawą,

bo inaczej nie można tego traktować, skoro dziewczyny oceniło już po 20 osób, a jestem pewien na 100% nikt z nich nie był na meczu.

• 4 1

• Brawo dla dziewczyn !Wiem, że to nie z regionu, a tym badziej z Trójmiasta, ale ciężko "przejść" obojętnie, obok klasyku w powyżej dyscyplinie, w męskim wydaniu, a taki dziś od 18:00 bez wątpienia w Płocku :)Pisze to dlatego, że w przyszłym tygodniu, wielu uczestników tego płockiego boju, będzie (także grało) w Gdyni !

• 4 1

• szczęśliwy to jestem ja, że wygrały! W tym roku znowu finał - oby w Gdyni!!!!

outsider ligi jedynie o co może się pokusić to o udany występ w PP - (patrz w piłce nożnej limanowa czy orkan). Z kolei top ekstraklasy na tym etapie gra ile musi by ugrać awans - czyli zero jedynkowo- wygrana oszczędna w wydatek siłowy - liga jest ważniejsza bo liczą się punkty i na nią siły się oszczędza.

• 5 3

• SZCZĘŚLIWE ZWYCIĘSTWO

z outsaiderem ligi. Powód do radości .. nie ma co!

• 4 7

• TYLKO

Tak dalej a pozycja Gdyni w piłce ręcznej będzie rosła.