Lotos Trefl stracił punkt, ale wygrał

9 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Trefl Gdańsk

Mateusz Mika od początku sezonu nie ma chwili wytchnienia, jak to było w meczach sparingowych. Przyjmujący gra jednak coraz lepiej z każdym następnym setem. W starciu z MKS dostał za to nagrodę MVP. Mateusz Mika od początku sezonu nie ma chwili wytchnienia, jak to było w meczach sparingowych. Przyjmujący gra jednak coraz lepiej z każdym następnym setem. W starciu z MKS dostał za to nagrodę MVP.

Lotos Trefl stracił pierwszy punkt w obecnym sezonie PlusLigi. Pomimo nierównej gry udało się jednak wygrać gdańszczanom z MKS Będzin 3:2 (25:22, 17:25, 25:20, 20:25, 15:13). MVP starcia otrzymał Mateusz Mika, który był najważniejszym siatkarzem dla żółto-czarnych w kluczowych momentach. Mecz zakończył się urazem Bartosza Pietruczuka.

MKS: Seif 7 punktów, Waliński 18, Ratajczak 7, Araujo 25, Rejno 10, Roberts 6, Potera (libero) oraz Piotrowski 1, Kozub, Peszko 8

LOTOS TREFL: Masny 2, Pietruczuk 12, Paszycki 8, Schulz 14, Mika 23, Gawryszewski 10, Gacek (libero) oraz Stępień 1, Jakubiszak, Romać 2

PlusLiga, pod względem trenerskim, jest teraz jak piłkarska Premier League, mówił nam trener Andrea Anastasi. Jedną z przyczyn, dla których włoski szkoleniowiec ma takie zdanie jest zatrudnienie przez MKS Będzin szkoleniowca Stelio DeRocco. Anastasi spotkał się z nim już w drugiej kolejce.

ANDREA ANASTASI: PLUSLIGA JEST JAK PIŁKARSKA PREMIER LEAGUE

W niej wciąż nie korzystał z przyjmującego Miłosza Hebdy. Ten miał być gotowy do gry już na mecz z MKS. Tak się jednak nie stało, a po raz kolejny szansę dostali Bartosz Pietruczuk oraz Szymon Jakubiszak. Pierwszy z nich znalazł się w wyjściowym składzie, drugi wspomagał zespół pojawiając się na boisku z kwadratu dla rezerwowych. W nim znalazł się także Wojciech Grzyb, który podczas inauguracyjnej kolejny został "wygryziony" z szóstki przez Bartosza Gawryszewskiego.

Właśnie środkowy przyczynił się do zbudowania pierwszej, poważnej przewagi. Gawryszewski posłał asa serwisowego a Lotos Trefl prowadził w pierwszym secie 11:8. Kolejny as serwisowy, tym razem Damiana Schulza, dobry atak Pietruczuka i zrobiło się 14:11. Tak mieliśmy już do ostatnich piłek w partii. Co gdańszczanie odskoczyli na trzy punkty przewagi, to goście niwelowali ją niemal do zera. Na koniec przyszła jednak seria Lotosu Trefla, którą zwieńczył Mateusz Mika (22:25).

Start był więc lepszy niż w meczu 1. kolejki z Effectorem. W drugim secie nie było już tak pięknie. Defensywę żółto-czarnych nękał Rafael Araujo. Z tego powodu goście wciąż musieli gonić rywali, ale zatrzymali się na 17 pkt.

Dobra zagrywka Miki, blok Schulza i na początku trzeciego seta Lotos Trefl prowadził 4:0. Trzy kolejne punkty zdobył po czasie dla DeRocco MKS i na chwilę partia stała się wyrównana. Przy wyniku 6:7 zespół z Będzina stanął jak zamurowany. A goście dokładali punkt za punktem aż do ataku Schulza i wyniku 6:12. I choć gra Lotosu Trefla nie była równa, a MKS potrafił zatrzymywać w ataku Mikę, to i tak jego drużyna wygrała seta 25:20.

Problemy z Araujo gdańszczanie mieli ponownie w czwartym secie. Można powiedzieć, że to właśnie Brazylijczyk wyrwał żółto-czarnym pierwszy punkt w sezonie. Nie pomagało specjalne ustawienie bloku, nie pomagały czasy brane przez Anastasiego. Wymiana w końcówce punkt za punkt nie miała już żadnego znaczenia. Trzeba było przygotować się na tie-breaka. Tuż przed nim akcję wykonał oczywiście Araujo.

Decydującego seta od dwóch punktów rozpoczął Mika. Gdy w ataku pomylił się Jakub Peszko przewaga Lotosu Trefla wzrosła do 5:2. Przyjmujący nie popisał się w ataku także w końcówce dając gościom prowadzenie 13:10. Następnie przyszła jednak seria MKS, którą doprowadził do remisu 13:13. Akcję dającą ostatni punkt wykonał Artur Ratajczak. Środkowy jest wypożyczony w tym sezonie do klubu z Będzina przez gdańszczan. Piłkę meczową dla żółto-czarnych zdobył atakiem Schulz, a w ostatniej akcji pomylił się bohater MKS, Araujo. Pod siatką niefortunnie spadł chwilę wcześniej Pietruczuk, który złapał się za staw skokowy. Uraz wyglądał poważnie.

9 października 2016, godz. 18:00