Niespodzianka w Starogardzie Gdańskim

Arka Gdynia - kosz. m.

Trener Pacesas nie był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.
Trener Pacesas nie był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. fot. Piotr Pędziszewski / trojmiasto.pl

Bardzo emocjonujący był mecz o Superpuchar Polski, otwierający nowy sezon zmagań koszykarzy. Dość nieoczekiwanie rozstrzygnęła go na swoją korzyść Polpharma Starogard Gdański. "Kociewskie Diabły" we własnej hali pokonały Asseco Prokom 79:78 (19:18, 15:10, 18:20, 27:30). Przez większość część gry główną bronią gospodarzy były rzuty z dystansu. W końcówce jednak to gdynianie "oddali na tacy" zwycięstwo. Na trzy sekund przed ostatnią syreną wyrównał Donatas Motiejunas, ale zamiast doprowadzić do dogrywki Alonzo Gee sfaulował Tony'ego Weedena, który wykonał rzuty wolne na wagę trofeum dla miejscowych.

POLPHARMA

Hicks 22, Koljević 21, Simmons 10, Wall 9, Arabas 2 - Metelski 7, Śnieg 2, Weeden 1, Gilmore 5, Dąbrowski 0.
79:78
(19:18, 15:10, 18:20, 27:30)

ASSECO PROKOM

Gee 22, Zamojski 19, Motiejunas 14, Blassingame 8, Hrycaniuk 6 - Szczotka 4, Łapeta 4, Brown 1, Frasunkiewicz 0, Seweryn 0, Kuebler 0.

273 typowania

0'
Obydwie ekipy wybiegły już na boisko, mecz rozpoczyna się od odegrania Mazurka Dąbrowskiego.
0'
Jeszcze krotka rozgrzewka rzutowa i za kilkadziesiąt sekund oficjalnie rozpocznie się sezon 2011/2012
0'
Asseco Prokom rozpocznie w składzie Blassingame, Motiejunas, Zamojski, Gee, Hrycaniuk
1'
Rozpoczyna się mecz, pierwsza piłka dla Polpharmy
[ICO]
1'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wall (Polpharma Starogard Gdański).
[ICO]
1'
[6:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koljević (Polpharma Starogard Gdański).
[ICO]
2'
[6:2] 2 punkty zdobywa Gee (Asseco Prokom Gdynia).
2'
Arabas nie trafił już po raz drugi za 3
[ICO]
3'
[6:4] 2 punkty zdobywa Blassingame (Asseco Prokom Gdynia).
[ICO]
3'
[8:4] 2 punkty zdobywa Wall (Polpharma Starogard Gdański).
[ICO]
3'
[8:6] 2 punkty zdobywa Gee (Asseco Prokom Gdynia).
4'
Hrycaniuk popełnia błąd kroków pod koszem Polpharmy
4'
4'
Gdynianie znów mylą się w akcji ofensywnej
[ICO]
4'
[10:6] Wall (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
5'
Gospodarze ustawili strefę w obronie, piłka powędrowała do Zamojski ten nie trafił zza łuku ale zebrał nie atakowany Łapeta
[ICO]
5'
[10:8] 2 punkty zdobywa Łapeta (Asseco Prokom Gdynia).
[ICO]
5'
[12:8] 2 punkty zdobywa Simmons (Polpharma Starogard Gdański).
[ICO]
5'
[12:10] 2 punkty zdobywa Gee (Asseco Prokom Gdynia).
6'
Simmons nieprzepisowo zatrzymywany przez Gee
[ICO]
6'
[14:10] Simmons (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
7'
Seweryn nie trafił z dystansu ale znów świetna zbiórka Łapety
[ICO]
7'
[14:12] 2 punkty zdobywa Łapeta (ASSECO PROKOM).
[ICO]
7'
[17:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA).
[ICO]
8'
[17:14] 2 punkty zdobywa Gee (ASSECO PROKOM). Po efektownym wejściu pod kosz mimo asysty aż dwóch graczy ze Starogardu
8'
Błąd 24 sekund gospodarzy
[ICO]
9'
[17:16] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM). Spod kosza po dobrym podaniu Browna
9'
Arabas niecelnie z dystansu
10'
Śnieg w indywidualnej akcji ale wyszedł poza linię końcową
[ICO]
10'
[17:18] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM).
[ICO]
10'
[19:18] 2 punkty zdobywa Simmons (POLPHARMA).
10'
Koniec pierwszej kwarty: Polpharma - Asseco Prokom 19:18
[ICO]
11'
[19:20] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM). Po akcji przez całe boisko
[ICO]
11'
[19:22] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM).
13'
Kuebler faulowany przez Weedena przy próbie wejścia pod kosz
13'
Goście o wiele częściej są w posiadaniu piłki, stwarzają o wiele lepsze wrażenie
14'
Weeden nie trafia z dystansu
[ICO]
14'
[21:22] 2 punkty zdobywa Koljević (POLPHARMA). Po własnej zbiórce
[ICO]
14'
[22:22] Tylko jeden rzut wolny trafia Metelski (POLPHARMA).
[ICO]
15'
[24:22] 2 punkty zdobywa Metelski (POLPHARMA).
[ICO]
15'
[27:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koljević (POLPHARMA).
15'
Trener Tomas Pacesa poprosił o czas po serii punktów gospodarzy, którzy otrząsnęli się z przewagi gości.
15'
Piłka po rzucie Motiejunasa kręciła się długo po obręczy ale wypadła poza nią
[ICO]
16'
[27:23] Tylko jeden rzut wolny trafia Blassingame (ASSECO PROKOM).
16'
Koljević efektownie zablokowany przez Zamojskiego
16'
Kontra gości ale ostatnie podanie niecelne
17'
Hicks próbował rzucać z 8 metrów ale został zablokowany
[ICO]
17'
[27:25] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
17'
Gdynianie bardzo twardo bronią nie dopuszczają gospodarzy do czystych sytuacji
18'
Gee nie kończy punktami kontry Asseco Prokomu
[ICO]
18'
[29:25] 2 punkty zdobywa Gilmore (POLPHARMA).
[ICO]
18'
[29:27] 2 punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM). Trafia z faulem
18'
O czas poprosił trener Polpharmy
[ICO]
18'
[29:28] Rzut wolny trafia Zamojski (ASSECO PROKOM).
[ICO]
19'
[31:28] 2 punkty zdobywa Gilmore (POLPHARMA).
19'
Gee próbował trafić równo z syreną ale nie ma punktów
20'
Weeden, gwiazda Polpharmy, znów niecelnie
[ICO]
20'
[34:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koljević (POLPHARMA).
20'
Gee nie trafia spod kosza
20'
Gilmore również nie kończy akcji punktami
20'
Koniec pierwszej połowy: Polpharma - Asseco Prokom 34:28.
20'
W pierwszej połowie 11 punktów dla Polpharmy zdobył Koljević dla Asseco Prokomu natomiast 8 punktów zdobył Gee.
20'
Rozpoczyna się druga połowa
21'
Motiejunas faulowany przy rzucie
[ICO]
21'
[34:30] Motiejunas (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
21'
[36:30] 2 punkty zdobywa Simmons (POLPHARMA).
21'
Zamojski chciał efektownie wejść pod kosz, jednak został powstrzymany faulem przez Walla
[ICO]
22'
[36:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM). Pierwsza "trójka" gdynian w meczu
[ICO]
23'
[36:35] 2 punkty zdobywa Gee (ASSECO PROKOM).
[ICO]
23'
[38:35] 2 punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA).
[ICO]
23'
[41:35] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA).
23'
5 punktów z rzędu gospodarzy i trener Pacesas poprosił o czas
23'
Najpierw Hrycaniuk a później Motiejunas przepychali się pod koszem Polpharmy, na końcu Litwin został sfaulowany
23'
Litwin nie trafia żadnego wolnego
24'
Blassingame chciał błyskawicznie przenieść się z piłką spod jednego kosza pod drugi ale sędziowie odgwizdują mu błąd niesionej piłki
24'
Hrycaniuk z półdystansu nie trafia
[ICO]
24'
[41:37] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
[ICO]
25'
[44:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA). Z ponad 7 metrów
25'
Kolejny błąd Blassingame`a, tym razem błąd kroków
[ICO]
26'
[46:37] 2 punkty zdobywa Koljević (POLPHARMA).
26'
Hrycaniuk nie trafia, w odpowiedzi Blassingame musiał faulem przerwać kontrę gospodarzy
[ICO]
26'
[48:37] 2 punkty zdobywa Arabas (POLPHARMA).
26'
Teraz z kolei to gospodarze graja o wiele twardziej w obronie a Asseco Prokom zatracił niemal całkowicie skuteczność
26'
Arabas trafił jednak za 2 punkty, wynik skorygował stolik sędziowski
[ICO]
27'
[48:39] Zamojski (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
27'
Faul ofensywny Hrycaniuka
[ICO]
28'
[50:39] 2 punkty zdobywa Wall (POLPHARMA).
[ICO]
28'
[50:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM).
[ICO]
28'
[50:43] Tylko jeden rzut wolny trafia Gee (ASSECO PROKOM).
28'
Hicks nie trafia z dystansu
28'
Hrycaniuk faulowany przed Walla pod koszem Polpharmy
[ICO]
28'
[50:45] Hrycaniuk (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
Teraz gdynianie poprawili obronę i gospodarze już nie trafiają z taką łatwością jak przed chwilą
[ICO]
29'
[50:47] Zamojski (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
30'
[52:47] 2 punkty zdobywa Śnieg (POLPHARMA).
[ICO]
30'
[52:48] Tylko jeden rzut wolny trafia Brown (ASSECO PROKOM).
30'
Koniec trzeciej kwarty: Polpharma - Asseco Prokom 52:48.
[ICO]
31'
Śnieg (POLPHARMA) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
31'
Hrycaniuk dynamicznie wszedł pod kosz ale faulował
31'
Koljević nie trafia za 3 ale zbiera Dąbrowski
32'
Koljević faulowany pod koszem
[ICO]
32'
[54:48] 2 punkty zdobywa Koljević (POLPHARMA).
[ICO]
32'
[55:48] Rzut wolny trafia Koljević (POLPHARMA).
[ICO]
32'
[58:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koljević (POLPHARMA). To już czwarta trójka rozgrywającego Polpharmy
[ICO]
33'
[ICO]
33'
[60:51] 2 punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA).
[ICO]
33'
[60:53] 2 punkty zdobywa Gee (ASSECO PROKOM).
[ICO]
34'
[63:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA).
[ICO]
34'
[63:55] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
[ICO]
35'
[65:55] 2 punkty zdobywa Metelski (POLPHARMA).
[ICO]
35'
[65:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
[ICO]
36'
[65:60] Gee (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
36'
[68:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA).
[ICO]
36'
[68:62] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
[ICO]
36'
[70:62] Koljević (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
37'
[70:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM). Niemal z linii końcowej
[ICO]
37'
[70:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
37'
38'
Hicks nie trafia, piłkę zbierają goście ale Zamojski ją gubi i spod kosza trafia Metelski
[ICO]
38'
[72:68] 2 punkty zdobywa Metelski (POLPHARMA).
[ICO]
39'
[72:71] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gee (ASSECO PROKOM).
[ICO]
39'
[75:71] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA). Trafia mimo zasłony Gee
[ICO]
40'
[75:73] 2 punkty zdobywa Gee (ASSECO PROKOM). wcześniej zablokowany Blassingame
[ICO]
40'
[77:73] 2 punkty zdobywa Simmons (POLPHARMA). Trafia z faulem przy asyście Koljevicia
40'
Simmons nie trafia wolnego
40'
15 sekund do końca meczu
[ICO]
40'
Wall (POLPHARMA) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
Czas dla Asseco Prokomu
40'
Piłkę do gry wprowadza Blassingame, podał do Gee a ten był faulowany
[ICO]
40'
[77:75] Gee (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Czas dla Polpharmy
40'
Zamojski fauluje Gilmora
[ICO]
40'
[78:75] Tylko jeden rzut wolny trafia Gilmore (POLPHARMA).
[ICO]
40'
[78:78] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM). Wyrównuje na 3 sekundy przed końcem meczu
40'
40'
Tuz po wznowieniu gry Gee fauluje Weedena
[ICO]
40'
[79:78] Tylko jeden rzut wolny trafia Weeden (POLPHARMA).
40'
Koniec meczu: Polpharma - Asseco Prokom 79:78.
40'
Szał radości na parkiecie w Starogardzie Gdańskim, Kociewskie Diabły ponownie lepsze od ekipy z Gdyni, podobnie jak w półfinale Pucharu Polski wygrywają jednym punktem