Niespodziewana obniżka formy gdynianek

7 stycznia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Karolina Szwed zdobyła siedem bramek i jako jedna z nielicznych gdyńskich szczypiornistek wyprawę do Chorzowa może zaliczyć do udanych. Karolina Szwed zdobyła siedem bramek i jako jedna z nielicznych gdyńskich szczypiornistek wyprawę do Chorzowa może zaliczyć do udanych.

W grudniu piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu dwukrotnie pokonały Ruch w ćwierćfinale Pucharu Polski, ale gdy przyszło do pierwszego meczu w tym roku w PGNiG Superlidze, gdynianki przegrały w Chorzowie 25:31 (14:21). To trzecia porażka ligowa podopiecznych Thomasa Orneborga, a zarazem najwyższa w tym sezonie. O skali niespodzianki najlepiej świadczy fakt, że takie rozstrzygnięcie obstawiło zaledwie 6 procent uczestników naszego typera.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Własenko, Brzezińska - Sulżycka 2, Głowińska 2, Jędrzejczyk, Białek 2, Siódmiak 1, Lipska 2, Szwed 7, Mateescu 3, Duran 1, Koniuszaniec 3, Andrzejewska 2.

W pierwszej rundzie, w Gdyni nasza drużyna pokonała Ruch 36:25. W grudniu w Pucharze Polski Vistal Łączpol wygrał z chorzowską drużyną na wyjeździe 35:27, a u siebie 34:29. Tym razem zagrały bez Patrycji Kulwińskiej, która rozchorowała się w drodze na mecz i grę obejrzała z ławki rezerwowych. Na kole zagrały dwie zawodniczki, które w poprzednim sezonie pełniły zupełnie inne role, czyli Agnieszka BiałekUrszula Lipska.

Mimo tej wymuszonej roszady kolejny sukces wróży pierwsze minuty i dzisiejszego spotkania. Gdynianki rozpoczęły od prowadzenia 4:1, a po inauguracyjnym kwadransie jeszcze prowadziły 10:9. -Początek był taki jak sobie założyliśmy - podkreśla Adrian Struzik, drugi szkoleniowiec Vistalu Łączpolu.

Przewaga chorzowianek zarysowała się pod koniec pierwszej połowy. Pierwsze prowadzenie gospodynie osiągnęły w 22. minucie (12:11). W sześciu ostatnich minutach przed przerwą gdynianki nie potrafiły zdobyć żadnej bramki i tym samym remis 14:14 został zamieniony na trzybramkową stratę (14:17).

Po zmianie stron status quo zachowane zostało przez kwadrans, mimo że w szeregach przyjezdnych wypróbowane zostały trzy bramkarki. Gdynianki nie mogły zniwelować strat. Zbliżały się jedynie na dwa trafienia. Tak było także w 45. minucie (21:23).

O wysokiej porażce zespołu Orneborga zdecydował fatalny okres między 45. a 57. minutą. Wówczas Ruch zdobył osiem bramek, nie tracąc żadnej i powiększył przewagę do 31:21. -Ogarnęła nas totalna niemoc, a rywalkom wpadały do siatki piłki po każdym rzucie - dodaje trener Struzik.

Końcówka należała do naszej drużyny, ale to pozwoliło jej jedynie uzyskać korzystny wynik w dwumeczu w tym sezonie, który przyda się, jeśli te dwie drużyny ukończą rundę zasadniczą z identycznym dorobkiem punktowym.

To najwyższa porażka Vistalu Łączpolu w tym sezonie. Wcześniej gdynianki dwiema bramkami uległy drużynie KGHM Metraco Zagłębia Lubin, a z SPR Lublin i w europejskich pucharach z HC Lipsk przegrały trzema trafieniami (zobacz wszystkie wyniki gdynianek w tym sezonie).

Jednocześnie to już trzeci stracony punkt w dwóch ostatnich meczach ligowych, który pod znakiem zapytania stawia możliwość poprawienia trzeciej pozycji przed play-off, a w dalszej perspektywie walkę o ligowy finał, co jest celem drużyny na ten sezon.

Pozostałe wyniki 14. kolejki:
AZS Politechnika Koszalińska - SPR Lublin 31:31 (18:18), Pogoń Baltica Szczecin - Finepharm Polkowice 27:17 (11:9), KPR Jelenia Góra - Piotrcovia 29:25 (17:10), KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KSS Kielce 31:25 (15:14), Start Elbląg - AZS AWF Gardinia Wrocław 36:23 (16:8).

Opinie (46) 2 zablokowane

• hahaha

gratki forma w górę!!

brawo zarząd
    moze jeszcze jednego Duńczyka zatrudnicie

• 24 7

• Można wygrać,przegrać albo zremisować:)

• 7 7

• Ciepły się śmieje (1)

hahaha

• 17 8

• czeka na telefon od Pana M.

• 10 4

• Wstyd do roboty się weźcie , przez piętnaście minut bez bramki, na medal w tym sezonie to nie ma co liczyć, zarząd na dywanik zawodniczki albo grają ,albo do widzenia.

• 22 2

• Wyszło szydło z worka

nieporadność działaczy a raczej pseudo działaczy wielkich znawców piłki ręcznej :))
    Ciekawe od czego jest ten dyrektor sportowy hehe?

• 20 3

• Jednak 3 miejsce w lidze to maksimum

na co stać ten zespół i tego trenera. Porażka porażką, liczyć się będzie to, co w play offach będą reprezentować, ale póki co nie wygląda to dobrze.

• 24 2

• przeprosić ciepłego i prosić żeby wrócł (6)

człowiek całe życie się uczy i głupi umrze ale największą głupotą zarządu było zwolnienie ciepłego to fachowiec i zna sie na robocie duńczyk tematu nie ogarnia i dlatego druzyna z mocniejszymi dostaje baty a z ruchem to wstyd jak będzie brąz to góra powodzenia!

• 21 10

• ale dziewczyny nie chciały trenować

za czasów Ciepłego bo im za ciężko było. A kasa na kosmetyki musi być i na sylwester na kaszubach.

• 17 6

• Cieplak (1)

Ciepliński zna się na jakiej piłce bo chyba nie na ręcznej. Spuszczał zawsze wszystko co mógł wiec przestań bzdury gadać!

• 8 16

• Spuszczać synek to ty się możesz! Prześledź karierę trenera Cieplińskiego, a zobaczysz co potrafi. Za niego kadra jeszcze coś grała - później równia pochyła. O klubach nie będę mówił, bo ty i tak tylko kojarzysz ostatni sezon w Gdyni!

• 12 6

• To Ciepły niech przeprosi i zajmie się porządnie studentami bo nawet to robi kiepsko!

• 6 11

• ten pan juz byl, swoje szanse mial i na spokojną emeryturkę czas... (1)

zarząd - tam przecież nikt nie ma pojęcia o piłce ręcznej!

• 6 6

• I dwa razy zdobył medal. A Duńczyk, albo powtórzy to samo, czyli brąz, albo będzie gorzej. A skład silniejszy, bo jest Siódmiak, jest młoda Królikowska, zaczyna grać Andrzejewska.

• 11 1

• Brak obozu, brak kondycji i to będzie wychodzić w drugiej połowie sezonu. Zakopane było tylko z nazwy, nie było gór i nie ma siły. Ciepły wracaj. Wuefista niech wraca do swojej Kopenhagi!

• 17 7

• Ciepły i Grzywka i karawana jedzie po złoto!

• 13 6

• Ciepły się dawno skończył i smutne, że nie potrafi odejść z klasą tylko chodzi i dołki kopie (1)

Te nieładne wpisy to wpisy doktorka!Sam nie potrafił zrobić wyniku to teraz rączki zaciera i czeka na porażkę Duńczyka.Fe Panie Ciepliński! Jeżeli będzie konieczna zmiana to musi przyjść NOWA KADRA TRENERSKA i być może będzie trzeba pożegnać kilka zawodniczek, a nie stara - odgrzewana ekipa, która się nie sprawdziła!!!A swoją drogą to co się dzieje z naszymi bramkarkami ???Ten brak formy jest bardzo niepokojący!!!!!!

• 10 21

• Co to za bzdury ogarnij się

ciepły ma na koncie wiele sukcesów z AZS Gdansk to nie jest facet z nikąd mistrz dwa razy wicemistrz i trzy brazowe medale mistrzostw Polski dwa brązy z Łączpolem i to nie jest fachowiec?.Coś się komuś pomerdało!