Nieudane zakończenie roku GTK i rezerw Trefla

17 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Trefl przegrał półfinał II ligi
Po dwóch porażkach Korsarze przypomnieli sobie jak się wygrywa. Po dwóch porażkach Korsarze przypomnieli sobie jak się wygrywa.

Koszykarze II-ligowego Wybrzeża Korsarza Gdańsk odnieśli pierwszą wygraną od dwóch spotkań pokonując na wyjeździe MKS Skierniewice 88:99 (23:27, 21:24, 22:26, 22:22). Niestety, dla GTK Gdynia i Trefla II Sopot wyjazdy kolejno do Szczecina i Inowrocławia nie były równie udane. Kolejne spotkania na tym szczeblu rozgrywek rozegrane zostaną dopiero w styczniu.

MKS Skierniewice - Wybrzeże Korsarz Gdańsk 88:99 (23:27, 21:24, 22:26, 22:22)
WYBRZEŻE KORSARZ: Nitsche 25, Załucki 22, Konsek 10 (17 zb.), Strychalski 9, Grujić 8 - Gołębiewski 9, Sadowski 8, Chudy 7, Skiba 1, Specyalski 0, Ossowski 0, Ziębiński 0.

Gdańszczanie po dwóch porażkach z rzędu - z ostatnim i z pierwszym zespołem w tabeli, powrócili na zwycięską ścieżkę. Podopieczni Andrzeja Kwaśniewskiego w Skierniewicach zaczęli wprawdzie od serii 2:8, ale szybko doszli rywali po celnych rzutach zza łuku Mateusza NitscheJakuba Załuckiego.

To właśnie ci dwaj gracze poprowadzili Korsarzy do zwycięstwa w całym spotkaniu. Po 10 minutach gdańszczanie prowadzili różnicą czterech punktów, choć chwilę wcześniej przewaga ta wynosiła aż dziewięć "oczek". Wyrównanie było w drugiej partii, w której gospodarze dwukrotnie odbijali prowadzenie, ale ostatnie trzy minuty przed przerwą należały do gości.

Zacięta była także trzecia kwarta, w której skierniewiczanie po raz kolejny nie tylko odrobili straty, ale wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Odebrał im je dobrze dysponowany Nitsche, który w całym spotkaniu czterokrotnie na siedem prób trafił z dystansu. Na 10 minut przed końcem gry prowadzenie zespołu trenera Kwaśniewskiego wynosiła 11 punktów.

Ostatnią kwartę oba zespoły zagrały na remis, a MKS nie zdołał się zbliżyć bardziej niż na cztery "oczka". O wygranej gdańszczan w dużej mierze przesądziła lepsza skuteczność, a także świetna dyspozycja Piotra Konska, który zaliczył double-double w postaci 10 punktów i aż 17 zbiórek.

King Wilki Morskie Szczecin - GTK Gdynia 98:86 (22:25, 19:20, 33:21, 24:20)
GTK: Kolka 18, Put 17, P.Żołnierewicz 15, Włodarczyk 13, Komarowski 1 - Pietkiewicz 7, Szycik 6, Wróbel 6, Gawryś 2, Krauze 1, Nałęcz 0, Wisiecki 0.

Trudne zadanie czekało w Szczecinie koszykarzy gdyńskiego GTK. Podopieczni Rafała Knapa w pierwszej połowie dzielnie walczyli z przewodzącym w ligowej tabeli zespołem Wilków Morskich. Po bardzo wyrównanym początku meczu gdynianie objęte w dziewiątej minucie prowadzenia (21:19) utrzymywali do drugiej minuty trzeciej kwarty.

Na dobre stracili przewagę po celnej "trójce"Piotra Pluty (56:57), który zapoczątkował "odjazd" gospodarzy. Na 10 minut przed końcem gry GTK przegrywało różnicą ośmiu "oczek" i pomimo ambitnej gry nie zdołało odrobić strat. Gdynianie pomimo nienajlepszej skuteczności mecz przegrali przede wszystkim na tablicach (28:48 w zbiórkach). Zostali skarceni przede wszystkim przez duet Pluta - Paweł Kowalczuk, którzy razem zdobyli 50 punktów.

Noteć Inowrocław - Trefl II Sopot 71:66 (30:14, 15:20, 12:22, 14:10)
TREFL II: Brembly 22, Stalicki 8, Jaśkiewicz 7, Piechaczek 7, Brenk 2 - Lebiedziński 12, Dzierżak 8, Szymański 0, Bauza 0, Morawiec 0.

Fatalnie mecz w Inowrocławiu rozpoczęły rezerwy sopockiego Trefla. Zawodnikom trenera Marcina Lichtańskiego kompletnie nie udała się pierwsza kwarta i chociaż na początku ostatniej partii pościg za rywalami przyniósł efekt w postaci jednopunktowego prowadzenia, gospodarze zmobilzowali się i odzyskali wymykającą się z rąk wygraną.

22 dla punkty dla sopocian zdobył David Brembly, ale podobnie jak reszta kolegów nie popisał się najlepszą skutecznością rzutową, która zadecydowała o końcowej porażce pomimo ambitnej pogoni w drugiej i trzeciej kwarcie.

Następne mecze trójmiejscy drugoligowcy zagrają dopiero w nowym roku. 10. kolejkę zaplanowano na 5 stycznia, a wszystkie nasze zespoły czekają ponownie spotkania wyjazdowe. Wybrzeże zagra w Inowrocławiu, GTK w Skierniewicach, a Trefl II pojedzie do Władysławowa.

Pozostałe wyniki 9. kolejki grupy A 2 ligi:
Księżak Łowicz - SMS Władysławowo 81:88 (20:25, 27:23, 18:25, 16:15)
Basket Junior Suchy Las - Stawiński Basket Piła 97:88 (20:22, 23:24, 23:23, 31:19)

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (sobota, godz. 15:30)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław (niedziela, godz. 17:30)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)