Nieudany debiut Wadima Czeczuro

Krzysztof Klinkosz
10 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Małgorzata Misiuk zdobyła dla gdynianek 12 punktów. To dość niski wynik jak na najlepiej punktującą zawodniczkę w zespole. Małgorzata Misiuk zdobyła dla gdynianek 12 punktów. To dość niski wynik jak na najlepiej punktującą zawodniczkę w zespole.

Nie udał się Wadimowi Czeczurze debiut w roli pierwszego szkoleniowca Centrum Wzgórze Gdynia. Gdynianki mimo ambitnej pogoni w ostatniej kwarcie przegrały 55:62 (9:19, 17:15, 6:11, 23:17). Gospodyniom zabrakło skuteczności, popełniały tez zbyt dużo indywidualnych błędów. Szkoda, bo ekipa rywali również wielkiego basketu nie pokazała.

CENTRUM WZGÓRZE Gdynia
Matizol Lider Pruszków

78% 267 typowań CENTRUM WZGÓRZE Gdynia
22% 75 typowań Matizol Lider Pruszków

CENTRUM WZGÓRZE: Misiuk 12, A.Bennett 11, Kassing 9, Dixon 5, Ziętara 4 - Rhea 11, Śnieżek 2, Bandyk 0, Marciniak 0.

MATIZOL LIDER: Gilbreath 17, Colson 15, Grabowska 7, Rozwadowska 2, K.Bennett 2 - Buford 8, Kaczmarczyk 6, Jujka 5, Głocka 0, Pietrzak 0.

Pierwsze punkty w meczu zdobyła po rzutach wolnych Kali Bennett i goście z Pruszkowa wyszli na prowadzenie, później było jeszcze 5:2, a w połowie pierwszej odsłony 8:4 dla zespołu Matizolu Lidera. W tej fazie meczu można było mieć zastrzeżenia do skuteczności gdynianek, które dochodziły do łatwych pozycji rzutowych, jednak seryjnie pudłowały.

Po rzucie Pauliny Rozwadowskiej w 7. minucie było 13:6 dla zespołu pruszkowskiego. Trener Wadim Czeczuro poprosił wówczas o przerwę, ale po powrocie na parkiet gdynianki nie prezentowały się wcale lepiej. Po 10 minutach było 19:9 dla gości.

W drugiej kwarcie przewaga Lidera jeszcze wzrosła (23:9 i 27:13). Gdynianki grały nie dość, że nieskutecznie to jeszcze niedokładnie. Na ich tle ekipa z Pruszkowa korzystnie się wyróżniała, choć trzeba przyznać, że również podopieczne Adama Prabuckiego chwilami popełniały proste błędy.

Na niespełna 2 minuty przed końcem pierwszej połowy było 31:22 dla Matizolu Lidera. W końcówce pierwszej połowy obydwa zespoły wyraźnie przyspieszyły grę. Akcje przenosiły się spod jednego kosza pod drugi, ale przy okazji wiele w nich było niedokładności. W ostatniej sekundzie pierwszej połowy punkty zdobyła Talisa Rhea i ustaliła wynik przed przerwą na 34:26 dla ekipy gości.

Trzecia kwarta w wykonaniu obydwu zespołów była najsłabsza w całym meczu, głównie za sprawą fatalnej skuteczności. Jeszcze w połowie tej części meczu obydwie drużyny zdobyły w sumie zaledwie 9 "oczek". Dopiero pod koniec kwarty z rzutowej niemocy otrząsnęły się pruszkowianki i choć nie osiągnęły oszałamiającego wyniku, to i tak wystarczyło to, aby powiększyć swoje prowadzenie o kilka punktów.

W czwartej kwarcie gdynianki postawiły wszystko na jedną kartę, z każdą akcją grały coraz szybciej, co najwyraźniej bardzo zaskoczyło przyzwyczajone do raczej sennego tempa meczu rywalki. Dzięki punktom m.in. Lorin Dixon, Leah Kassing czy Agnieszki Śnieżek gdynianki zanotowały bardzo dobrą serię punktową - 16:4 - i w 36. minucie zrobiło się tylko 49:48 dla rywalek.

Dopiero "trójka" Briany Gilbreath "obudziła" nieco koszykarki z Pruszkowa, które w kolejnych akcjach już tak nie pudłowały i na minutę przed końcem gry było 57:51 dla Matizolu Lidera. Gdynianki po rzutach wolnych zmniejszyły straty do 4 punktów (53:57), ale w kolejnej akcji pozwoliły rywalkom na dokładne rozegranie akcji i pozostawiona na chwilę bez opieki za linią 6,75 m. Justyna Grabowska nie pomyliła się.

W ostatnich sekundach gdyniankom zabrakło już pomysłu, ale też i czasu, aby jeszcze raz dogonić rywali i ostatecznie przegrały one w lidze po raz szósty w tym sezonie.

- Obawiałem się tego meczu. Wiadomo, że przyjście nowego trenera zawsze wzbudza pokłady dodatkowej energii. Podyktowaliśmy jednak od początku nasze warunki gry i kontrolowaliśmy spotkanie. Niestety w ostatniej kwarcie chyba zbyt szybko uwierzyliśmy w zwycięstwo, przydarzył się nam moment dekoncentracji, ale pozbieraliśmy się i szczęśliwie udało nam się wygrać - powiedział po spotkaniu trener Matizolu Lidera Adam Prabucki.

- Z naszej strony to był bardzo dobry mecz, nie udało nam się wprawdzie wygrać, ale moje zawodniczki pokazały, że mają bardzo duży potencjał, że mają umiejętności. Trudno coś zmienić w zespole po zaledwie jednym wspólnym treningu. W końcówce zbliżyliśmy się do rywali, ale zabrakło nam zimnej krwi w decydujących momentach, co jest częste u młodych zespołów - stwierdził po meczu trener gdynianek Wadim Czeczuro.

Wyniki 9 kolejki

• CENTRUM WZGÓRZE Gdynia - Matizol Lider Pruszków 55:62 (9:19, 17:15, 6:11, 23:17)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Artego Bydgoszcz 64:69 (12:25, 22:11, 10:25, 20:8)
  • Energa Toruń - CCC Polkowice 73:80 (11:27, 22:18, 25:14, 15:21)
  • Wisła Can Pack Kraków - PTK Pabianice 82:44 (25:11, 23:7, 13:13, 21:13)
  • AZS OPTeam Rzeszów - Widzew Łódź (14 listopada)

Opinie (21)

• Panie Redaktorze KLinkoszu - zmienil Pan dyscypline ? o hokeju nie ma co pisac ? ponoc reprezentacja jakies mecze wygrala

• 2 0

• czy stawiła się 3 cyfrowa liczba kibiców? (1)

jeśli tak - mega sukces!

• 6 6

• Niestety!

97!

• 3 4

• Gdynia Stolicą Polskiej Koszykówki.....

Kpina i wstyd!!!

• 8 5

• Sprzedałem dzisiaj....

8 normalnych i 4 ulgowe!

• 5 7

• Centrum Wzgórze dziś jakby wiatru dostał w żagle dopiero w 4 kwarcie, ale widać jest jakiś pokład energii, który może uda się w rozsądny sposób zagospodarować Czeczuro. Kilka ładnych akcji i więcej agresji w obronie pokazuje, że drużyna ma coś w sobie.

• 5 6

• "z naszej strony to był brdzo dobry mecz" (2)

czy on miał cały czas zamknięte oczy???
    mecz w naszym wykonaniu fatalny!! nie było pomysłu w ataku, totalny chaos w obronie, niecelne rzuty, podania i "głupie" straty
    dziewczyny stać na lepszą grę

• 9 3

• (1)

stac owszem i będą grać lepiej po jednym treningu trudno żeby było cudownie niemniej jednak są widoki na dobrą grę tylko musi być trener a nie komentator sportowy

• 4 1

• wiem ze trzeba poczekac az nowy trener cos z dziewczynami przecwiczy ale niech nie gada glupot bo to wstyd

• 0 1

• spokojnie - chce kupić dziewczyny z drużyny.. dodać im wiary w siebie, ale żeby rozpocząć z nimi pracę, dać im wiarę, że mają potencjał i da się go wykorzystać

• 4 4

• Centrum Wzgorze bla bla bla itd to zenada!...Ten zespol juz dawno powinno sie rozwiazac. (3)

Zycze temu zespolowi spadku!

• 5 18

• (2)

dlaczego?Tylko dlatego że nie mają kasy?Spokojnie Noculak to nie był trener dla takiego młodego zespołu to musi być gość który ma więcej pojęcia i umie lepiej motywować.Medalu nie będzie ale 5 miejsce na koniec jest realne

• 7 2

• Człowieku,jakie piąte miejsce?! (1)

Na dziś widać co najmniej 5 zespołów wyraźnie lepszych od naszych dziewczyn (Wisła,CCC,Pruszków,Gorzów,Toruń)... a nawet sześć,bo ciągle nie mogę przełknąć ze i Bydgoszcz nas wyprzedziła.Żal.
        Mietek,wynocha ze stołka!

• 2 5

• chłopie jesteś pewien że tak będzie w kwietniu czy maju?Kocham po prostu kocham takich dyletantów którzy skamlą i jęczą po kilku kolejkach czego ty się spodziewałeś że zespół na który wypięła się "poważna" firma państwowa w dobie kryzysu nagle znajdzie drugiego takiego sponsora i będzie miec mistrzowski skład?Toruń wcale tak dobrze nie gra i wiele z tego zespołu nie zostało nasz zespół spokojnie stać by walczyć o miejsca 5-6 potrzeba tylko tym dziewczynom meczów i odpowiedniego prowadzenia przez kompetentnego trenera z pewnością Czeczuro to lepszy trener od Noculaka który zwyczajnie nie ma warsztatu by prowadzić tak młody zespół to musi być fachowiec który umie korygować błędy techniczne i dobry motywator bo odpowiednim poziomem waleczności i motywacji gdyński zespół może pokonać przynajmniej 5 zespołów z tej ligi zobaczymy co będzie dalej może trafi się jeszcze jakaś firma do sponsoringu i wzmocni się choć trochę skład

• 4 0

• Centrum Wzgórze Gdynia

z taką nazwą też bym przegrywał

• 17 2

• eeech

Spójnio Gdańsk !, niedościgniona królowo polskiego basketu, gdzie żeś ty ! po kolejnych liftingach schodzisz jako pagórek w śledziowie. po meczu z jakimś muchozolem