Nieudany jubileusz Norberta Witkowskiego

19 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Arka bardzo dobrze rozpoczęła mecz w Warszawie, ale fatalnie zakończyła. Skrzydła gdynianom podcięła decyzja sędziego o ukaraniu żółto-niebieskich rzutem karnym. Po przerwie kiepsko interweniował Norbert Witkowski, który grał dzisiaj po raz setny w ekstraklasie. Dlatego podopieczni Dariusza Pasieki w ostatnim wyjazdowym spotkaniu w tym roku przegrali z Legią aż 0:3 (0:1). Co gorsza za nadmiar kartek w następnej kolejce nie zagrają Maciej Szmatiuk i Marciano Bruma, a nie wiadomo co będzie z kontuzjowanym Ante Roziciem.

Bramka:
Vrdoljak 40 (karny), Mezenga 81, Kiełbowicz 90+3

LEGIA: Skaba - Rzeźniczak, Astiz, Komorowski, Kiełbowicz - Manu (90 Szałachowski), Borysiuk, Vrdoljak (87 Kucharczyk), Radović (90 Radović), Iwański - Mezenga

ARKA: Witkowski - Bruma, Rozić (61 Żołnierewicz), Szmatiuk, Noll - Płotka - Ivanovski, Zawistowski, Budziński, Labukas - Mawaye (73 Wilczyński).

Sędzia: Toma (Japonia). Żółta kartka Borysiuk, Manu, Skaba (Legia), Bruma, Budziński, Szmatiuk, Płotka (Arka). Czerwona kartka: Płotka (84. po drugiej żółtej)

90+3' Legia prowadzi 3:0! Znów fatalny błąd Witkowskiego, który puścił do siatki stosunkowo prosty strzał z wolnego Kiełbowicza

90+3' ostatnia zmiana w Legii, Jędrzejczyk zastąpił Radivicia

90+1' żółta kartka dla Skaby za opóźnianie gry

90' druga zmiana w Legii, Szałachowski za Manu

90' sędzia przedłużył grę o cztery minuty

88' Mezenga strzał nad bramką

87' zmiana w Legii, Kucharczyk zastąpił Vrdoljaka

84' czerwona kartka dla Płotki, Arka kończy mecz w osłabieniu! Nieodpowiedzialne zachowanie Michała, po faulu Budzińskiego poszedł dyskutować z sędzią za co dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko

84' Arka zupełnie się pogubiła, Radović wypuścił sam na sam z bramkarzem Iwańskiego, strzał pomocnika Legii obronił Witkowski

81' 2:0 dla Legii. Fatalna interwencja Witkowskiego, bramkarz Arki odszedł od słupka i tam posłał piłkę Mezenga, spóźniony z interwencją Norbert mógł już tylko wbić sobie futbolówkę do siatki, zapewne niektórzy będą zaliczać nawet jako trafienie samobójcze popularnego "Witka".

80' Vdorjak potrzebuje pomocy medycznej

75' po rogu Arki kilka główek gdynian w polu karnym, ale ta ostatnia Szmatiuka zbyt lekka, aby zaskoczyć Skabę

74' piłka po strzale Ivanovskiego powaliła na ziemię Astiza, bo został trafiony w szyję

73' druga zmiana w Arce, Wilczyński zmienił Mawaye, Wojtek grać będzie na prawym skrzydle, a do ataku przesunięty został Ivanovski

71' żółta kartka dla Płotki za faul na Vrdoljaku

69' po rzucie rożnym strzelał Budziński, ale obok bramki

68' kolejne starcie Brumy i Radovicia, tym razem faul legionisty

66' żółta kartka dla Manu po faulu na Płotce

65' groźnie pod bramką Arki, legioniści domagali się kolejnego karnego, tym razem po interwencji Nolla na Manu, sędzia puścił grę, a Rzeźniczak strzelił nad bramką

64' protestujący Szmatiuk przeciwko decyzji arbitra otrzymał żółtą kartkę, Maćka zabraknie w meczu ze Śląskiem

64' po dośrodkowaniu Labukasa Skaba miał kłopoty ze złapaniem piłki, sędzia mu pomógł, bo odgwizdał faul

61' odważna decyzja trenera Pasieki, za Rozicia wszedł 17-letni Krystian Żołnierewicz, dla którego jest to debiut w ekstraklasie

59' w starciu z Vrdoljakiem kontuzji doznał Rozić, Chorwat sygnalizuje, że będzie potrzebna zmiana

58' Witkowski dobrze interweniuje poza własnym polem karnym

56' żółta kartka dla Borysiuka za faul na Roziciu

55' dobra akcja Legii, Manu przedarł się prawym skrzydłem i dośrodkował, strzał Borysiuka z pola karnego nad poprzeczką

53' Labukas wstrzelił piłkę w pole bramkowe Legii, Ivanovskiego uprzedził Skaba

52' dośrodkowanie z wolnego Kiełbowicza, Witkowski złapał piłkę

51' Mezenga z dystansu strzelił nad poprzeczką, chwilę wcześniej sędzia nie zauważył zagrania ręką Vrdoljaka

49' strzał Zawistowskiego, ale piłka odbiła się od nogi Astiza i wyszła poza boisko

46' drugą połowę rozpoczęła Legia, obie drużyny bez zmian w składach

45+2' koniec pierwszej połowy. Arka przegrywa po niesprawiedliwym karnym. Do przerwy gdynianie oddali aż 10 strzałów

45+1' Ivanovski w polu karnym Legii, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i szansa przepadła

45' sędzia doliczył dwie minuty

45' żółta kartka dla Budzińskiego po faulu na środku boiska na Vrdoljaku, gdynian pociągnął rywala za koszulkę

43' strzał Budzińskiego, ale znów niecelny

42' strzał Zawistowskiego tuż obok bramki

40' 1:0 dla Legii. Witkowski wyczuł intencje Vrdoljaka, rzucił się w dobry róg, ale nie zdołał obronić tego strzału

40' KARNY DLA LEGII PO BŁĘDZIE SĘDZIEGO! Witkowski złapał piłkę, a za jego plecami przepychali się nawzajem Bruma i Radović. Arbiter widział tylko faul holenderskiego obrońcy Arki! Gdy zareagował wcześniej, powinien ukarać legionistę, bo on ciągnął za koszulkę arkowca. Co gorsza Bruma dostał żółtą kartkę i nie zagra za tydzień ze Śląskiem

39' dobra akcja Kiełbowicza prawym skrzydłem, dograł piłkę do wbiegającego w pole karne, pomocnik Legii uderzył z pierwszej piłki, ale niecelnie

38' na razie bardzo dobry mecz Arki, gdynianie doskonale grają pressingiem, a każdą przechwyconą piłkę starają się zamienić na groźny kontratak

37' dobra kontra Arki, Noll dobrze podał do Budzińskiego, ten próbował dograć w pole karne do Mawaye, ale kopnął zbyt mocno

33' celny strzał Mawaye z dystansu, broni Skaba

31' dośrodkowanie Zawistowskiego wybite prze obrońców, Noll nie ryzykował, gdy został sam w środkowym polu, a biegli na niego rywale zagrał do własnego bramkarza

30' Bruma zagrał w pole karne, tam Mawaye był sam przeciwko trzem legionistom, a zdołał wywalczyć róg

29' pierwszy celny strzał w tym meczu, Witkowski broni uderzenie Mezengi zza "16"

27' kolejny przechwyt Arki na środku boiska i próba zagrania prostopadłego podania, Mawaye jednak na spalonym

25' groźna kontra Legii, dobrze, że Manu podał za mocno i piłka wyszła poza boisko

25' po faulu Astiza na Labukasie rzut wolny dla Arki 25 metrów od bramki, Zawistowski strzelił po murze, odbita piłka sprawiła nieco kłopotu Skabie

23' niezrozumiała decyzja sędziego, Zawistowski uciekał Komorowskiemu, stoper Legii przewrócił pomocnika Arki, ale japoński arbiter nakazał grać dalej

21' Zawistowski obok bramki

19' Budziński był sam na sam ze Skabą, ale zaplątał się w dryblingu, podszedł zbyt blisko bramkarza, strzelił wprost w niego i gola nie było!

16' kolejna bardzo dobra akcja Budzińskiego, szkoda, że na spalonym był Mawaye

14' okazja na gola dla Arki, Ivanovski "tańczył" z piłką w polu karnym, a gdy rywale wybili mu ją spod nóg futbolówka trafiła pod nogi Budzińskiego, Marcin mocno uderzył z 17. metra, ale nieznacznie niecelnie

12' strzał Zawistowskiego z dystansu, piłka obok bramki

11' dobry przechwyt Budzińskiego w środku pola, a następnie dobre podanie do Ivanovskiego, szkoda, że po dośrodkowaniu Macedończyka nikt nie doszedł do piłki, bo nie przecięli jej również ani obrońcy, ani bramkarz Legii

8' Witkowski rozgrywa dzisiaj setny mecz w ekstraklasie, właśnie bramkarz Arki odważnym rzutem pod nogi Mezengi przejął piłkę

7' gdynianie mieli kłopoty z wybiciem piłki po rogu rywali, strzał Reźniczaka został zablokowany, ale potem doszło do nieporozumienia Labukasa i Witkowskiego, dobrze, że Legia nie wykorzystała tego, że przez kilkanaście sekund gdyńska bramka była pusta

4' Arka na razie bardzo odważnie, strzał z dystansu Budzińskiego, ale niecelny

4' dobra akcja Radovicia, po jego dośrodkowaniu do strzału głową doszedł Mezenga, ale uderzył piłkę bardzo lekko, Witkowski oczywiście był na posterunku

2' na spalonym Mawaye, który jest najbardziej wysuniętym napastnikiem Arki

1' dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale zbyt mocne i piłkę pewnie złapał Skaba

1' mecz rozpoczęła Arka, na trybunach m.in. selekcjoner reprezentacji Franciszek Smuda

0' w Legii niespodziewanie zmiana bramkarza, między słupkami pierwszy raz w tym sezonie Skaba, który latem był proponowany Arce w rozliczeniu transferu Tshibamby, ale napastnik ostatecznie wybrał przenosiny do Poznania.

0' trener Pasieka zaskoczył ustawieniem, gdyż posłał do gry dwóch napastników, w miejsce kontuzjowanego Bożoka wszedł Ivanovski. Macedończyk po raz pierwszy w Arce został ustawiony na prawej pomocy, Labukas przeszedł na lewe skrzydło

0' poza Gdynią podopieczni Dariusza Pasieki w tej rundzie nie strzelili jeszcze gola. Snajperska niemoc trwa od 699 minut. Co ciekawe naprzeciw siebie stanęły drużyny, które jesienią uzbierały najwięcej żółtych kartek: Legia 38, Arka 34.

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 3:1 (0:0)
, Górnik Zabrze - Korona Kielce 2:1 (1:0), Jagiellonia Białystok - Cracovia 4:2 (3:0), Lech Poznań - Polonia Bytom 1:0 (1:0), Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 2:1 (0:0), Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0), GKS Bełchatów - Polonia Warszawa 3:2 (2:0).

Opinie (457) ponad 100 zablokowanych

• Czy ktoś wie ile kibiców od nas pojechało ??? (8)

• 8 50

• Jak słupy na nowym stadionie ?

A jak sprawy na Polance Redłowskiej. Viva Maccabi.

• 5 8

• czy Szczurek jest na wyjeździe ?

• 8 5

• dwóch

Jacek M. urwał sie z przepustki i Wojciech SZ.

• 8 3

• CHYBA

TRZECH

• 5 1

• widac bylo ze ze 400 szkoda slow haha (1)

• 3 2

• 400-500

Wiecej nie bylo

• 4 2

• JoJo (1)

Pewnie cale 100...pelna mobilizacja :PPP Ci co chcieli to pojechali!!!

• 5 1

• 600

600 Arki.

• 0 6

• Co was tak mało? (3)

Nie macie kasy na wyjazdy czy już wam się nie chce kibicować?

• 57 18

• (2)

w piatek ludzie pracuja i sie ucza ty .........

• 2 6

• Dobra dobra (1)

Sa urlopy i inne cuda.Jak ktos chce to jedzie i nie ma wytlumaczenia.Lechia w srode pojechala w 1200 wiec nie marudz ,ze sie nie da

• 3 5

• Jak tam sami menele pojechali...

..co roboty nie maja tylko pod biedronką stoja i żebrzą....

• 2 1

• Areczko,ślicznie proszę..nie przegrajcie więcej ,niż 3:0 i nie strzelajcie do swojej bramki(takie nie liczą się podwójnie);) (3)

• 54 9

• wykrakałeś (1)

• 10 1

• Witkowski zostal zmylony, on myslal ze skoro jak Radovic przeciaga przez pol pola karnego po ziemi Brume i jest faul dla Legii, to jak sobie wbije brame bedzie gol dla Arki.

• 24 13

• Polnord Gdynia jaki wstyd,sledzie sa posrani jak zobaczyli stadion i atmosfere (2)

• 38 16

• hahaha (1)

Widziales mecz?? To Arka byla zespolem lepszym ale tego dnia nikt by z Legia nie wygral bo miala jeden wazny atut, sedziego... karal Arke glupimi kartkami nie wiadomo za co, za to fauli Legionistow nie widzial wcale, a kartke wyciagal w ostatecznosci. Co tu duzo pisac Arka przegrala przez skosnookiego i nie chce szukac tu usprawiedliwienia po prostu tak bylo

• 22 12

• no i jest 1:0... ciekawe po ile karne stoja u japonskich sedziow, tanio pewnie nie bylo.

• 4 2

• Arkowcy gdzie jestescie?

• 28 13

• Legia Warszawa!!! (1)

• 18 31

• solidarność

rozumiem rywalizację kibiców obu klubów, ale po tym meczu autor wpisu powyżej nie wykazał się poziomem. jeśli oszukują naszych - jednak powinna obowiązywać solidarność