Patryk Lipski o Lechii Gdańsk: Gramy trochę jak Atletico czy Francja

Rafał Sumowski
13 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Gdy Patryk Lipski (na zdjęciu) z urazem opuszczał boisko w swoim setnym meczu w ekstraklasie, Lechia remisowała 1:1 po rzucie karnym z jego winy. Koledzy stanęli jednak na wysokości zadania i odzyskali prowadzenie. Gdy Patryk Lipski (na zdjęciu) z urazem opuszczał boisko w swoim setnym meczu w ekstraklasie, Lechia remisowała 1:1 po rzucie karnym z jego winy. Koledzy stanęli jednak na wysokości zadania i odzyskali prowadzenie.

Patryk Lipski zaliczył setny występ w ekstraklasie. Mecz z Pogonią Szczecin zakończył jednak prokurując rzut karny, a z boiska zszedł z kontuzją. - Poczułem ulgę, że mój błąd nie kosztował nas zwycięstwa. To nie jest tak, że Lechia Gdańsk chce się tylko bronić. Mamy szybkich skrzydłowych i czyhamy na te kontry. Trochę jak Atletico Madryt czy reprezentacja Francji - podkreśla ofensywny pomocnik.

Przeczytaj o pomysłach Lechii Gdańsk na pozyskanie kapitału na grę w europejskich pucharach

Dla Patryka Lipskiego otwierający rundę wiosenną mecz z Pogonią Szczecin był setnym występem w ekstraklasie. Jubileuszowe spotkanie było dla 24-latka niezbyt udane indywidualnie.

Na początku meczu faulowany przez Kamila Drygasa wywalczył rzut wolny, który na gola zamienił Filip Mladenović. Już wówczas doznał urazu, z powodu którego powinien opuścić boisko. Zacisnął jednak zęby i grał dalej.

W 55. minucie znów doszło do starcia między nim a kapitanem Pogoni. Tym razem w polu karnym Lechii, a faulującym był gdański pomocnik.

- To pierwszy mecz w karierze, w którym spowodowałem "jedenastkę". Nie chciałem od razu wybijać piłki. Nie chcę się tłumaczyć, ale ucierpiałem po faulu Kamila i nie czułem się do końca pewnie, wolałem przyjąć piłkę. Rywal wybiegł mi zza pleców, był szybszy i ratowałem się faulem. Rzut karny był w tej sytuacji ewidentny. Mój błąd mógł kosztować nas trzy punkty, dlatego czuję sporą ulgę, że zdobyliśmy drugą bramkę i wygraliśmy - przyznaje Lipski.

Sprawdź, dlaczego Flavio Paixao bywa ratownikiem w Lechii Gdańsk

Dorobek Patryka Lipskiego po stu meczach w ekstraklasie
Ruch Chorzów:
66 meczów, 10 bramek, 10 żółtych kartek, 1 czerwona kartka

Lechia Gdańsk:
34 mecze, 5 bramek, 6 żółtych kartek

Zaraz po rzucie karnym trener Piotr Stokowiec zdjął Patryka z boiska. Nie była to jednak kara za błąd.

- Przed meczem leczyłem staw skokowy. Było na tyle dobrze, że trener postawił na mnie. Przy tej sytuacji z początku meczu oberwałem jednak w drugą nogę, również w kostkę. Nie czuję się najlepiej, zobaczymy jak będzie w najbliższych dniach - mówi nam pomocnik.

Przeczytaj, co o stylu gry Lechii na inaugurację wiosny, mówił Piotr Stokowiec

"Lipa" odniósł się też do zarzutów, że Lechia grała mało efektownie i nie prezentowała stylu, którego oczekuje się od lidera ekstraklasy.

- Styl Pogoni był lepszy, ale nie dał im punktu. Nie mam problemu z tym, że za grę chwalono ich a nie nas. Jeśli dalej będziemy wygrywać, dla mnie to jest w porządku. To nie jest tak, że chcemy się tylko bronić. Mamy szybkich skrzydłowych i czyhamy na te kontry. Trochę jak Atletico Madryt czy reprezentacja Francji, która na mistrzostwach świata nie grała pięknie, a zwyciężyła. Jeśli nasz wynik na końcu będzie się zgadzał, myślę że kibice nie będą narzekali - ocenia pomocnik, którego może zabraknąć w najbliższej kolejce w Kielcach ze względów zdrowotnych.
W najbliższych dniach pole personalnego manewru trenera Stokowca zwiększy Mateusz Cegiełka, który zakończył debiutancki turniej w reprezentacji Polski do lat 18. Na zakończeniu rozgrywek w Hiszpanii biało-czerwoni pokonali Słowację 1:0, a piłkarz Lechii grał od 71. minucie. Jak informowaliśmy, wcześniej wystąpił od 65. minuty w spotkaniu przeciwko Norwegii, zakończonym bezbramkowym remisem.

Natomiast dłużej zostanie w Hiszpanii Filip Dymerski, który bierze udział w meczach reprezentacji do lat 17. Gdański obrońca rozegrał pełny mecz przeciwko Irlandii, ale biało-czerwoni przegrali 0:1. Od 60. minuty grał skrzydłowy Arki Gdynia, Mateusz Stępień. 16 lutego kolejnym rywalem będzie Słowacja.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 2:1: relacja, video, foto. Wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

16 lutego 2019, godz. 20:30